forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Ce ritual de ingrijire a tenului aveti? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2217)

Liviutzza 16 feb 2010 00:56:05

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Iubesc Clinique:)Acum folosesc de la clinique o lotiune ptr ten uscat care se da dupa ce ai aplicat tonicul...crema folosesc de la La Prairie:)e buna si asta:)Cand o termin imi iau de la Clinique:D

Suzume 16 feb 2010 01:11:51

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza
Iubesc Clinique:)Acum folosesc de la clinique o lotiune ptr ten uscat care se da dupa ce ai aplicat tonicul...crema folosesc de la La Prairie:)e buna si asta:)Cand o termin imi iau de la Clinique:D

Si eu sunt innebunita dupa Clinique, pacat ca sunt foarte scumpe. Eu, fiind in Constanta, am in port zona libera si aduce acolo tot felul de creme, Clinique, Clarins, etc. Acolo au preturi mai rezonabile, in mall dai si jumatate din salariul minim pe economie pe o crema ceea ce nu e ok deloc. Americanii au niste preturi, Clinique, Dior, Chanel,etc sunt cum sunt la noi Avon si Oriflame...ma mut. x-(

Liviutzza 16 feb 2010 01:31:08

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Intradevar sunt mai scumpe,dar se vede si diferenta:D eu prefer sa imi cumpar mai rar si bun:D

sunshine 16 feb 2010 06:47:48

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 64734)
am masca de par de la nivea si de la gliss.ambele pentru par deteriorat.

dar chestia care m-a scapat de pierderea poadoabei capilare este un ser de la gliss(e intr-o sticla cu pulverizator) tot pt par deteriorat si casant. aplici un puf dupa ce il speli pe parul umed si gata. de o luna il am si a facut minuni.nici nu credeam.

.


am si eu pulverizantul acela...la mine nu a facut minuni... as incerca si eu mastile cu ou...dar numai cand ma gandesc la oul ala in par...brrr

Audrey 30 iun 2010 17:51:21

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Fiind adolescentă, problemele cu tenul nu sunt o noutate la mine. Probleme prea mari nu am, dar visez la o piele fină şi impecabilă.
Din nefericire sau nu, tenul meu nu suportă niciun gel sau cremă demachiantă din comerţ (indiferent de marcă, am avut şi foarte scumpe si acelaşi rezultat) aşa că îmi curăţ faţa doar cu ceaiuri preparate acasă (în general de tei) iar măştile sunt doar naturale şi preparate de mine. Altfel am probleme.
Mi-a făcut mult bine bitter-ul suedez, trebuie să-mi iau din nou imediat ce strâng bani. În rest, prea multe ritualuri nu am. Nu mă spăl pe faţă decât cu apă plată (sau termală, era bună şi aceea deşi foarte scumpă), nu folosesc săpun pentru faţă, încerc să mănânc cât mai potrivit şi sper ca până în septembrie, când încep şcoala, să obţin un ten mai curat şi mai sănătos.

Deşi nu mă pot lăuda cu solide cunoştinţe în ceea ce priveşte îngrijirea tenului, pot spune că după o perioadă în care mănânci sănătos şi foloseşti pentru piele numai produse naturale te bucuri de rezultate foarte bune.

rockriss 10 iul 2010 15:38:50

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
eu ma spal dimineatza si seara pe fatza cu ceai de musetel usuca cosurile si curata foarte bine fata si o hidrateaza foarte bine in orice anotimp si nu este nici foarte costisitor si da roade ajuta si la indepartarea punctelor negre:x

Rain 12 iul 2010 11:37:38

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu ma spal dimineata si seara cu o lotiune de la Garnier, iar seara aplic lotiune astringenta si crema de la Bioderma. Avand tenul gras, orice alta crema am aplicat, aveam eruptii acneice (si numai eu stiu cat m-am chinuit sa le tin sub control #:-s), insa Bioderma a functionat in cazul meu. Dar, cu toate astea, nimic nu se compara cu: (tadadammm) SOMNUL ! Dupa 2-3 zile de somn de 9-10 ore, de la ore rezonabile (conteaza mult sa adormi inainte de 12) deja vad primele modificari pe ten. E luminos, pielea e intinsa, dispar cearcanele. ;)

deadcountess 12 iul 2010 12:37:48

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Eu am un ten foarte pacatos, foarte deschis, nu se bronzeaza dar se pateaza de la soarex-(, si ca sa fie tacamul complet mai este si gras~X(
Prima data spalat cu ceva lotiune speciala pt ten gras, apoi lotiune tonica (fara tonic e dezastru), ser antirid, crema cu factor de protectie solara ridicat,seara acelasi lucru, doar ca in loc de crema cu FPS folosesc crema pt ten gras si aplic si crema pt ochi.
O data pe saptamana un gomaj si o masca (din comert).

Dar cred ca cel mai important pt ten este somnul suficient, evitarea expunerii la soare sau solar si evitarea locurilor pline de fum (cluburi, etc)

ali_lumi 12 iul 2010 12:52:17

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250354)
Eu am un ten foarte pacatos, foarte deschis, nu se bronzeaza dar se pateaza de la soarex-(, si ca sa fie tacamul complet mai este si gras~X(
Prima data spalat cu ceva lotiune speciala pt ten gras, apoi lotiune tonica (fara tonic e dezastru), ser antirid, crema cu factor de protectie solara ridicat,seara acelasi lucru, doar ca in loc de crema cu FPS folosesc crema pt ten gras si aplic si crema pt ochi.
O data pe saptamana un gomaj si o masca (din comert).

Dar cred ca cel mai important pt ten este somnul suficient, evitarea expunerii la soare sau solar si evitarea locurilor pline de fum (cluburi, etc)



Intradevar si eu am o sensibilitate la cluburi , nopti nedormite :)) etc.
Cum petrec noaptea undeva si nu mi fac somnul suficient , sau chiar daca mi-l fac suficient a 2 a zi tot arza arat. Sa numai zic de cearcanele , si pungile de sub ochi care nu ma parasesc niciodatax-(

deadcountess 12 iul 2010 12:58:01

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250370)



Intradevar si eu am o sensibilitate la cluburi , nopti nedormite :)) etc.
Cum petrec noaptea undeva si nu mi fac somnul suficient , sau chiar daca mi-l fac suficient a 2 a zi tot arza arat. Sa numai zic de cearcanele , si pungile de sub ochi care nu ma parasesc niciodatax-(

Pungi sub ochi din fericire nu fac (inca), in schimb daca dorm sub 7-8 ore ma trezesc neagra sub ochi de zici ca sunt batuta.
Din fericire aici nu se fumeaza in localuri. La inceput ma enerva (sunt fumatoare) dar m-am obisnuit si acum realizez ca e mult mai bine asa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:43:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO