forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-04-a-5866.html)

Alynuta 13 aug 2010 08:21:17

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287849)
da exact si nici nu atrecut asa mult de atunci..cateva luni..
Concediu ai avut?
Sa stii ca eu am fost plecata doar 5 zile ( concediu de criza) dar a avut un teribil efect psihic

de vinerea viitoare intru in concediu 12 zile ,dar nu plecam nicaieri ,anul acesta ne sare concediul. Ce sa facem ,as fi plecat si eu pt. baiat undeva ,dar asta e. Poate la anul. Fac curatenie in concediu,pun muraturi ,zacusca , bulion. Sa se vada ceva . In rest sa fim sanatosi.:)

crina38 13 aug 2010 08:21:35

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
[QUOTE=Fulguta;287801]Ma bucur Crina ca cea mica s-a distrat la mare ,stii cum sunt copiii iubesc apa ! Cateva saptamani o sa fii linistita ce bine ,imi pare rau ca s-a confirmat cu soacra,sa speram ca o sa treaca cu bine peste ! Cu voi alaturi o sa-i fie mai usor ,mai ales ca ai scris intr-un mesaj ca se simte bine fizic ! Ar fi bine sa mearga la tara cu cea mica ! :D

Crinuta sa stii ca mie imi este greu cu mentinerea :(,nu reusesc sa fac kg sa ramana intr-un loc :((coboara ca nebunele ! De exemplu aseara arata 46.4 mancata ,bauta...sper ca saptamana asta sa mai urc un pic ! :(



noroc cu link-ul tau ca asa am ajuns in casuta noua...
eu cred ca o sa fie ok cu soacra-mea...s-a dus din timp, doc a zis ca a curata acolo ca lumea..dc era fff rau ii scotea tot sanul...Si acum dc face si raze eu zic ca o sa fie ok
Fulguta asta nu e bine ...46.4kg...aproape cat fii-mea( stii ca am ami comparat asa).
Papa si tu gratar de pui, ceva carnita.Nu iti vine sa lesini pe strada? Cu spatele cum mai esti? Cand faci injectia?
La casa mai ai de lucrat?
Scuze de atatea intrebari dar trebuie sa revin la zi:D

crina38 13 aug 2010 08:26:11

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287856)
de vinerea viitoare intru in concediu 12 zile ,dar nu plecam nicaieri ,anul acesta ne sare concediul. Ce sa facem ,as fi plecat si eu pt. baiat undeva ,dar asta e. Poate la anul. Fac curatenie in concediu,pun muraturi ,zacusca , bulion. Sa se vada ceva . In rest sa fim sanatosi.:)


Exact ,ca nu au intrat zilele in sac.asa ii zic si eu aleia mici..ca la anul a sa avem un super concediu

Alynuta 13 aug 2010 08:28:35

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
O sa fii iubirea mea daca te tii de treaba ! :-*>:D<

Ma voi stradui.
Pai atunci apuc si eu racoare unde pui ca am incercat sa calc cateva si nu am reusit decat 3 camasi ca sunt transpirata de mor si abia ce facusem dus dupa sport ! Asa ca o las balta cu calcatul momentan,problema este ca-i trebuie ingerasului camasi ca schimba cate 2-3 pe zi ca este cald si lucreaza cu oamenii si nu poate sa apara asa in fata lor ! :((Asa ca fac o pauza si reiau ! #:-s
.
Da , acum de dimineata, eu am avut noroc cu mama ca mi-a mai calcat , acum trebuie sa calc cate putin sa nu mi se aduna.Tot cate ceva fac , desi nu am voie inca,dar nu le pot vedea.
Frumoasa o sa fie ,dar foarte calda ,nici nu simt aerul ,trag aer cald ! :((Si o sa fiu singurica toata ziua acasa ,maine o luam pe soacra de la tara ! :-s Cumnatica este la munca,dar cred ca azi este ultima zi ca m-a sunat sa-mi zica ca nu mai rezista ! :([/QUOTE]
Figura e ,dar oare ce i-ar place?

crina38 13 aug 2010 08:29:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287850)
Eu acum abia astept sa-l vad 54.9 ,dupa operatie aveam la un moment 54.7,atunci nu-mi ardea de schimbat tickere. Dar reusim noi Crina ,chiar daca merge mai incet. Peste 3 saptamani schimb si eu prefixul,nu-mi vine sa cred, ce-au putut trece anii :(


Hmmm schimbi si tickerul si prefixul:DHai ca tu la ticker nu mai ai mult de munca...Asa a fost la noi mai incet dar tot am slabit
La prefix, ce sa zic..aia e.. legea firii.Dar ce bine aratam noi la 40 de ani !!!!:-*

Carolina 13 aug 2010 08:29:39

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287833)
buna Caro,
Am dus-o de dimi pe soacra-mea la spital ca sa-i citeasca doc rezultatul , sa vada ce stadiu e si ce tratament va urma.Zicea pe drum ca ar trebui sa se tunda dar dc ii da chimioterapie oricum ii cade parul si nu va mai fi nevoie de tuns.Deci dc glumeste eu zic ce e ok si cu psihicul...A acceptat diagnosticul.Oricum in zilele noastre nu se mai moare de cancer...sunt tratamente si depinde si de care cancer e si de organism...Eu sper sa fie bine la ea.Deabia asteapta sa plece la tara cu aia mica , dar mai intai sa vedem cat tine tratamentul si dc tb sa mearga zilnic
merci de grija caro:-*

Buna, Crinule :-*>:D<Ar fi excelent ptr dumneaei sa fie asa! Mai sunt persoane care ascund tristetea si preocuparile sub o masca vesela. Din toata inima sper sa fie optimista, increzatoare si sa lupte. S-a zis mereu si eu cred ca-i f adevarat ca psihicul domina fizicul. Sa-i dea Dzeu putere sa treaca cu bine peste toate >:D<

Alynuta 13 aug 2010 08:31:05

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
[QUOTE=crina38;287858]
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287801)
Ma bucur Crina ca cea mica s-a distrat la mare ,stii cum sunt copiii iubesc apa ! Cateva saptamani o sa fii linistita ce bine ,imi pare rau ca s-a confirmat cu soacra,sa speram ca o sa treaca cu bine peste ! Cu voi alaturi o sa-i fie mai usor ,mai ales ca ai scris intr-un mesaj ca se simte bine fizic ! Ar fi bine sa mearga la tara cu cea mica ! :D

Crinuta sa stii ca mie imi este greu cu mentinerea :(,nu reusesc sa fac kg sa ramana intr-un loc :((coboara ca nebunele ! De exemplu aseara arata 46.4 mancata ,bauta...sper ca saptamana asta sa mai urc un pic ! :(



noroc cu link-ul tau ca asa am ajuns in casuta noua...
eu cred ca o sa fie ok cu soacra-mea...s-a dus din timp, doc a zis ca a curata acolo ca lumea..dc era fff rau ii scotea tot sanul...Si acum dc face si raze eu zic ca o sa fie ok
Fulguta asta nu e bine ...46.4kg...aproape cat fii-mea( stii ca am ami comparat asa).
Papa si tu gratar de pui, ceva carnita.Nu iti vine sa lesini pe strada? Cu spatele cum mai esti? Cand faci injectia?
La casa mai ai de lucrat?
Scuze de atatea intrebari dar trebuie sa revin la zi:D

Si eu zic ca trebuie sa fie bine cu soacra ta,cum zici tu ii taia sanul de tot ,nu se mai chinuia s-o curete.

crina38 13 aug 2010 08:31:43

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
fetelor, ies ca am treaba la job si intru mai tarziu
pup

Carolina 13 aug 2010 08:32:46

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287842)
da exact, chiar dc e aproape 70 ....cand citesc cu 6 in fata e altceva..69.9kg!!!!
Chiar ma bucur, mai ales ca v-am zis ca la mare am mancat de toate...si destul , dar probabil ca in cantitati rezonabile.Dar am inotat zilnic

[*4*]Felicitaaaaaaaari, Crina!!!! [*2*] Cred ca te simti cam asa [*105*]:))

Fulguta 13 aug 2010 08:34:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 287799)
Bun gasit casuta frumoasa...multumin Slabuta pt. casuta...
Neata fetele....multumim si tie Emy...
Va doresc la toate o zi pe placul vostru...
Azi de dimineata cand m-am trezit erau afara 17 grade pana sa plec la serv.se apropia de 20....bine cel putin ca noaptea e racoare...
Asa eu de cand m-am trezit mi-am pus covorul in bucatarie ca am sters aseara parchetul si nu s-a zvantat,am pus masa scaunele,intins 2 masini de haine ,bagat inca una la spalat,hranit pe Pupu,ups lui Margeluta am uitat sa-i dau mancare dar dormea....dupa spalat mancat,inbracat,aranjat plecat la serv.....azi de dimineata am papat din nou lapte cu cereale....azi o sa fac ciorbita de pui si mazare bob cu carnita de pui...si am sa calesc varza sa am pe maine cu snitele de piept de pui....azi trebuie sa termin curatenia,a ramas cea mare acasa o sa faca si ea....mai am la mine in dormitor si in baie sa fac curat si sa sterg parchetul in holuri ca praful sters aseara....si gata....a si sa aspir in camara...v-am spus ca am o camara de 4m/aproape 3 m...si am pus un covor sa nu-mi fie frig la piciare...acolo se refugiaza Pupul meu si se intinde cat e el de mare pe gresie...

Buna Angelaaaa ! Doamne cate ai facut cu noaptea in cap ! :-o Bine ca la tine este racoare seara,eu nu pot respira,mai ales daca iesi afara seara lesini ! Sincer aseara cand am iesit din masina cu aer si am vrut sa intru in scara blocului am zis ca imi sta inima ! Nici acum nu imi este prea bine ,va jur ca acum in casa imi arata trmometru 32 .7 ,toate usile si geamurile deschise :((#:-s,sper sa trec cu bine si de ziua asta si de cele care vin,daca nu merg sa cumpar aer ca nu mai rezist ! x-(Of ce bine de el ca gaseste un pic de racoare ! Mai Angi sa ai grija de tine ! :-*>:D<:D Eu nu am putut sa pap nimic pana acum,am baut decat ceai de salvie 2 cani mari caldute si atat deja imi vine sa-l dau afara ! :((
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 287808)
Da ma Fulgule ce sa fac daca tu vi si doar ne faci pofta cu tot felul de bunatati.....am glumit Fulgule....asa sunt eu simt uneori nevoia sa pap ceva dulce....stai linistita joi cantarul meu o sa arate 61 ca sa nu spun 60...o sa incep sa fac din nou bicii dimineata 20 min si cateva exerciti de tae-bo,sti tu filmuletul de la Emy de care m-am indragostit (de tip,doar nu credeai ca de exercitii :)):)):)))pup si o zi buna...
Am uitat,Fulgule tu nu aveai voie sa m-ai faci sport sau ma insel eu....:D

Ai dreptate nu mai aveam voie,dar mi-a dat iar voie ! :)) Eu i-am zapacit ca mi-au dat voie ,le-am spus ca nu fac ceva greu ,decat zumba adica dansez si au zis ca este ok ,dar mai lent ! :)) Ce bine ar fii sa arate cantarul cat iti doresti ! Eu ma pun pe mancat batoane ca nu mai tine ! Au vitamine multe ca vad ca fructele nu ma mai ajuta deloc ! #:-s:-s Sa ai spor in tot ce faci azi ! Si putere de munca ! :-*

Carolina 13 aug 2010 08:36:16

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
[QUOTE=Alynuta;287873]
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287858)
Si eu zic ca trebuie sa fie bine cu soacra ta,cum zici tu ii taia sanul de tot ,nu se mai chinuia s-o curete.

Apropo de ce zici tu Aly, un mesaj @Crina tocmai ptr a o-ncuraja si mai mult pe soacra. Matusii mele i-au facut mastectomie si tot are o viata normala acum,deci se poate! ;) :) >:D<

Alynuta 13 aug 2010 08:37:04

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287869)
Hmmm schimbi si tickerul si prefixul:DHai ca tu la ticker nu mai ai mult de munca...Asa a fost la noi mai incet dar tot am slabit
La prefix, ce sa zic..aia e.. legea firii.Dar ce bine aratam noi la 40 de ani !!!!:-*

Da Crina, m-am intalnit zilele trecute cu o colega de liceu ,era sa nu o mai recunosc ,n-am mai vazut-o demult .In schimb ea era f. mirata de ce bine arat eu.In liceu eram grasuta ,de fapt tot timpul am fost ,acum colegele mele din liceu slabute odata ,sunt mai grase ca mine.
Da ,anii trec important e sa ne alimentam sanatos ca atunci tinem pe loc eventualelel boli ce pot aparea. Am o prietena care nu se menaja deloc , ma tot miram ca nu sufera de nimic caci eu ma feream tot timpul de anumite mancaruri nesanatoase ,bauturi.Acum si-a facut un ecograf si e varza .Mai devreme sau mai tarziu toate se aduna .Un regim mai sanatos de viata te tine departe de boli,cat te tine .Asa ca ce putem face pt. sanattea noastra ,trebuie sa facem din timp.

Carolina 13 aug 2010 08:38:17

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287875)
fetelor, ies ca am treaba la job si intru mai tarziu
pup

Spor la munci :), munca e bratara de aur, mai ales in zilele noastre ;;) Ma duc si eu la dus si-am plecat. O zi superba slabutelor! :-*>:D<

Alynuta 13 aug 2010 08:40:43

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
[QUOTE=Carolina;287884]
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287873)

Apropo de ce zici tu Aly, un mesaj @Crina tocmai ptr a o-ncuraja si mai mult pe soacra. Matusii mele i-au facut mastectomie si tot are o viata normala acum,deci se poate! ;) :) >:D<

Cred ca i-a fost greu cand i-a taiat sanul jos ,dar tot raul a fost spre bine ca n-a mai avansat boala.

Alynuta 13 aug 2010 08:41:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287888)
Spor la munci :), munca e bratara de aur, mai ales in zilele noastre ;;) Ma duc si eu la dus si-am plecat. O zi superba slabutelor! :-*>:D<

Si eu ies sa lucrez ,ca n-am facut nimic de azi dimineata, pa fetelor.>:D<

incognito 13 aug 2010 08:43:05

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287651)
Noapte buna fetele mele dragi ! Merg sa citesc in vechea casuta ! :-*>:D< Eu nu am mai plecat ca suntem rupti de oboseala,in drum spre casa ne-am oprit la un restaurant ,eu am papat o salata si el papa bun ! El deja doarme acum ,eu inca mai rezist un pic ! :D

Sper ca te-ai odihnit.:-*
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287775)
Neata fetele mele dragi ! :-*>:D<;;) Deja am bagat 35 minute de zumba ! Al meu a plecat la munca la 6 si de atunci ,am facut un pic de treaba repede si sport ! :D Nu stiu cum rezista fetele din bucuresti pe canicula ca eu nu mai pot ! Si AC nu pun nici sa ma omori :(ca ne trage curentul pe amandoi ! ! O zi frumoasa va doresc ! ;)

Ohoho..ai facut deja zumba? Bravos. O zi usoara Fulgu.
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287783)
Neata fetelor ,cred ca curand ne face slabuta un hotel,prea repede schimbam casutele.:D

Ce hotel..ne facem cartier de case..:))
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287784)
Fulguta de luni ma pun serios pe treaba ,acum ca m-am linistit si eu pana joi vreu sa fiu sub 55.

Spor sa ai ..momentan ..ai grija sa te intremezi dupa operatie.;)


Citat:

Anterior postat de angela av (Post 287799)
Bun gasit casuta frumoasa...multumin Slabuta pt. casuta...
Neata fetele....multumim si tie Emy...
Va doresc la toate o zi pe placul vostru...
Azi de dimineata cand m-am trezit erau afara 17 grade pana sa plec la serv.se apropia de 20....bine cel putin ca noaptea e racoare...
Asa eu de cand m-am trezit mi-am pus covorul in bucatarie ca am sters aseara parchetul si nu s-a zvantat,am pus masa scaunele,intins 2 masini de haine ,bagat inca una la spalat,hranit pe Pupu,ups lui Margeluta am uitat sa-i dau mancare dar dormea....dupa spalat mancat,inbracat,aranjat plecat la serv.....azi de dimineata am papat din nou lapte cu cereale....azi o sa fac ciorbita de pui si mazare bob cu carnita de pui...si am sa calesc varza sa am pe maine cu snitele de piept de pui....azi trebuie sa termin curatenia,a ramas cea mare acasa o sa faca si ea....mai am la mine in dormitor si in baie sa fac curat si sa sterg parchetul in holuri ca praful sters aseara....si gata....a si sa aspir in camara...v-am spus ca am o camara de 4m/aproape 3 m...si am pus un covor sa nu-mi fie frig la piciare...acolo se refugiaza Pupul meu si se intinde cat e el de mare pe gresie...

Ioi Angela..faci non stop curatenie..
Ia-o si tu mai incet..ca vezi ca e canicula mare..nu prea trebuie facut efort.
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287801)
Ce bine Roxy ca te tii de cura cu argila ! :-* Al tau o mai tine ? Nu cred ! :(

Pai tin..mai mult pt el. El a tinut pana luna asta , cate 2 sapt de pauza la baute . Luna asta insa..a baut de 2 ori in cele 2 sapt de argila.
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287813)
Neatza, slabutelor >:D<:-* Eu nu reusesc sa va mai prind din urma :( Un sfarsit de saptamana fantastic s-aveti!! :-* >:D<

Neata Caro. Cum te mai simti?
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287826)
gata v-am gasit si aici......
am schimbat repede casuta 3 cu casuta 4, am vazut si fete noi pe aici, dar stiti pe cine nu am ami vazut ..pe Alin:-s

ALin ne-a parasit de multa vreme.
Felicitari pt scadere!:D
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287834)
O zi frumoasa ,fetelor ,sa aveti grija ca azi se anunta o zi caniculara,va pup.

Oh da..cica si la bv 35 de grade la umbra:-omi-e groaza.
La 4 merg sa o iau pe mama de la munci sa mergem la coafor. Iti dai seama..cand e caldura mai mare. Asta e o sa luam taxiul.:-s
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287850)
Eu acum abia astept sa-l vad 54.9 ,dupa operatie aveam la un moment 54.7,atunci nu-mi ardea de schimbat tickere. Dar reusim noi Crina ,chiar daca merge mai incet. Peste 3 saptamani schimb si eu prefixul,nu-mi vine sa cred, ce-au putut trece anii :(

La multi ani de pe acum Aly..nu fii trista>:D<
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287854)
Frumoasa o sa fie ,dar foarte calda ,nici nu simt aerul ,trag aer cald ! :((Si o sa fiu singurica toata ziua acasa ,maine o luam pe soacra de la tara ! :-s Cumnatica este la munca,dar cred ca azi este ultima zi ca m-a sunat sa-mi zica ca nu mai rezista ! :(

Da de ce nu mai rezista? Ce o bat aia acolo?:-o
Auzi Fulgu..tu ai reusit sa-ti iei cantar? Pardon, a reusit sa-ti ia cantar???
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287856)
de vinerea viitoare intru in concediu 12 zile ,dar nu plecam nicaieri ,anul acesta ne sare concediul. Ce sa facem ,as fi plecat si eu pt. baiat undeva ,dar asta e. Poate la anul. Fac curatenie in concediu,pun muraturi ,zacusca , bulion. Sa se vada ceva . In rest sa fim sanatosi.:)

Asta e Aly. Bine ca e concediu. Sa incerci sa te si odihnesti.:-*

Neata fetele..si la mine e deja ff cald..#:-snu prea mai am de facut nimic azi..doar sa merg la coafor la 4...
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.:))
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.

Fulguta 13 aug 2010 08:50:23

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287813)
Neatza, slabutelor >:D<:-* Eu nu reusesc sa va mai prind din urma :( Un sfarsit de saptamana fantastic s-aveti!! :-* >:D<

Pupicei dulci Caro ! :-*>:D<Multumim la fel !
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287821)
Eu am fost un dezastru ieri dup-amiaza, 2 felii de tort am devorat :> Sport ioc! Doar mers mult pe jos. Candva o sa-mi revin :D pe luni incolo cred. Mereu citesc de filmuletul de le Emy,acu chiar sunt curioasa si-o sa-l caut la tine pe pagina:P

Caro tu cred ca ai mancat in locul meu tort ieri ca eu nu am mai putut papa ieri decat fructe ! :)) Nici macar o inghetata :-otoata lumea se mira,dar daca nu imi era pofta ce sa fac,dar alaltaieri mi-am bagat nasul in torturi ! :)) Ha si a mai fost unu de banane ,dar nu l-am pozat ca sau inchis bananele la culoare in el si nu arata bine ,dar la gust ,super bun.:))Filmuletul este super mai ales el ! :>Are ceva care iti vine sa faci cu el ! :)) Tae-bo ! :))
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287824)
Parca v-am pove ca matusa mea ar fi trebuit conf medicilor sa nu mai fie demult pe lumea asta si iaca, au trecut mai bine de 10 ani de cand s-a operat (era mult mai grav) si s-a recuperat cu multa incredere si optimism, sfidand statistici si prognosticuri medicale.

Hi hi si eu am sfidat tot ce au zis doctorii ,mie mi-au zis ca nu apuc 30 de ani decat in carucior :(si uite ca dansez pe mese de nebuna ! :)) Deci totul vine din noi ! Gandirea este cea mai importanta cand esti bolnav si o spun din experienta ca am trecut prin toate starile posibile ! ;)
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287888)
Spor la munci :), munca e bratara de aur, mai ales in zilele noastre ;;) Ma duc si eu la dus si-am plecat. O zi superba slabutelor! :-*>:D<

Servici usor si tie Caro ! Sa ai grija de tine ! Sa imi spui ce ai papat azi cand intri ! :D

VentoFreddo 13 aug 2010 09:02:00

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Buna dimi, fetelor:-*>:D<Bine v-am gasit in casuta noua, sa ne fie de bine si s-o stapanim sanatoase:xWow, deja ati scris 6 pagini:)
Eu acuma m-am trezit:">Si imi pap fructele cu voi aici..2 piersicute, peste o ora imi iau md, putina varza cu curcan ramasa de ieri:P
Voi ce mai papati azi?
Am adus si eu ceva floricele pt casuta cea noua.O zi buna fetelor!:-*:-*

Fulguta 13 aug 2010 09:04:22

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287842)
da exact, chiar dc e aproape 70 ....cand citesc cu 6 in fata e altceva..69.9kg!!!!
Chiar ma bucur, mai ales ca v-am zis ca la mare am mancat de toate...si destul , dar probabil ca in cantitati rezonabile.Dar am inotat zilnic:)

Felicitari ! Ce bine ca a scazut sub 70 ! [*3*][*71*][*117*][*103*][*2*][*4*][*102*]
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287848)
eu ma lupt cu galusti cu prune de vreo 2 zile...Sper azi sa nu mai gasesc nici una:)

Ar fi mai bine sa te faci ca nu le vezi ! :))
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287858)
noroc cu link-ul tau ca asa am ajuns in casuta noua...
eu cred ca o sa fie ok cu soacra-mea...s-a dus din timp, doc a zis ca a curata acolo ca lumea..dc era fff rau ii scotea tot sanul...Si acum dc face si raze eu zic ca o sa fie ok
Fulguta asta nu e bine ...46.4kg...aproape cat fii-mea( stii ca am ami comparat asa).
Papa si tu gratar de pui, ceva carnita.Nu iti vine sa lesini pe strada? Cu spatele cum mai esti? Cand faci injectia?
La casa mai ai de lucrat?
Scuze de atatea intrebari dar trebuie sa revin la zi:D

Stiu ca nu este bine ,dar eu mananc la fel,ba mai mult am bagat si dulciuri zilele astea ,:-o si al meu a slabit si mancam la fel .Sa treaca canicula asta si o sa ne revenim ! :D
Carnita nu imi place si nu pot manca ! De lesinat nu lesin ca nu plec singura nicaieri :D,ori este mamii ori al meu cu mine ! ;)
Cu spatele nu-ti zic ca imi dai bataie :Psi injectia a ramas ca dupa 10 septembrie imi zice sigur data cand sa-mi iau bilet ! Dar acum nu stiu ce sa mai zic astept si atat !
La casuta a mai mers fratele meu ,dar cred ca se opreste totul,ca ne-a sunt avocata acum 2 zile si a zis sa asteptam cu casa ca nu se stie ce o sa fie acum in septembrie cand avem iar infatisare la tribunal si sa nu bagam banii degeaba ! :(

Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 287875)
fetelor, ies ca am treaba la job si intru mai tarziu
pup

Pup dulce Crina si o zi usoara ! :-*>:D<:x

Alynuta 13 aug 2010 09:08:48

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
La multi ani de pe acum Aly..nu fii trista>:D<

Nu sunt trista Roxi,ba sunt putin;;).Eu ma simt asa tanara,asta conteaza ,nu?
Da de ce nu mai rezista? Ce o bat aia acolo?:-o
Auzi Fulgu..tu ai reusit sa-ti iei cantar? Pardon, a reusit sa-ti ia cantar???
E ea mai sucita.:D
Asta e Aly. Bine ca e concediu. Sa incerci sa te si odihnesti.:-*
Nu mai vreau odihna.
Neata fetele..si la mine e deja ff cald..#:-snu prea mai am de facut nimic azi..doar sa merg la coafor la 4...
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.:))
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.[/QUOTE]
Sa ai grija la caldura,si lasa parul la locul lui,daca nu mai bine stai acasa.:))

angela av 13 aug 2010 09:12:59

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Am avut treaba si deja ati umplut 3 pagini in ritmul acesta o sa ne faca Slabuta un cartier de casute...Slabuta te rog sa fie si verdeata in jur....
Caroli rusii ti-aui placat? Cucul a dat vreun semn?
Crina multa sanatate si putere tie, soacrei si celor dragi sa puteti trece peste toate...si felicitari pt. slabit...da altfel suna cu 6 decat cu 7....
Fulgule la mine inca e bine,la umbra....deocamdata...
Emy a aerisit casuta si acum e cu sotiorul...a si ne-a adus flori....smecherea a lasat geamul deschis de aseara...
Oana imi pare rau pt.soacra ta..las ca trece si asta si eu anul trecut am facut operatie la ambii ochii,am fost la o clinica particulara din Tm.
Symonyc,Bety,Nico dorm ....
Alynuta spor la treaba...
Roxy pe caldura aceasta mergi la cuafor...eu ieri m-am vopsit acsa...nu suport mirosul de vopsea si iti dai seama ca e si cald si miros....:-o:-o:-o
Anes oare cum rezist la mare?
Ralu draga de ea oare ce face?
Sunt sigura ca am uitat pe cineva scuze fetele..va pup....

angela av 13 aug 2010 09:27:31

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Fetele ati vazut ce inundati au fost in Harghita..Doamne fereste....intru acum sa citesc uiltimile stiri...pup

Fulguta 13 aug 2010 09:28:39

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 287900)

Sper ca te-ai odihnit.:-*
Ohoho..ai facut deja zumba? Bravos. O zi usoara Fulgu.
Pai tin..mai mult pt el. El a tinut pana luna asta , cate 2 sapt de pauza la baute . Luna asta insa..a baut de 2 ori in cele 2 sapt de argila.
Oh da..cica si la bv 35 de grade la umbra:-omi-e groaza.
La 4 merg sa o iau pe mama de la munci sa mergem la coafor. Iti dai seama..cand e caldura mai mare. Asta e o sa luam taxiul.:-s
Da de ce nu mai rezista? Ce o bat aia acolo?:-o
Auzi Fulgu..tu ai reusit sa-ti iei cantar? Pardon, a reusit sa-ti ia cantar???
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.:))
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.

Buna Roxy drag ! :-*>:D<
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba ! ;)
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....:(cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?:-/:-o
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu ! ;)
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! :D si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! ;) Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa .....:D O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot ! ;)
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! :)) Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele ! :D
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !:))

Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 287934)
<b>Buna dimi, fetelor:-*>:D<Bine v-am gasit in casuta noua, sa ne fie de bine si s-o stapanim sanatoase:xWow, deja ati scris 6 pagini:)</b>
Eu acuma m-am trezit:">Si imi pap fructele cu voi aici..2 piersicute, peste o ora imi iau md, putina varza cu curcan ramasa de ieri:P
Voi ce mai papati azi?
Am adus si eu ceva floricele pt casuta cea noua.O zi buna fetelor!:-*

Buna Emy ! :-*>:D<
Parca nu ne cunosti :)):))ca avem viteza ! ;)Eu cred ca o sa merg mai tarziu sa imi cumpar batoane multe ! Si fructe la greu,dar astept sa vina al meu ,si pana atunci mai fac curat pe aici,mai calc....trebuie sa spal pisica sa o mai tund un pic ca lesina de cald saraca :(mai am pe aici prin casa treaba ...:DO zi buna si tie Emy !

incognito 13 aug 2010 09:29:00

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 287934)
<b>Buna dimi, fetelor:-*>:D<Bine v-am gasit in casuta noua, sa ne fie de bine si s-o stapanim sanatoase:xWow, deja ati scris 6 pagini:)</b>
Eu acuma m-am trezit:">Si imi pap fructele cu voi aici..2 piersicute, peste o ora imi iau md, putina varza cu curcan ramasa de ieri:P
Voi ce mai papati azi?
Am adus si eu ceva floricele pt casuta cea noua.O zi buna fetelor!:-*:-*


Neata Emy draga
AM papat si eu 2 nectarine ...si apa multa si cafea...si am facut si eu putina zumba ..acum fug la dus.
La md , pe la 10:45 ,nu stiu inca ce o sa pap:-/
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287942)
Stiu ca nu este bine ,dar eu mananc la fel,ba mai mult am bagat si dulciuri zilele astea ,:-o si al meu a slabit si mancam la fel .Sa treaca canicula asta si o sa ne revenim ! :D
Carnita nu imi place si nu pot manca ! De lesinat nu lesin ca nu plec singura nicaieri :D,ori este mamii ori al meu cu mine ! ;)
Cu spatele nu-ti zic ca imi dai bataie :Psi injectia a ramas ca dupa 10 septembrie imi zice sigur data cand sa-mi iau bilet ! Dar acum nu stiu ce sa mai zic astept si atat !
La casuta a mai mers fratele meu ,dar cred ca se opreste totul,ca ne-a sunt avocata acum 2 zile si a zis sa asteptam cu casa ca nu se stie ce o sa fie acum in septembrie cand avem iar infatisare la tribunal si sa nu bagam banii degeaba ! :(

Macar ai o data ...10 septembrie..dar totusi mai e o gramada pana atunci.:-s
Nasol cu casuta ..pai ce sa nu bagati bani..ca deja ati bagat , nu?
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287952)
Nu sunt trista Roxi,ba sunt putin;;).Eu ma simt asa tanara,asta conteaza ,nu?
Nu mai vreau odihna.
Sa ai grija la caldura,si lasa parul la locul lui,daca nu mai bine stai acasa.:))

E cel mai important..sa te simti tanara. Nu asa ca mine ..:D
Deci vrei action ..nu odihna..;)
Ei tot o sa-l tund si o sa-l vopsesc. M-am saturat de freza asta. ACum niste ani buni..eram la coafor la 2 saptamani ..si 1 data pe luna schimbam freza..:D
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 287959)
Am avut treaba si deja ati umplut 3 pagini in ritmul acesta o sa ne faca Slabuta un cartier de casute...Slabuta te rog sa fie si verdeata in jur....

Roxy pe caldura aceasta mergi la cuafor...eu ieri m-am vopsit acsa...nu suport mirosul de vopsea si iti dai seama ca e si cald si miros....:-o:-o:-o

Servus angela.
Pai merg ca acolo e racoare..e casa ;).. Trebuie sa merg..ca nu se mai poate , deja arat urat. :D

VentoFreddo 13 aug 2010 09:31:48

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287775)
Neata fetele mele dragi ! :-*>:D<;;) Deja am bagat 35 minute de zumba ! Al meu a plecat la munca la 6 si de atunci ,am facut un pic de treaba repede si sport ! Nu stiu cum rezista fetele din bucuresti pe canicula ca eu nu mai pot ! Si AC nu pun nici sa ma omori ca ne trage curentul pe amandoi ! ! O zi frumoasa va doresc !

BUna, Fulg drag!!!!Cum a fost ieri filmul cu al tau?:xOf, Doamne, cand aud ca e asa cald la voi ma simt vinovata ca la mine e racoare:(Si sper pana pe 25 sa se racoreasca ca la mine in Baragan poate ajunge si la 42 de grade..De fapt la mine langa Braila, la Faurei, a fost recordul de caldura din Ro:((Pupi, si nu mai face azi treaba daca e asa cald..Apropo, tu daca continui sa slabesti de ce mai faci sport, ha?Si pe caldura asta..Stai ghini!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287777)

ms, eu am ales:DCe bine arata si cand ma gandesc ca eu pot sa fac..d ami-e lene:">:))
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287783)
Neata fetelor ,cred ca curand ne face slabuta un hotel,prea repede schimbam casutele.

Buna, Aly scumpa, eu sper sa fie un zgarie nori de-ala de record, sa fim in el si cand om avea 80 de ani:)):))>:D<
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287784)
Fulguta de luni ma pun serios pe treaba ,acum ca m-am linistit si eu pana joi vreu sa fiu sub 55.

Sa nu exagerezi ca inca esti in convalescentza:-*Daca te iei iar de Monty nu trebuie sa-ti faci griji, ca acolo nu ai cum sa exagerezi..>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 287799)
Bun gasit casuta frumoasa...multumin Slabuta pt. casuta...
Neata fetele....multumim si tie Emy...
Va doresc la toate o zi pe placul vostru...
Azi de dimineata cand m-am trezit erau afara 17 grade pana sa plec la serv.se apropia de 20....bine cel putin ca noaptea e racoare...
Asa eu de cand m-am trezit mi-am pus covorul in bucatarie ca am sters aseara parchetul si nu s-a zvantat,am pus masa scaunele,intins 2 masini de haine ,bagat inca una la spalat,hranit pe Pupu,ups lui Margeluta am uitat sa-i dau mancare dar dormea....dupa spalat mancat,inbracat,aranjat plecat la serv.....azi de dimineata am papat din nou lapte cu cereale....azi o sa fac ciorbita de pui si mazare bob cu carnita de pui...si am sa calesc varza sa am pe maine cu snitele de piept de pui....azi trebuie sa termin curatenia,a ramas cea mare acasa o sa faca si ea....mai am la mine in dormitor si in baie sa fac curat si sa sterg parchetul in holuri ca praful sters aseara....si gata....a si sa aspir in camara...v-am spus ca am o camara de 4m/aproape 3 m...si am pus un covor sa nu-mi fie frig la piciare...acolo se refugiaza Pupul meu si se intinde cat e el de mare pe gresie...

:-oHmm, iar treaba..Si eu am da azi mi-e lene:">margeluta e cel cu puii?ca daca e asa ii satul:Pcred ca si Fulga s-ar intinde langa Pupu pe gresie:(O zi buna, scumpo!>:D<
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287813)
Neatza, slabutelor Eu nu reusesc sa va mai prind din urma :( Un sfarsit de saptamana fantastic s-aveti!!

Buna Caro dragalasa, citeste si tu in diagonala:))Pupiceiiiii cu lipici, ca sa adaogi stii tu ce:D:-*:-*:-*


Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 287821)
Buna Angi Sa-nteleg ca si tu ai servit ieri ceva dulce:-/ Eu am fost un dezastru ieri dup-amiaza, 2 felii de tort am devorat :> Sport ioc! Doar mers mult pe jos. Candva o sa-mi revin pe luni incolo cred. Mereu citesc de filmuletul de le Emy,acu chiar sunt curioasa si-o sa-l caut la tine pe pagina:P Pupici si din partea mea si-o zi perfecta de-i posibil

x-(Nu-ti ajungea o felie, ai?/:):-w:-wPai sa cauti filmuletul, ca o sa faci sport de drag..sau de frica:-s:)):))>:D<>:D<>:D<


[QUOTE=Alynuta;287850]Eu acum abia astept sa-l vad 54.9 ,dupa operatie aveam la un moment 54.7,atunci nu-mi ardea de schimbat tickere. Dar reusim noi Crina ,chiar daca merge mai incet. Peste 3 saptamani schimb si eu prefixul,nu-mi vine sa cred, ce-au putut trece anii /QUOTE]
Stii cum se zice aici, Aly?Si eu cred..ca noii 40 sunt vechii 30..Adica asa ne simtim acuma la 40, cum se simteau mamele noastre la 30.Da eu ma simt ca la 20:((:((:)):))
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287854)
:)):)):)):))

Frumoasa o sa fie ,dar foarte calda ,nici nu simt aerul ,trag aer cald ! :((Si o sa fiu singurica toata ziua acasa ,maine o luam pe soacra de la tara ! :-s Cumnatica este la munca,dar cred ca azi este ultima zi ca m-a sunat sa-mi zica ca nu mai rezista ! :(

Bea ceaiuri caldute, am inteles ca fac bine pe caldura:(
Auzi, da sa-i zici cumnata-ti ca exista doar o meserie unde nu se face nimica, se sta toata ziua intinsa si cu picioarele in sus si munceste altu pt tine:PNa, ca-s rea, da ma nerveaza>:)
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287886)
Da Crina, m-am intalnit zilele trecute cu o colega de liceu ,era sa nu o mai recunosc ,n-am mai vazut-o demult .In schimb ea era f. mirata de ce bine arat eu.In liceu eram grasuta ,de fapt tot timpul am fost ,acum colegele mele din liceu slabute odata ,sunt mai grase ca mine.
Da ,anii trec important e sa ne alimentam sanatos ca atunci tinem pe loc eventualelel boli ce pot aparea. Am o prietena care nu se menaja deloc , ma tot miram ca nu sufera de nimic caci eu ma feream tot timpul de anumite mancaruri nesanatoase ,bauturi.Acum si-a facut un ecograf si e varza .Mai devreme sau mai tarziu toate se aduna .Un regim mai sanatos de viata te tine departe de boli,cat te tine .Asa ca ce putem face pt. sanattea noastra ,trebuie sa facem din timp.

Ai dreptate , Aly, inauntru e mai important decat ce se vede pe afara..
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287896)
Si eu ies sa lucrez ,ca n-am facut nimic de azi dimineata, pa fetelor.>:D<

Pup, spor la treaba, Aly, si eu am de facut cate ceva, tre sa arunc lenea pe geam..:P
[QUOTE=incognito;287900]

Pai tin..mai mult pt el. El a tinut pana luna asta , cate 2 sapt de pauza la baute . Luna asta insa..a baut de 2 ori in cele 2 sapt de argila.
lasa Roxy scumpo, bine ca tzine si atata, tot ii semn bun ca ii pasa si de sanatatea lui:)

Oh da..cica si la bv 35 de grade la umbra:-omi-e groaza.
La 4 merg sa o iau pe mama de la munci sa mergem la coafor. Iti dai seama..cand e caldura mai mare. Asta e o sa luam taxiul.:-s
mama ce cald..si la noi o fi, da in casa nu se simte, decat daca ies pe terasa parca imi da cu ceva in cap:-ssa aveti grija de voi, Roxy, sa nu faceti insolatie, sa ai apa la tine.Faci poze nu?:P:DO zi buna:-*>:D<


Crinuta, felicitari pt rezultat, mama, nu-mi vine sa cred ca incet-incet, fara sa te fortezi sau sa te chinui, ai slabit atat[*1*][*76*][*76*][*65*][*54*][*70*]:-*>:D<>:D<
Tu ai facut poze la mare?:-/

incognito 13 aug 2010 09:55:58

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 287977)

lasa Roxy scumpo, bine ca tzine si atata, tot ii semn bun ca ii pasa si de sanatatea lui:)
Da ..tot e ceva.:D
mama ce cald..si la noi o fi, da in casa nu se simte, decat daca ies pe terasa parca imi da cu ceva in cap:-ssa aveti grija de voi, Roxy, sa nu faceti insolatie, sa ai apa la tine.Faci poze nu?:P:DO zi buna:-*>:D<

Nu facem..ca o sa luam taxiul, desi mama n-o sa vrea..:DCumpar si apa...avem grija. Multumesc Emy.>:D<
Pup..o zi usoara.

angela av 13 aug 2010 10:06:16

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Roxy , Margeluta e hamsterul.....cel care sta la poza...
Fulgule daca iti spun ca la mine sunt nori ce zici....si deja s-a racorit...nu stiu cat o sa tina dar cel putin acum e bine...

VentoFreddo 13 aug 2010 10:10:23

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287974)
Buna Roxy drag ! :-*>:D<
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba ! ;)
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....:(cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?:-/:-o
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu ! ;)
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! :D si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! ;) Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa .....:D O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot ! ;)
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! :)) Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele ! :D
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !:))
pai mie nu mi se pare asa greu sa care niste flori:-olasa, poate nu pleaca, o fi zis asa la nervi ceva...Of, si tu, pai ea iti da de ziua ta si tu ii cheltui pt ziua ei:-/Imi vine sa-ti dau na-nax-(Da asta e..decu te cunosc, tu nicio clipa nu te gandesti la tine, ci mereu la altii..chiar daca merita au ba:-*:-*>:D<
Buna Emy ! :-*>:D<
Parca nu ne cunosti :)):))ca avem viteza ! ;)Eu cred ca o sa merg mai tarziu sa imi cumpar batoane multe ! Si fructe la greu,dar astept sa vina al meu ,si pana atunci mai fac curat pe aici,mai calc....trebuie sa spal pisica sa o mai tund un pic ca lesina de cald saraca :(mai am pe aici prin casa treaba ...:DO zi buna si tie Emy !

:)):))iar intra matza la coafor:DIi mai faci poze?:PSa-ti cumperi batoane neaparat, si sa le ascunzi bine ca stiu ca ti le papa:-s:))Pup, ies si eu sa pap Md si sa trebaluiesc oleaca.O zi frumoasa si cu racoare:-*>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 287995)
Nu facem..ca o sa luam taxiul, desi mama n-o sa vrea..:DCumpar si apa...avem grija. Multumesc Emy.>:D<
Pup..o zi usoara.

Pup, amore mio:-*Eu o sa am o zi usoara, ca azi stau cu al meu la relaxe, fiecare cu comp lui..am doar ceva vase de spalat, nici sa gatesc nu ma omor azi, bag ceva la microunde si gata
Pupici, s afaci o pozuca cu tine mumoasa cand vii:-*>:D<>:D<>:D<

VentoFreddo 13 aug 2010 10:11:39

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 288011)
Roxy , Margeluta e hamsterul.....cel care sta la poza...
Fulgule daca iti spun ca la mine sunt nori ce zici....si deja s-a racorit...nu stiu cat o sa tina dar cel putin acum e bine...

:P:))Eu intrebasem daca e pisoiul mancacios:DSi doar stiam ca e hamsterul, dar am avut o "pauza publicitara":))CE bine c ama car la tine e racoare, pup, Ange, o zi buna, eu fug sa pap>:D<>:D<

angela av 13 aug 2010 10:17:44

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288022)
:P:))Eu intrebasem daca e pisoiul mancacios:DSi doar stiam ca e hamsterul, dar am avut o "pauza publicitara":))CE bine c ama car la tine e racoare, pup, Ange, o zi buna, eu fug sa pap>:D<>:D<

Da Emy si eu am crezut ca Roxy m-a intrebat ...inseamna ca pauza mea publicitara a fost m-ai lunga....da fac ceva treaba intru citesc putin ies raspund cand pot....vreau acasa....Pofta buna...

Fulguta 13 aug 2010 10:20:02

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 287975)

AM papat si eu 2 nectarine ...si apa multa si cafea...si am facut si eu putina zumba ..acum fug la dus.
La md , pe la 10:45 ,nu stiu inca ce o sa pap:-/
Macar ai o data ...10 septembrie..dar totusi mai e o gramada pana atunci.:-s
Nasol cu casuta ..pai ce sa nu bagati bani..ca deja ati bagat , nu?

Sa-ti fie de bine ! Super zumba ! :>
Ce o fi o fi ! :( Am bagat o gramada ca ea ne-a garantat ca gastigam sigur ca avem toate actele in regula,ca locuim in ea 31 de ani ,de cand aveam eu 2 ani ! :))
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 287977)
BUna, Fulg drag!!!!Cum a fost ieri filmul cu al tau?:xOf, Doamne, cand aud ca e asa cald la voi ma simt vinovata ca la mine e racoare:(Si sper pana pe 25 sa se racoreasca ca la mine in Baragan poate ajunge si la 42 de grade..De fapt la mine langa Braila, la Faurei, a fost recordul de caldura din Ro:((Pupi, si nu mai face azi treaba daca e asa cald..Apropo, tu daca continui sa slabesti de ce mai faci sport, ha?Si pe caldura asta..Stai ghini!:-*>:D<
La film nu am mai ajuns am scris aseara aici in casuta noua ,dar nu cred ca l-ai vazut ! :D.Treaba trebuie facuta Emy ca se strange si nu o face nimeni,soacra este in concediu pana marti,adica a avut 3 saptamani ,din care 2 a fost la mare si acum este la tara de cateva zile ,cine sa faca ? De marti incepe munca si iar nu are cine sa faca si pe urma tot eu trag ! :(
Emy fac sport sa creasca masa musculara la partea de jos a corpului ,ca desi am slabit mult arat oribil ,in sus este ok,dar pe spate la picioare carnea este moale zici ca este gelatina :)),bag eu masaj ,creme....dar parca nimic nu merge ,asa ca astept sa fac injectia si pe urma bag sport bine de tot pentru tonifiere ! Daca iti spun ca parca aratam mai bine la 49 de kg ma crezi ?:-/Eram asa de multumita ,dar din cauza ca am fost nevoita sa slabesc:(arat urat dezbracata,dar dupa injectie sper sa urc inapoi la 48 de kg .
ms, eu am ales:DCe bine arata si cand ma gandesc ca eu pot sa fac..d ami-e lene:">:))
Puturoasa mica ce esti ! Te cred ca nu iti mai arde sa-ti faci singura:(dar eu tot imi faceam:))
Hmm, iar treaba..Si eu am da azi mi-e lene:">margeluta e cel cu puii?ca daca e asa ii satul:Pcred ca si Fulga s-ar intinde langa Pupu pe gresie:(
Oooo da ce m-as intinde ! L-as da pe Pupu afara ! :)) Sa stau singura acolo ! Ce egoista sunt ! :))>:)
Bea ceaiuri caldute, am inteles ca fac bine pe caldura:(
Auzi, da sa-i zici cumnata-ti ca exista doar o meserie unde nu se face nimica, se sta toata ziua intinsa si cu picioarele in sus si munceste altu pt tine:PNa, ca-s rea, da ma nerveaza>:)

Am baut numai calde,:Dnu stiu :-/ea stie !


nicoleta100 13 aug 2010 10:21:38

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
salutare>:D<>:D<>:D<si bine v-am gasit in noua casuta!!!
astazi am venit mai tarziu ,pt ca am treaba ,ii fac surorii mele 1 tarta cu visine+4 pizza ,iar pt mine si mama 2 pizza vegetariene,iar sotului nu-i fac nik ca e plecat in Italia!!!:P(mananca el paste acolo!!!)
de macat nu am mancat nimik azi ca vrea sa tin post negru pana pe la 14.00(mi-a zis mama ca azi e bine sa ti post ca e una dintre cele 12 vineri mari de peste an,asa capana la 14.00 nu pap nimik)
@ANGELA -dar tu cand te mai odihnesti?:-/:-/:-/dimineata devreme muncesti,la servici muna,cand vi acasa iar mai muncesti ceva,inainte de culcare iar lucrezi.of,da mai poti:-/:-/:-/cum rezisti:-/:-/:-/care este secretul:-/:-/:-/o zi buna!!!:x
@FULGA -si tu ma uimesti !!!dimineata la 6zumba????? esti de admirat!!!!harnica ,exact ca ANGELA!:-o:-o:-o O ZI BUNA SI RACOROASA:x
@ALYNUTA-iti urez spor la treaba si o zi racoroasa:x
@EMY-SALUT:)ce papa bun,yammy!!! o zi buna:-*
@mami SUMO-unde umbli:-/:-/:-/iar ma lasi de capul meu:-/:-/:-/
@mamiRALU-cred ca esti la servici! mult spor sa termini repede si sa vi acasa la mine:x:x:x
tuturor va doresc o zi buna si racoroasa!!!!>:D<>:D<>:D<

incognito 13 aug 2010 10:21:54

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 287974)
Buna Roxy drag ! :-*>:D<
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba ! ;)
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....:(cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?:-/:-o
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu ! ;)
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! :D si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! ;) Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa .....:D O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot ! ;)
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! :)) Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele ! :D
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !:))

Ce bine ca ai putut dormi.Da , banuiesc ca asta e scuza ..ca bea o bere de caldura..si se fac...x.:D
Nici nu vreau sa-mi inchipui ce cald e la voi.Sa nu iesi afara ..si nici mami .
Noi o sa avem grija. Eu ca eu..mie de mama mi-e ..ca ea mai sta si toata ziua in caldura la munca si in picioare saraca.:-s
Deci cumnatica nu se descurca..Ma gandeam ca dupa ce ia banii..o sa-i placa sa aiba banu ei, dar..
Si tu vrei sa-i faci ei ceva din banii primiti.
Of of..daca tu crezi ca merita.
Ei am glumit..ca n-o sa ma tund ff scurt..dar poate un bob ai lung asa..n-am mai fost de mult asa.;)
Speli pisica? :))
Pup.
Eu am papat md acum..stau si zac..nu mai fac nimic.:D
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288020)
Pup, amore mio:-*Eu o sa am o zi usoara, ca azi stau cu al meu la relaxe, fiecare cu comp lui..am doar ceva vase de spalat, nici sa gatesc nu ma omor azi, bag ceva la microunde si gata
Pupici, s afaci o pozuca cu tine mumoasa cand vii:-*>:D<>:D<>:D<

Ce bine ca o sa ai o zi linistita. Dar cum de ziceai ca la tine e racoare?? Sau n-am inteles eu bine.:D
De fiecare data cand vin de la coafor fac poze. Dar azi nu stiu..ca daca-s singura ..nu prea am cum sa-mi fac.:-s

incognito 13 aug 2010 10:28:06

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 288033)
Da Emy si eu am crezut ca Roxy m-a intrebat ...inseamna ca pauza mea publicitara a fost m-ai lunga....da fac ceva treaba intru citesc putin ies raspund cand pot....vreau acasa....Pofta buna...

:)) AM ras de numa.. Auzi , ati avut pauze publicitare..:))>:D<
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 288037)
Sa-ti fie de bine ! Super zumba ! :>
Ce o fi o fi ! :( Am bagat o gramada ca ea ne-a garantat ca gastigam sigur ca avem toate actele in regula,ca locuim in ea 31 de ani ,de cand aveam eu 2 ani ! :))


Multumesc.
Da ..cam nasol. sper sa se rezolve..sa stati acolo.;)
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 288038)
salutare>:D<>:D<>:D<si bine v-am gasit in noua casuta!!!
astazi am venit mai tarziu ,pt ca am treaba ,ii fac surorii mele 1 tarta cu visine+4 pizza ,iar pt mine si mama 2 pizza vegetariene,iar sotului nu-i fac nik ca e plecat in Italia!!!:P(mananca el paste acolo!!!)
de macat nu am mancat nimik azi ca vrea sa tin post negru pana pe la 14.00(mi-a zis mama ca azi e bine sa ti post ca e una dintre cele 12 vineri mari de peste an,asa capana la 14.00 nu pap nimik)

tuturor va doresc o zi buna si racoroasa!!!!>:D<>:D<>:D<

Serus Nico...:)
AI ceva de gatit nu gluma. Nu e cald la tine?
Ca n-as gati acum pt nimic in lume.:D
Pizza aia e cu faina integrala sau?
Acuma nu stiu ..daca vrei tu sa tii post ok. Dar nu prea e indicat ..mai ales pe caldura asta sa nu mananci nimic..si apoi sa bagi o pizza ...;) indiferent ca e vege sau nu. Pizza e pt mentinere.:D;)
Sper ca nu te-am supa.>:D<

crina38 13 aug 2010 10:28:53

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 287886)
Da Crina, m-am intalnit zilele trecute cu o colega de liceu ,era sa nu o mai recunosc ,n-am mai vazut-o demult .In schimb ea era f. mirata de ce bine arat eu.In liceu eram grasuta ,de fapt tot timpul am fost ,acum colegele mele din liceu slabute odata ,sunt mai grase ca mine.
Da ,anii trec important e sa ne alimentam sanatos ca atunci tinem pe loc eventualelel boli ce pot aparea. Am o prietena care nu se menaja deloc , ma tot miram ca nu sufera de nimic caci eu ma feream tot timpul de anumite mancaruri nesanatoase ,bauturi.Acum si-a facut un ecograf si e varza .Mai devreme sau mai tarziu toate se aduna .Un regim mai sanatos de viata te tine departe de boli,cat te tine .Asa ca ce putem face pt. sanattea noastra ,trebuie sa facem din timp.


Sa stii Aly ca asa este.Chiar si dupa ce ajungem la kg dorite , noi tot sanatos o sa mancam si in cantitati rezonabile.Ne-a intrat in sange asta.Eu de exemplu din martie cand m-am inscris aici cred ca o singura data sau de 2 ori am mai mancat prajeala, in rest gratar, salate, branza, iaurt si cereale si acum ca-i cald ...inghetata.

Deci tu te-ai tinut mai bine decat colega...Ce bine imi pare.La mine la zodie scrie o treaba care ti se potriveste tie in situatia asta: Femeia e ca vinul : cu cat e mai vechi cu atat e mai bun!

crina38 13 aug 2010 10:32:55

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 287900)
ALin ne-a parasit de multa vreme.
Felicitari pt scadere!:D

Neata fetele..si la mine e deja ff cald..#:-snu prea mai am de facut nimic azi..doar sa merg la coafor la 4...
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.:))
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.


buna roxi,

merci , cate un pic cate un pic ....
suuces la coafor ..eu nu am ami fost din decembrie...vreau sa-mi las parul lung , doar bretonul mi-l ajustez eu...Deja coafeza a intrebat de mine....
M-as vopsi dar v-am zis ca imi cade rau parul si imi e frica.....
te pup:-*

VentoFreddo 13 aug 2010 10:33:40

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 288039)
Ce bine ca o sa ai o zi linistita. Dar cum de ziceai ca la tine e racoare?? Sau n-am inteles eu bine.:D
De fiecare data cand vin de la coafor fac poze. Dar azi nu stiu..ca daca-s singura ..nu prea am cum sa-mi fac.:-s

E cald afara da in casa e racoare, ca e casa de piatra cu ziduri groase;;)Da ziceam ca acasa in Ro, in zona mea, e f f cald, ca e in Baragan..Poate deaia te miri?:-/
fa si tu in oglinda:D
Of, ma roade la stomac ca m-am retinut pe aici in loc sa ma duc sa pap..da acu chiar fug, pup:-*>:D<

incognito 13 aug 2010 10:37:35

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 288047)
buna roxi,

merci , cate un pic cate un pic ....
suuces la coafor ..eu nu am ami fost din decembrie...vreau sa-mi las parul lung , doar bretonul mi-l ajustez eu...Deja coafeza a intrebat de mine....
M-as vopsi dar v-am zis ca imi cade rau parul si imi e frica.....
te pup:-*

Putin cate putin..dar iata ca te apropii de target.:D
Eu ma vopsesc si tund cam la o luna jumate...max 2.
EU pana la 20 de ani am avut nuai par scurt, in diverse frizuri..
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288049)
E cald afara da in casa e racoare, ca e casa de piatra cu ziduri groase;;)Da ziceam ca acasa in Ro, in zona mea, e f f cald, ca e in Baragan..Poate deaia te miri?:-/
fa si tu in oglinda:D
Of, ma roade la stomac ca m-am retinut pe aici in loc sa ma duc sa pap..da acu chiar fug, pup:-*>:D<

Aha..ce bine..ca e racoare.
Fugi la masa>:D<

crina38 13 aug 2010 10:40:45

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 287977)
:-*>:D<


Crinuta, felicitari pt rezultat, mama, nu-mi vine sa cred ca incet-incet, fara sa te fortezi sau sa te chinui, ai slabit atat[*1*][*76*][*76*][*65*][*54*][*70*]:-*>:D<>:D<
Tu ai facut poze la mare?:-/


buna emi,

merci, sa stii ca nici azi-noapte nu am mancat , chiar dc am reintrat in programul normal.Nu mai inteleg!!! Probabil m-am mai linistit la creieras un pic, ca pitici inca mai sunt
poze am facut, adica eu le-am facut la ai mei, sa vad ce a descarcat aia mica in calculator acasa poate ma regasesc si eu un pic pe acolo.
Eu am costum intreg de pe la 17 ani, iar asta care l-am avut pe mine e cel de anul trecut.Iti dai seama cum statea pe mine : 83kg fata de 70kg!!!!Si nu mi-am cumparat altul ca vreau sa vad la ce dimensiuni ajung...dupa care:shopping!!!Dar tot intreg imi iau, ca mie imi plac la nebunie:)

Fulguta 13 aug 2010 10:41:44

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Scuze fetele ,vb la telefon de 1 ora cu fosta cumnata ,adica fosta sotie a lui fratimiu !
Nu prea se simte bine....si simtea nevoia sa vb cu mine ! Va povestesc cand o sa am starea necesara ! :-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:24:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO