forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor? (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/bicicleta-stationara-ajuta-slabirea-burticii-sau-picioarelor-4123.html)

alyy 09 iun 2010 10:05:35

Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
bicicleta stationara ajuta cu ceva pentru burta sau doar pentru picioare?

Slabuta 10 iun 2010 18:13:55

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 214173)
bicicleta stationara ajuta cu ceva pentru burta sau doar pentru picioare?

Bicicleta stationara este buna in special pentru coapse si fesieri :) Dar lucreaza si abdomenul. ;)
Slabeste si tonifiaza. :)

alyy 13 iun 2010 20:49:44

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
am facut anul trecut 6 luni bicicleta 1 ora,apoi am facut pauza pana luna asta mai este eficenta daca am facut atata timp?

Slabuta 15 iun 2010 13:24:41

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 218321)
am facut anul trecut 6 luni bicicleta 1 ora,apoi am facut pauza pana luna asta mai este eficenta daca am facut atata timp?

Si in cele 6 luni de bicicleta unde ai observat schimbari in bine? adica in ce zona a corpului? :)

Cum sa nu fie eficienta?! :)
Ai putea sa combini bicicleta cu ceva cardio mai intens, un hip hop, aerobic, tae-bo... :)

alyy 16 iun 2010 08:21:17

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
un pic la burta si cel mai mult la picioare.Am sa incerc sa le combin,mersi pentru sfat

mitzy 20 iun 2010 10:09:13

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 214173)
bicicleta stationara ajuta cu ceva pentru burta sau doar pentru picioare?

Eu am bicicleta stationara si pe mine m-a ajutat ffff mult atat pt picioare cat si pt burtica dar eu am combinat cu tae-bo si start walking. Le fac prin rotatie tot timpul saptamanii.

Carolina 20 iun 2010 10:57:43

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 220056)

Si in cele 6 luni de bicicleta unde ai observat schimbari in bine? adica in ce zona a corpului? :)

Cum sa nu fie eficienta?! :)
Ai putea sa combini bicicleta cu ceva cardio mai intens, un hip hop, aerobic, tae-bo... :)

Ai dreptate Slabuta :)

Si eu am combinat aerobic cu bicicleta (10 km/zi), ambele efectuate in aceeasi zi, dupa aerobic ma suiam pe bici. Am slabit foarte frumos si uniform 14 kg in 3 luni (controland un pic si ceea ce mancam, dar nu o dieta stricta). Insa nu trecea o zi fara sa fac sport, spre deosebire de acum :((

Slabuta 23 iun 2010 18:36:50

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 225916)
Ai dreptate Slabuta :)

Si eu am combinat aerobic cu bicicleta (10 km/zi), ambele efectuate in aceeasi zi, dupa aerobic ma suiam pe bici. Am slabit foarte frumos si uniform 14 kg in 3 luni (controland un pic si ceea ce mancam, dar nu o dieta stricta). Insa nu trecea o zi fara sa fac sport, spre deosebire de acum :((

Felicitari Carolina :)
Pai reapuca-te :D da lenea la o parte :)

Ai testat, merge, acum stii reteta :)

carinush 07 aug 2010 23:05:52

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
ajuta si la gambe ? adica subtiere .. ? :D

anqutz 08 aug 2010 09:32:48

Re: Bicicleta stationara ajuta la slabirea burticii sau picioarelor?
 
Cardio, indiferent de care tip, arde grasimea de pe toate zonele. Dar va lucra in special muschii picioarelor.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:17:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO