forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor? (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/bicicleta-stationara-ajuta-slabirea-burticii-sau-picioarelor-4123.html)

anqutz 01 apr 2011 18:24:48

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Cu placere! :-* Mult spor la slabit.

iepuras 01 apr 2011 18:43:53

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
sa fie :) k tare am nevoie............mai am ceva kg bune de dat jos:D.....>:D<>:D<>:D< :-*:-*:-* o sa reusesc:) mai ales cu indrumarile si sustinerea voastra...a slabutelor;)

VAmedeea 17 sep 2011 10:43:35

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Mai fetelor, nu s-a mai scris de mult in topicul asta si sper sa vada totusi cineva si mes meu si sa-mi raspunda.
Sunt intr-o mare dilema. Vreau, mai bine spus trebuie sa imi iau o bici la recomandarea medicului. Inclin spre una stationara pt ca as vrea sa fac in timp ce ma mai uit la un film, la un serial, etc. Altfel sigur ma plictisesc si nu fac nimic.
Acum, am mai citit ce s-a mai scris pe forum si se pare ca cea stationara da dureri de fund.
Ok, pe mine m-ar fi incantat una care are si spatar (asta ca sa fiu sigura ca protejez si mijlocul). si aceasta da dureri de fund?
Sau la asta vor veni si durerile de spate dupa o ora de pedalat?
Si, si mai important, imi trebuie ceva sa nu solicite f. mult articulatiile.
Ca sa nu mai spun ca ce mi-as dori sa scada ar fi abdomenul si sa imi tonific bine partea dorsala.

Bici ar arata cam asa:
http://www.diadorafitness.it/Prodott...538//index.png

Nu stiu de ce am impresia ca la asta burtica va sta super relaxata.

Asa ca, ajutor!
Cine se pricepe poate imi da un sfat. Daca sa iau din acesta sau stationara normala.

Pupici!>:D<>:D<>:D<

azra 17 sep 2011 11:31:06

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
nu stiu ce sa zic de asta cu spatar,dar la o bici normala te cam doare fundul la inceput,mie mai mult imi amortea dar pana te acomodezi poti sa pui o pernuta,cu timpul nu te mai doare nimic:)

VAmedeea 17 sep 2011 11:37:43

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 792890)
nu stiu ce sa zic de asta cu spatar,dar la o bici normala te cam doare fundul la inceput,mie mai mult imi amortea dar pana te acomodezi poti sa pui o pernuta,cu timpul nu te mai doare nimic:)

Multumesc mult de raspuns Gabi!
Chiar nu stiu ce sa fac!
Plus ca pe asta am gasit-o pe site la Diadora intr-o oferta super. Dar nu gasesc nici un fel de review pe net si ma oftic.
Oricum, daca nu, imi iau una normala tot de la ei. Ca au preturi ok. Si calitativ sunt acceptabili, undeva la mijloc.
Te pup!>:D<>:D<>:D<

Slabuta 18 sep 2011 13:23:24

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 792858)
Mai fetelor, nu s-a mai scris de mult in topicul asta si sper sa vada totusi cineva si mes meu si sa-mi raspunda.
Sunt intr-o mare dilema. Vreau, mai bine spus trebuie sa imi iau o bici la recomandarea medicului. Inclin spre una stationara pt ca as vrea sa fac in timp ce ma mai uit la un film, la un serial, etc. Altfel sigur ma plictisesc si nu fac nimic.
Acum, am mai citit ce s-a mai scris pe forum si se pare ca cea stationara da dureri de fund.
Ok, pe mine m-ar fi incantat una care are si spatar (asta ca sa fiu sigura ca protejez si mijlocul). si aceasta da dureri de fund?
Sau la asta vor veni si durerile de spate dupa o ora de pedalat?
Si, si mai important, imi trebuie ceva sa nu solicite f. mult articulatiile.
Ca sa nu mai spun ca ce mi-as dori sa scada ar fi abdomenul si sa imi tonific bine partea dorsala.

Bici ar arata cam asa:
http://www.diadorafitness.it/Prodott...538//index.png

Nu stiu de ce am impresia ca la asta burtica va sta super relaxata.

Asa ca, ajutor!
Cine se pricepe poate imi da un sfat. Daca sa iau din acesta sau stationara normala.

Pupici!>:D<>:D<>:D<

Buna Ame, :)

Ce fain arata aceasta bicicleta, chiar nu stiam ca exista si cu spatar. :)

Eu am avut doar eliptica si cu aceasta nu ai probleme de "sezut".

Pe mine m-a durut spatele la eliptica, pentru ca se depune efort, mai ales ca esti si in picioare... parca la aceasta cu spatar tind sa cred ca nu vei avea dureri.

De exemplu, ca sa fac o comparatie intre stationara si eliptica, vad ca fetele zic ca amorteste posteriorul... :) pai la eliptica iti amortesc talpile... :D tot apesi pe pedale, la un moment dat nu le mai simti...

ps: la capitolul burta sa stii ca eu simteam cum imi lucreaza abdomenul...

uite un filmulet foarte interesant din acest punct de vedere :)
BORKED

LOREDANA99 27 dec 2011 21:49:31

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 793781)

Buna Ame, :)

Ce fain arata aceasta bicicleta, chiar nu stiam ca exista si cu spatar. :)

Eu am avut doar eliptica si cu aceasta nu ai probleme de "sezut".

Pe mine m-a durut spatele la eliptica, pentru ca se depune efort, mai ales ca esti si in picioare... parca la aceasta cu spatar tind sa cred ca nu vei avea dureri.

De exemplu, ca sa fac o comparatie intre stationara si eliptica, vad ca fetele zic ca amorteste posteriorul... :) pai la eliptica iti amortesc talpile... :D tot apesi pe pedale, la un moment dat nu le mai simti...

ps: la capitolul burta sa stii ca eu simteam cum imi lucreaza abdomenul...

uite un filmulet foarte interesant din acest punct de vedere :)
BORKED

Buna!eu am "probleme" in partea superioara a corpului, adica burtica, spate, maini...ar fi mai indicat sa mi cumpar o bicicleta eliptica sau sa optez pentru una stationara?da ti mi un sfat va rog!

VAmedeea 02 ian 2012 18:39:41

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Slabuta, acum am vazut mesajul tau. Multumesc multde raspuns!>:D<>:D<>:D<

Georgii 01 feb 2012 18:40:12

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Nu m-am uitat pe paginile din urma, deci scuzati-ma daca raspunsul la intrebarea pe care o voi formula a mai fost scris pe aici pe undeva.:">
De obicei cand fac cele 30min de bicicleta tind sa fac 5min repede, 10min moderat, iar 5 min repede, iar 5min moderat si 5min repede.Considerati ca este bine sau ar trebui schimbat? NU prea inteleg chestia asta cu sprinturile :-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:29:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO