forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-03-a-4450.html)

incognito 18 iul 2010 08:41:37

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 258742)
Buna Roxy ! Sa stii ca si la mine deja este 29 de grade :((,nu mai fac nici zumba ,nimic..#:-ssa stii ca este de la caldura,nici eu nu am dormit mai deloc,noroc ca eu la mamii dorm pe o saltea care se umfla ,din alea de fac astia reclama ,ca in pat nu pot deloc ! Si de nu m-am invartit pe ea si mai face si un pic de zgomot ! :))Vin eu dar ma inveti sa inot ! :((
Gata ..am vazut ..si la mine tot 29 sunt..:((
Nici eu nu mai fac zumba ..ca am facut curat..
Deci nici tu n-ai dormit bine:-s
Te invat ...numai sa gasim piscina..;)
Buna Caro am vazut cum arata cocosul deja ! :))Pup si tie iti doresc la fel ! O sa murim cu caldurile astea ,am vazut la stiri multa lume care a murit ! #:-s:(
Da mai ..dintr-o extrema in alta..:(
Eu am de facut o gramada de mancare si dulciuri sa ducem acolo si nu imi vine sa ma apuc,cred ca o sa cumparam ceva ,dar mamii nu vrea decat ce facem in casa ! Asa ca o sa fiu cu voi si o sa curga apele si pe laptop il am deja in bucatarie !
Mama..pe caldura asta???
Ai grija de tine...mai ine ati fi cumparat:-s
Normal Caro :))cocosul tot cocos ramane ! :))Cu gainile astea proaste ca mine este mai greu ! :))

Ce poasta? Cum adica ? Auzi la ea..vrea bataie !!!x-(
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 258750)
Fetele trebuie niste ceai cu gheata,suculete ...:D


Oh..da..multumim.>:D<

Carolina 18 iul 2010 08:44:03

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 258684)
BUna fetele:DNuma eu si Crista bantuim prin casa la ora asta>:):))
Aha, parca sunteti fetele din filme ce mereu ajung tarziu la camin si-si scot pantofii cu tocuri si intra tiptil pe fereastra :)) Noi eram alea mai mici si cuminti, deja in pat, cu bigudiurile-n cap si crema pe fata :))

Caro scumpa, am primit pupicii tai cu sclipici:x:x:-*Deci am ghicit..vad ca te-au certat si sfatuit fetele, eu ma abtin..Si cu Monty o sa fie usor usor, daca vrei..tot ce trebuie sa faci e sa-ti programezi meniul cu o zi mai inainte si sa ni-l dai la corectat:D:-*

Si-ti mai trimit [*6*] :x Accept orice scuturare, nu te abtine :)) ca-mi face bine :D Pffffoai, cu Monti incep sa ma indoiesc de inteligenta mea :)) Asa o sa fac cu meniul :x:-*>:D<>:D<

:PAcu am intrat in casa, am fost la festival , voiam sa vad romanii, si teapa!fusesera ieri in prigram si or sa mai fie miercuri, cand se termina festivalul:((Da nu-mi pare rau ca am vazut niste ansambluri fenomenale din Kenia, Columbia, Mexic, panama ..
Super ! :x
Italienii sau facut de cacao, restul au fost profesionisti:x

:)) Nu ma mira, si-aici e cam la fel :)) Vad ca-s mult elucruri in comun, inclusiv burta - tripa :D :))
Fetelor, a fost ceva de vis, m-am ridicat d epe scaun la ritmurile alea latine , am dansat..bine ca si ceilalti, nu eram eu singura de nebuna..da mi-a parut rau ca nu am vazut calusarii nostri:-s

Lasa ca ii vezi miercuri, asa ai miscat in ritmuri latine, si-ai ars si alunele alea :D
Am stat d ela 9 jumate pana acuma, toata ziua am fost ba la bar cu amicii, cu moto la munte...A fost o zi super, si cu toate ca nu dorm bine de vreo catev anopti bune din cauza galagiei cu festivalul asta, totusi parca am intrat in priza..al meu doarme deja si eu cu voi:DMaine tot asa zi incarcata..Luni e liber al meu si mi-a zis ca ma duce la munte.Pe urma iar curatenie si treaba:((Sapt viit se anunta incarcata:(

Ce frumos te distrezi Emy :x Ma bucur ca-ti e asa bine :x>:D<:-*

Mi se inchid ochii, dorm si eu pe aicea..fug la dormit, nici dus nu-mi mai trebuie#:-s

Scuzati greselile, nu mai am timp sa corectez:-*Nopapte buna si vise placute..:-*>:D<>:D<

:)) Ce fain ai scris :)) Ai adormit apoi pe taste :)) ? Distractie placuta si azi!!! >:D<>:D<:-*:-*

incognito 18 iul 2010 08:45:06

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 258764)
Mai Caro intrati la banuieli ! :)) Si zumba in aceiasi camera ,acum la dus ..cred sa sunteti impreuna ! :)) Eu va spun Emiliei ! :))
Am facut pe rand:D
Sa stii Roxy ca asta patesc eu mereu ,noroc ca am batoane din alea in casa si mai iau cate o gurita si imi revin ! Nu este de glumit cu asta ! :(

Da e nasol..:( AM patit si eu in trecut de cateva ori.

Faza e ca mi-o cer..am facut treaba..dar de mancat ioc.:( SI nici nu prea am ce :((
O sa pap niste piersici pana la urma , cand termin.
Am facut o piata ieri..:-s
Am luat un kg de visine..si nu te lasa sa alegi ..pun ei din spate..ca nu vezi ce pun..600g le-am aruncat ..si restul le-am mancat ca sa nu arunc chiar tot.
Iar piersicile..nu-s deloc coapte..

Ma duc sa termin.

Fulguta 18 iul 2010 08:58:01

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 258466)
Si...azi am papat la pranz gratar de cal:-o:))

Emy ce nu pap eu gratar deloc,dar de cal .:-odeja sunt in dilema ! :(Astept detalii cand ai timp mai mult ! ;)
Citat:

Anterior postat de symonycy (Post 258513)
Fulgule, ce bunatati ai pus tu acolo!!!!! Imi ploua rau in gura....
Facem party? Caut tortul? Si bombo?
Dar nu esti obosita, ca ai avut o zi cam naspa....si maine o iei de la capat presupun, chiar daca nu vrei sa ne spui....

Simo am vrut party aseara ,chiar daca eram obosita ! :D Dar netul mi-a jucat o festa ! :( Nu prea mi se intampla mie,dar aici la mamii mereu am probleme,cred ca nu este semnal bun ! :-/Am vazut ca si voi ati facut nanii nu ati mai stat mult ! :D
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 258517)
am revenit :D
Mi-au zis fetele de la Monti ca pot servi la cina de azi cioco ca si desert si eu le-am ascultat :D, desi nu prea obisnuiesc sa consum cioco:-/
Vazut linkul ala cu zumba, facut 3 minute cu burta plina:>, apoi m-a luat greata:D :)) Cred si eu daca fac prostii. Imi place>:D<, l-am bagat in favorite

Normal ca le asculti cand iti da voie sa mananci ! :)) Ia sa-ti fii spus nu ai voie....:D
Imi inchipui cum facea burtica ta plina in timp ce incercai zumba ! :P
Sper ca ti-ai revenit imediat dupa si nu ti-a mai fost greata !

Citat:

Anterior postat de incognito (Post 258519)

Nu ma mai uit ca-mi fac rau:)) Stii ca n-as manca , dar pofta tot imi e.
AI grija de tine..e o perioada mai dificila...
SI eu sunt obo..o sa ies curand.
Ce party..ca adorm pe boxa..:))

Nu conta ,trebuia decat sa fii cu noi ! :)) Am Roxy meu grija,dar caldura imi da de furca ca in rest sunt obisnuita ! De mancat de nu am bagat la suc de fructe facut in blender ...bagam cate 4 mere si da-i si bea ,o gramada de fructe am mancat ieri asa,daca sunt facute pasta intra repede ! Si mama pe langa mine cu cel de morcovi si sfecla rosie ! :))
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 258531)

Cred ca de la caldura si zumba ..nu stiu..dar pe la 11 cam e ora mea de somn.;)
Ei , glumeam..nu pot sa dorm nici cu tv-ul aprins.
Dar cand eram bebe..nu adormeam decat cu muzica greceasca pusa la casetofon..:))

Nici eu nu pot dormi daca merge ceva ,sa o vezi pe soacra mea si cumnata merge tv pana dimineata !
Si acum iti mai place muzica greceasca ? :-/Sau te-ai saturat de mica ? :))

Fulguta 18 iul 2010 09:05:12

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 258772)

Da e nasol..:( AM patit si eu in trecut de cateva ori.
Faza e ca mi-o cer..am facut treaba..dar de mancat ioc.:( SI nici nu prea am ce :((
O sa pap niste piersici pana la urma , cand termin.
Am facut o piata ieri..:-s
Am luat un kg de visine..si nu te lasa sa alegi ..pun ei din spate..ca nu vezi ce pun..600g le-am aruncat ..si restul le-am mancat ca sa nu arunc chiar tot.
Iar piersicile..nu-s deloc coapte..
Ma duc sa termin.

Da dar este bine sa ai si tu la tine ceva ! Eu mereu port dupa mine un baton ! :D
Atunci bataita multa ,stiu ca este cald si nu intra mancarea ,si mie mi se intampla in fiecare zi dar macar acolo ceva 1 fruct ...putin dar sa fie ! :)
Asa sa faci sa papi piersici ! ;)
Stiu Roxy de aceea eu nu prea cumpar din piata ,mama pateste mereu asa ,ea numai din piata face cumparaturi ,eu merg in magazine..dar acolo imi aleg ce vreau eu,sunt un pic mai scumpe,dar macar nu arunc nimic !
Arunca-le la mine mie imi place tot ce nu este copt ! Sa rontai la ele !
Ale mele au stat in frigider si nu stiam azi de la ce ma doare in gat ! :(Am luat ceva ,deobicei eu beau si pap totul la temperatura camerei dar cu caldura asta parca un pic reci merge ! :D

madyk 18 iul 2010 09:19:28

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
buna dimineata

[QUOTE=Fulguta;258750]Fetele trebuie niste ceai cu gheata,suculete ...:D

UOTE]

multumim pt racoritoare, foarte apetisante iar pe caldurile astea merg foarte bine

Fulguta 18 iul 2010 09:20:13

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 258765)

Ce poasta? Cum adica ? Auzi la ea..vrea bataie !!!x-(
Oh..da..multumim.>:D<

Ma refeream la sentimente ca sunt proasta ! :))Ce imi place cand va agitati ! :))
Cu placere ! Dar parca ar merge niste inghetata in casuta azi ca este duminica ! :))

Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 258544)
Fulgule, nu stiu daca mai esti ;;) Ma intrebai ce-am papat azi :) Vine meniul :P
La 8 (au zis fetele ca are importanta ora) - 2 felii paine integrala cu gem far azahar adaugat
La 10.30 - gustare 1 - 10 g nuci (n-am avut alte fructe cu IG <35 :>)
La 14.00 - pranz -paste integrale al dente cu sos de rosii, praz, ciuperci, usturoi
La 19.45 - cina - dovlecei si sepie facute pe plita, cu sos de smantana, castraveti acri taiati cubulete mici, marar si un piculetz de usturoi; 2 patratele de cioco neagra 70 %, nu mai am 85 :>
Sosul de la cina il faceam cu iaurt degresat dar mi s-a explicat ca fiind degresat devine glucidic si nu se potrivea la masa asta - solutia iaurt gras (nu aveam :>) sau chiar smantana. Azi a fost asa, cu smantana. De luni imi iau iaurt gras.

Nu mai eram Caro ,dar stii ca eu citesc din urma ;)asa ca te felicit pentru meniu si vad ca te descurci ! Bafta cu ajutorul fetelor o sa inveti tot si sper sa dea rezultate bune si sa nu mai fii trista saptamana care vine ! :)Daca nu as avea alimentatia mea si eu as tine Monti ,imi place cum se mananca ! ;)
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 258596)
Asa te vreau ;;):)) Ce e aia sa depinzi de el ptr un program ;;)? La treaba. Si pe mine tot nevoia m-a-nvatat :D ;)

Pe toate ne invata nevoia Caro ! Si ne descurcam noi pana la urma ! ;)
Citat:

Anterior postat de symonycy (Post 258601)
He, he...cand ma enervez....fac ravagii:))

Mai ce rea esti Simo ! :))
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 258664)
N-am putut sa ma bag in pat pana nu mi-am calculat caloriile :> Stiu ca nu-i nevoie la Monti :> darrr, pitici pe creier am multi :)) Au iesit 1518 :D Corespund la un ritm de slabire de 3-3,5 kg/luna, cf calculelor.

O sa mai dureze pana te dezobisnuiesti ! Si eu le numar zilnic ! :))Cu toate ca nu depasesc niciodata ,asa din curiozitate sau cum zici tu cu piticii ! :))

Fulguta 18 iul 2010 09:26:07

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de madyk (Post 258800)
buna dimineata
multumim pt racoritoare, foarte apetisante iar pe caldurile astea merg foarte bine

Buna ! :-*>:D<O duminica racoroasa iti doresc;)eu inca mai citesc ce au scris fetele aseara ! :)

Carolina 18 iul 2010 09:26:15

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Lasa ca am bagat eu Zumba daca n-ati vrut voi :D Pai ce? Sa fie sala goala :)) ? ce daca-i duminica :D :)) ? am facut 27 minute, curg raurile pe mine #:-s -pauza 1 minut de apa si cautat filmul lui Roxy - acuma vreau sa il fac -sper sa ma mai tina balamalele :D

Fulguta 18 iul 2010 09:30:32

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 258805)
Lasa ca am bagat eu Zumba daca n-ati vrut voi :D Pai ce? Sa fie sala goala :)) ? ce daca-i duminica :D :)) ? am facut 27 minute, curg raurile pe mine #:-s -pauza 1 minut de apa si cautat filmul lui Roxy - acuma vreau sa il fac -sper sa ma mai tina balamalele :D

Caro ai grija de tine ! Eu ma bucur ca faci :Ddar vezi sa nu te lase balamalele ! Sa te odihnesti dupa aceea ! ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:59:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO