forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Am mancat prea multe mere! (http://forum.slabute.ro/alimentatia/mancat-prea-multe-mere-10242.html)

aycha 17 sep 2011 16:26:07

Am mancat prea multe mere!
 
Bună slăbuţelor!Ce se întâmplă dacă mananci mult prea multe mere?Si ieri,si azi am mancat cam 1 kg...afecteaza dieta?:(:(

nicoleta100 17 sep 2011 16:29:28

re: Am mancat prea multe mere!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 793112)
Bună slăbuţelor!Ce se întâmplă dacă mananci mult prea multe mere?Si ieri,si azi am mancat cam 1 kg...afecteaza dieta?:(:(

Salutare!!!!
Daca se intampla ocazional ,eu zic ca nu are nimik!!!Dar sper ca ai mai mancat si altceva in afara de merele alea ,nu?:-/

mkarina 17 sep 2011 22:18:32

Re: Am mancat prea multe mere!
 
hei>:D<si eu am aceeasi problema:| eu mananc zilnic cate 4-5 mere(500 grame):| nu ma pot abtine..si nu stiu ce sa fac sa scap de dependenta asta:|! tu cum ai ajuns sa mananci atatea mere?mananci si mancare?>:D<

aycha 18 sep 2011 12:45:02

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Citat:

Anterior postat de mkarina (Post 793381)
hei>:D<si eu am aceeasi problema:| eu mananc zilnic cate 4-5 mere(500 grame):| nu ma pot abtine..si nu stiu ce sa fac sa scap de dependenta asta:|! tu cum ai ajuns sa mananci atatea mere?mananci si mancare?>:D<

Eu sunt cu totul dependenta de fructe,nu imi pot fixa de nicio culoare o anumita limita!Mănânc la fructe,in special mere cand am in casă până nu mai pot...
Da,mănânc si mâncare,dar uneori ajung sa consum mai multe mere decat mâncare pe zi:)).

deadcountess 18 sep 2011 13:33:40

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 793112)
Bună slăbuţelor!Ce se întâmplă dacă mananci mult prea multe mere?Si ieri,si azi am mancat cam 1 kg...afecteaza dieta?:(:(

Pai depinde ce dieta tii.

aycha 18 sep 2011 15:25:09

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Tin o dieta hipocalorica personalizată.

deadcountess 18 sep 2011 16:25:25

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Pai daca nu tii o dieta din aia cu reguli batute in cuie nu e nici o problema, fructele sunt sanatoase. Ai grija doar sa nu te limitezi la fructe ca nu contin chiar toti nutrientii necesari.

aycha 18 sep 2011 21:13:55

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Văd că eşti semivegetariana?mananci doar peste sau cum?Eu sunt vegetariana de un an dar nu voi mai fi mult timp deoarece din lipsa proteinelor am ajuns la anemie si chestii mai complicate:(

deadcountess 19 sep 2011 16:26:34

Re: Am mancat prea multe mere!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 794096)
Văd că eşti semivegetariana?mananci doar peste sau cum?Eu sunt vegetariana de un an dar nu voi mai fi mult timp deoarece din lipsa proteinelor am ajuns la anemie si chestii mai complicate:(

Da, pe langa vegetale mananc oua, lactate, peste si fructe de mare. Fructele de mare contin fier si ajuta la anemie. Daca vei manca peste vei avea asigurat aportul de proteine.

summerslim 04 nov 2012 21:21:56

Re: Am mancat prea multe mere!
 
si eu am fix aceasta problema. dar am inceput dieta keto si in doua zile n-am mancat decat o jumate de mar. de obicei mancam si 1kg de mere pe zi( vreo 5-6 mere super mari)+ mancare.;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:50:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO