forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea VII (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-vii-7506.html)

elenush 7 20 dec 2010 16:22:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Felicitari si din partea mea Crissa.Esti super tareb-).Nu esti departe de a-ti atinge scopul.Multa bafta si putere sa mergi tot inapoi-cu kilogramele.>:D<

floricica0vesela 20 dec 2010 16:37:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
elenush, vinetele si restul legumelor cu IG mai mic sau egal cu 35 le poti gati cu carnita in orice mod vrei: mancarica, supa, grill, tocanita, salata, fierte simple, la abur, absolut cum iti plac, poti sa folosesti si ulei.
nu ai voie sa folosesti cartofi, porumb, orez, morcovi, mazare din conserva (congelata in schimb ai voie), faina, zahar si paste in combinatie cu grasimi si carne.

Purple flower 20 dec 2010 16:43:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 444325)
Da, sa stii Diana ca nu ma atragea deloc ideea, mi se aprindea beculetul rosu cand auzeam de hipocalorica. Pana la urma nu e chiar hipo.:))
Poate saraca in grasimi saturate, asta da.
Continui pana ajung la cel putin 57-58. 58 a fost targhetul meu initial si dupa l-am modificat. Dupa 58 vad ce se mai intampla si cum arat.

Ieri al meu sot mi-a spus, citez "Ai slabit ca un caine, te-ai uscat de tot:-o:-o:-o, te-ai ingustat mult (sub sani), ti s-au micsorat sanii". Nu toate o data, dar in cateva propozitii.:))
Acum nu stiu daca a fost de bine sau de rau ca nu prea am inteles.:-s Ideea e ca am dat mult jos la picioare, ca se simte la toti pantalonii si asta ma bucura. Poate pe ultima suta de metri se duce si burta.:P

Da, cunosc, si eu aud zilnic de la iubi asta cu sunt numai piele si os :))
Bine, el spune asta sa va zic de ce .....eu am problemele mele cu coloana si de multe ori am dureri mari cand ma pun la somn si imi face masaj , si intradevar pe spate mi se vede deja coloana ....pacat ca nu e si cazu la burta :)) bine, s-a dus si din burta si picioare mult , dar parca ar mai merge ...
Si la mine blugii sunt largi si sunt chiar nervoasa pe tema asta ca imi luasem din Spania niste blugi chiar misto si ambele perechi stau ca pe gard la burta ...dar tot raul spre bine :D
Te pupic si te felicit inca o data , meriti >:D<:-*

Purple flower 20 dec 2010 16:44:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 444329)
Sanatate multa!
Sunt si eu partial virusata si de cand am slabit atat de mult sunt mai friguroasa!
Cred ca la tine a fost vaza de varf, pe zi ce trece te vei simti mai bine!
Pupici

Multumesc la fel Crissa >:D< esti o scumpa .... si o slabuta ;;)

Citat:

Anterior postat de uca (Post 444406)
Diana, incearca sa bei ceai de ghimbir,este foarte bun,nu o sa mai tusesti dupa 2 cani de ceai.
Ceaiul il prepari din 10 gr de ghimbir curatat la 250 ml apa.

Multa sanatate

Si eu cum gasesc ghimbir, pe unde ?
Iti multumesc frumos , sper sa ma fac bine >:D<

VAmedeea 20 dec 2010 17:07:07

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 444422)
Buna VAmedde si multumesc mult pentru sfaturi,o sa tin cont de ele>:D<.Scortisoara si cacaua am adaugat-o in lapte ca sa fiu si eu mai fancy-cool:)):)):)),nu e op problema sa le elimin,doar ca nu am stiut ca nu sunt permise.
As vrea sa te intreb daca vinetele am voie sa le gatesc cu ceva carnita,ca o tocanita,sau trebuie consumate doar grill sau ceva de genul.MULTUMESC MULT.:-*:-*:-*

Uite ca ti-a raspuns Flori la intrebare.
Cat despre cacao si scortisoara, ele sunt permise, dar nu in combinatie cu IG.uri medii (cerealele) deoarece contin grasimi.
Dar daca tu iti faci o mancarica cu carne, apoi mananci o salata cu branza si la sfarsit, ca si desert, iti faci branza dulce cu oua, cacao si scortisoara la cuptor, combinatia asta merge. Toate sunt facute din proteine si lipide. Si vei avea o masa proteino lipidica.:-*
Citat:

Anterior postat de Purple flower (Post 444449)
Multumesc la fel Crissa >:D< esti o scumpa .... si o slabuta ;;)
Si eu cum gasesc ghimbir, pe unde ?
Iti multumesc frumos , sper sa ma fac bine >:D<

Diana, cred ca la plafar ar trebui sa aiba. Sanatate multa!>:D<

FlorentinaHN 20 dec 2010 17:50:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Casa noua, rezultate bune, operatie reusita...... ma bucur sa aud toate astea
Va pup si eu fetelor... ma bucur ca azi am vazut si eu 65 pe cantar, desi era urmat de o virgula si un 8 :)). Mai exact, 65,8. O sa trec la tck doar 66,0. va pup

TinAlexa 20 dec 2010 18:18:23

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Ame jumerele nu erau sarate dar telemeaua bocna de aici mi-se trage.

Loly :-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

VAmedeea 20 dec 2010 18:27:53

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de FlorentinaHN (Post 444483)
Casa noua, rezultate bune, operatie reusita...... ma bucur sa aud toate astea
Va pup si eu fetelor... ma bucur ca azi am vazut si eu 65 pe cantar, desi era urmat de o virgula si un 8 :)). Mai exact, 65,8. O sa trec la tck doar 66,0. va pup

Bravo Flori! La mai putin!:-*:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 444506)
Ame jumerele nu erau sarate dar telemeaua bocna de aici mi-se trage.

Loly :-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

Ei, vezi ca e o explicatie. Acum tocmai pe vineri sa te cantaresti. Te pup!>:D<>:D<>:D<

crissa08 20 dec 2010 19:39:25

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Si eu cum gasesc ghimbir, pe unde ?
Iti multumesc frumos , sper sa ma fac bine >:D<[/QUOTE]

Eu beau un amestec de la fares care are si ghimbir si alternez cu ceai de muguri de pin luat tot de la plafar, mai iau niste echinaceea cu zinc.
Sa ne insanatosim grabnic ca ne prinde Mos Craciun virusate!

crissa08 20 dec 2010 19:44:36

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 444430)
Felicitari si din partea mea Crissa.Esti super tareb-).Nu esti departe de a-ti atinge scopul.Multa bafta si putere sa mergi tot inapoi-cu kilogramele.>:D<

Multumesc! Dupa cum ai vazut la ticker, ma lupt cu kg de...15 luni...nu e simplu, dar m-am obisnuit, iau si eu pauze de mentinere, trebuie sa o exersez pt ca va fi pe viata!
Nu sunt singura cu kg pierdute, suntem o gasca!
Succes si tie!

crissa08 20 dec 2010 19:46:24

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Fetelor, Loly a noastra e bine, e la perfuzii, sta in pat, i s-au facut calmante, durerile sunt suportabile si va multumeste ca v-ati gandit la ea!

elenush 7 20 dec 2010 22:17:57

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Multumesc frumos Floricica.Tu in cate luni ai scapat de cele 10 kg???Si,apropo...te si felicit pentru asta.

elenush 7 20 dec 2010 22:20:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Scuza-ma Floricica,sunt cu pluta,am vazut in cate luni ai dat jos cele 10 kg.

uca 20 dec 2010 22:38:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Diana,ghimbir gasesti la orice supermarket,eu imi iau de la Cora,la raionul cu fructe si legume.

VAmedeea 21 dec 2010 00:14:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Stiu ca eu pun meniul mai rar, oricum e sakvat la meniuri...
Asa ca asta am mancat eu azi>

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:15
Mere, 245g - 128 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 34.3 carbohidrati, 4.9 fibre, 0 sodiu, 24.5 zahar

Gustare 1, ora 10:15
Painite 24% fibre, Wasa, 40g - 140 calorii, 5.2 proteine, 2.6 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 9.6 fibre, 240 sodiu, 1 zahar

Prânz, ora 12:45
Carne de curcan, curca tanara, carne macra, cruda, 200g - 244 calorii, 43.5 proteine, 6.4 grasimi, 120 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 132 sodiu, 0 zahar
Rosii, 130g - 24 calorii, 1.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 1.6 fibre, 6.5 sodiu, 3.4 zahar
Castravete, cu coaja, crud, 170g - 26 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0.9 fibre, 3.4 sodiu, 2.8 zahar
Praz de post, VAmedeea, 285g - 232 calorii, 4 proteine, 11.4 grasimi, 0 colesterol, 28.2 carbohidrati, 4.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 16:02
Migdale crude, Aziende Campobasso, 50g - 288 calorii, 9.5 proteine, 26.8 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:03
Somon, roz, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 200g - 298 calorii, 51.1 proteine, 8.8 grasimi, 134 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 172 sodiu, 0 zahar
Conopida fiarta, 280g - 65 calorii, 2.8 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 11.2 carbohidrati, 5.6 fibre, 42 sodiu, 2.8 zahar
Salata verde, Iceberg, 160g - 21 calorii, 3.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Usturoi, 2g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0.3 sodiu, 0 zahar
Ulei extravirgin de masline, Esselunga, 10ml - 90 calorii, 0 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Otet balsamic, 5ml - 5 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 1.2 sodiu, 0.7 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1564 calorii, (mult)121.7 proteine, (mult)68.2 grasimi, 254 colesterol, (mic)110.9 carbohidrati, 27.4 fibre, 597.4 sodiu, 35.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1365 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1365 calorii

TinAlexa 21 dec 2010 00:17:36

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Fetelor sint intr-o pasa aiurea, nu stiu de ce, poate ma loveste eclipsa:)):)):))
Acuma stau si ma intreb daca am gresit cu jumarile, atit de mult sa urc la cantar?
Asta inseamna ca ...:(
Incepe sa imi creasca pofta de mincare, ma simt agitata de citeva zile.

floricica0vesela 21 dec 2010 01:33:38

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 444733)
Scuza-ma Floricica,sunt cu pluta,am vazut in cate luni ai dat jos cele 10 kg.


am slabit 10 kg in 6 luni de zile, datele trecute la ticker nu sunt reale.
dupa cum spuneam, eu nu am o perioada anume in care sa vreau sa tin monti, si apoi gata. nu mananc paine, faina, cartofi, porumb, orez etc.
ma simt foarte bine, si atunci cand am sa simt nevoia sa le mananc, am sa fac abateri.

multa bafta!

elenush 7 21 dec 2010 02:55:34

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Floricica,adevarul este ca la kilogramele tale iti mai permiti sa faci si abateri,niste cartofiori-una,alta.As vrea sa te intreb,daca atunci cand te mai abati de la monty,pui ceva kilograme inapoi???

Eu ma gandesc cu groaza ca vine Craciunul si am sa gatesc bunatati pentru familia mea,sper si vreau sa am puterea sa ma abtin si daca e posibil sa nu pun nimic inapoi,chiar daca nu am sa reusesc sa mai pierd ceva in perioada aceasta frumoasa,dar atat de grea pentru cineva care se lupta cu slaninuta:-o:)):)).

elenush 7 21 dec 2010 03:05:43

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Meniul meu pentru azi

-mar
-o felie de paine de secara cu marmelada de piersici fara zahar
-cafea cu lapte

-varza calita cu piept de pui

-spaghete integrale cu sos de branzica.

Voi ce mai papati iubitele mele?>:D<

VAmedeea 21 dec 2010 08:54:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 444845)
Fetelor sint intr-o pasa aiurea, nu stiu de ce, poate ma loveste eclipsa:)):)):))
Acuma stau si ma intreb daca am gresit cu jumarile, atit de mult sa urc la cantar?
Asta inseamna ca ...:(
Incepe sa imi creasca pofta de mincare, ma simt agitata de citeva zile.

Cris, nu te mai gandi la cantar. Si oricum nu te ingrasi de pe o zi pe alta. Apa in schimb retii asa repede. Eu, v-am povestit, duminica am fost in Firenze si am mancat cina acolo. Sarata, f. gustoasa, dar sarata. Cel putin asa am perceput-o eu. Marti dimineata eram cu un kg. in plus. Abea vineri am reusit sa am din nou greutatea de dinainte de ziua de duminica. Pt ca dupa mai greu elimini surplusul de apa. Si mai e si tranzitul.
Asa ca nu te ingrijora si uita de cantar o perioada.
Eu astept sa imi vina asa ca ma astept si la urcari la cantar, dar eu ma cantaresc zilnic si stiu cam de ce urc la o adica. Tu stai calma ca nu ai de ce sa te agiti, vb ta, esti agitata, mananci mult, iti vin idei si pofte.
Eu ieri nu mai puteam de pofta de dulce. Si ma tot gandeam, dar daca mestec o guma de mestecat ce are?
Bineinteles ca nu influenta cu nimic treaba asta kg. mele. Dar influenta creierul, ii dadeam senzatia aia de dulce pe care o cerea. Si dupa ar mai fi cerut.
Si m-am bagat eu frumusel la un film, am mancat 50 de grame de migdale, dupa mi-am facut de lucru si mi-a trecut. Azi am fructe la pranz asa ca ma lecuiesc de dulce pt cateva zile. Ca sigur mananc in jur de 1 kg. de fructe. Asa ca...
Te pup!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 444868)
Meniul meu pentru azi

-mar
-o felie de paine de secara cu marmelada de piersici fara zahar
-cafea cu lapte

-varza calita cu piept de pui

-spaghete integrale cu sos de branzica.

Voi ce mai papati iubitele mele?>:D<

Scumpa, sper ca sosul de la spaghete e degresat, adica branzica e fara grasimi. Pupici!
Eu am pus meniul pe ziua de ieri. Azi am fructe cu iaurt la pranz iar deseara niste carne de vita cu legume sau salata. Mai e mult pana atunci!:D
Pupici!>:D<

VAmedeea 21 dec 2010 09:00:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Ei, si acum Buna Dimineata tuturor!
Va las o cafeluta, un ceiut si un soare cald ca sa va mearga la inima!:-*:-*:-*

uca 21 dec 2010 09:27:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Neata fetelor. Multumim Ame de cafeluta >:D<
Inca nu stiu ce voi manca astazi,revin cu meniul mai tarziu.

O zi minunata

Diana D 21 dec 2010 09:50:26

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Neata fetelor!
Neata Ame!
Sa aveti o zi minunata!

Dia tu mergi la electrostimulare? ca mi-am adus aminte ca iti facusei abonament.
Pupici

Purple flower 21 dec 2010 10:27:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Buna dimineata fetelor !
Eu in continuare sunt racita si posomorita, tusesc pana nu mai pot .....ma tratez , iau si vitamina C, ceaiuri , medicamente, dar pana nu isi face raceala treaba ei nu o sa plece ....

Dia :(( da, mi-am facut abonament la electrostimulare prin luna noiembrie parca, am reusit sa imi fac programare abea pentru acum sambata pe 18 decembrie si nu m-am dus din cauza ca eram bolnava, am dormit tot weekendul si am avut asa o stare de rau si ameteala ...

Astazi cantarul imi arata cu un kg in minus fata de ceea ce apare la ticker dar sunt sigura ca nu e real , probabil datorita starii mele de acum...

crissa08 21 dec 2010 11:37:48

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de Purple flower (Post 444986)
Buna dimineata fetelor !
Eu in continuare sunt racita si posomorita, tusesc pana nu mai pot .....ma tratez , iau si vitamina C, ceaiuri , medicamente, dar pana nu isi face raceala treaba ei nu o sa plece ....

Dia :(( da, mi-am facut abonament la electrostimulare prin luna noiembrie parca, am reusit sa imi fac programare abea pentru acum sambata pe 18 decembrie si nu m-am dus din cauza ca eram bolnava, am dormit tot weekendul si am avut asa o stare de rau si ameteala ...

Astazi cantarul imi arata cu un kg in minus fata de ceea ce apare la ticker dar sunt sigura ca nu e real , probabil datorita starii mele de acum...

O sa iti treaca! Ai racit puternic si mai dureaza putin!
Sanatate multa!

crissa08 21 dec 2010 11:41:09

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Buna ziua!
La mine e soare si frumos, am ceva de umblat pe jos, asa ca precis o sa mananc mai mult!
Sa aveti o zi placuta!

floricica0vesela 21 dec 2010 12:28:56

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 444866)
Floricica,adevarul este ca la kilogramele tale iti mai permiti sa faci si abateri,niste cartofiori-una,alta.As vrea sa te intreb,daca atunci cand te mai abati de la monty,pui ceva kilograme inapoi???
.


nu stiu sa-ti spun, ca eu niciodata nu ma cantaresc daca fac abateri.
nici nu prea fac abateri, gen cartofi, prajitura, zahar, ciocolata, etc.

doar mananc prea multe fructe, sau prea multa ciocolata neagra. abateri de alt fel, nuprea am, doar o data 3 biscuiti, si acuma mai recent, vreo 2 bucati de cartofior pai, cateva prajiturele intr-o noapte, si mai mananc fructe cu IG destul de ridicat: uneori banana, kiwi, ananas, papaya.

fetelor, aseara am baut lichior! vreo 35-40 ml. am avut din nou musafiri, si asta au vrut sa bea, nu au vrut vin. era nepolicos sa nu beau deloc cu ei.

asta este, mergem mai departe.

azi m-am trezit tarziu, abia am mancat o para, imi fac o cafea, si cred ca la pranz imi fac omleta cu somon, ca nu mai stiu ce sa mananc.


BUNA DIMINEATA LA TOATE FETELE MINUNATE CARE VIN IN CASUTA!!!!!!!
oare loly cum se simte?
ii trasmitem toate gandurile noastre bune sa o ajute sa-si revina cat mai repede!
Emi, tu, scumpa, esti in curatenii ca si Ame?
si noi azi spalam perdele si geamuri.

elenush 7 21 dec 2010 13:36:08

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Buna fetelor>:D<.In dimineata asta,sunt in soc,zapada in Dublin este aproape de genunghi.Sunt de 8 ani aici si am vazut zapada o singura data si atunci s-a topit intr-o zi.Dar acum de la 1 dec. o tot tine asa.:-o:-o.Zapada asta ,ma duce cu gandul la Brasov,orasul meu de bastina>:D<.Azi am mult de umblat,trebuie sa-l gasesc pe mos .Va pup pe toate :-*:-*:-*

elenush 7 21 dec 2010 13:41:09

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Amee.branzica pentru spaghete este
SOFT CHESSE-REDUCED FAT EXTRA LIGHT.Spune-mi te rog daca e ok.Pupici>:D<:-*

Tina 21 dec 2010 13:56:42

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 445141)



nu stiu sa-ti spun, ca eu niciodata nu ma cantaresc daca fac abateri.
nici nu prea fac abateri, gen cartofi, prajitura, zahar, ciocolata, etc.

doar mananc prea multe fructe, sau prea multa ciocolata neagra. abateri de alt fel, nuprea am, doar o data 3 biscuiti, si acuma mai recent, vreo 2 bucati de cartofior pai, cateva prajiturele intr-o noapte, si mai mananc fructe cu IG destul de ridicat: uneori banana, kiwi, ananas, papaya.

fetelor, aseara am baut lichior! vreo 35-40 ml. am avut din nou musafiri, si asta au vrut sa bea, nu au vrut vin. era nepolicos sa nu beau deloc cu ei.

asta este, mergem mai departe.

azi m-am trezit tarziu, abia am mancat o para, imi fac o cafea, si cred ca la pranz imi fac omleta cu somon, ca nu mai stiu ce sa mananc.

Si eu am avut vreo 3 zile cu astfel de "abateri" in norma - prea multa ciocolata negra si mult prea multe fructe! Ma multumesc cu gandul ca nu mai poftesc la zahar, acum am in casa clatite cu dulceata si doar am gustat una cu branza sarata.
O zi frumoasa, ca tot e soare afara:D!

uca 21 dec 2010 14:40:58

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Meniul de azi
MD: clementine,paine SM cu gem de capsuni si lapte
G: 12 gr cioco 80%
P: salata cu piept de pui,11 gr cioco
C: fasole verde cu ton

TinAlexa 21 dec 2010 15:04:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Hello
Ame iti multumesc mult :-*:-*:-*>:D<>:D<>:D< mi-am revenit, ieri am avut un meniu normal adica
M.D 2 batoane Magda
P 1 pulpa de pui cu varza calita
G clemantine
C somon cu brocoli + clemantine
Ieri am inceput pregatirile am copt la foi de mi-au iesit foile pe ochii, astazi am alta tura si ma apuc de cozonaci am de facut 6
Scap eu si de asta.

O sa fie bine, m-am suit si pe cintar imi arata 73.9, dar ma asteptam sa urce dupa ziua de la restaurant ca sa fi ramas la 72.8 ar fi trebuit sa continui cu Monty si a doua zi.
Nu mai conteaza mi-am revenit ma simt bine si asta conteaza.
Astazi am zi incarcata, cumparaturi in masa, eu nu am ajuns sa cumpar brad, nici cadouri.
Le fac eu ca sint fata isteata :)):)):))
Va doresc o zi superba, Loly :-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

azra 21 dec 2010 15:40:42

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
salutare fetele ce mai faceti?eu sunt ok inca nu am revenit pe dieta dar incerc sa nu depun:D doar sa ma mentin pana in ianuarie...de maine incepe vacanta [*66*][*66*]care incepe la zimnicea pana dupa Craciun si apoi vin acasa pt o zi dupa care plec la Brasov pt vreo 3 zile[*73*][*73*]
asa ca eu incep de acum cu urarile pt ca nu stiu daca ne mai "vedem" pana la anul:D sa aveti cu toate sarbatori cat mai fericite si pline de duiosie si un an mi bun ca acesta,multa sanatate si impliniri pe toate planurile.pupici dulci[*140*][*140*][*48*][*48*]

VAmedeea 21 dec 2010 22:27:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 445187)
Amee.branzica pentru spaghete este
SOFT CHESSE-REDUCED FAT EXTRA LIGHT.Spune-mi te rog daca e ok.Pupici>:D<:-*

Uite, scuze ca iti raspund acum, se pare ca tu ai postat mesajul, dar eu deja eram plecata de acasa. Acum m-am asezat la laptop cu cina langa mine!:D
Ar trebui sa fie ok, dar, sa te uiti la ingrediente sa nu aiba amidon, zahar, dextroza, maltodextroza (si alte derivate ale zaharului), nimic extract de cartof sau porumb, faina.
Dupa trebuie sa te uiti la informatiile nutritionale si la lipide sa fie maxim 5 g. la 100 de g. Adica max 5%.
Te pup!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de azra (Post 445305)
salutare fetele ce mai faceti?eu sunt ok inca nu am revenit pe dieta dar incerc sa nu depun:D doar sa ma mentin pana in ianuarie...de maine incepe vacanta [*66*][*66*]care incepe la zimnicea pana dupa Craciun si apoi vin acasa pt o zi dupa care plec la Brasov pt vreo 3 zile[*73*][*73*]
asa ca eu incep de acum cu urarile pt ca nu stiu daca ne mai "vedem" pana la anul:D sa aveti cu toate sarbatori cat mai fericite si pline de duiosie si un an mi bun ca acesta,multa sanatate si impliniri pe toate planurile.pupici dulci[*140*][*140*][*48*][*48*]

Gabi, uite acum o ora am ajuns acasa si pe drum chiar ma gandeam ce mai faci. Ma gandeam sa ii scriu Emiliei sa o intreb.
Am vazut si pozele. Arati ok la greutatea asta, poate nu e idealul, dar nici grav nu e, asa ca poti sta calma pana dupa sarbatori.
Planurile tale suna f. bine si daca spui ca mai greu ne vom auzi, sau poate tocmai la anul, atunci vacanta placuta, relaxanta, plina de surprize frumoase iar tu sa fii sanatoasa si fericita si sa ne auzim cu bine in noul an. Pupici!>:D<>:D<>:D<

elenush 7 21 dec 2010 23:03:28

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Multumesc Amee,am verificat branzica si e ok.As vrea sa te intreb ,daca branzica trebuie luata la bani marunti numai atunci cand e in combinatie cu paste?Daca folosesc la salata,pot folosi orice branza?Mersi-pupici si noapte buna.>:D<>:D<>:D<

floricica0vesela 22 dec 2010 01:25:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
da, se ia la bani marunti daca o combini cu paste, orez sau paine integrala.
atunci trebuie sa fie degresata, adica sa aiba maxim 5% grasime.

daca o folesest in salata la o masa lipido-proteica, trebuie sa nu aiba amidon si alte derivate de zahar, si sa fie cat mai bine scursa de zer. eu consum cascaval, telemea, feta, si alte soiuri de branza cu cheag tare

floricica0vesela 22 dec 2010 01:30:19

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
buna seara, fetelor.

eu am intrat sa va spun ca si azi am fost cuminte, asa cum trebuie.
cum m-am trezit aproape la 11, am mancat o para, si am luat direct pranzul la 13, omleta din 3 oua cu 100 g somon afumat si o rosie.
apoi la 17 am facut 4 mile de start walking, si am mancat 30 g ciocolata neagra.
la cina am avut o salata mare din salata verde, morcov ras, rosie, telina, ulei de masline si otet de mere cu o pulpita mica mica de pui si niste prosciutto cotto, plus putin vin rosu.
inainte de cina am mancat 5 clementine

raluka 22 dec 2010 07:11:11

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
gata,
am revenit.....am reluat dieta si am reusit sa slabesc pana acuma 700 grame... whoohooo..stiu ca nu e mult dar e ceva , incet incet imi doresc sa ajung din nou sub 60 lkg.vreau sa fiu slabuta :((
meniiu:obisnuit: laptic cu fulgi la mic dejun, la pranz carne la gratar cu salata si seara o salata mare..ori o omleta...ori ceva usor..ori o salata de fructe....hai ac se poate...hai raluca..hai raluca....am nevoie de incurajari

VAmedeea 22 dec 2010 08:14:33

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 445696)
gata,
am revenit.....am reluat dieta si am reusit sa slabesc pana acuma 700 grame... whoohooo..stiu ca nu e mult dar e ceva , incet incet imi doresc sa ajung din nou sub 60 lkg.vreau sa fiu slabuta :((
meniiu:obisnuit: laptic cu fulgi la mic dejun, la pranz carne la gratar cu salata si seara o salata mare..ori o omleta...ori ceva usor..ori o salata de fructe....hai ac se poate...hai raluca..hai raluca....am nevoie de incurajari

Hai Raluka, ca se poate!
Sigur ca se poate, nu mai pierde contactul cu forumul si vei vedea ca merge. Eu am observat c ade fiecare data cand nu mai intru pe aici, in cateva zile sunt tentata sa fac abateri, apoi le si fac, si de la unamica ma demoralizez si aj sa mananc tot ce prind si stiu eu ca nu e ok.
Te pup si bafta multa!>:D<>:D<>:D<

VAmedeea 22 dec 2010 08:18:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII
 
Flori, pt. tine http://www.flowersbyjoanneatlanta.co...uet3_page4.jpg ca ai fost cumintica!:-*


Neata fetele, eu mai am o tura de cumparaturi azi si dupa intru in ultimele pregatiri.
La noi ploua cu galeata, dar asta e, azi e ok sa ies asa ca nu bag apa in seama.
Plec pe la 10, asa ca ne vedem dupa-amiaza sau chiar mai pe seara, nu stiu, sa vedem.
Oricum, va pup si va doresc o zi plina de spor in toate!>:D<>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:13:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO