forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=12)
-   -   POP Pilates-Un stil de viata (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12530)

Lauragirl 17 apr 2014 09:16:41

POP Pilates-Un stil de viata
 
2 ataşament(e)
Buna slabutelor! :D Ma numesc Laura si vin aici la voi dupa ceva vreme sa va impartasesc stilul de viata care pentru mine inseamna calea cea mai usoara, distractiva si frumoasa spre ceea ce vrei sa obii pentru corpul si sufletul tau.
Acum un an, dupa ce am trecut printr-o perioada de depresie din cauza a ceea ce vedeam in oglinda, si dupa diete drastice, am inceput sa fac sport dupa diverse programe, gen: Insanity, Brazilian Butt, P90x, si asa mai departe. Evident ca daca ma tineam tare de ele, se vedeau si rezultate, ca doar faceam sport. Numai ca nu eram deloc fericita cand venea timpul sa ma apuc de program. Simteam ca e o povara, nu am chef de nimic si sunt plictisita. Si pana la urma, sa tot repeti aceleasi chestii chiar devine plictisitor. Dar am avut norocul sau dau peste ceva, defapt, peste cineva:
Cassey Ho si site-ul ei blogilates.
Ataşament 14715
Si o mica descriere:
Cassey Ho este un instructor inregistrat de fitness/pilates. A inceput prin a posta videoclipuri pe youtube cu exercitii pentru prietenii ei ce locuiau departe de ea, si astfel a ajuns sa aiba un canal de Youtube cu peste 1.000.000 de abonati, un blog colorat si vesel cu mii de retete sanatoase si o gramada de workout-uri, un site de shopping pentru diverse produse(tricouri, saltele, genti, greutati, sticle) cu marca blogilates, o aplicatiie pentur android/iphone, POP Pilates DVD si de acum 2 zile exista si site-ul unde poti sa-ti faci un cont personal si sa vorbesti cu prietenii din tara ta.
Ce ador la blogialtes:
-Cassey face in fiecare luna un calendar special unde scrie ce workout-uri trebuie sa facem zilnic.
-Videoclipurile ei sunt aranjate pe categorii(cardio, abdomen, fesieri,etc) si cam tot ce face ea e foarte colorat, vesel, jucaus.
-Exista muuulte retete extrem de simple(numar minim de ingrediente) si sanatoase.
-E extrem de incurajator sa vezi povestile celorlalti POPsteri(ceilalti practicanti)Ataşament 14716- un exemplu.
De ce am ales blogilates?
Pentru ca nu e vorba numai de sport si alimentatie, e vorba de un stil de viata. Nu trebuie sa fie ceva ca in armata: nu mananc aia, am voie aia, nu aia, numai cateva grame din aia, etc. Marea idee pentru alimentatie e ca trebuie sa mananci cat mai natural(fara aditivi, conservanti, etc). Si intr-o zi a saptamanii, o zi de relaxare sa zicem, faci pauza de la sport si mananci ceva ce iti place tie, chiar daca e nesanatos.
Scopul pentru care am scris toate astea e pentru ca vreau sa gasesc cat mai multi doritori sa mi se alature in aceasta comunitate primitoare, si sa va impartasesc calea spre un stil de viata sanataos care pentur mine e foarte simpla si distractiva! :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:36:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO