forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea VII (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-vii-7506.html)

Diana D 23 dec 2010 21:03:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Buna fetele!
Va pupacesc pe toate!
Eu azi am fost tare harnicuta (cumparaturi, curatenie, am facut pasca conforma - am si papat o feliuta mica).
In rest am mancat conform si in seara asta am facut si 4 mile ( 50 de min)..numai pot sunt franta.

Spor la treaba la toate!

Diana D 23 dec 2010 21:28:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Iupii s-au facut si sarmalutele cu orez basmati. :)
Maine fac tiramisu, salata de boeuf pt al meu si salata cu piept de pui, ciuperci , castraveti murati si maioneza pt mine.
Sambata o sa fac putin carnat la cuptor si pulpa de porc la cuptor cu vin iar ca si garnitura o salata verde mareee.

VAmedeea 23 dec 2010 22:30:46

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 446953)
Buna fetelor
Nu am mai intrat de citeva zile sint rupta de oboseala, acum inteleg o femeie singura cu copilasi cit de greu ii este.
Magda nu esti singurica care face prosti, imi pare rau ca va dezamagesc, maninc monty dar sa nu va spun cit de haotic maninc.
Aseara am dat-o in bara am mincat cozonac stiu rusine mie:">:">:">, ma credeti ca nu ma simt fericita vreau sa dau cu o luna inapoi. Sper din suflet cintarul sa nu ma pedepseasca urat.
Am vazut ca voi toate sinteti cumintele felicitari.
Ma duc sa framint cozonaci, am sa mai intru mai tarziu.

Cris eu sunt cumintica pt ca inca nu m-am apucat sa fac nimic bun de papa. Si nici nu o sa fac cine stie ce.
Nu are rost!
Ca eu ca sa imi fac sarmale nu am nici o sansa, varza e super sarata, carnati nu pot sa mananc, la fel, au sare. Asa cata friptura sa pap?
Cozonac nu fac ca ar manca doar Ciprian si el deja si-a luat "un munte de cioco".
Deci, nu ai ispite, nu prea ai cum sa te avanti in chestii mai putin ok.
Eu imi inchipui un cozonac cu cioco si stafide proaspat scos din cuptor. Cred ca e imposibil sa rezisti unei bucatele, atat macar cat sa gusti sa vezi cum ti-a iesit.
Asa ca nu te mai judeca atat de aspru!:-*:-*:-*

Diana, bogat meniu ai!
Mai arunca si pe aici!:D>:D<>:D<>:D<

crissa08 23 dec 2010 23:35:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Draga mea Gasca de suflet,
ma gandeam ca voi inchide usa, dar stiu ca va intra Cris-Canada cand noi vom visa deja!
E normal ca in perioada asta sa mai fie cate o scapare spre...frigider...sau iesiri din schema, program, dieta...
Eu am mai trecut si anul trecut prin experienta asta, asa ca acum sunt chiar relaxata, daca atunci am reusit sa ma mentin vreo 6 saptamani la 128 kg, acum de ce nu as fi in stare sa ma mentin la ...88????
Teoretic mi-am facut o oarecare organizare, dar sa vedem ce va fi...practic!
Maine voi face niste sarmalute din pui si vita conforme, cateva piftii de curcan, o salata de fructe conforma cu frisca din smantana si topping de cioco si o friptura de curcan la cuptor.
M-am gandit ca sambata dimineata sa incep cu bunatatea de salata de fructe, apoi sa iau un aperitiv din putina toba, putin caltabos, ceva vinete si muraturi de casa conforme. La pranz trec la sarmale si piftie,niste vin din productie proprie, la gustare din nou preferata mea salata de fructe si la cina niste friptura cu salata verde.
O sa va povestesc eu dupa ce a iesit din asta!!!
Va doresc sa terminati cu bine pregatirile, sa va simtiti bine, sa fiti multumite de ce ati realizat pana acum, sa aveti sufletul linistit si sa fiti fericite fiindca meritati!
Va puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup!
Cu drag,
a voastra colega de cursa lunga!

PS- multumesc mereu celui care mi-a trimis aceasta dieta pe mail in ianuarie si pt ca prima oara nu am citit-o, mi-a mai trimis-o o data si apoi mi-a trimis liste cu ceea ce manca...Destept a fost francezul de Monti,ii multumesc si lui, m-a scapat de numarat calorii si calculat gramaje, ca mai aveam un pic si deveneam depresiva!
De la 31 ianuarie si pana in ziua de azi am slabit cu ajutorul acestei diete 40 kg....No comment!

TinAlexa 24 dec 2010 00:48:10

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Vai acuma chiar ca imi este rusine pot sa ma duc sa imi tai ceva, nu stiu daca chiar ma credeti (eu spun ce simt nu peri si nu ling nimic) chiar imi este rusine.
Voi toate faceti papa conforma si eu :">:((:">
Am planuit sa fac papa Monty, am facut o greseala cind m-am angajat sa fac eu multe altele.
Asta este, am familie si copii mici, nu ma mai stresez si nici nu ma mai pedepsesc imi fac numai rau.
Am sa ma bucur chiar daca ... oricum cei dragi abea asteapta sa le pun cozonacul pe masa.
Ma duc sa fac tura a 3 de cozonaci :D

elenush 7 24 dec 2010 01:11:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 





Buna gagici.Azi nu am apucat sa intru deloc pe net.Am fost iar la cumparaturi,am facut curatenie cu printesele mele,am impodobit impreuna bradul si acum cand toate v-ati dus la somnic,hop si eu putin pe aici.Adevarul e,ca mi-e cam rusinica:((:">:">.

Meniul meu de azi

-o nectarina si o mandarina
-baton de cereale
-cafea cu lapte


mancarica cu vinete si pui
-varza rosie


-cascaval
-ardei rosu si castravete

-3 HAMSI SI UN CARNAT

Nu astept felicitari din partea voastra,ca ma felicit eu prima:-o:-o:-o.
Si unde m-ai pun,ca maine am si cantar:(:D.

Chiar nu incerc sa-mi caut scuze,dar totusi vine Craciunul si in perioada asta,oricat esti de ambitioasa,cred ca e imposibil cu toate bunatatile din jurul tau,sa nu mai dai si prin laturi putin

elenush 7 24 dec 2010 01:21:58

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
In cazul ca maine nu voi intra pe net,paote din cauza cantarului,poate din cauza timpului,as vrea sa va doresc,tuturor gagicilor din gasca noastra,un Craciun cat mai fericit,sa va aduca multa,multa sanatate,fericire si multa liniste sufleteasca si va multumesc din suflet pentru ca existati si m-ati primit si pe mine in gasca voastra.

Pupici multi si daca de Craciun,vom mai da putin pe de laturi,sa nu ne judecam prea tare,e adevarat ce ne dorim cu toate sa ne atingem un scop,dar inainte de toate suntem si noi oameni.

O zi,doua,cred ca nu o fi sfarsitul pamantului,daca bem si noi un paharel de vin si papam putin purcel.
Maine dimineate ma asteapta cantarul-DUMNEZEU cu mila.Va pupic pe toate:x>:D<>:D<

elenush 7 24 dec 2010 01:30:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Buna TINAlexa.Cred ca te judeci prea tare,nu stiu daca ai vazut ca si eu am dat-o putin in bara,E normal in perioada asta,mai ales ca am inteles ca ai copii,ca simine de altfel,carora trebuie sa le facem tot felul de bunatati,
Sa stii,ca eu te inteleg,ca si mie mi se intampla exact la fel.Dupa ce pap ceva care nu imi este permis,ma simt asa de vinovata si parca ma urasc,dar stii,hai sa incercam sa ne gandim ca Craciunul nu tine o vesnicie si daca mai gresim putin,dupa,ne reluam cu si mai multa ambitie traseul nostru.
Pupici si Craciun fericit>:D<>:D<

floricica0vesela 24 dec 2010 03:52:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
ha ha ha cu abaterile tale de 3 hamsii si un carnat:)):)):))
pai alea sunt abateri? de Craciun?
pai eu azi mancat jumate de castron de crema pentru tiramisu, noroc ca era facuta cu fructoza.......

nu te stresa, alea nu sunt abateri, ai avut o masa lipidica si gata.>:D<>:D<

VAmedeea 24 dec 2010 09:34:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 447141)




Buna gagici.Azi nu am apucat sa intru deloc pe net.Am fost iar la cumparaturi,am facut curatenie cu printesele mele,am impodobit impreuna bradul si acum cand toate v-ati dus la somnic,hop si eu putin pe aici.Adevarul e,ca mi-e cam rusinica:((:">:">.

Meniul meu de azi

-o nectarina si o mandarina
-baton de cereale
-cafea cu lapte


mancarica cu vinete si pui
-varza rosie


-cascaval
-ardei rosu si castravete

-3 HAMSI SI UN CARNAT

Nu astept felicitari din partea voastra,ca ma felicit eu prima:-o:-o:-o.
Si unde m-ai pun,ca maine am si cantar:(:D.

Chiar nu incerc sa-mi caut scuze,dar totusi vine Craciunul si in perioada asta,oricat esti de ambitioasa,cred ca e imposibil cu toate bunatatile din jurul tau,sa nu mai dai si prin laturi putin

Vin si eu ca si Flori!
Unde sunt abatarile?:-/
Ca din cate stiu eu doar carnatii ar putea fi neconformi pt ca daca sunt cumparati cel mai probabil au zahar si amidon in ei. Dar daca sunt facuti cu manuta ta, asta nu e abaterile. Iar hamsiile de ce? Doar nu sunt conservate cu zahar?
Lasa-le, astea nu sunt abateri. Abatere e atunci cand mananci o extra felie de tort cu frisca, ciocolata, blat si tot ce ii trebuie!:D
Multumim mult de urari, si tie si familiei tale asemenea!:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:02:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO