forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/acesta-este-anul-meu-jurnal-serendipity9-12499.html)

butterfly30 06 mar 2014 23:02:17

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
sincere condoleante! nu-mi pot imagina ce e in sufletul tau.:(

Simmonne 07 mar 2014 08:34:27

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Condoleante >:D<>:D<>:D<Imi pare rau pt. tine, si eu am trecut prin asta si inteleg perfect... In vara se fac 3 ani de cand nu mai e tata... Dar, mergem inainte, ei sunt sus si ne vegheaza indeaproape :) In momentele astea lasa dieta pe planul doi si incearca sa te alimentezi bine, ai nevoie. Te pup.

anqutz 07 mar 2014 09:47:07

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Condoleante! >:D< Ai grija de tine in aceste momente dificile, suntem aici alaturi de tine ori de cate ori ai nevoie.

serendipity9 07 mar 2014 10:59:19

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Va multumesc mult tuturor :-*

Acum incerc sa trec peste caci ma asteapta bacul si cum a spus si Simmonne stiu ca de acolo de sus el ma vegheaza. O sa revin pe seara cu meniul de azi.

Un viitor weekend frumos tuturor!

serendipity9 07 mar 2014 15:47:18

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Deci, m-am hotarat sa scriu acum meniul de azi + ce o sa mananc la cina, pentru ca am meditatie pe seara si nu stiu daca mai reusesc sa intru.

Cum azi este vineri inseamna ca mananc de post:
Md (in jur de 11 pentru ca am dormit putin mai mult ;)) ): 1grapefruit + 1banana
Pranz - in jur de 13:30: mancare de spanac si o felie de paine integrala
G1 - la 15:30: 20 cajou
Cina - in jur de 19:30: o sa mananc mancare de praz cu masline si o felie de paine

serendipity9 10 mar 2014 13:57:50

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Nu am avut prea mult timp liber in weekend si nu am reusit sa intru sa scriu ce am papat dar cel putin recuperez acum cu mancarea pe ziua de azi+cina.

E luni -> zi de post
Md: o felie de paine integrala cu putina zacusca facuta in casa
Pranz: o portie de spaghete integrale cu sos de rosii+busuioc+putin usturoi
Si urmatoarele mese:
G1: o banana sau 20 caju
Cina: mancare de fasole verde si o felie de paine integrala

serendipity9 22 mar 2014 20:07:51

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Draga jurnalule,

Nu am mai intrat de mult; sau cel putin nu am mai intrat ca sa scriu aici ce se mai aude de regimul meu.

M-am apucat de Atkins de luni desi la inceput am fost sceptica caci nu aveam de gand sa stau sa imi numar carbohidratii, dar am avut un pic de timp liber si mi-am facut un meniu pentru o saptamana. Nu l-am respectat chiar in tocmai dar am mancat mereu corect si fara sa depasesc nr de carbo.
Mai am inca o saptamana si dupa intru in faza a doua. Merge bine. Chiar prea bine, sa fiu sincera. Nu imi este foame, am destula energie si nu m-am simtit niciodata ametita sau ceva. Singurele pastile pe care le iau sunt Bilomag forte ca ajuta la memorie+concentrare si ca bonus nu am mai mancat dulce de o saptama desi se aproprie "musafirii".

Deci pana acum s-au dus 2.8kg si sper sa ies din faza a doua macar cu 70kg :x. Mai am 8 saptamani jumate pana la bachet si sper sa ajung undeva aproape de 65 de kg (deci ma astept la o pierdere de la 0.5-1 kg/saptamana)

O sa incerc sa intru ca sa scriu aici evolutia mea. Deocamdata ma cantaresc in fiecare zi si notez in telefon insa cand intru in faza a doua voi lua in considerare doar greutatea de luni dimineata.

Ariaaa 26 mar 2014 12:00:36

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Heeey >:D< Ma bucur ca te-ai apucat de Atkins, mi se pare o dieta potrivita si pentru mine, dar inca nu ma apuc de ea..poate mai incolo :D astept sa vad rezultatele tale :) O zi frumoasa :-*

serendipity9 22 apr 2014 20:06:54

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Am revenit dupa Paste cu burta mai mult decat plina si cu cateva lucruri constientizate mai mult sau mai putin. Deci:
1. degeaba tin diete, caci dupa ce ma las de ele kg revin
2. ar trebui sa mananc sanatos si sa uit de diete dar asa tind sa mananc mult mai mult
3. a reaparut problema cu chestiile dulci
4. stiu alte alternative insa nu le pun in aplicare.

Asa ca in continuare o sa incerc sa ma axez doar pe mancatul sanatos. Iaurturi/salate/fructe/supe/legume etc. Pana la urma singura sansa de a ajunge la kg dorite si sa raman acolo este sa mananc sanatos in viitor.
Deci, succes mie :-bd


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:19:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO