forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Ce facem cu sani lasati? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10425)

fllory 12 oct 2011 23:37:10

Ce facem cu sani lasati?
 
Fetelor, voi ce parere aveti, mai exista vreo sansa sa redam sanilor o forma si o fermitate normala dupa ce slabim un numar mare de kilograme si acestia sunt lasati?

mirela elorica 12 oct 2011 23:58:33

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Buna,draguto!Tu care esti micuta ai toate sansele ca prin dif exercitii pt bust si masaj cu dif creme sa vezi rezultate f bune.Felicitari pt slabit si bafta in tot ce iti doresti!>:D<

adinico 13 oct 2011 09:05:20

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Buna! da asta poate fi o problema sa zicem pentru cele care vrem sa slabim dar oricum daca dai o cautare pe net sunt multe exercitii ..cu ganterele, mingea etc sau simplu eu recomand ....este la indemana oricand ;) stransul din podul palmei cu mainile aduse in fata sanilor cu bratele indoite, coatele lateral la nivelul umerilor.succes ! felicitari am vazut ticker-ul tau si al Mirelei si vad ca ati avut o scadere remarcabila !ooooau !!! ce scadere in greutate....m-ati ambitionat amandoua!! multumesc !o zi buna!

anaralu29 18 oct 2011 06:57:10

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Buna Flory...;;);):-*
Uite si eu am avut acceasi problema ca a ta..am slabit 22 de kilograme,si in timp ce slabeam mi se lasau sanii ..
Dar mi am adus aminte ca aveam o carte foarte buna de exercitii pentru sani si am facut exercitii si acum e ok...:)
Eu una sunt foarte multumita...:)
Am citit in acea carte ca e bine sa fim la o greutate ,adica sa nu oscilam ,ba grasute ,ba slabute ca se lasa.
De asta e bine sa ne mentinem greutatea..:);)
Te pup!!!:-*:-*:x>:D<
Sper sa te ajute sfatul meu..:)[*34*]

adinico 19 oct 2011 09:41:35

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
[QUOTE=anaralu29;820260]Buna Flory...;;);):-*
Uite si eu am avut acceasi problema ca a ta..am slabit 22 de kilograme,si in timp ce slabeam mi se lasau sanii ..
Dar mi am adus aminte ca aveam o carte foarte buna de exercitii pentru sani si am facut exercitii si acum e ok...:)
Eu una sunt foarte multumita...:)
Am citit in acea carte ca e bine sa fim la o greutate ,adica sa nu oscilam ,ba grasute ,ba slabute ca se lasa.
De asta e bine sa ne mentinem greutatea..:);)
Te pup!!!:-*:-*:x>:D<
Sper sa te ajute sfatul meu..:)[*34*][QUOTE
Buna ! si cartea cum se numeste ...sa o cautam si noi ... :) ! o zi buna!!

MCS 19 oct 2011 13:22:12

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Eh, fetelor...nu vreau sa va dezamagesc dar prea multe solutii nu sunt la situatia asta :(
Intr-adevar trecerea de la un numar de kilograme la altul lasa urme asupra sanilor. Am patit acelasi lucru, am slabit si s-au "topit".

Iar exercitiile pentru pectorali sunt minunate, dar nu maresc sanii si nici nu-i ridica. Va spun in calitate de practicanta de sport, am niste pectorali de s-a crucit doctorul cand m-a operat, dar sani...ioc :D

allexinna 19 oct 2011 13:24:39

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Buna slabutelor,

Si eu am fost inzestrata de la mama natura cu un bust generos.Toata lumea ma lauda si ma invidiaza, dar nimeni nu stie cat de nemultumita sunt de acest "dar".Datorita oscilatiilor in greutate de-a lungul timpului, sanii mi s-au lasat si in plus, mi-au aparut si niste vergeturi deasupra lor:((.Cu sutien arata bine, dar imi dores si eu sa port rochite si bluzite fara bretele si nu pot, pentru ca arata urat cu sanii lasati.

M-am mai informat si eu despre o posibila remediere a acestui aspect, iar cea mai ieftina solutie este cea a dusurilor reci in zona bustului.Mai foloseam intr-o vreme niste creme de la magazinele naturiste, niste creme speciale pentru sani si am observat o elasticitate mai evidenta a sanilor.Parerea mea este ca trebuie sa ai grija de sanii tai inca din momentul in care incep sa creasca, dupa 20 de ani e cam greu, mai ales daca ai probleme cu greutatea si esuezi intr-o serie de diete de slabit.
Am o prietena care foloseste doar apa rece cand se spala de la brau in sus, inca din scoala generala...Acum are 30 de ani, are sani destul de mari, dar sunt fermi, frumosi, si se poate lipsi de sutien fara probleme.

anaralu29 20 oct 2011 06:06:29

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
[QUOTE=adinico;821375]
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 820260)
Buna Flory...;;);):-*
Uite si eu am avut acceasi problema ca a ta..am slabit 22 de kilograme,si in timp ce slabeam mi se lasau sanii ..
Dar mi am adus aminte ca aveam o carte foarte buna de exercitii pentru sani si am facut exercitii si acum e ok...:)
Eu una sunt foarte multumita...:)
Am citit in acea carte ca e bine sa fim la o greutate ,adica sa nu oscilam ,ba grasute ,ba slabute ca se lasa.
De asta e bine sa ne mentinem greutatea..:);)
Te pup!!!:-*:-*:x>:D<
Sper sa te ajute sfatul meu..:)[*34*][QUOTE
Buna ! si cartea cum se numeste ...sa o cautam si noi ... :) ! o zi buna!!

Cartea se numeste :"Sani frumosi,sani sanatosi",e mai veche dar sper sa se mai gaseasca inca..:-s.E scrisa de Lydie Raisin..si e cu o fata blonda cu sanii dezgoliti..
Pup!!!>:D<:-*[*aerobic*]

adinico 21 oct 2011 09:18:32

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Neata ! bun :-*:-*:-*:-*..cautam .:)]..[*9*] ne documentam multumesc !![*10*] O zi minunata !!

allexinna 21 oct 2011 10:33:18

Re: Ce facem cu sani lasati?
 
Neata

Cartea poate fi comandata de pe net.E mai veche si nu prea se gaseste in librarii; poate doar in cele de anticariat.Mama mea a comandat-o de pe net mai demult.Am ramas surprinsa sa o vad in biblioteca mea:).Din cate a spus mama, nici nu costa foarte mult...
Mult succes in drumul vostru spre un corp sanatos si frumos!!!:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:30:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO