forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=87)
-   -   Tae-bo video (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=438)

mishutza 19 iul 2009 20:29:43

Re: Tae-bo video
 
:))
Citat:

Anterior postat de skiny katy (Post 15795)
ce parere aveti de dance aerobic,belly dance sau aerobic striptease:">:x

Astea is tot cu Billy?
Incepe cu bootcamps,e mai lent si inveti miscarile,continua cu cardio,daca vrei sa slabesti.

skiny katy 19 iul 2009 20:53:29

Re: Tae-bo video
 
pai dance aerobic mi s-a parut asa si asa ,belly este dans din buric:Dcu 2 indience f dragute si cel striptease este cu carmen electra care e apa de ploaie. >:D<Ai dreptate mishuta cele cu billy mi s-au parut cele mai bune,merci de inf:x

mishutza 19 iul 2009 21:21:28

Re: Tae-bo video
 
Ca sa slabesti trebuie sa faci un sport care sa te faca sa gafai,care sa iti puna inima la treaba.Asta inseamna o intensitate a sportului la care nu mai poti sustine o conversatie.Si care sa dureze mai mult de 20 de minute,abia dupa 20 min corpul scoate din rezervele de grasime,daca sunt,daca nu,trece la muschi.

mishutza 27 iul 2009 18:10:46

Re: Tae-bo video
 
Cine se mai baga in seara asta la o intalnire cu nenea Billy?

gabitsu 13 aug 2009 17:16:21

Re: Tae-bo video
 
de astazi ma apuc si eu acasica de tae bo..dupa orele de role vin si incerc...o sa fie greu la inceput pt ca nu am facut niciodata dar sunt optimista si stiu ca usor usor vor tine pasul:D

dorutza 28 oct 2009 17:51:50

Re: Tae-bo video
 
eu stau cam prost cu sincronizarea maini, picioare
prima data cand am facut tae bo acasa s-a ras sotul meu de mine de s-a prapadit. pana cand i-am zis hai fa si tu 5 minute si atunci am ras eu de el
tot exersand am cam invatat miscarile si acuma nu mai arat asa ciudat cand le fac
si imi place ca trece repede timpul cand faci tae bo
si mai imi place sa merg, sa alerg pe banda
dar tae bo e mai tare ca poti sa-l faci si acasa

Emili 30 oct 2009 12:56:36

Re: Tae-bo video
 
am incercat si eu prin casa:P e mult mai placut decat credeam:).De cate minute e nevoie pe zi ?
:-/sau cate ore pe saptamana ?pentru un incepator?

meapasarica 30 oct 2009 13:08:05

Re: Tae-bo video
 
Citat:

Anterior postat de Emili (Post 45885)
am incercat si eu prin casa:P e mult mai placut decat credeam:).De cate minute e nevoie pe zi ?
:-/sau cate ore pe saptamana ?pentru un incepator?

pentru a slabi e nevoie de sesiuni de peste 30 de minute iar pentru a te tonifica sesiuni de 10-20 minute:)

ariana13 21 ian 2010 14:10:42

Re: Tae-bo video
 
Salut!!! Sunt si eu noua printre voi si ma bucur ca am gasit un topic despre taebo. Si eu sunt cu Billy in fata aproape in fiecare zi. Fac Taebo cardio alternat cu Bootcamp Abs deocamdata. In timp vreau sa ajung sa fac Taebo Advanced.
Din pacate in timp ce faceam unul din excercitii..am incercat sa il fac cat mai "corect" si cred ca mi-am intins un ligament sub fesa dreapta am auzit un..poc..si acum mi-e frica sa fac ca lumea totate exercitiile. Am patit asta acum o luna si jumatate.. durerea nasoala a trecut dar...inca ma jeneaza in anumite pozitii. Poate nu ar trebui sa nu mai fac nimic o periaoda....hmmm dar parca nu as vrea.Oricum nu mai smucesc picioru ca inainte...si sper sa fie ok:D

medeeams 21 ian 2010 19:53:55

Re: Tae-bo video
 
Foarte bun video-ul...am facut astazi..in total vreo 55 min tine,dar ma simt..tare bine plina de energie si dornica de viata.:)Abia astept sa fc si maine.Vi le recomand cu caldura!!!poop:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:32:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO