forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=441)

Creizilup 10 aug 2009 13:54:51

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 8201)
Neutrogena Visibly clear -rapid clear tratament with MicroClear ( visivly reduces spots in just 8 hours - Cu acesta imi dau cand imi apare vreun cos ,si a doua zi nu l mai am ,este un tub mic

Neutrogena Visibly clear 2-in-1 : wash l mask .Este o masca pe care o folosesc in fiecare seara ,previne aparitia lor.


Neutrogena Visibly clear -Blackhead Eliminating .Foloseste la eliminarea si prevenirea punctelor negre.
Cam acestea sunt produsele pe care le folosesc eu si de care sunt foarte multumita.

Eu una nu le-am gasit in Romanica...numai pe cele pentru maini crapate...:(O sa incerc pe la HelpNet ..

Adella 10 aug 2009 14:01:04

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Sotul meu a avut probleme cu acneea ,serioase chiar,el a fost la colentina si a dat peste o doctorita care i-a gasit remediul(daca e acnee mai putin grava nu e cazul),i-a dat un tratament medicamentos de 6 luni si a reusit sa scape :)iar pentru cicatrici i-a dat creme :)

Slabuta 10 aug 2009 14:01:22

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Am uitat sa va spun, dupa ce am fost la dermatolog, mi-a dat 20 de zile, care s-au incheiat ieri, sa ma sterg cu clorhexin C si cu baneocina pudra, iar seara pe cosuri cu unguent isotrexin, pe care din pacate nu l-am gasit in Romania si astept sa mi-l adauca o cunostinta din state prin luna septembrie.
dar cosurile s-au retras vizibil, imi place cat de cat cum imi arata tentul. mai astept si crema si artrebui sa scap de aceasta problema.

Slabuta 10 aug 2009 14:02:21

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 18215)
Sotul meu a avut probleme cu acneea ,serioase chiar,el a fost la colentina si a dat peste o doctorita care i-a gasit remediul(daca e acnee mai putin grava nu e cazul),i-a dat un tratament medicamentos de 6 luni si a reusit sa scape :)iar pentru cicatrici i-a dat creme :)

la ce doctor a fost Adella?

Adella 10 aug 2009 14:09:32

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 18216)
Am uitat sa va spun, dupa ce am fost la dermatolog, mi-a dat 20 de zile, care s-au incheiat ieri, sa ma sterg cu clorhexin C si cu baneocina pudra, iar seara pe cosuri cu unguent isotrexin, pe care din pacate nu l-am gasit in Romania si astept sa mi-l adauca o cunostinta din state prin luna septembrie.
dar cosurile s-au retras vizibil, imi place cat de cat cum imi arata tentul. mai astept si crema si artrebui sa scap de aceasta problema.

Slabutza sotul meu a avut acnee foarte grava si acum are tenul perfect ,am trimis-o si pe prietena mea la spitalul colentina la doctorita lui Gabi si ea a scapat (ea mereu s-a luptat cu acnee)

Slabuta 10 aug 2009 14:12:29

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Pai Colentina e mare, cum ii zice doctorului? :D

Adella 10 aug 2009 14:15:30

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Claudia Trandafir sau Trandafirescu,la Spitalul Colentina la Ambulatoriu la dermatologie;),prietena mea a tinut tratamentul doar 4 luni si a scapat ,bine e destul de puternic tratamentul ,inchide glandele sudoripare ,ti se usuca buzele ,nu mai ai lacrimi ,e cam nasol ,dar a scapat ptr totdeauna,nu ai voie alcool toata perioada si trebuie sa ai ficatul perfect sanatos:)Sper ca am fost de folos:)

Adella 10 aug 2009 14:16:16

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 18225)
Pai Colentina e mare, cum ii zice doctorului? :D

Scuze ,l-am sunat pe al meu intre timp,ti-am raspuns concis la intrebare putintel mai jos:D

lalita 10 aug 2009 14:16:24

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
slabuta,dar din ce cauza ai probleme la varsta asta cu tenul? am citit ca nu ai avut in acea perioda ''critica'':) a pubertatii,ciudat ca ai acum.:(
eu am tenul gras,deci cate unul sau 2 apar cand am ciclu mai ales.. dar asta e nimik fata de perioada aceea de liceu.. bine ca a trecut de la sine. am tot incercat atatea produse,dar nu aveau efect,era pur si simplu perioada de pubertate.x-(

Slabuta 10 aug 2009 14:19:57

Re: Acnee, la 25 ani. :( Vreau un Dermatolog bun...
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 18228)
slabuta,dar din ce cauza ai probleme la varsta asta cu tenul? am citit ca nu ai avut in acea perioda ''critica'':) a pubertatii,ciudat ca ai acum.:(
eu am tenul gras,deci cate unul sau 2 apar cand am ciclu mai ales.. dar asta e nimik fata de perioada aceea de liceu.. bine ca a trecut de la sine. am tot incercat atatea produse,dar nu aveau efect,era pur si simplu perioada de pubertate.x-(

analiza a aratat ca am stafilococ auriu care imi cauzeaza acneea :(
cel mai ciudat e ca doctora mi-a dat doar creme, geluri si nu pastile:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:16:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO