forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Bebelusha's playroom (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/bebelushas-playroom-2686.html)

bebelusha 09 mar 2010 08:59:22

Re: bebelusha's playroom
 
:)) ce tare...gata mi-am amintitt,,ulei de paparika(celulita) si ulei de jojoba (pt catifelarea pielii)

OitaVesela 09 mar 2010 08:59:31

Re: bebelusha's playroom
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 111788)
referitor la asta: eu stiu ca pentru cel e bun uleiul de argan, de ardei iute si grepfruit..si la piele si la cel e bun cel de migdale preate la rece si mai era unu..da nu-mi vine acuma..ceva cu <p>

De portocale zici?

OitaVesela 09 mar 2010 09:00:01

Re: bebelusha's playroom
 
Ah. Am scris in acelasi timp:))

bebelusha 09 mar 2010 09:02:59

Re: bebelusha's playroom
 
de-abia astept sa ma sui pe cantar..sunt curioasa daca ceva ceva...aseara cat am putut sa transpir..noroc ca era si salopeta aia biomed ...si m-am dat si cu o crema cu care transpir ( de termosudatie)...dar m-am simtit foarte bine cu star walking...il fac pe post de cardio si apoi fac pillates sau tae bo

OitaVesela 09 mar 2010 09:08:03

Re: bebelusha's playroom
 
E buna de ceva asta biomed? Mama are de vreo 2-3 luni colantii aia de la Lytesse ( o gramada de bani) si mie mi se pare ca s-a mai subtiat putin :-?

Eu nu prea inteleg logica cu astea de transpirat. In timpul efortului transpiri, e normal, elimini apa din organism si totodata toxinele. Daca stai invelit in ceva transpiri mai mult ca se face mai cald si la fel cu cremele cu efect termic. Dar: cum slabesti? Ca elimini doar lichidele. Si toxinele alea nu se reabsorb in piele daca nu se pot evapora?

bebelusha 09 mar 2010 09:13:45

Re: bebelusha's playroom
 
puiule eu am citi pareri impartite..ba ca-i bine ba ca nu-i..si ca sa vedem..am facut impachetari: crema de termosudatie..bagat la termocuverta.transpirat, .dus, dat cu crema reducatoare...dupa 10 sedinte se vedea diferenta si la cm si la celulita...asa ca am decis..ca in loc sa dau 4 mil pe 10 sedinte mi-am cuparat eu cu 20 de lei 2 borcane din alea care avea la salon si in loc de termocuverta fac sport..si transpir mai bine sa stii...si borcanele au 500ml...deci? pt mine functioneaza

OitaVesela 09 mar 2010 09:21:04

Re: bebelusha's playroom
 
Si cm aia nu au mai revenit, nu?

bebelusha 09 mar 2010 09:23:23

Re: bebelusha's playroom
 
nu nu...dar daca mananci ca spartu' vin cm si in plus...

bebelusha 09 mar 2010 09:23:54

Re: bebelusha's playroom
 
stiu vb aia..trebuie moderatie in toate...

OitaVesela 09 mar 2010 09:31:26

Re: bebelusha's playroom
 
Pai e bine. Eu din pacate nu pot sa folosesc din astea - pielea mea tampita. Si caut vreo solutie cu uleiurile astea. Acum din experienta nici ingrijire majoritar naturista nu e buna. Ca se obisnuieste pielea cu ingrediente putine si uita de chimicale. Si cum intri in contact cu ceva mai ne-natural ( si la un moment dat tot se intampla ) o iei razna.
Am patit-o eu mai demult cu o crema de fata. Toate bune si frumoase vreo 3 luni cu ea, ingrediente avea putine si majoritatea plante, disparusera cosuri tot. Se termina crema si vreo 2 zile ma dau cu altceva pana imi cumpar. Peste noapte ma trezesc cu fata plina de cosuri ( acel altceva era alta crema folosita inainte cu rezultate bune). Si m-am lecuit si de astea.

Acum sunt in proba cu cremele de corp. Fac pauza cateva zile sa vad daca se mentin rezultatele sau dau si astea vreo dependenta.
Am innebunit cu toate cremele astea:((


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:24:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO