forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/bubulina-plinuta-devenire-viitoare-slabuta-jurnal-ellenusha-5641.html)

Ellenusha 26 iul 2010 09:21:37

O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna! In sfarsit m-am decis sa imi deschid si un mini jurnal, in care sa ma invatati daca fac bine sau nu in DECIZIA CEA MAI IMPORTANTA DIN VIATA MEA....si anume LUPTA CU KILOGRAMELE IN PLUS!!!
Pentru inceput sa spun cateva vorbe despre mine... Ma numesc Elena, am 22 de anisori si sunt din Galati, sunt studenta la 2 facultati (anul 2 Stiinte Economice -Fnante si Banci si mai exact boboaca din toamna la Stiinta si Ingineria Alimentelor - Inginerie si Management).
Bineinteles ca este o ambitie de-a mea...(mai prosteasca sau nu....dar...) sa fac 2 facultati ...am mers pe premiza "daca alti nu au murit, facand 2 facultati in acelasi timp......de ce as muri eu?:P Asa si cu kilogramele...daca multe slabute au reusit...(chiar le admir si le urez mult succes in lupta cu ele)......DE CE NU AS REUSI SI EU?:D
De astazi voi incepe Dieta Montignac incet...dar sigur....m-am cam saturat de efectele yo-yo...si as vrea ca asta sa fie ultima lupta cu kilogramele.
Va pup si stiu ca o sa primesc multe incurajari din partea voastra...pentru ca sincer...lume mai primitoare si mai inteleapta ca voi nu se gaseste deloc pe acest internet. V-am pupacit si o zi minunata, frumoasa si racoroasa sa aveti :*>:D<>:D<>:D<>:D<

lucia ely 26 iul 2010 09:32:17

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 267565)
Buna! In sfarsit m-am decis sa imi deschid si un mini jurnal, in care sa ma invatati daca fac bine sau nu in DECIZIA CEA MAI IMPORTANTA DIN VIATA MEA....si anume LUPTA CU KILOGRAMELE IN PLUS!!!
Pentru inceput sa spun cateva vorbe despre mine... Ma numesc Elena, am 22 de anisori si sunt din Galati, sunt studenta la 2 facultati (anul 2 Stiinte Economice -Fnante si Banci si mai exact boboaca din toamna la Stiinta si Ingineria Alimentelor - Inginerie si Management).
Bineinteles ca este o ambitie de-a mea...(mai prosteasca sau nu....dar...) sa fac 2 facultati ...am mers pe premiza "daca alti nu au murit, facand 2 facultati in acelasi timp......de ce as muri eu?:P Asa si cu kilogramele...daca multe slabute au reusit...(chiar le admir si le urez mult succes in lupta cu ele)......DE CE NU AS REUSI SI EU?:D
De astazi voi incepe Dieta Montignac incet...dar sigur....m-am cam saturat de efectele yo-yo...si as vrea ca asta sa fie ultima lupta cu kilogramele.
Va pup si stiu ca o sa primesc multe incurajari din partea voastra...pentru ca sincer...lume mai primitoare si mai inteleapta ca voi nu se gaseste deloc pe acest internet. V-am pupacit si o zi minunata, frumoasa si racoroasa sa aveti :*>:D<>:D<>:D<>:D<



buna Elena :*:*:*>:D<
bine ai venit printre noi>:D<
felicitari pt alegere mi se pare minunata!!!!
dar nu ai spus nimic de sport?:D:) ...
faci sport?:*:*:*
mult succes draga mea>:D< stii impreuna vom reusi lupta cu kg!!!

sashy 26 iul 2010 09:41:58

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna! Iti doresc mult succes sa le dobori! daca este perseverenta vei reusi. Eu acum sunt intr-un blocaj cu kilogramele, insa astazi le dau un impuls cu multa gimnastica ! te pup

Ellenusha 26 iul 2010 09:45:52

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 267574)
buna Elena :*:*:*>:D<
bine ai venit printre noi>:D<
felicitari pt alegere mi se pare minunata!!!!
dar nu ai spus nimic de sport?:D:) ...
faci sport?:*:*:*
mult succes draga mea>:D< stii impreuna vom reusi lupta cu kg!!!


Saluty! si bine v-am gasit .sunt cam lenesa...dar...bineinteles ca de azi va face si sportul parte din planul meu si din viata mea.... am o bicicleta acasa...mai faceam din cand in cand....dar de azi...o sterg de praf si o pun la bataie;)) si o sa mai adaug si zumba si tae-bo ptr ca stiu ca sunt eficiente...iar eu transpir foarte mult. Pupici
P.S. cum trec si eu sa-mi apara sub forma de jurnal?

Ellenusha 26 iul 2010 09:48:48

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de sashy (Post 267580)
Buna! Iti doresc mult succes sa le dobori! daca este perseverenta vei reusi. Eu acum sunt intr-un blocaj cu kilogramele, insa astazi le dau un impuls cu multa gimnastica ! te pup

Multumesc frumos pentru incurajari si pentr vizita , mult succes si tie:*:* o sa vezi ca noi vom fi invingatoare :* O zi buna sa ai !

lucia ely 26 iul 2010 09:51:02

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 267586)

Saluty! si bine v-am gasit .sunt cam lenesa...dar...bineinteles ca de azi va face si sportul parte din planul meu si din viata mea.... am o bicicleta acasa...mai faceam din cand in cand....dar de azi...o sterg de praf si o pun la bataie;)) si o sa mai adaug si zumba si tae-bo ptr ca stiu ca sunt eficiente...iar eu transpir foarte mult. Pupici
P.S. cum trec si eu sa-mi apara sub forma de jurnal?


hmm pai draga mea stii cum sa faci cu sportu?ai putea sa incepi cu 15 min dimineata ...sau seara...apoi cresti numaru....in timp poti face 20 de min dimineata si 20 de min seara:)
recomandarea mea e sa nu incepi sa faci direct 30-40 de min chear daca poti ...sa nu ai probleme cu articulatiile:*
iti place sa dansezi?

lucia ely 26 iul 2010 10:00:24

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 267598)
hmm pai draga mea stii cum sa faci cu sportu?ai putea sa incepi cu 15 min dimineata ...sau seara...apoi cresti numaru....in timp poti face 20 de min dimineata si 20 de min seara:)
recomandarea mea e sa nu incepi sa faci direct 30-40 de min chear daca poti ...sa nu ai probleme cu articulatiile:*
iti place sa dansezi?

gasesti aici cum sa pui jurnalul la semnatura http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...tura-2504.html

Ellenusha 26 iul 2010 10:10:03

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 267598)
hmm pai draga mea stii cum sa faci cu sportu?ai putea sa incepi cu 15 min dimineata ...sau seara...apoi cresti numaru....in timp poti face 20 de min dimineata si 20 de min seara:)
recomandarea mea e sa nu incepi sa faci direct 30-40 de min chear daca poti ...sa nu ai probleme cu articulatiile:*
iti place sa dansezi?

Da normal ca nu ma arunc din prima la asa multe minute de bicicleta...mai ales ca eu obosesc si repede.... si da imi placea candva sa dansez foarte mult...insa...acum...mai putin...dar o sa ma reapuc si de "sportul"asta... pupici

lucia ely 26 iul 2010 10:19:18

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 267635)
Da normal ca nu ma arunc din prima la asa multe minute de bicicleta...mai ales ca eu obosesc si repede.... si da imi placea candva sa dansez foarte mult...insa...acum...mai putin...dar o sa ma reapuc si de "sportul"asta... pupici

asa draga mea:*
daca iti place poti incerca zumba http://forum.slabute.ro/sport/zumba-...ress-5436.html
ti-am lasat si un filmulet ...poate incerci mai tarziu .,..e foarte dragutz filmuletu si e nu greu:* mie cel putin imi place ff mult ..

minouse 26 iul 2010 10:44:27

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 267565)
Buna! In sfarsit m-am decis sa imi deschid si un mini jurnal, in care sa ma invatati daca fac bine sau nu in DECIZIA CEA MAI IMPORTANTA DIN VIATA MEA....si anume LUPTA CU KILOGRAMELE IN PLUS!!!
Pentru inceput sa spun cateva vorbe despre mine... Ma numesc Elena, am 22 de anisori si sunt din Galati, sunt studenta la 2 facultati (anul 2 Stiinte Economice -Fnante si Banci si mai exact boboaca din toamna la Stiinta si Ingineria Alimentelor - Inginerie si Management).
Bineinteles ca este o ambitie de-a mea...(mai prosteasca sau nu....dar...) sa fac 2 facultati ...am mers pe premiza "daca alti nu au murit, facand 2 facultati in acelasi timp......de ce as muri eu?:P Asa si cu kilogramele...daca multe slabute au reusit...(chiar le admir si le urez mult succes in lupta cu ele)......DE CE NU AS REUSI SI EU?:D
De astazi voi incepe Dieta Montignac incet...dar sigur....m-am cam saturat de efectele yo-yo...si as vrea ca asta sa fie ultima lupta cu kilogramele.
Va pup si stiu ca o sa primesc multe incurajari din partea voastra...pentru ca sincer...lume mai primitoare si mai inteleapta ca voi nu se gaseste deloc pe acest internet. V-am pupacit si o zi minunata, frumoasa si racoroasa sa aveti :*>:D<>:D<>:D<>:D<


Buna Elena. Ai facut alegerea corecta, ai sa vezi ca o dieta ce aduce un stil de viata sanatos iti va aduce multe beneficii.
Mult noroc si la multe kilograme in minus :P

VAmedeea 26 iul 2010 12:52:22

re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna si bine ai venit!>:D<
Monti e perfect pt orice persoana care vrea sa slabeasca sanatos. Asa ca o sa iti dau niste link-uri, poate iti sunt de ajutor.
Fetele care tin Monti le gasesti aici http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-3953-455.html. Aici ne ajutam, ne incurajam si ne corectam ori de cate ori este aczul.
Jurnalul unei super persoane care a slabit in aproape 6 luni 25 de kg., acum e in concediu, dar dupa e bine sa iei legatura cu ea pt ca e f. inteleapta, cumpatata si mereu cu o vb buna: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sa08-4213.html
Retete Monti: Dieta Michel Montignac - Retete si Meniuri
Iar referitor la sport, si eu sunt o lenesa si obosesc repede, asa ca fac: http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...gram-2894.html
Te pup si sa ai spor!>:D<>:D<>:D<

Ellenusha 26 iul 2010 17:42:52

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 267651)
asa draga mea:*
daca iti place poti incerca zumba http://forum.slabute.ro/sport/zumba-...ress-5436.html
ti-am lasat si un filmulet ...poate incerci mai tarziu .,..e foarte dragutz filmuletu si e nu greu:* mie cel putin imi place ff mult ..


da da e super filmuletzul si foarteee andrenant;;) eu vream sa incept cu zumba incepatori ca le am in pc...si le-am mai facut acum ceva timp :P..dar acum incerc sa-mi fac un program ca vreau sa fac sport de 3 ori pe zi intre 30-40 de minute... mersik frumos ptr ajutor :*

Ellenusha 26 iul 2010 18:19:28

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 267687)
Buna Elena. Ai facut alegerea corecta, ai sa vezi ca o dieta ce aduce un stil de viata sanatos iti va aduce multe beneficii.
Mult noroc si la multe kilograme in minus

Multumesc frumos ptr incurajari si ptr vizita:* te pup mult succes si tie


Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 267890)
Buna si bine ai venit!>:D<
Monti e perfect pt orice persoana care vrea sa slabeasca sanatos. Asa ca o sa iti dau niste link-uri, poate iti sunt de ajutor.
Fetele care tin Monti le gasesti aici http://forum.slabute.ro/dieta-michel...-3953-455.html. Aici ne ajutam, ne incurajam si ne corectam ori de cate ori este aczul.
Jurnalul unei super persoane care a slabit in aproape 6 luni 25 de kg., acum e in concediu, dar dupa e bine sa iei legatura cu ea pt ca e f. inteleapta, cumpatata si mereu cu o vb buna: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sa08-4213.html
Retete Monti: Dieta Michel Montignac - Retete si Meniuri
Iar referitor la sport, si eu sunt o lenesa si obosesc repede, asa ca fac: http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...gram-2894.html
Te pup si sa ai spor!>:D<>:D<>:D<


Buna si bine te-am gasit.>:D<>:D<>:D<:-*:-*
M-am axat pe dieta Monti pt ca am vazut ca ea chiar da rezultate si mai toata lumea este incantata de aceasta dieta si bineinteles ca am tot incercat fel si fel de diete chiar si pastile de slabit...dar la toate am avut parte de efectul yo-yo.....acum m-am decis...vreau ceva sanatos ptr tot restul vietii mele si sa am mai multa grija de minte.
Stiu de slabuta care m-a ambitionat si pe mine chiar foarte tare si datorita ei m-am axat pe aceasta dieta....cu ea am mai vorbit si cu siguranta ca o sa mai vorbesc cu ea si cu toata lumea evident:-*.
Iar sportul...o sa fac din toate cate putin. oricum INCEPUTUL ESTE PROMITATOR;)) O seara frumoasa si racoroasa iti doresc pupici :*:*:*

minouse 27 iul 2010 10:25:53

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Hey Elena, ce mai faci?
Te asteptam aici cu raportul la alimentatie si cu vesti noi :)
Bafta in continuare in tot ce-ti propui.

Dadutz 27 iul 2010 10:31:19

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
bine ai venit elena :-*:-*

Iustina91 27 iul 2010 14:55:13

pt Ellenusha :)
 
Bine ai venit la noi Ellenusha!!! toti cei de aici avem probleme cu greutatea...mai mari sau mai mici.... dar nu conteaza !!! cel mai important este ca te-ai hotarat sa schimbi ceva la tine!!! iti doresc sa ai un inceput bun,sa nu te descurajezi sau sa lasi pe cineva sa faca asta.:) :):):) ai incredere in tine si nu uita sa ne mai vizitezi si pe noi.:x>:D<

Ellenusha 27 iul 2010 21:40:48

Re: pt Ellenusha :)
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 268801)
Hey Elena, ce mai faci?
Te asteptam aici cu raportul la alimentatie si cu vesti noi :)
Bafta in continuare in tot ce-ti propui.


Hello, fac bine multumesc, tu ce faci?
din pacate zilele astea 2 nu prea am avut o alimentatie bune..adica mai deloc..ptr ca am fost mai tot timpul pe fuga...dar de maine (28.07.2010) am sa notez si alimentatia +sportul pe care il practic.
Multumesc frumos ptr incurajari si tie multa bafta si sa ai grija de tine:*



Citat:

Anterior postat de Dadutz (Post 268811)
bine ai venit elena :-*:-*


Bine te-am gasit fetita :-* :-*


Citat:

Anterior postat de Iustina91 (Post 269268)
Bine ai venit la noi Ellenusha!!! toti cei de aici avem probleme cu greutatea...mai mari sau mai mici.... dar nu conteaza !!! cel mai important este ca te-ai hotarat sa schimbi ceva la tine!!! iti doresc sa ai un inceput bun,sa nu te descurajezi sau sa lasi pe cineva sa faca asta.:) :):):) ai incredere in tine si nu uita sa ne mai vizitezi si pe noi.:x>:D<

Bine v-am gasit scumpo.
Eu va vizitez chiar foarte rar...insa nu-mi permit sa ma baga si eu in vorba...sunt o fire mai timida:"> :">:"> dar o sa incerc sa scap si de"viciul" asta. Asa este sper ca de data asta nimeni si nimic sa nu ma descurajeje ....sper sa castig aceasta batalie :-* te pup si te mai astept pe la mine :-*

nicoleta100 27 iul 2010 22:02:17

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
bine ai venit,bubulina>:D<(asa imi zice mie sotul)
am sa mai trec pe la tine sa vedem ce faci!
pupici!:x

Ellenusha 27 iul 2010 22:03:14

Re: pt Ellenusha :)
 
Si cum spuneam ...zilele acestea nu prea am avut timp de-o alimentatie echilibrata si la ore fixe... dar in schimb am mai facut ceva abdomene + Zumba- 20 minutes express . Va pup o seara buna sa aveti si ne auzim maine dim cu noutati

Ellenusha 27 iul 2010 22:04:48

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 269742)
bine ai venit,bubulina>:D<(asa imi zice mie sotul)
am sa mai trec pe la tine sa vedem ce faci!
pupici!:x

bine te-am gasit :-*:-*:-*:-*
Lasa ca o sa slabim noi si o sa fim slabute....sa-l vedem atunci cum te mai striga;))
Te astept cu mare drag :*:* Pupici

minouse 28 iul 2010 15:01:22

Re: pt Ellenusha :)
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 269708)
Hello, fac bine multumesc, tu ce faci?
din pacate zilele astea 2 nu prea am avut o alimentatie bune..adica mai deloc..ptr ca am fost mai tot timpul pe fuga...dar de maine (28.07.2010) am sa notez si alimentatia +sportul pe care il practic.
Multumesc frumos ptr incurajari si tie multa bafta si sa ai grija de tine:*

Si eu tot bine, tocmai ce-am facut putin sport(tae-bo) ma pregatesc pt feliuta de tort de maine :D
Pacat:( Ow deci de azi,bafta ;) Ce sport te-ai hotarat sa practici? Zumba?:P
N-ai pt ce sa-mi multumesti si am sa te sustin toata aceasta perioada caci stiu ce greu iti va fi cel putin in primele cateva luni pana te obisnuiesti :)
O zi frumoasa :-*

nicoleta100 28 iul 2010 15:29:52

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
salutare>:D<
hai ca s-ar putea sa devenim partenere(monti):D
ma bate un gand sa ma apuc si eu,(mai am 21 zile de rina's) acum sunt in stadiul de informare!
o zi buna!:-*

Stephanie 28 iul 2010 16:18:19

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna...ce faci?Cum e dieta?Cum stai cu kg?

Ellenusha 28 iul 2010 18:43:17

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 270484)
Si eu tot bine, tocmai ce-am facut putin sport(tae-bo) ma pregatesc pt feliuta de tort de maine :D
Pacat:( Ow deci de azi,bafta ;) Ce sport te-ai hotarat sa practici? Zumba?:P
N-ai pt ce sa-mi multumesti si am sa te sustin toata aceasta perioada caci stiu ce greu iti va fi cel putin in primele cateva luni pana te obisnuiesti :)
O zi frumoasa :-*

Buna fetita :*da m-am hotarat sa fac si zumba si tae bo si sa le combin una azi una maine;;) si tot asa...bineinteles ca dim , pranz si seara cate 15 minute de bicicleta;;)...Sa stii tu ca este foarte greu sa tin dieta..mai ales ca nu am delos sprijin din partea familiei...care nah...e cea mai importanta....dar cum m-am ambitionat si am dat la 2 facultate cu toate ca toti imi ziceau"ai probleme la mansarda..adica la cap.." dar nu i-am bagat in seama tot cum am vrut eu a iesit;;) asa o sa ma abitionez si in lupta cu kilogramele...si sunt sigura ca voi reusi... :*:*:* te mai astept sa ma certi atunci cand nu pap destule calori pe zii;;) te-am tzucat sa ai grija de tine si distractie placuta maine :-*:-*:-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 270524)
salutare>:D<
hai ca s-ar putea sa devenim partenere(monti):D
ma bate un gand sa ma apuc si eu,(mai am 21 zile de rina's) acum sunt in stadiul de informare!
o zi buna!:-*

hello hello >:D<>:D<>:D<
Te astept chiar am nevoie de cineva cuc are sa tin dieta cum spuneam si mai sus e greu daca nu ai sustinere:(...sa stii ca mi-ar face mare placere :-*:-*:-*:-*nu te infometa ca nu e bine...stiu ce zic;)
O zi superba si tie :-*>:D<>:D<


Citat:

Anterior postat de Stephanie (Post 270578)
Buna...ce faci?Cum e dieta?Cum stai cu kg?

Buna, multumesc bine, tu? dieta e in curs de proiectare deocamdata pap ceea ce a propus el ca meniuri...urmeaza sa mai studiez cam ce meniuri imi pot prepara....azi am papat foarte putin dar ma simt foarte bine. Cu kg....hm...sapt viitoare as vrea sa ma cantaresc si imi propun ca ziua sa fie duminica...te-am pupat o seara buna :-*:-*

Ellenusha 28 iul 2010 18:49:23

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna buna sumpul meu jurnalet
Am venit cu toate activitatile din ziua de azi...cu toate ca voi risca sa fiu certata de toate slabutele..:(
Sa incepem:
10:15: am papat 1 ou si jumatate fiert fara sare
10:30:5 minunte de bicicleta eram grabita si treb sa fac dush si sa plec si nu am avut timp de mai mult
15:30:o pulpita prajita de ieri de la pranz , 2 lingurite de branza cu smantana si 40 de gr de cascaval (imi era pofta)
19:00: o rosie maricica (240 de grame) cu 2 felii de paine totala ( adica contine de toate semintele posibile cereale, in..etc etc) cu vinete
19:50 15 minute de bicicleta
20:15 zumba incepatori

Cam atat pe ziua de azi...ne auzim maine ...somnic pufos scumpul meu jurnal si sa ai vise ciufulite :-*:-*

nicoleta100 28 iul 2010 19:48:33

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
salutare>:D<
inca nu sunt hotarata 100 % ,dar te voi tine la curent!:)
vai,dar eu nu ma infometez:-o,nici vorba ,azi am avut zi de carbohidrati si am papat muuuuuuuuuuuuuulllllllltttttt!:">
imi place dieta rina's dar la sfarsitul ei as vrea sa incerc si altceva!
pupici:x:x:x

minouse 28 iul 2010 19:56:47

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 270736)
Buna buna sumpul meu jurnalet
Am venit cu toate activitatile din ziua de azi...cu toate ca voi risca sa fiu certata de toate slabutele..:(
Sa incepem:
10:15: am papat 1 ou si jumatate fiert fara sare
10:30:5 minunte de bicicleta eram grabita si treb sa fac dush si sa plec si nu am avut timp de mai mult
15:30:o pulpita prajita de ieri de la pranz , 2 lingurite de branza cu smantana si 40 de gr de cascaval (imi era pofta)
19:00: o rosie maricica (240 de grame) cu 2 felii de paine totala ( adica contine de toate semintele posibile cereale, in..etc etc) cu vinete
19:50 15 minute de bicicleta
20:15 zumba incepatori

Cam atat pe ziua de azi...ne auzim maine ...somnic pufos scumpul meu jurnal si sa ai vise ciufulite :-*:-*

De care pulpita prajuta?(de aia in ulei?) Daca da sa stii ca nu-i voie :P
Smantana si cascavalul nu prea sunt indicate, dar nici o crima nu mi se par :D
In rest cred ca-i ok avand in vedere ca n-ai scris cantitatile la toate, deci nu-mi pot da seama daca ai mancat destule calorii. Sfat: ai putea sa-ti completezi meniurile, asa vedem si noi mult mai detaliat ;)

Ellenusha 28 iul 2010 20:02:11

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 270807)
De care pulpita prajuta?(de aia in ulei?) Daca da sa stii ca nu-i voie :P
Smantana si cascavalul nu prea sunt indicate, dar nici o crima nu mi se par :D
In rest cred ca-i ok avand in vedere ca n-ai scris cantitatile la toate, deci nu-mi pot da seama daca ai mancat destule calorii. Sfat: ai putea sa-ti completezi meniurile, asa vedem si noi mult mai detaliat ;)

imediat fac si meniul ...pai cred ca da...era prajita in ulei...dar era statuta in frigider fara ulei fr nimic...era singurica in frigider si mi s-a facut mila de ea...si am zis sa o pap...aveam altceva in plan azi;;) o salata de cruditati :P pupici

Ellenusha 28 iul 2010 20:06:07

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 270792)
salutare>:D<
inca nu sunt hotarata 100 % ,dar te voi tine la curent!:)
vai,dar eu nu ma infometez:-o,nici vorba ,azi am avut zi de carbohidrati si am papat muuuuuuuuuuuuuulllllllltttttt!:">
imi place dieta rina's dar la sfarsitul ei as vrea sa incerc si altceva!
pupici:x:x:x

ce vream sa te intreb....la dieta asta ai meniuri pe zile...sau tu trebuie sa le faci? adica iti spun ei exact ce sa papi sau dupa capul tau :P pupici

nicoleta100 28 iul 2010 20:21:46

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 270828)
ce vream sa te intreb....la dieta asta ai meniuri pe zile...sau tu trebuie sa le faci? adica iti spun ei exact ce sa papi sau dupa capul tau :P pupici

pai :Dexista in biblioteca slabutelor cartea RINA'S unde iti da meniuri pe zile dar nu trebuie respectate 100 % ,adica daca eu azi am papat pizza la ziua de carbo peste 4 zile cand am iar zi de carbo pot papa tot pizza,sau daca nu am chef de pizza pap paste.uite ca sa intelegi mai bine:
ZIUA DE PROTEINE
PRÂNZ: alegeţi între carne de pasăre, vită, porc, iepure, curcan, vânat, peşte, fructe de mare, tofu (brânză din soia) sau proteine de origine vegetală. ■ Pe lângă proteinele alimentare, preparaţi multă salată proaspătă sau alte legume, xii ■ la abur, înăbuşite sau sote - cât mai sunt încă crocante. Şi nu uitaţi: o felie de pâine şi 0,3 litri de supă simplă, dacă doriţi. Beţi supa la sfârşitul mesei. Nu combinaţi diferitele tipuri de proteine alimentare (carne şi lactate, carne şi ouă sau lactate şi ouă). CINĂ: aceleaşi tipuri de alimente ca la prânz, cu excepţia supei şi a pâinii. Dacă prânzul include carne, trebuie să aveţi carne şi la cină; acelaşi lucru este valabil şi în cazul celorlalte alimente alese pentru prânz. Cantitatea de alimente consumată la cină trebuie să fie întotdeauna cât jumătate din cantitatea consumată la prânz.
Nu vă place peştele sau sunteţi vegetarian? Zilele de proteine vă oferă o gamă variată de sortimente. Profitaţi. Puteţi înlocui carnea cu ouă, brârrză de vaci sau iaurt (inclusiv chefir şi lapte acru), toate în aceeaşi cantitate ca cea pentru carne. Produsele lactate conţin proteine şi pot fi consumate numai în zilele de proteine. Frişca şi smântână, mascarpone sau brânza topită conţin puţine proteine, de aceea nu sunt incluse în zilele de proteine. în plus, conţin multe grăsimi; prin urmare, consumaţi-le cumpătat. Când faceţi cumpărăturile este de preferat să alegeţi produse al căror conţinut - verificaţi eticheta - este benefic pentru sănătate (conţinut scăzut de grăsimi, grăsimi de calitate, bun pentru inimă, etc; încercaţi să verificaţi toate informaţiile).
ZIUA DE AMIDONURI
PRÂNZ: consumaţi carbohidraţi cu un conţinut bogat în amidon: fasole, mazare; boabe de soia, linte, năut, orez sau cartofi, crupe de hrişcă (sau soia), mei, alte cereale (fierte, înăbuşite sau sotate în cât mai puţină grăsime). Aceste alimente ie puteţi asorta cu salate şi legume. Puteţi mânca doar o felie de paine;

CINĂ: aceleaşi alimente ca la prânz, totuşi în cantităţi mai mici şi fără pâine.
ZIUA DE CARBOHIDRAŢI

PRÂNZ: meniul din ziua de carbohidraţi poate include terci de hrişcă sau de porumb, mămăligă, cuş-cuş, diferiţi fulgi şi terci sau feluri de mâncare din diferite cereale măcinate. Puteţi alege orice tipuri de paste sau pizza cu legume sau ierburi aromate şi, de asemenea, alte aluaturi (covrigi săraţi, baghete sărate, biscuiţi, grisine şi alte produse de panificaţie fabricate din aluat fără drojdie) prăjituri. Sunt permise sfecla roşie şi salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveţi.
CINĂ: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeaşi cantitate biscuiţi sau 3 cupe de îngheţată şi obligatoriu, 4 bucăţele de ciocolată neagra. Absolut delicios! Dacă nu vă daţi în vânt după dulciuri, răsfăţaţi-vă cu biscuil săraţi sau o felie de pizza ... şi obligatoriu 4 bucăţele de ciocolată neagră
ZIUA DE VITAMINE
în ziua de vitamine, fructele şi legumele intră în meniul fiecărei mese. Combir fructelor este lăsată la latitudinea dumneavoastră; totuşi, este de preferat să consumaţi un singur fel de fructe la o masă. De asemenea, puteţi consuma fi uscate, seminţe şi nuci. Pentru a beneficia cât mai mult de vitaminele şi mine din fructe, acestea trebuie consumate proaspete şi cu coajă; sunt, de aseme permise compoturile din fructe, fructele pasate, supele din fructe şi legume ş fructele coapte. Dacă nu vă plac fructele, combinaţi-le sau înlocuiţi-le cu legi proaspete simple (fără sosuri).


astea sunt cele 4 zile de rina's ,se consuma in aceasta ordine:proteine,amidonuri,carbohidrati si vitamine .apoi se repeta cele 4 zile si tot asa:)


wow, cred ca o sa te plictisesti ,ce mult am scris:D




Ellenusha 28 iul 2010 21:56:53

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 270851)
wow, cred ca o sa te plictisesti ,ce mult am scris:D

nu , nu m-am plictisit;)) ci doar m-ai bagat mai tare in ceata...cred ca am sa raman tot la dieta monti :d mi se pare mai pe intelesul meu si e mai oky ptr mine...pupici si mersik ptr rabdarea care ai avut-o de a-mi scrie mesjul :*

Ellenusha 28 iul 2010 22:00:24

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 270807)
De care pulpita prajuta?(de aia in ulei?) Daca da sa stii ca nu-i voie :P
Smantana si cascavalul nu prea sunt indicate, dar nici o crima nu mi se par :D
In rest cred ca-i ok avand in vedere ca n-ai scris cantitatile la toate, deci nu-mi pot da seama daca ai mancat destule calorii. Sfat: ai putea sa-ti completezi meniurile, asa vedem si noi mult mai detaliat ;)


nu am reusit sa le trec la meniuri nu mi-a mers nu stiu ce are:( o sa mai incerc si maine...apropo am studiat mai bine dieta si eu am voie smantana si cascaval;;) deci nu am facut nici o abatere dar cred ca am papat prea putine calorii :-?? ...vom vedea maine cand voi calcula meniul :-*:-*:-*:-* te pup o seara faina si mai e o ora pana la distractiee \:d/\:d/ app mersi si ptr feliuta de tortulet sa stii ca am sa o savurez cu mare drag :-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

Ellenusha 28 iul 2010 22:25:48

Jurnal Ellenusha! O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!!
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:30
Ou fiert tare, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 124 sodiu, 1.1 zahar

Prânz, ora 14:05
Pulpa de pui cu piele, 100g - 232 calorii, 23 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza proaspata cu smantana Fagaras, Lactag, 40g - 44 calorii, 4.6 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:00
Rosii, 240g - 44 calorii, 2.2 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 2.9 fibre, 12 sodiu, 6.2 zahar
Paine integrala "fitness", Mestemacher, 40g - 69 calorii, 2.4 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 3.4 fibre, 200 sodiu, 0.3 zahar
Salata de vinete - jolye79, 100g - 59 calorii, 1 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, Borsec, 3000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 9 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 603 calorii, (mic)45.8 proteine, (mult)32.9 grasimi, 424 colesterol, (mic)30.5 carbohidrati, 6.3 fibre, 345 sodiu, 7.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, intens, 20min - 372 calorii
Citit, stat jos, 320min - 814 calorii
Inot (1.5 km/h), 10min - 160 calorii
Mers, 15min/km, 30min - 135 calorii
Stat in picioare, 30min - 89 calorii
Urcat pe scari, 10min - 148 calorii
Zumba, normal, 20min - 271 calorii
Metabolism bazal - 1803 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3792 calorii

LoLy 28 iul 2010 22:53:15

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Ciao Ellenusha! Da-mi voie sa-ti ``corectez`` putin meniul (desi cel mai bine ar fi sa vii in gasca,unde se face zilnic acest lucru) pt ca daca tu vei continua sa mananci paine seara ma tem ca vei avea surprize neplacute la cantar
-cascaval si smantana ai voie cand ai o masa proteino-lipidica
-paine se poate manca numai dimineata si numai daca e 100% integrala sau Monti (gasesti reteta pe forum)
-combinatia paine cu vinete-e o combinatie mortala-in loc de paine folos ardei sau telemea sau cascaval
-e ok la mic dejun oul,dar acest tip de mic dejun se poate consuma numai de 2 ori/sapt,deoarece normal micul dejun treb sa fie glucidic pt a ne echilibra meniul

Scuza-mi intruziunea si succes in lupta cu kg!!! %%-%%-%%-

Ellenusha 29 iul 2010 10:12:48

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 271087)
Ciao Ellenusha! Da-mi voie sa-ti ``corectez`` putin meniul (desi cel mai bine ar fi sa vii in gasca,unde se face zilnic acest lucru) pt ca daca tu vei continua sa mananci paine seara ma tem ca vei avea surprize neplacute la cantar
-cascaval si smantana ai voie cand ai o masa proteino-lipidica
-paine se poate manca numai dimineata si numai daca e 100% integrala sau Monti (gasesti reteta pe forum)
-combinatia paine cu vinete-e o combinatie mortala-in loc de paine folos ardei sau telemea sau cascaval
-e ok la mic dejun oul,dar acest tip de mic dejun se poate consuma numai de 2 ori/sapt,deoarece normal micul dejun treb sa fie glucidic pt a ne echilibra meniul

Scuza-mi intruziunea si succes in lupta cu kg!!! %%-%%-%%-


Neata!
Multumesc mult pentru corectitudinea meniului...am sa poposesc si in gasca voastra;))
ooofff iar am gafat-o trebuia sa deschid mai devreme pc-ul...ca iar am papat painica totala cu vinete si 2 rosii:(
Te mai astept sa-mi spui unde gresesc .pupici

minouse 30 iul 2010 10:50:24

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Buna Elenusha, ce mai faci?
Cum mai merge dieta?

VAmedeea 30 iul 2010 13:24:46

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Nu e greseala paine cu vinete daca vinetele sunt facute fara grasimi, adica pe gratar, fierte, coapte, cu ceapa, rosii, ardei etc., dar fara ulei. :-*

nicoleta100 30 iul 2010 14:38:11

Re: Jurnal Ellenusha! O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 271056)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:30
Ou fiert tare, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 124 sodiu, 1.1 zahar

Prânz, ora 14:05
Pulpa de pui cu piele, 100g - 232 calorii, 23 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza proaspata cu smantana Fagaras, Lactag, 40g - 44 calorii, 4.6 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:00
Rosii, 240g - 44 calorii, 2.2 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 2.9 fibre, 12 sodiu, 6.2 zahar
Paine integrala "fitness", Mestemacher, 40g - 69 calorii, 2.4 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 3.4 fibre, 200 sodiu, 0.3 zahar
Salata de vinete - jolye79, 100g - 59 calorii, 1 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, Borsec, 3000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 9 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 603 calorii, (mic)45.8 proteine, (mult)32.9 grasimi, 424 colesterol, (mic)30.5 carbohidrati, 6.3 fibre, 345 sodiu, 7.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, intens, 20min - 372 calorii
Citit, stat jos, 320min - 814 calorii
Inot (1.5 km/h), 10min - 160 calorii
Mers, 15min/km, 30min - 135 calorii
Stat in picioare, 30min - 89 calorii
Urcat pe scari, 10min - 148 calorii
Zumba, normal, 20min - 271 calorii
Metabolism bazal - 1803 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3792 calorii

603 KCAL:-o:-o:-o:-o:-o:-o asa de putin???
scumpa mea eu nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu cred ca e bine sa papi doar atatea calorii intr-o zi!!!! trebuie minim 1000kcal!!
scuze ,sper ca nu te superi pe mine!>:D<

Ellenusha 31 iul 2010 10:12:58

Re: Jurnal Ellenusha! O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!!
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 272767)
603 KCAL:-o:-o:-o:-o:-o:-o asa de putin???
scumpa mea eu nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu cred ca e bine sa papi doar atatea calorii intr-o zi!!!! trebuie minim 1000kcal!!
scuze ,sper ca nu te superi pe mine!>:D<


pai mie mi s-a parut ca am papat mult atunci si cand am vazut... pff... oricum zilele astea nu am avut timp de dieta nici de sport... nu stiu ieri daca am mancat macar 400 de calorii....dar nu cred.... e greu inceputul...dar... sa speram ca va fi bine :*:-*:-*

Ellenusha 31 iul 2010 10:14:50

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 272663)
Nu e greseala paine cu vinete daca vinetele sunt facute fara grasimi, adica pe gratar, fierte, coapte, cu ceapa, rosii, ardei etc., dar fara ulei. :-*


cei drept aveau si ulei si erau copate pe plita....o sa incerc sa-mi fac separat mie si restul sa-si faca cu ulei, dar nu le pot freca cu ulei de masline? cert este ca eu unde m-am documentat despre dieta asta..ca am voie ulei , smantana, cascaval...etc etc.....pupici


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:57:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO