forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Consumul de apa (http://forum.slabute.ro/alimentatia/consumul-apa-9375.html)

Adina14 12 iun 2011 21:21:41

Consumul de apa
 
Buna slabutelor >:D<
Am o mica nelamurire :D La cat timp dupa ce am papat pot sa beau apa?:-/ Am inteles ca nu e bine sa beau imediat pentru ca se dizolva sucul gastric :-s De fel eu beau apa si inainte de masa/gustarica dar mai sunt zile cand vreau sa fac sport imediat dupa ( nu ma deranjeaza burtica plina :"> :D ) si trebuie sa beau apa.

anaralu29 12 iun 2011 22:05:54

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 686506)
Buna slabutelor >:D<
Am o mica nelamurire :D La cat timp dupa ce am papat pot sa beau apa?:-/ Am inteles ca nu e bine sa beau imediat pentru ca se dizolva sucul gastric :-s De fel eu beau apa si inainte de masa/gustarica dar mai sunt zile cand vreau sa fac sport imediat dupa ( nu ma deranjeaza burtica plina :"> :D ) si trebuie sa beau apa.

45 de minute dupa masa orice masa ,daca e mai devreme de 45 de minute nu e bine.Am citit pe un mail ca e foarte buna apa,scoate afara dar bauta imediat dupa masa poti da in cancer.Nu e bine sa faci sport imediat dupa masa se depune tot ce ai mancat.Daca ai mancat un fruct ,poti sa faci sport la o ora ,iar daca ai mancat proteine de exemplu,dupa o ora si jumatate.
Te poop Adina si bafta!![*117*]

Adina14 13 iun 2011 07:48:20

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 686538)
45 de minute dupa masa orice masa ,daca e mai devreme de 45 de minute nu e bine.Am citit pe un mail ca e foarte buna apa,scoate afara dar bauta imediat dupa masa poti da in cancer.Nu e bine sa faci sport imediat dupa masa se depune tot ce ai mancat.Daca ai mancat un fruct ,poti sa faci sport la o ora ,iar daca ai mancat proteine de exemplu,dupa o ora si jumatate.
Te poop Adina si bafta!![*117*]

Oh, chiar nu stiam ca se depune mancarica :-s Cand papam o masa cu proteine, mai asteptam dar dupa gustarele ma apucam aproape imediat :-s
Multumesc >:D< Succes si tie si felicitari pentru kg pierdute ;;) >:)

anqutz 13 iun 2011 08:40:12

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 686635)

Oh, chiar nu stiam ca se depune mancarica :-s Cand papam o masa cu proteine, mai asteptam dar dupa gustarele ma apucam aproape imediat :-s
Multumesc >:D< Succes si tie si felicitari pentru kg pierdute ;;) >:)

Asta e mit, nu se depune nimic. :P Dar nici sanatos nu e sa nu-ti lasi digestia sa se desfaosare corespunzator. De la mesele principalte trebuie sa lasi cam 2-3 ore si de la gustari cam o ora.

Adina14 13 iun 2011 09:15:50

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 686685)


Asta e mit, nu se depune nimic. :P Dar nici sanatos nu e sa nu-ti lasi digestia sa se desfaosare corespunzator. De la mesele principalte trebuie sa lasi cam 2-3 ore si de la gustari cam o ora.

Ah, da?Sper sa fie asa ;;) O sa me rezum de acum incolo la apa dinaintea meselor ca sa nu mai beau dupa :) Si cea de la Insanity ca fara nu pot sa supravietuiesc :)) Multumesc Anqutz >:D<

feelix 13 iun 2011 10:14:59

Re: Consumul de apa
 
Eu beau apa dupa ce mananc. Nu pot altfel.

anqutz 13 iun 2011 11:58:17

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 686757)

Ah, da?Sper sa fie asa ;;) O sa me rezum de acum incolo la apa dinaintea meselor ca sa nu mai beau dupa :) Si cea de la Insanity ca fara nu pot sa supravietuiesc :)) Multumesc Anqutz >:D<

Cu placere! >:D< Eu ma refeream atunci la antrenament si distanta dintre sport si mese. Apa stiam ca minim 30 de min inainte si min 30 de min dupa masa.

Adina14 13 iun 2011 12:57:42

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 686992)


Cu placere! >:D< Eu ma refeream atunci la antrenament si distanta dintre sport si mese. Apa stiam ca minim 30 de min inainte si min 30 de min dupa masa.

Oh, la naiba :| Atunci o sa am grija de acum incolo :"> Si cu ceaiul banuiesc ca se procedeaza la fel,nu?:-/ Inca o data merci mult >:D<

anqutz 13 iun 2011 14:13:48

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 687043)

Oh, la naiba :| Atunci o sa am grija de acum incolo :"> Si cu ceaiul banuiesc ca se procedeaza la fel,nu?:-/ Inca o data merci mult >:D<

Nu stiu, banuiesc ca da pt ca tot lichid e.

Alexik 13 iun 2011 14:18:59

Re: Consumul de apa :)
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 686538)
daca e mai devreme de 45 de minute nu e bine.Am citit pe un mail ca e foarte buna apa,scoate afara dar bauta imediat dupa masa poti da in cancer.[*117*]

Pai eu de ex am mancat azi piept de pui+salata de varza..iar dupa salata de varza mi-a venit o sete..si am baut apa , n-am av ce face:-??..oricum nu beau zilnic asa..so..cred ca e ok:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:58:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO