forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Hoola hoop (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/hoola-hoop-4034.html)

Spiridus 02 iun 2010 23:21:01

Hoola hoop
 
[Sper ca am scris corect, am gasit mai multe variante :"> ] Cine foloseste? cum a functionat la voi? Eu mi-am comandat unul zilele trecute, in amintirea vremurilor trecute, dar si pentru ca am auzit ca ar functiona pentru talie.... astept parerile voastre... si promit sa va spun cum e, imediat ce ajunge .... va pup si spor la lucru!

Gea 03 iun 2010 08:47:15

Re: Hoola hoop
 
Citat:

Anterior postat de Spiridus (Post 208210)
[Sper ca am scris corect, am gasit mai multe variante :"> ] Cine foloseste? cum a functionat la voi? Eu mi-am comandat unul zilele trecute, in amintirea vremurilor trecute, dar si pentru ca am auzit ca ar functiona pentru talie.... astept parerile voastre... si promit sa va spun cum e, imediat ce ajunge .... va pup si spor la lucru!

Buna Spiridus

Eu am facut exercitii hoola hoop dar nu cu aparat ci doar simulare. Chiar si asa a avut efect. Si partea buna e ca lucreaza toti muschii abdomenului si ai spatelui, de jur imprejur. Centimetrii se duc uniform.

Il recomand, dar daca nu vrei sa dai bani pe aparate, merge la fel de bine simulat :D

Spiridus 04 iun 2010 18:55:17

Iupiiiii!!!!!
 
Azi a venit comanda, cercul meu minunat!!!! Este galben cu roz, foarte vesel si ma invita sa-l folosesc cat mai des... este superb... il recomand cu caldura.... are niste "bubite" tari, care te maseaza in momentul in care il invarti ... te doare la inceput, e ca un masaj anticelulitic, dar e un masaj spre mai putine kg... deci unul superb!

Daca e cineva interesat/a de rezultatele acestui "aparat" [pun " pentru ca e mai mult o joaca... un dans] cu mare placere ii impartasesc experienta, pe care o voi capata....

Va pup si va doresc cel putin o zi la fel de vesela si colorata ca a mea!!!!

Elenoir 30 sep 2010 00:08:30

Re: Iupiiiii!!!!!
 
Buna slabuto!
De unde l-ai comandat si cat a costat? Cred ca e genial cercul care te si maseaza, nu? Eu am avut unul simplu, si era ok cu el dar m-am plictisit dupa o vreme....

Anason 08 ian 2011 18:43:46

Re: Hoola hoop
 
Mi-am luat si eu un cerc cu bilute pentru masaj, dar nu reusesc sa-l invart!! :((:((:((

Am citit o gramada de instructiuni pe net, am pus un picior in fata celuilalt si tot nu reusesc sa tin cercul ala sus. Dupa 1-2 ture e pe jos. :((

Aveti vreun sfat mai special pentru antitalente ca mine?

Anason 08 ian 2011 18:44:52

Re: Iupiiiii!!!!!
 
Citat:

Anterior postat de Elenoir (Post 347666)
Buna slabuto!
De unde l-ai comandat si cat a costat? Cred ca e genial cercul care te si maseaza, nu? Eu am avut unul simplu, si era ok cu el dar m-am plictisit dupa o vreme....

Eu l-am luat de la Top Shop, a fost 99 lei.

anqutz 10 ian 2011 20:58:39

Re: Hoola hoop
 
Citat:

Anterior postat de Anason (Post 464689)
Mi-am luat si eu un cerc cu bilute pentru masaj, dar nu reusesc sa-l invart!! :((:((:((

Am citit o gramada de instructiuni pe net, am pus un picior in fata celuilalt si tot nu reusesc sa tin cercul ala sus. Dupa 1-2 ture e pe jos. :((

Aveti vreun sfat mai special pentru antitalente ca mine?

Este suficient de mare pt inaltimea ta?

Anason 11 ian 2011 10:54:10

Re: Hoola hoop
 
Are 100 cm, eu am 165. Imi ajunge cam la buric. Din ce am citit pe net, ar trebui sa fie ok. Nu am gasit mai mare de atat.

Spiridus 13 ian 2011 23:11:11

Re: Hoola hoop
 
Citat:

Anterior postat de Anason (Post 464689)
Mi-am luat si eu un cerc cu bilute pentru masaj, dar nu reusesc sa-l invart!! :((:((:((

Am citit o gramada de instructiuni pe net, am pus un picior in fata celuilalt si tot nu reusesc sa tin cercul ala sus. Dupa 1-2 ture e pe jos. :((

Aveti vreun sfat mai special pentru antitalente ca mine?

Hei!! Eu am acelasi tip de cerc... cand il rotesti incearca sa-l tii pe mijloc... nu vei reusi din primele zile sa faci cate 5 min, dar iti garantez ca vei reusi intr-o saptamana..... eu mai fac cateodata si cate 15 min continuu....

spor!!

violina 05 dec 2011 21:42:04

Re: Hoola hoop
 
Ciao fetele!!!!eu sunt foarte pasionata de Hula Hoop,am unul cu bilute de masaj iar inauntrul bilutelor are magneti,este destul de greu,exersez cam 40 de minute pe zi iar in 3-4 zile se poate dimiua talia cu 2cm ,dar trebuie facut la intensitate maxima in sensul ca il invartiti cat de tare puteti fara sa va opriti iar apoi aceeasi perioada de timp trebuie invartit si in partea opusa.La inceput este foarte greu,chiar foarte dureros, dar dureaza doar pentru cateva minute si pe urma nu mai simtiti nimic. Dupa vreo 15 minute eu sunt toata transpirata iar dupa 40 am hainele ude tot, deic functioneaza iar in acelasi timp nu este obositor.In schimb poate fi plictisitor de la un moment dat asa ca mai bine va descarcati ceva serial pe computer sau in timp ce va uitati la televizor pentru ca timpul va trece foarte greu dupa vreo 2-3 saptamani cand devine rutina. Va pup si spor la Hula Hooping!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:20:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO