forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alte Metode (http://forum.slabute.ro/alte-metode/)
-   -   Acupunctura pentru slabit (http://forum.slabute.ro/alte-metode/acupunctura-slabit-1652.html)

dorutza 28 oct 2009 13:43:39

Acupunctura pentru slabit
 
buna. am tot cautat despre acupunctura pentru slabit dar nu am gasit nici o parere despre aceasta. daca mai este deschis subiect despre acupunctura atunci ma dirijati voi :)

eu am slabit 8 kg intr-o luna(pentru nunta mea) prin aceasta metoda, fara regim si fara sport. si chiar am slabit frumos, adica a ramas carnea tare pe mine. dar dupa aceasta luna urma perioada de mentinere unde mai trebuia sa fac o sedinta la 2 saptamani dar a venit nunta, luna de miere, mutatul in casa noua cine s-a mai gandit la mentinere.
si uite asa fara sa-mi dau seama am pus 10 kg inapoi

daca mai sunt fete pe forum care au apelat la aceasta metoda as vrea sa mai vorbim, sa impartasim ganduri, pareri

roseadria 28 oct 2009 14:06:15

Re: Acupunctura pentru slabit
 
:) Buna, era dureros? Mai zi-ne si noua astea care nu stim.....pe unde te intepau?
Si cu cite ace? Eu sincer vad acupunctura ca pe ceva....[*furios*]

dorutza 28 oct 2009 17:06:33

Re: Acupunctura pentru slabit
 
pai de durut nu doare deloc. costa 20 de lei sedinta si am facut 15 sedinte
mai erau si alte fete pe acolo si unele au slabit mai mult. eu doar 8 kg.
mai era o conditie. daca iti era fosme seara sa mananci cu o ora inainte de culcare, nu mai putin
nu mai stiu cate ace baga, in jur la 20
in cap vreo 2 pentru relaxare
langa ureche- 2
in burta
in picioare
si in brate
are el niste puncte

dorutza 14 dec 2009 16:11:37

Re: Acupunctura pentru slabit
 
a mai apelat cineva la acupunctura pentru slabit?

bebelusha 22 feb 2010 11:14:38

Re: Acupunctura pentru slabit
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 44979)
pai de durut nu doare deloc. costa 20 de lei sedinta si am facut 15 sedinte
mai erau si alte fete pe acolo si unele au slabit mai mult. eu doar 8 kg.
mai era o conditie. daca iti era fosme seara sa mananci cu o ora inainte de culcare, nu mai putin
nu mai stiu cate ace baga, in jur la 20
in cap vreo 2 pentru relaxare
langa ureche- 2
in burta
in picioare
si in brate
are el niste puncte

am vrut eu sa fac, dar mi-a zis dna ca tre sa fci min 10 sedinte si costa 50 lei/sedinta...pai ce fac, juma de salar dau la acupunctura...eu as vrea, dar nu am cu ce..plus ca trebuie de 3 ori pe sapt timp de o luna si apoi o data pe sapt parca de mentinere.. :-s pupik

Zoe 22 feb 2010 11:43:15

Re: Acupunctura pentru slabit
 
eu am facut mai demult, pentru miopie, cu rezultate foarte bune, si atunci stiu ca mi-a pus si pentru oarece taiat pofta de mincare, si chiar asa a fost, nu stiu daca am slabit ceva, dar am subtiat din burtica precis, ca nu mi se arata deloc sa maninc (ca haplea, ca de obicei ;)))

nu doare nici cit pisca un tintar. eu uneori ma mai curentam cu dna doctor, si cam ezita cind venea sa le verifice sau sa le scoata, ca stia ca o sa se curenteze si nu-i placea deloc :))

Sibel H 22 apr 2010 08:31:30

Re: Acupunctura pentru slabit
 
M-am ,gandit si eu sa fac cateva sedinte de acupunctura..am ,cautat cateva adrese la mine in oras ..dar nu mi-am facut nicaieri programare...poate ,in acest an in vara s-au in toamna voi aborda un tratament de acest gen cu seriozitate...:)

Cerasela 28 apr 2010 12:15:21

Re: Acupunctura pentru slabit
 
Buna fetele:)
Eu tocmai am renuntat la acupunctura, dupa 10 sedinte(50ron/sedinta) pentru ca nu am slabit deloc. E adevarat ca nu am mai avut pofta de mancare si nici pofte in general. Am gatit, am facut si tort si chiar nu mi-a fost pofta de crema si nu m-am apucat sa curat paletele de la mixer ca alta data. Eu am ajuns la parerea ca nu se poate slab decat prin sport si dieta.....si cum nu pot sa fac sport.....:((((
In orice caz, doctorul de la acupunctura da si regim, asa ca daca e sa slabesti, oricum slabesti de la regim!

Sibel H 28 apr 2010 12:54:17

Re: Acupunctura pentru slabit
 
Citat:

Anterior postat de Cerasela (Post 168607)
Buna fetele:)
Eu tocmai am renuntat la acupunctura, dupa 10 sedinte(50ron/sedinta) pentru ca nu am slabit deloc. E adevarat ca nu am mai avut pofta de mancare si nici pofte in general. Am gatit, am facut si tort si chiar nu mi-a fost pofta de crema si nu m-am apucat sa curat paletele de la mixer ca alta data. Eu am ajuns la parerea ca nu se poate slab decat prin sport si dieta.....si cum nu pot sa fac sport.....:((((
In orice caz, doctorul de la acupunctura da si regim, asa ca daca e sa slabesti, oricum slabesti de la regim!

...:( ..imi ,pare rau de experienta neplacuta avuta si de bani cheltuiyi ..inutil....Cerasela ..scumpa, Bine ai venit!printre noi alegeti, un program de sport de la rubrica sport de pe Forum si o dieta ,care crezi ca poti sa o ti..si hai ...incearca ,sa dai kg.jos prin dieta si sport ..noi ,te vom sustine..si daca putem te vom si sfatui..fa-ti si tu un jurnal personal pe form ca majoritatea fetelor...ce zici? ....iti, doresc o zi buna...>:D<

dorutza 05 oct 2010 12:51:30

Re: Acupunctura pentru slabit
 
Citat:

Anterior postat de Cerasela (Post 168607)
Buna fetele:)
Eu tocmai am renuntat la acupunctura, dupa 10 sedinte(50ron/sedinta) pentru ca nu am slabit deloc. E adevarat ca nu am mai avut pofta de mancare si nici pofte in general. Am gatit, am facut si tort si chiar nu mi-a fost pofta de crema si nu m-am apucat sa curat paletele de la mixer ca alta data. Eu am ajuns la parerea ca nu se poate slab decat prin sport si dieta.....si cum nu pot sa fac sport.....:((((
In orice caz, doctorul de la acupunctura da si regim, asa ca daca e sa slabesti, oricum slabesti de la regim!


deci wow 50 ron sedinta?
eu am dat 20 ron in 2009
acuma poate s-a scumpit dar 50 ron? doamne!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:03:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO