forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Mamica de luna martie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11807)

florescu catalina 23 aug 2012 08:32:06

Mamica de luna martie
 
Buna dimineata
sunt insarcinata in saptamana 9, si doresc sa stiu cum pote fi adaptat profilul meu si folosirea calculatoarelor si graficelor de pe Slabuta pentru sarcina. Doresc o foarte atenta monitorizare a greutatii, dar nu stiu cum sa adaptez sistemul pe care il foloseam la dieta innainte de sarcina. Acum, evicent, nu am cum sa am ca obiectiv ecaderea in greutate, ci mentinerea la nivelele minime acceaptabile pentru innaltimea si varsta mea.
Va multumesc de pe acum pentru ajutor.

Slabuta 23 aug 2012 08:37:53

Re: Mamica de luna martie
 
Citat:

Anterior postat de florescu catalina (Post 1117015)
Buna dimineata
sunt insarcinata in saptamana 9, si doresc sa stiu cum pote fi adaptat profilul meu si folosirea calculatoarelor si graficelor de pe Slabuta pentru sarcina. Doresc o foarte atenta monitorizare a greutatii, dar nu stiu cum sa adaptez sistemul pe care il foloseam la dieta innainte de sarcina. Acum, evicent, nu am cum sa am ca obiectiv ecaderea in greutate, ci mentinerea la nivelele minime acceaptabile pentru innaltimea si varsta mea.
Va multumesc de pe acum pentru ajutor.

Buna Catalina si felicitari pentru bebe :)

In primul rand mergi la profilul tau (butonul verde, dreapta sus, optiunea "Profilul meu"), acolo selectezi optiunea "despre mine" si in lista exista setari pentru femeile insarcinate (se va recalcula metabolismul bazal, care apare la meniurile personale si necesarul caloric).

florescu catalina 23 aug 2012 09:54:38

Re: Mamica de luna martie
 
cum trebuie sa arate un ticker de gravidutza?

florescu catalina 23 aug 2012 14:43:32

Re: Mamica de luna martie
 
Incep sa ma prind cum sta treaba... am modificat in profil ca sunt insarcinata, si acum la ticker pun la valoarea dorita greutatea minima pe care ar trebui sa o am in saptamana de sarcina in care ma aflu.

jessik 23 aug 2012 19:08:41

Re: Mamica de luna martie
 
buna. pai la tiker.. sunt imagini cu berze, bebelusi,, si scrii prima data cand ai avut ultimul cm.. si cand o sa nasti.. si apoi modifici cate sapt ai.. apoi schimbi in fiecare sapt.... eu nu stiu cate kg tre sa pun,.. dar sper ca nu mai mult de 10:-/

florescu catalina 24 aug 2012 11:48:16

Re: Mamica de luna martie
 
Pai pe mine ma intereseaza monitorizarea greutatii, nu a numarului de saptamani. Sunt fosta fumoatoare, am 36 de ani, planuiesc sa fiu o mamica atragatoare si slabutza, si de aia sunt atenta inca de pe acum. Exista pe Slabutze un calculator de greutate pt femei insarcinate, care iti da idee despre minimele de care trebuie sa tii pentru a adauga cat mai putina greutate.

Slabuta 24 aug 2012 19:16:29

Re: Mamica de luna martie
 
Citat:

Anterior postat de florescu catalina (Post 1117753)
Pai pe mine ma intereseaza monitorizarea greutatii, nu a numarului de saptamani. Sunt fosta fumoatoare, am 36 de ani, planuiesc sa fiu o mamica atragatoare si slabutza, si de aia sunt atenta inca de pe acum. Exista pe Slabutze un calculator de greutate pt femei insarcinate, care iti da idee despre minimele de care trebuie sa tii pentru a adauga cat mai putina greutate.

Da, exista un astfel de calculator :)
Calculator greutate sarcina - Calorii.Slabute.ro

jessik 24 aug 2012 19:50:10

Re: Mamica de luna martie
 
da am vazut.. ma incadrez.. si eu credeam ca e prea mult.. ooh.. totusi ma ingrozesc ca pot sa ajung sa am 80kg.. sper totusi dupa nastere sa nu am mai mult de 75

florescu catalina 27 aug 2012 08:02:04

Re: Mamica de luna martie
 
Si eu sunt foarte ingrijorata, mai ales ca doctorita mi a recomnata sa ma oresc cu Zumba. Cum spuneam, sunt peste 35 de ani, o grupa de varsta cu anumite riscuri, si nu e de joaca. Insa mi e ingrozitor de greu fara sport, si planuiesc sa incep o documentare serioasa si sa gasesc ceva ce sa poate face fara riscuri.
Aveti vreun sfat? vreo idee? Din dotarea anterioara cred ca pot folosi fara probleme benzile de guma, ma gandesc sa mi fac un program de tonifiere pe brate... daca altceva nu am de facut momentan. Ma poate ajuta cineva cu exercitii pentru rezistance band? Sau aveti alte idei?

jessik 27 aug 2012 20:51:39

Re: Mamica de luna martie
 
eu fac la aparate usor.. si la eleptica..


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:31:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO