forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   The Change - jurnal mysteriousgirl (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/change-jurnal-mysteriousgirl-4021.html)

mysteriousgirl 11 aug 2011 22:05:36

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Slabutelor, multumesc pt sfaturi[*128*]!
Trebuie sa ies din stare asta...binge eating-ul s-a instalat in capsorul asta inconstient si inceput mi se pare groaznic de greu..[*99*]
Hey, aici nimeni nu e in plus, e loc pt toata lumea ..sa nu va mai aud cu bagatul in seama.
Placerea e de partea mea si apreciez prezenta voastra[*66*]..
Sport..mi-e asa greu sa ma pun pe treaba, multe kg s-au adunat si ma simt ca o babusie( babuta in rusa) ..abia ma misc

mysteriousgirl 31 aug 2011 16:25:30

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
M-am decis sa renunt la acest site, la calcularea caloriilor, la acordarea unei importante nemariginite alimentatiei, la accentuarea stresului si sa aleg o alta cale. Va multumesc pt clipele petrecute impreuna, pt sfaturile voastre, care au insemnat enorm la momentul dat, dar care nu reusesc sa ma schimbe acum.
Cred ca e timpul dobandirii vietii morale, spirituale si mai putin pe cea trecatoare, de aceea nu voi mai fi prezenta pe acest site, nu ma voi mai ingriji de ceea ce voi manca, de cum voi arata intr-o masura excentrica.
Mi-e dor sa privesc adevarata frumusete a vietii si nu poze cu modele anorexice. Nu mai vreau sa traiesc in aceasta lume claustrofoba ce-a fost in inchipuirea mea.. ci vreau sa iubesc ziua de azi ca pe ultima si sa renunt prompt la trecut, viitor..la ce ce voi manca maine , sau cum mi-as dori sa slabesc mai repede. Timpul trece, iar noi ne iubim mai mult imaginea decat esenta..Jalnic! Constientizez si ma regasesc in descriere, si de aceea imi doresc sa comunic cu Dumnezeu, sa ofer iubire si sa invat sa primesc si sa nu mai resping, sa fiu o sursa de lumina, de pace si sa-i determin pe oameni sa pretuiasca viata, aceasta fractiune de secunda si sa nu se ma ingrijoreze de zilele ce vor urma sau sa amane voia Lui pt ca toate sunt trecatoare, iar noi ne gandim 3 sferturi din zi la imagine excesiv de mult.
Nu inseamna ca voi renunta sa ma preocup de mine, de o alimentatie sanatoasa, de sport si de haine pt ca sunt femeie si-mi doresc o conexiune armonioasa cu corpul meu, dar ma debarasez de starea de obsesie creata asupra acestor aspecte accentuand in prim plan starea spirituala, chibzunita.
Doar cu Dumnezeu voi reusi sa manac fara lacomie, sa fac o sedinta de aerobic cu vointa, sa-mi cumpar o pereche de pantofi cu banii castigati prin efortul meu intelectual si nu al parintilor. Doar cu Dumnezeu voi simti fericirea suprema si intr-un final sa ajung la greutatea dorita cu modestie!
Va doresc o viata frumoasa, lipsita de frustrarea unei bucati de ciocolata pt ca tot raul e inspre bine! Hai sa punem accent pe cele cu adevarat valoroase si sa facem voia Lui, mai putin pe a noastra! Renunt la folosirea excesiva a internetului in schimbul unei carti bune, renunt la talmacirea dorintelor pt a le indeplini, aleg tacerea si compensez cu vorba faptelor, traiesc ziua de azi cu cumpatare ca si cum ar fi devorarea ultimului rasarit, ma straduiesc sa mananc mai putin pt ca imi place sa ofer si celor din jur, petrec cu gandul la El pt a ma sprijini in alegerea adevarata si voi iubi sa-mi fac viata minunata din acest moment, nu de maine, de la inceputul spatamanii sau al lunii.
Adio!

mysteriousgirl 31 aug 2011 17:54:40

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Drumul viselor şi împlinirilor - YouTube
Never give up, it s such a wonderful life! Va imbratisez calduros![*floare-tie*]

mysteriousgirl 31 aug 2011 18:00:46

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Legile lui Zamolxe - YouTube[*106*]

laurra 12 iun 2012 14:22:37

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Bine te-am gasit [*1*]

laurra 12 iun 2012 14:25:30

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 775882)
M-am decis sa renunt la acest site, la calcularea caloriilor, la acordarea unei importante nemariginite alimentatiei, la accentuarea stresului si sa aleg o alta cale. Va multumesc pt clipele petrecute impreuna, pt sfaturile voastre, care au insemnat enorm la momentul dat, dar care nu reusesc sa ma schimbe acum.
Cred ca e timpul dobandirii vietii morale, spirituale si mai putin pe cea trecatoare, de aceea nu voi mai fi prezenta pe acest site, nu ma voi mai ingriji de ceea ce voi manca, de cum voi arata intr-o masura excentrica.
Mi-e dor sa privesc adevarata frumusete a vietii si nu poze cu modele anorexice. Nu mai vreau sa traiesc in aceasta lume claustrofoba ce-a fost in inchipuirea mea.. ci vreau sa iubesc ziua de azi ca pe ultima si sa renunt prompt la trecut, viitor..la ce ce voi manca maine , sau cum mi-as dori sa slabesc mai repede. Timpul trece, iar noi ne iubim mai mult imaginea decat esenta..Jalnic! Constientizez si ma regasesc in descriere, si de aceea imi doresc sa comunic cu Dumnezeu, sa ofer iubire si sa invat sa primesc si sa nu mai resping, sa fiu o sursa de lumina, de pace si sa-i determin pe oameni sa pretuiasca viata, aceasta fractiune de secunda si sa nu se ma ingrijoreze de zilele ce vor urma sau sa amane voia Lui pt ca toate sunt trecatoare, iar noi ne gandim 3 sferturi din zi la imagine excesiv de mult.
Nu inseamna ca voi renunta sa ma preocup de mine, de o alimentatie sanatoasa, de sport si de haine pt ca sunt femeie si-mi doresc o conexiune armonioasa cu corpul meu, dar ma debarasez de starea de obsesie creata asupra acestor aspecte accentuand in prim plan starea spirituala, chibzunita.
Doar cu Dumnezeu voi reusi sa manac fara lacomie, sa fac o sedinta de aerobic cu vointa, sa-mi cumpar o pereche de pantofi cu banii castigati prin efortul meu intelectual si nu al parintilor. Doar cu Dumnezeu voi simti fericirea suprema si intr-un final sa ajung la greutatea dorita cu modestie!
Va doresc o viata frumoasa, lipsita de frustrarea unei bucati de ciocolata pt ca tot raul e inspre bine! Hai sa punem accent pe cele cu adevarat valoroase si sa facem voia Lui, mai putin pe a noastra! Renunt la folosirea excesiva a internetului in schimbul unei carti bune, renunt la talmacirea dorintelor pt a le indeplini, aleg tacerea si compensez cu vorba faptelor, traiesc ziua de azi cu cumpatare ca si cum ar fi devorarea ultimului rasarit, ma straduiesc sa mananc mai putin pt ca imi place sa ofer si celor din jur, petrec cu gandul la El pt a ma sprijini in alegerea adevarata si voi iubi sa-mi fac viata minunata din acest moment, nu de maine, de la inceputul spatamanii sau al lunii.
Adio!

Ce te-a facut sa revii?:-/Si ce ai facut in tot timpul asta?Nu ai mai folosit internetul?

mysteriousgirl 12 iun 2012 14:27:14

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
De asemenea, încântată de o asa primire![*117*]
Chiar imi era dor sa astern ganduri, emotii, trairi in jurnal si sa fiu alaturi de slabute..

mysteriousgirl 12 iun 2012 14:38:17

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Am avut o perioada frumoasa, de armonie perfecta intre corp si minte, mai precis, un echilibru intre sport, hrana si meditatie. Toate acestea m-au ajutat sa ajung la 62 kg, ce sentiment! Nu cred ca e frumos sa ma leg de problema tatalui de sanatate, luand-o ca pretext in revenirea brusca a kg prin refugierea in tot ceea ce e nesanatos, dar poate ca si acest lucru mi-a indus un dezechilibru existential. Momentan, incerc sa ma ridic si sa-mi alung indiferenta instalata, monotonia ucigatoare in fata vietii...

laurra 12 iun 2012 14:53:41

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 1065978)
Am avut o perioada frumoasa, de armonie perfecta intre corp si minte, mai precis, un echilibru intre sport, hrana si meditatie. Toate acestea m-au ajutat sa ajung la 62 kg, ce sentiment! Nu cred ca e frumos sa ma leg de problema tatalui de sanatate, luand-o ca pretext in revenirea brusca a kg prin refugierea in tot ceea ce e nesanatos, dar poate ca si acest lucru mi-a indus un dezechilibru existential. Momentan, incerc sa ma ridic si sa-mi alung indiferenta instalata, monotonia ucigatoare in fata vietii...

62 nu este departe de 67 sunt sigura c-o sa-ti revii .Imi pare rau pt tatal tau .:(daca stilul sanatos de viata ne intra in suflet n-o sa fie greu sa-l urmam.Eu inca mai am probleme cu mancatul ultimelor 2 mese.parca tot mi-e frica sa nu fiu flamanda pana ma ia somnul si am tendinta sa mananc mai mult,dar e doar o impresie....

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:00:53

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
dap, voi reusi!:D Vegetarienii trebuie sa consume seminte, ca de altfel..hm, senzatia mi-e cunoscuta se simtita atat de creier cat si de stomacel. Incepe ziua cu un mic dejun bogat in proteine si grasimi sanatoase, spre exemplu: lapte de susan( 3 linguri rasnite) + 10-15 migdale+ 3 curmale+ stafide+ 5 nuci. Organismul tau iti va comunica cat e de sanatos si satios pt ca nu vei simti foamea decat dupa ore bune:D

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:04:06

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Pranzul: salata de legume + branzica tofu din soia+ masline:D iamiiiii .Te mai poti juca asociind si seminte de dovleac sau cateva nuci. E un rasfat veritabil!

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:07:29

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
o cina apetisanta de legume, fructe ar fi de ajuns pt o zi perfecta. Recomandabil ar fi, semintele sa le consumi la mic dejun, pranz, iar seara fara grasimi pt ca se digera mai greu

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:09:46

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Imi cer scuze pt indrazneala de a-ti vb la persoana a II-a sg si nu la cea politicoasa(a II-a plural), dar simt ca nu incomodeaza. Ma insel?

laurra 12 iun 2012 15:10:03

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Deocamdata am renuntat doar la carne de orice fel cu exceptia pestelui.Lapte oua branza consum pana imi va spune organismul stop si la astea:D

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:10:32

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Mi-ar face placere sa aud si varianta meniului tau:D, te rog!

laurra 12 iun 2012 15:11:17

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 1066011)
Imi cer scuze pt indrazneala de a-ti vb la persoana a II-a sg si nu la cea politicoasa(a II-a plural), dar simt ca nu incomodeaza. Ma insel?

Nu e nici o problema ....m-as simti baba daca mi-ai spune altfel:(

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:34:37

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Sa vorbim putintel despre sport:D[*ciclism*] ..

mysteriousgirl 12 iun 2012 15:35:16

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
fug sa-mi fac o salata cat povestesti tu:)

laurra 12 iun 2012 15:36:26

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Si eu sa pedalez 1/2 de ora .

mysteriousgirl 15 iun 2012 16:58:46

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Buna, Constanta![*53*]
Am ganduri mari pt aceasta vara, dar fara ajutorul slabutelor constantene nu cred ca voi reusi sa ma simt implinita.Ce ziceti?Va doriti o suceveanca printre voi?[*65*] hm..sa speram ca da..tocmai pt ca eu imi doresc enorm sa ma alatur voua, sa -mi gasesc un job(ospatarita, camerista) in CT si sa-mi fac noi prietene care vor sa defriseze kilogramele prin jogging , volei, plimbari si multe activitati fun in timpul nostru liber [*87*]
Momentan sunt in cautare de job, dar mi-ati amplifica entuziasmul si dorinta de a fi implinita daca m-ati ajuta putintel sa fiu in preajma voastra prin gasirea unui job corespunzator. Ma numesc Daniela, sunt din Suceava si as fi fericita sa-mi petrec vara alaturi de slabute, care vor sa guste copios din dulceata vietii.
Mhmmm, imi impartasiti aceasta frenetica traire? V-as fi recunoscatoare si nu se va ivi sentimentul de negare a faptului ca veti avea o vara in care va veti simti slabute! Imi doresc job-ul si slabutele din Ct!![*117*]

lucia ely 15 iun 2012 17:12:47

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
hei buna:*:*:* ce mai faci?;;)
cum a fost zilele astea?

mysteriousgirl 15 iun 2012 23:21:36

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Buna:)! Zilele-s dedicate sesiunii si din pacate, mai deloc sportului sau dietei. Curand se vor incheia:D si le voi veni de hac kg acumulate.
Tu, ce mai faci?:*

mysteriousgirl 26 iun 2012 17:38:24

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Să ne jucăm puțintel:D
27.06.2012 legume
28.06.2012 fructe
29.06.2012 legume
30.06.2012 fructe
Experiment!:D 01.07.2012 rezultatul

mysteriousgirl 26 iun 2012 18:22:38

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
care slabuta e curajoasa si mi se alatura?[*120*]

mysteriousgirl 05 iul 2012 15:40:03

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
am defrișat 3 kg:D, girlz


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:21:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO