forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Riduri (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6215)

TheMilady 07 sep 2010 06:54:36

Riduri
 
Buna fetelor,
ce metode folositi ca sa idepartati ridurile? ati auzit despre ultrasunete pentru liniile fine din jurul ochiilor? a facut cineva astfel de proceduri?

Slabuta 09 sep 2010 19:28:25

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 317465)
Buna fetelor,
ce metode folositi ca sa idepartati ridurile? ati auzit despre ultrasunete pentru liniile fine din jurul ochiilor? a facut cineva astfel de proceduri?

La varsta mea, 26 aproape 27ani, folosesc doar o crema contur pentru ochi cu q10. :)

Momentan este bine, dar foarte mult depinde si de noptile dormite/nedormite :D

deadcountess 09 sep 2010 20:07:04

Re: Riduri
 
Si eu sunt din fericire la faza de prevenire a lor. Folosesc crema antirid pt ochi, iar pt fata ser antirid (cremele de obicei sunt mai grase si eu am tenul destul de gras oricum).
Chiar, stie cineva vre-o crema antirid de fata care este "light" (cum suna :))

CezaraCezarului 09 sep 2010 20:15:56

Re: Riduri
 
Eu m-as bucura daca mi-ar putea recomanda cineva o crema eficienta pentru ridurile de pe frunte, deja au inceput sa se contureze niste liniute pe-acolo si ma cam sperie. Macar cat sa le previn pe cele noi. deadcountess, slabuta, cat va invidiez pentru ca nu aveti nevoie!

Slabuta 09 sep 2010 20:18:23

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 321940)
Si eu sunt din fericire la faza de prevenire a lor. Folosesc crema antirid pt ochi, iar pt fata ser antirid (cremele de obicei sunt mai grase si eu am tenul destul de gras oricum).
Chiar, stie cineva vre-o crema antirid de fata care este "light" (cum suna :))

Cum ai tenul? gras? sau mixt?

Slabuta 09 sep 2010 20:20:38

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 321963)
Eu m-as bucura daca mi-ar putea recomanda cineva o crema eficienta pentru ridurile de pe frunte, deja au inceput sa se contureze niste liniute pe-acolo si ma cam sperie. Macar cat sa le previn pe cele noi. deadcountess, slabuta, cat va invidiez pentru ca nu aveti nevoie!

Diana nu te grabi cu creme antirid, pana la 25 ani foloseste creme hidratante :)
Eu asa am facut si am ajuns bine la varsta mea.

Aveam creme simple, la baza cu musetel, cu ulei de masline, bumbac, .......

Si acum sunt simple, am incercat mai multe pana am gasit ceva potrivit pentru tenul meu, foarte pretentios. :(

deadcountess 09 sep 2010 20:22:59

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 321972)


Cum ai tenul? gras? sau mixt?

tenul meu nu e numai gras, e de-a dreptul obez :))

CezaraCezarului 09 sep 2010 20:24:10

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 321981)


Diana nu te grabi cu creme antirid, pana la 25 ani foloseste creme hidratante :)
Eu asa am facut si am ajuns bine la varsta mea.

Aveam creme simple, la baza cu musetel, cu ulei de masline, bumbac, .......

Si acum sunt simple, am incercat mai multe pana am gasit ceva potrivit pentru tenul meu, foarte pretentios. :(



O sa iau in considerare sfatul, in ceea ce priveste cremele/machiajul sunt de-a dreptul necunoscatoare, mereu am optat pentru naturalete, si tocmai de asta ma speriasera liniutele fine de pe frunte ce-au aparut cam devreme. Tenul tau arata ca al unei adolescente. :x

deadcountess 09 sep 2010 20:24:42

Re: Riduri
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 321963)
Eu m-as bucura daca mi-ar putea recomanda cineva o crema eficienta pentru ridurile de pe frunte, deja au inceput sa se contureze niste liniute pe-acolo si ma cam sperie. Macar cat sa le previn pe cele noi. deadcountess, slabuta, cat va invidiez pentru ca nu aveti nevoie!

Este un ser antirid cu varful foarte subtire care se aplica exact de-a lungul ridurilor. Pe frunte am si eu 2-3 linii ca asa eram eu mai incruntata :)) mai demult

TheMilady 09 sep 2010 20:32:07

Re: Riduri
 
Am fost la prima sedinta de ultrasunete cu colagen, sincer nu am vazut nici un rezultat, insa fiind prima sedinta sa zicem ca e de inteles desi doamna zicea ca se vad rezultatele din prima. M-am interesat putin pe acest subiect si eu va recomand creme cu colagen pt noapte sau daca gasiti colagen pur ar fi si mai indicat, sau sa va dati seara inainte de culcare cu ulei de ricin in zona cu riduri deoarece este un puternic hidratant si stimuleaza productia de colagen al pielii.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:02:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO