forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural) (http://forum.slabute.ro/alimentatia/cand-ai-baut-ultima-data-suc-cola-etc-nu-suc-natural-11425.html)

vioricutza 07 mai 2012 08:22:55

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
mie imi place pepsi light sau fara zahar dar beau rar cam odata pe luna pentru ca sunt constienta ca nu este sanatos dar mi se mai face pofta

alinutzik 07 mai 2012 08:38:50

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
Nu am mai baut sucuri de vreo 4-5 luni.

Inainte consumam exagerat de multa Coca-Cola. 2 litri pe zi. Ajunsesem sa ma trezesc in fiecare noapte special sa beau Cola, pentru ca altfel nu aveam liniste, nu puteam dorm.

Acum nu mai consum, nici nu mai imi e pofta si nici nu mai pot sa beau chestii carbogazoase. Cand ies in oras prefer limonada de cele mai multe ori, ceaiuri sau pur si simplu apa.

Mihaela1006 07 mai 2012 09:59:32

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
Cand mi-a fost sete si nu am avut apa,doua guri acum vre-o cateva luni - mai rau mi-a facut pentru ca nu taie setea niciodata. Mai e bun in loc de cafea - cola sau pepsi, dar daca am cafea nu ma uit la ele. In total, de cand nu am mai baut regulat cola au trecut zece ani si in perioada asta - ultimii 10 ani - nu cred ca am baut in total mai mult de 1-1,5 litri in total de cola sau pepsi si 2 litri de suc de fructe natural de cand am citit pentru prima data cartea lui Montignac - acum 5 ani.

ancutaiulia 09 mai 2012 19:47:06

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
din pacate,azi...sunt extra-dependenta de Cola sau Pepsi de orice fel,cum nu ma odihnesc prea bine noaptea tot timpul sunt adormita la scoala si atunci trebuie o solutie...

AlexandraZakhary 24 iun 2012 12:32:44

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
Am renuntat la sucuri cu multi ani in urma,mai ales cola ,pepsi,etc.La petreceri sau la terase cer numai apa sau un pahar cu vin alb sec in cazul petrecerilor.Beau in schimb multa apa si ceaiuri neindulcite,il prefer pe cel din hibiscus.

Lauragirl 19 mai 2013 08:09:46

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
Eu de prin octombrie-noiembrie nu mai beau deloc de nici un fel,fie el si natural,ca mai mult mi-e sete de la el.Apa ramane aliatul numarul unu in dieta:D

anamary2 04 iun 2013 13:09:40

Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)
 
Beau din cand in cand o Coca Cola zero (pt ca nu imi mai place cea normala), dar mi se face foame dupa ce o beau (am inteles ca din cauza indulcitorilor pe care ii contine) si ajung sa mananc toata ziua mai mult decat este normal, astfel ca din motivul acesta incerc sa o evit pe cat posibil pt ca nu are rost sa imi stric o zi reusita din "jurnalul" alimentatiei sanatoase :D cu o bautura care nu are nimic bun in ea.
In rest, Fanta, Sprite si alte bauturi sunt mult prea dulci pentru gustul meu si sunt calorii goale. Mai degraba, as manca un baton de ciocolata de marime medie si as bea apa dupa aceea, decat un suc atat de dulce.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:35:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO