forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/bubulina-plinuta-devenire-viitoare-slabuta-jurnal-ellenusha-5641.html)

Ellenusha 31 iul 2010 10:16:33

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 272438)
Buna Elenusha, ce mai faci?
Cum mai merge dieta?


Saluty!!! Fac bine, multumesc ... tu ce faci?
Dieta nu prea merge ca nu prea am avut timp de ea...:( dar sport am mai facut... la mine e greu cu trezitul devreme si in restul zile sunt mai mereu pe drumuri :( trebuie sa ma reorganizez mai bine...sa speram ca va fi bine cat mai curand:*:* pupici

LoLy 31 iul 2010 22:27:55

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 273330)

cei drept aveau si ulei si erau copate pe plita....o sa incerc sa-mi fac separat mie si restul sa-si faca cu ulei, dar nu le pot freca cu ulei de masline? cert este ca eu unde m-am documentat despre dieta asta..ca am voie ulei , smantana, cascaval...etc etc.....pupici

Acestea toate ai voie sa le mananci cand ai o masa proteino-lipidica.Vinetele poti sa le mananci si daca le pui ulei,dar NU cu paine,pt ca painea e glucidica.Regula de baza a lui Monti e de nu combina niciodata glucide cu proteino-lipidice

LoLy 01 aug 2010 14:10:11

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Daca vrei poti citi la mine in jurnal,al pag.94 un rezumat f.scurt al dietei Monti si in rest gasesti tot de ce ai nevoie aici pe forum,atat cartile in biblioteca,cat si retete la retetar ;)>:D<

minouse 01 aug 2010 17:53:03

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 273331)
Saluty!!! Fac bine, multumesc ... tu ce faci?
Dieta nu prea merge ca nu prea am avut timp de ea...:( dar sport am mai facut... la mine e greu cu trezitul devreme si in restul zile sunt mai mereu pe drumuri :( trebuie sa ma reorganizez mai bine...sa speram ca va fi bine cat mai curand:*:* pupici

Imi pare rau s-aud asta :(
Si eu eram tot asa cu trezitul, ma trezeam pe la 1-2 dar am inceput sa-mi pun alarma. iar dupa o saptamana eram in picioare la ora 7 cu sau fara alarma. Dar bine, nu pot spune ca am un program asa aglomerat cum probabil este al tau.
Da trebuie sa te gandesti din ziua antecedenta la un program bine stabilit ca sa nu se mai intample astfel de lucrurui.
Sa speram...bafta :-*

Ellenusha 02 aug 2010 10:19:44

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 274128)
Imi pare rau s-aud asta :(
Si eu eram tot asa cu trezitul, ma trezeam pe la 1-2 dar am inceput sa-mi pun alarma. iar dupa o saptamana eram in picioare la ora 7 cu sau fara alarma. Dar bine, nu pot spune ca am un program asa aglomerat cum probabil este al tau.
Da trebuie sa te gandesti din ziua antecedenta la un program bine stabilit ca sa nu se mai intample astfel de lucrurui.
Sa speram...bafta :-*

vai dar eu arunc telefonul, ca asa am incercat si eu sa ma trezesc de 2 sapt cu alarma si o programesc din 30 de min pn mi se face ora mea de trezire si numai pot sa dorm...inca lucrez la asta...tu ce mai faci?:*:** kiss

minouse 02 aug 2010 11:10:03

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 274690)
vai dar eu arunc telefonul, ca asa am incercat si eu sa ma trezesc de 2 sapt cu alarma si o programesc din 30 de min pn mi se face ora mea de trezire si numai pot sa dorm...inca lucrez la asta...tu ce mai faci?:*:** kiss

Saracu' telefon :))
Asa faceam si eu numai ca o reprogramam din 15 in 15 si in primele zile am cerut ajutor de la ai casei si-mi dadeau scularea la 7 si nu mai puteam sa ma culc la loc ca nu ma lasau sub nici o forma :D, dar apoi a mers decat cu alarma :)

Eu sunt bine, a, facut de dimineata tae-bo si ma gandeam sa mai fac niste aerobic, dar am asa o lene pe mine :D Sa spun sincer imi vine sa ma bag in pat si sa dorm nonstop, iar asta-i cam ciudat ca de-obicei sunt plina de energie. Da' deh, oricine are zile mai proaste :D
Dar tu cum te mai simti?

Ellenusha 03 aug 2010 00:07:39

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 273985)
Daca vrei poti citi la mine in jurnal,al pag.94 un rezumat f.scurt al dietei Monti si in rest gasesti tot de ce ai nevoie aici pe forum,atat cartile in biblioteca,cat si retete la retetar ;)>:D<

multumesc frumos. am intrat, am notat...ce mai ramane de facut?!?!! Bineinteles DE RESPECTAT :*:*:* am citit ca ai si o problema de sanatate , sper sa te faci cat mai repede bine si iti multumesc ca mai postezi in jurnalul meu :*:*kiss

Ellenusha 03 aug 2010 00:12:56

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 274776)
Saracu' telefon :))
Asa faceam si eu numai ca o reprogramam din 15 in 15 si in primele zile am cerut ajutor de la ai casei si-mi dadeau scularea la 7 si nu mai puteam sa ma culc la loc ca nu ma lasau sub nici o forma :D, dar apoi a mers decat cu alarma :)

Eu sunt bine, a, facut de dimineata tae-bo si ma gandeam sa mai fac niste aerobic, dar am asa o lene pe mine :D Sa spun sincer imi vine sa ma bag in pat si sa dorm nonstop, iar asta-i cam ciudat ca de-obicei sunt plina de energie. Da' deh, oricine are zile mai proaste :D
Dar tu cum te mai simti?

daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

minouse 03 aug 2010 11:34:01

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 275760)
daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

Of aici parca nu-i asa cald, n-am fost niciodata o fana a caldurii exagerate :(
Ai cantar la farmacie? Asta-i bine, poate-o fi si mai exact si vezi daca e cumva vreo diferanta intre ce-ti spune al tau si cel de la farmacie :)
Cred ca lucrul important este sa faci miscare, nu conteaza daca-i alergat, tae-bo, zumba sau chiar o plimbare care-ti poate parea nesemnificativa dar cu siguranta te ajuta in lupta cu kilogramele :)
Singura nici mie nu mi-ar veni s-alerg :( Mi se pare ciudat cand trebuie sa alerg singura :D
Draguta melodia :D
PS: Sa stii ca la asta nu m-am gandit, dar s-ar putea sa ai dreptate. :P
Cand ma gandesc ca aproape a trecut vacanta am asa o senzatie de tristete(ca va urma un stres: invatat, teme, proiecte etc.), dar in acelas timp si o senzatie de bucurie(ma revad cu colegii, o sa gasesc mai multe lucruri de facut :) )

ras_cristalin 10 aug 2010 21:28:25

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 275760)
daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

Buna Ellenusha :)
Daca-mi permiti sa te sfatuiesc... mai bine faci zumba decat sa mergi pe jos. Nu slabesti de la miscare usoara, ci de la cardio :D
Asa e... totul va fi bine :) si daca ai ocazia sa alergi pe faleza, fa-o ! :D Macar din razbunare pentru cele care nu pot :))

Ellenusha 11 sep 2010 18:24:44

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 284589)

Buna Ellenusha :)
Daca-mi permiti sa te sfatuiesc... mai bine faci zumba decat sa mergi pe jos. Nu slabesti de la miscare usoara, ci de la cardio :D
Asa e... totul va fi bine :) si daca ai ocazia sa alergi pe faleza, fa-o ! :D Macar din razbunare pentru cele care nu pot :))

Buna desigur ca iti permit sa ma sfatuiesti tot ceea ce este bine, sa stii ca m-am apucat zuma si de start w. ma simt chiar super bine, doar ca in per asta am fost putin cam lenesa si ....am stagnat fiind in per de gratie:))). Dar voi reveni iar cu forte proaspete...dar sa stii ca nu am pierdut vremea.. ti-am citit jurnalul si ma bucur enorm de mult ca te mariti....iti doresc casa de piatra si multi multi copilasii;;)

Alina82 11 sep 2010 19:15:40

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna Ellenusha!!!Bine te-am gasit:)
Ai facut bn k ai ales Monti e un regim foarte echilibrat...e putin greu pana pricepi exact principiile alea ce ai voie sa combini si ce nu dar poi am inteles k devine floare la ureche....pt inceput e bun si mersul pe jos inpas mai alert.....la inceput orice miscare functioneaza pt k deh de la sedentarism la putina miscare e deja unpas inainte...zumba si start walking sunt foarte bune si pt inceput dak reusesti sa faci makr 3 zile pesapt e chiar f bine.Pupici si mult succes in lupta cu kg:-*

Ellenusha 12 sep 2010 10:59:01

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 324649)
Buna Ellenusha!!!Bine te-am gasit:)
Ai facut bn k ai ales Monti e un regim foarte echilibrat...e putin greu pana pricepi exact principiile alea ce ai voie sa combini si ce nu dar poi am inteles k devine floare la ureche....pt inceput e bun si mersul pe jos inpas mai alert.....la inceput orice miscare functioneaza pt k deh de la sedentarism la putina miscare e deja unpas inainte...zumba si start walking sunt foarte bune si pt inceput dak reusesti sa faci makr 3 zile pesapt e chiar f bine.Pupici si mult succes in lupta cu kg:-*

Neatza, Bine te-am gasit..eu una te citesc pe tine aproape zilnic:"> chiar esti de admirat cu kg in minus. asa-i monti e foarte greu pana pricepi ce vrea nenea ala pana la urma:D....eu am stagnat la kg ca am avut niste :"> restante la un nene comunist si culmea in loc sa slabesc de la stres ma ingrasam ~X(~X( dupa examene (ca abia maine le am)incerc iar sa pap la ore fixe iar noapteaa sa dorm evidentt ca am de-a nopti pierdute:-" te pupic si te mai astept pe la mine bineinteles ca de maine am sa trec si eu pe la toata lumea...kisuletz:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Alina82 12 sep 2010 11:38:49

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Sa stii k si eu in conditii de stres ma ingras...bn poate k mananc ceva mai mult si nu imi dau seama nush ce sa spun...o sa fiu mai atenta la urmatoarea perioada de stres...k de cand m-am apucat de dieta nu am mai fost sub presiune...bn mici nimicuri dar alea nu se pun :D.....akm imi e un pic teama k se va misca tot mai greu cantarul sau deloc pt k am o dermatita de contact si pana imi trece trebuie sa intrerup sportul....dar o sa am rabdare....oricum decizia de a slabi a fost una din cele mai bune decizii luate in viata mea....deja faptul k nu mai sunt obeza si m-a scapat de multe riscuri....spor la slabit si bafta la examenul cu comunistu':D

Slabuta 20 sep 2010 21:50:12

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Elenusha cum merge? sunt ceva imbunatatiri la cantar? :)

Ellenusha 27 sep 2010 23:05:59

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 335863)
Elenusha cum merge? sunt ceva imbunatatiri la cantar? :)

De mers ar merge ,dar am fost foarte stresata in ultima perioada, am slabit, am pus la loc....dar acum...sunt foarte hotarata....vreau sa merg pana la capat... mai ales ca azi am imbracat o pereche de pantaloni care nu-mi veneau acum o luna:X nu se vede la cantar pentru ca e vechi cantarul meu:( am zis ca o sa-l arunc :)) si mereu e tata langa mine ca sa nu il arunc pe geam :))). te pup o seara faina

happygirldiana 27 sep 2010 23:27:16

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Hei!uite ca iti fac o vizita!am trecut pe aici sa iti urez succes si perseverenta!daca it pui la bataie un plan pt meniul de a doua zi si pt ratzia de sport si te si tii de el nu are cum sa nu ai rezultate.sunt convinsa ca o sa reusesti!

Alina82 28 sep 2010 00:15:40

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Mersik de complimente:D
Mie imi merge asa si asa cu sanatatea...adik doar ce ma bucuram k dermatita a cam disparut si m-a luat o durere de mijloc de neimaginat...am ajuns la urgente:))dar akm e pe duk si aia dupa 2 zile de stat la pat si luat diclofenac....de maine cel tarziu poimaine o sa incerc sa reiau sportul sa vedem dak si vrea:-?cu dieta e bn....am avut o abatere in seara cand am ajuns la urgentze pe la 2 noaptea am mancat cartofi prajiti cu maioneza:Ddar cantarul a fost mai mult decat dragutz cu mine....ma bucur k ai scapat de proful comunist si poti scrie cat vrei la mine pt k si eu am obiceiul sa scriu mult:))Pai hai si tu la treaba si ai sa vezi k o sa ai si u poze ca ale mele....hotaraste-te serios...gaseste o motivatie buna....si la topit sunculite....stresul si problemele cotidiene nu sunt un motiv de a oscila in dieta....toti avem parte de ele si indiferent cat am incerca sa le evitam mereu mai apare cate o belea...bafta multa si la cat mai putine kg:-*

happygirldiana 28 sep 2010 10:31:14

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Neata Ellenusha!!nu e chiar neata,eu m-am trezit la 8:30 azi am luat md dar cum zilele astea nu prea am putut sa ma odihnesc cum trebuie.asa ca am adormit la loc pe la 9:D abia m-am trezit:"> acum ma pun sa fac curatenie si sa ma tin de planul pe care mi l-am facut pt azi.tu ce planuri ai?:-*>:D<

Alina82 28 sep 2010 11:40:09

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Salve ELe!!!
Dak tu mi-ai dat permisiunea sigur k vin la urechiat:DStiu cum e iubita cu azi te apuci si maine te lasi de dieta si eu am trecut de multe ori prin faza asta si akm imi pare un pic rau k am pierdut atata timp....k mi-am permis sa ma ingras in ultimul hal si akm trebuie sa astept atat pt a slabi.....in primul rand eu cred k trebuie sa crezi tu foarte mult in tine....sa ai incredere k poti chiar dak cei din jur te privesc sceptic si poate nu te sustin...stabileste-ti targeturi pe termen scurt pt a avea motive de bucurie des si a fi cu moralul sus mai mereu si vei vedea k poti....ai sa vezi cat vei fi de incantata pe masura ce scade cantarul....eu am incredere in tine k de azi vei face ceea ce trebuie:-*

Alina82 29 sep 2010 10:24:18

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Salve Ele!!1
Astept raportul sa vedem ce ai papat ...ce miscare ai facut:DSUnt cu ochii pe tine ce mai:))

Alina82 04 oct 2010 17:15:50

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Pai asa ne-a fost intelegerea mai ELe???
Pe unde umbli??De ce nu vii pe aici sa ne spui ce faci???:(

Adella 11 oct 2010 09:37:28

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna dimi Elena:)
Ce mai faci? Cum merge dieta?

Slabuta 02 ian 2012 07:36:10

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Jurnal activat.
Bine ai revenit! :)

Ellenusha 17 ian 2012 23:54:17

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Bine v-am regasit :*:*:*
Iti multumesc din suflet ptr reactivare .


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:10:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO