forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   The Change - jurnal mysteriousgirl (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/change-jurnal-mysteriousgirl-4021.html)

mysteriousgirl 02 iun 2010 10:19:35

The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Hey,salut! Azi 2 iunie 2o1o(miercuri) reflectez la o VISIBLE CHANGE :),un prim pas,care ma va invata instantaneu si ceilalti cu voi de manuta.Momentan cantarul ma ingrozzzeste cu indicele spre 68,OMG ,iar ?!Trag aer in piept,fac abuz de el in scopul relaxarii si debarasarii de orice depresie,frustrare,regret..faptul e consumatb-(.Subconstientul meu penibil(trecut) tinde sa creada ca alaturi de voi,fetelor.va reusi sa ma impresioneze,sa-mi satisfaca nevoia de a fi slabuta.Ce pot spune?are intentii bune si voi profita fara bun simt de el(ii vin de hac>:)).Urasc bucataria (dar nu stiu cum vine faptul ca am ajuns sa iubesc ceea ce urasc,lol)si de azi ma voi lipsi de ea petrecandu-mi timpul intr-un mod placut/haios/sanatos cu voi,cu sport,cu plimbari,etc,dar nu stati in casa,e oribil sa aveti ispite in preajma,iar leneveala asta,care contribuie rusinos la aplatizarea partii dorsale a ajuns o ucidere in masa de funduleete~X(!!!Fiinta mea imposibila a cam uitat in ultima vreme sa traiasca fiecare secunda,sa rada intens,sa alerge pana la epuizare,sa danseze,sa se imbete de nebunia vietii,sa se murdareasca de culoarea ei fascinanta,sa tipe,sa se simta bine in pielea ei..ce ziceti?Nu merita iertata,dar totusi sa-i mai acordam o sansa:">cu toate ca a fost bad bad girl.Adierea vietii incepe sa ma gadile usor,semn ca vrea ,,sa ma violeze'' ,sa ma motiveze s-o accept,sa fim una si aceesi fiinta(haha,cata indrazneala?:>!).Perversitatea ei finuta ma corupe si ma face sa ma simt implinita(adica 58 kg,iupii!)Fetelor,vine vara acusica ,haide-ti sa depunem putin efort,sa luptam pentru o pereche de jeansi ,care evidentiaza un fudulet lucrat,pt o rochita care sa curga pe noi,sa luptam pt o imagine criminala[-O<!!!!!!!!LET`S DO IT!!!:D

justbelieve 02 iun 2010 10:24:44

Re: The Change :d
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 207476)
Hey,salut! Azi 2 iunie 2o1o(miercuri) reflectez la o VISIBLE CHANGE :),un prim pas,care ma va invata instantaneu si ceilalti cu voi de manuta.Momentan cantarul ma ingrozzzeste cu indicele spre 68,OMG ,iar ?!Trag aer in piept,fac abuz de el in scopul relaxarii si debarasarii de orice depresie,frustrare,regret..faptul e consumatb-(.Subconstientul meu penibil(trecut) tinde sa creada ca alaturi de voi,fetelor.va reusi sa ma impresioneze,sa-mi satisfaca nevoia de a fi slabuta.Ce pot spune?are intentii bune si voi profita fara bun simt de el(ii vin de hac>:)).Urasc bucataria (dar nu stiu cum vine faptul ca am ajuns sa iubesc ceea ce urasc,lol)si de azi ma voi lipsi de ea petrecandu-mi timpul intr-un mod placut/haios/sanatos cu voi,cu sport,cu plimbari,etc,dar nu stati in casa,e oribil sa aveti ispite in preajma,iar leneveala asta,care contribuie rusinos la aplatizarea partii dorsale a ajuns o ucidere in masa de funduleete~X(!!!Fiinta mea imposibila a cam uitat in ultima vreme sa traiasca fiecare secunda,sa rada intens,sa alerge pana la epuizare,sa danseze,sa se imbete de nebunia vietii,sa se murdareasca de culoarea ei fascinanta,sa tipe,sa se simta bine in pielea ei..ce ziceti?Nu merita iertata,dar totusi sa-i mai acordam o sansa:">cu toate ca a fost bad bad girl.Adierea vietii incepe sa ma gadile usor,semn ca vrea ,,sa ma violeze'' ,sa ma motiveze s-o accept,sa fim una si aceesi fiinta(haha,cata indrazneala?:>!).Perversitatea ei finuta ma corupe si ma face sa ma simt implinita(adica 58 kg,iupii!)Fetelor,vine vara acusica ,haide-ti sa depunem putin efort,sa luptam pentru o pereche de jeansi ,care evidentiaza un fudulet lucrat,pt o rochita care sa curga pe noi,sa luptam pt o imagine criminala[-O<!!!!!!!!LET`S DO IT!!!:D

Bine ai venit!>:D<
In primul rand ce plan ai?Ce sport practici?Da-ne de exemplu meniul tau de astazi sa vedem ce e bine si ce nu.
PS:incearca sa scrii cu alta culoare,e deranjanta ochiului.

mvthebest 02 iun 2010 10:25:38

Re: The Change :d
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 207476)
Hey,salut! Azi 2 iunie 2o1o(miercuri) reflectez la o VISIBLE CHANGE :),un prim pas,care ma va invata instantaneu si ceilalti cu voi de manuta.Momentan cantarul ma ingrozzzeste cu indicele spre 68,OMG ,iar ?!Trag aer in piept,fac abuz de el in scopul relaxarii si debarasarii de orice depresie,frustrare,regret..faptul e consumatb-(.Subconstientul meu penibil(trecut) tinde sa creada ca alaturi de voi,fetelor.va reusi sa ma impresioneze,sa-mi satisfaca nevoia de a fi slabuta.Ce pot spune?are intentii bune si voi profita fara bun simt de el(ii vin de hac>:)).Urasc bucataria (dar nu stiu cum vine faptul ca am ajuns sa iubesc ceea ce urasc,lol)si de azi ma voi lipsi de ea petrecandu-mi timpul intr-un mod placut/haios/sanatos cu voi,cu sport,cu plimbari,etc,dar nu stati in casa,e oribil sa aveti ispite in preajma,iar leneveala asta,care contribuie rusinos la aplatizarea partii dorsale a ajuns o ucidere in masa de funduleete~X(!!!Fiinta mea imposibila a cam uitat in ultima vreme sa traiasca fiecare secunda,sa rada intens,sa alerge pana la epuizare,sa danseze,sa se imbete de nebunia vietii,sa se murdareasca de culoarea ei fascinanta,sa tipe,sa se simta bine in pielea ei..ce ziceti?Nu merita iertata,dar totusi sa-i mai acordam o sansa:">cu toate ca a fost bad bad girl.Adierea vietii incepe sa ma gadile usor,semn ca vrea ,,sa ma violeze'' ,sa ma motiveze s-o accept,sa fim una si aceesi fiinta(haha,cata indrazneala?:>!).Perversitatea ei finuta ma corupe si ma face sa ma simt implinita(adica 58 kg,iupii!)Fetelor,vine vara acusica ,haide-ti sa depunem putin efort,sa luptam pentru o pereche de jeansi ,care evidentiaza un fudulet lucrat,pt o rochita care sa curga pe noi,sa luptam pt o imagine criminala[-O<!!!!!!!!LET`S DO IT!!!:D

Toate povestile sunt la fel,pentru ca toate ne dorim acelasi lucru: sa slabim!!!:x:x:x
Da-ne cateva detalii despre tine. Despre ce papi tu!
Tii vre-o dieta anume?
Ce sport practici?:x

Bafta!!!

LicuriciColorat 02 iun 2010 10:26:28

Re: The Change :d
 
Hello girl>:D<bine ai venit la noi
fiecare doreste sa ajunga unde ai zis tu:la o pereche de blugi care sa vina perfect,la o rochita sau o fusta scurta,:x
e cel mai frumos vis al nostru,al slabutelor,sa devenim asa cum vrem
tii vreo dieta?
cu sportul cum stai?>
sunt sigura ce vei reusii,cu o alimentatie sanatoasa adica 3mese si 2 gustari/zi+sport sigur vei slabii
>:D<

justbelieve 02 iun 2010 10:51:45

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Ti-am raspuns in jurnalul meu:)

mysteriousgirl 02 iun 2010 11:31:32

Re: The Change :d
 
Fac volei de 5 ani si nu ma pot concepe fara el,dar uite ca nesimtirea mea a crescut..tiptil,tiptil ..am inceput sa ma lipsesc de antrenamente(din ce in ce mai rar).Vreau sa mai slabsc putin ,sa fiu mai usoara,mai sprintena si sa revin la antrenamentele mele plina de entuziasm si forta:d.Eu sunt o fire energica,dar am momente cand cad in depresie,defapt am avut.Stop!n-o sa mai fie!!!!Mereu am fost extremista si voi tine dieta personala cu fructe,legume supe..of ,fara iaurt ca postesc.Vreeau sa nu depasesc 500 ,hai sa zicem 800 cal/zi pt ca vine ziua prietenei mele cat de curand(9 iunie) si vreau sa slabesc macar 5 kg pana atunci:D

DrIulia2010 02 iun 2010 11:39:57

Re: The Change :d
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 207535)
Fac volei de 5 ani si nu ma pot concepe fara el,dar uite ca nesimtirea mea a crescut..tiptil,tiptil ..am inceput sa ma lipsesc de antrenamente(din ce in ce mai rar).Vreau sa mai slabsc putin ,sa fiu mai usoara,mai sprintena si sa revin la antrenamentele mele plina de entuziasm si forta:d.Eu sunt o fire energica,dar am momente cand cad in depresie,defapt am avut.Stop!n-o sa mai fie!!!!Mereu am fost extremista si voi tine dieta personala cu fructe,legume supe..of ,fara iaurt ca postesc.Vreeau sa nu depasesc 500 ,hai sa zicem 800 cal/zi pt ca vine ziua prietenei mele cat de curand(9 iunie) si vreau sa slabesc macar 5 kg pana atunci:D


Inteleg ca vrei sa slabesti rapid,dar nu infometarea este solutia,500,800 kcal/zi e foarte putin,hraneste-te sanatos,fa sport si vei avea rezultate.

mysteriousgirl 02 iun 2010 12:04:24

Re: The Change :d
 
Sunt constienta de infometare,dar consum foarte multe lichide si nu o simt.Voi tine dieta personalizata de max 800 cal/zi si o ora jogging pana la ziua prietenei mele (9 iunie)dupa care am sa-mi fac meniu de 1200 cal.Crede-ma ca sunt constransa de astea 68 kg si vreau sa fiu cat mai repede OK;;),apoi voi renunta la consumul de calorii scazut.Slabesc foarte repede :1 kg pe zi si stiu ca nu e sanatos,dar pana pe data de 9.Promit ca am sa va urmez sfaturile>:D<. !!!!!!!!

Stephanie 02 iun 2010 13:09:56

Re: The Change :d
 
Wow.....deci tu chir ai un mare avantaj ca practici volley......de ex eu imi doresc foarte mult sa practic ceva in genu si nu prea am cu cine....sau daca ma mai duc de ex la tennis nu imi gasesc tot timpu cu cineva cu care sa merg....da macar la tine e bine ca banuiesc ca daca faci de 5 ani esti in ceva echipa,sau club sportv.....super tare;).Si faza aia cu infometarea chiar n-are rost....decat sa mergi dupa zilele astea la frigider si sa bagi in tine pana nu mai poti.....mai bine mananci de acum cu 1200 kcal ca e mult mai ok....decat sa lesini sau chestii de astea pe teren sau la sc sau stiu eu:)Succes!

mysteriousgirl 02 iun 2010 14:01:37

Re: The Change :d
 
eh,stai linistita:* si multumesc pt ingrijorare,dar n-o voi mai da in bara .Imi doresc prea mult sa slabesc incat sa ma refugiez iar in mancare..nu,mi-e sila de excese si nu le voi lasa sa ma devoreze.N-am sa te dezamagesc,iti voi arata ca se poate ceea ce mi-am propus cu toate ca nu e sanatos de urmat.Am observat ca organismul meu are o capacitate de refacere foarte rapida ,dar nu trebuie sa-mi expun organismul la pericole..ultima data va fi acest meniu(doar pt 7 zile).

mysteriousgirl 02 iun 2010 18:36:01

Re: The Change :d
 
MENIU 02.06.2010
16:00 supa de varza si cartofi
17:50 un mar si capsuni

mvthebest 02 iun 2010 19:14:35

Re: The Change :d
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 207899)
MENIU 02.06.2010
16:00 supa de varza si cartofi
17:50 un mar si capsuni

In rest ce ai m-ai papat? :x

mysteriousgirl 02 iun 2010 22:51:26

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Deci meniul scris a fost consumat pe ziua de azi,doar atatica:).M-am uitat la un film bun ,,How to lose a guy in ten days'' pe care vi-l recomand :D si chiar nu am simtit nevoia sa mai mananc datorita consumului de apa.

justbelieve 03 iun 2010 06:52:11

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 207899)
MENIU 02.06.2010
16:00 supa de varza si cartofi
17:50 un mar si capsuni

Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 208201)
Deci meniul scris a fost consumat pe ziua de azi,doar atatica:).M-am uitat la un film bun ,,How to lose a guy in ten days'' pe care vi-l recomand :D si chiar nu am simtit nevoia sa mai mananc datorita consumului de apa.

O doamne:-oInteleg ca vrei sa slabesti rapid,dar totusi ai zis ca te vei incadra intre 500-800 kcal.Nici nu trece de 500 ce ai mancat tu ieri.

mysteriousgirl 03 iun 2010 17:25:48

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Fetelor,credeti ca jogging`ul face picioare masive?(mentionez ca ale mele sunt groase..:( ).Astept sa-mi dati sfaturi pt picioare mai subtiri :).

LicuriciColorat 03 iun 2010 18:59:16

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 208915)
Fetelor,credeti ca jogging`ul face picioare masive?(mentionez ca ale mele sunt groase..:( ).Astept sa-mi dati sfaturi pt picioare mai subtiri :).


defapt el ajuta la slabit
depinde ce intelegi,el te ajuta sa slabesti dar in acelasi timp formeaza si muschiul dar frumos zic eu:)

justbelieve 03 iun 2010 19:50:44

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 208915)
Fetelor,credeti ca jogging`ul face picioare masive?(mentionez ca ale mele sunt groase..:( ).Astept sa-mi dati sfaturi pt picioare mai subtiri :).

E miscare,deci ar trebui sa ajute si el la ceva atata timp cat te tii de el.Pentru picioare poti incerca pilates,tae bo,zumba:)

LicuriciColorat 06 iun 2010 11:10:22

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Hello>:D<
ce mai faci?
nu mai treci pe la noi?

mvthebest 07 iun 2010 19:50:49

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 208915)
Fetelor,credeti ca jogging`ul face picioare masive?(mentionez ca ale mele sunt groase..:( ).Astept sa-mi dati sfaturi pt picioare mai subtiri :).

Joggingul ajuta mult la slabit. Nu stiu daca face picioare groase:-??

mysteriousgirl 18 aug 2010 19:32:52

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
m-am ingrasat iar..vechea poveste :slabesc si ma-ngras,of,help me:(..de maine iar is la dieta si mult sport .Mi-ar placea sa slabesc si sa nu mai revin la forma initiala ci sa ma mentin,dar am nevoie de mai multa vointa..atatea esecuri m-au demoralizat complet.Again:help me!

mysteriousgirl 18 aug 2010 19:41:30

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
imi doresc sa nu mai gresesc,sa mananc prosteste fara sa-mi fie pic de foame ..ma ingrozeste faptul ca traiesc clipa si nu apropundez asupra consecintelor..cat am fost la bunica mea si a unei prietene am reusit sa slabesc de la 74 la 65,dar vad ca iar fac exces,iar iar si iar..nu mai pot fetelor.Ce prostii spun?!nu exista nu pot,poate ca nu mai am acea putere ,acea dorinta puternica de a lupta pt ca de 2 ani fac aceeasi tampenia..s-a dus si vara ,iar eu,of,am petrecut putine clipe frumoase.Tanjesc al naibii de mult dupa o schimbare pe tot parcursul si nu pt un interval scurt de timp.Ajutati-ma,certati-ma pt ca iubesc felul in care cineva incearca sa ma corecteze,sa-mi fie alaturi.Mi-a fost dor de voi si nu mai vreau sa ma indepartez cum am facut-o..rusine mi-e de asa manifestare :-s.Am nevoie de voi mai mult ca niciodata!:*all

valentynavalentyna27 19 aug 2010 01:54:56

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
nu te descuraja asa draga mea...
o sa iti revii curand si vei deveni slabuta la care visezi...:D

justbelieve 19 aug 2010 07:26:17

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 294127)
m-am ingrasat iar..vechea poveste :slabesc si ma-ngras,of,help me:(..de maine iar is la dieta si mult sport .Mi-ar placea sa slabesc si sa nu mai revin la forma initiala ci sa ma mentin,dar am nevoie de mai multa vointa..atatea esecuri m-au demoralizat complet.Again:help me!

Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 294138)
imi doresc sa nu mai gresesc,sa mananc prosteste fara sa-mi fie pic de foame ..ma ingrozeste faptul ca traiesc clipa si nu apropundez asupra consecintelor..cat am fost la bunica mea si a unei prietene am reusit sa slabesc de la 74 la 65,dar vad ca iar fac exces,iar iar si iar..nu mai pot fetelor.Ce prostii spun?!nu exista nu pot,poate ca nu mai am acea putere ,acea dorinta puternica de a lupta pt ca de 2 ani fac aceeasi tampenia..s-a dus si vara ,iar eu,of,am petrecut putine clipe frumoase.Tanjesc al naibii de mult dupa o schimbare pe tot parcursul si nu pt un interval scurt de timp.Ajutati-ma,certati-ma pt ca iubesc felul in care cineva incearca sa ma corecteze,sa-mi fie alaturi.Mi-a fost dor de voi si nu mai vreau sa ma indepartez cum am facut-o..rusine mi-e de asa manifestare :-s.Am nevoie de voi mai mult ca niciodata!:*all

Fa-ti o lista cu lucrurile pentru care vrei sa slabesti(sa fii sanatoasa,sa arati bine,sa ai un corp perfect etc..) si uita-te pe ea de fiecare data cand simti ca nu mai ai putere sa mergi mai departe sa zic asa.Si eu de multe ori slabeam cate un kg,doua si apoi le puneam la loc prin alimentatie haotica.Si eu mancam exact ca tine,fara sa-mi fie foame deloc.Mancam doar de dragul de a manca.De abia acum constientizez ca asa nu se poate.Asta nu e viata si in nici un caz nu se poate slabi asa.Practic daca tii o saptamana dieta ca la carte iar in weekend mananci orice dai cu piciorul la tot ce ai facut in saptamana respectiva.
Mult succes,noi suntem aici>:D<

carinush 19 aug 2010 09:42:24

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Buna si bine ai venit! >:D<
Iti doresc mult succes in continuare :-*
Sa nu uiti niciodata de cateva chestii: infometarea nu e o solutie niciodata, 2 l de apa pe zi, sport si cam astea in vin acum in minte :D

mysteriousgirl 20 aug 2010 12:51:57

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Ms mult pt incurajari ,dar inceputul e greu..Sper ca pana incepe scoala sa pot sa ajung la 57 si sa merg la shopping.Sunt foarte demoralizata si ma inchid in mine,afara nu ies,frustrata pana la cer..fucking shit!Am uitat sa traiesc..

justbelieve 20 aug 2010 12:59:07

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 296521)
Ms mult pt incurajari ,dar inceputul e greu..Sper ca pana incepe scoala sa pot sa ajung la 57 si sa merg la shopping.Sunt foarte demoralizata si ma inchid in mine,afara nu ies,frustrata pana la cer..fucking shit!Am uitat sa traiesc..

In nici un caz nu ai cum sa ajungi la 57 pana incepe scoala.E imposibil.Cum nu te-ai ingrasat peste noapte nici nu vei slabi peste noapte.Asa ca mananca sanatos si fa sport si vei slabi poate mai incet,dar sigur;)

mysteriousgirl 20 aug 2010 13:14:47

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Asta e dificil pt mine..ar trebui sa-mi schimb comportamentul pt ca voi reveni iar la forma initiala (efectul yo-yo) si cu siguranta in timp,voi reusi:).Mereu am tendinta sa mananc cat mai putin,sa alerg 60 min si sa dau 1 kg/zi,dar e grav ceea ce fac.Constientizez ,dar continui sa gresesc..

DeathInVogue 20 aug 2010 13:33:18

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 296556)
Asta e dificil pt mine..ar trebui sa-mi schimb comportamentul pt ca voi reveni iar la forma initiala (efectul yo-yo) si cu siguranta in timp,voi reusi:).Mereu am tendinta sa mananc cat mai putin,sa alerg 60 min si sa dau 1 kg/zi,dar e grav ceea ce fac.Constientizez ,dar continui sa gresesc..

yoyshte bre nu e deloc sanatos asa..dezvolti o oarecare obsesie
ia masuri si fii o slabute isteata;)

mysterious girl 20 aug 2010 13:37:21

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
buna.

se pare ca a mai aparut o mysterious girl cat timp am fost plecata:-*:-*>:D<

bine ai venit printre noi si mult spor la slabit!


p.s: eu sunt rebecca!:D

floricica0vesela 20 aug 2010 13:51:02

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 294127)
m-am ingrasat iar..vechea poveste :slabesc si ma-ngras,of,help me:(..de maine iar is la dieta si mult sport .Mi-ar placea sa slabesc si sa nu mai revin la forma initiala ci sa ma mentin,dar am nevoie de mai multa vointa..atatea esecuri m-au demoralizat complet.Again:help me!

Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 294138)
imi doresc sa nu mai gresesc,sa mananc prosteste fara sa-mi fie pic de foame ..ma ingrozeste faptul ca traiesc clipa si nu apropundez asupra consecintelor..cat am fost la bunica mea si a unei prietene am reusit sa slabesc de la 74 la 65,dar vad ca iar fac exces,iar iar si iar..nu mai pot fetelor.Ce prostii spun?!nu exista nu pot,poate ca nu mai am acea putere ,acea dorinta puternica de a lupta pt ca de 2 ani fac aceeasi tampenia..s-a dus si vara ,iar eu,of,am petrecut putine clipe frumoase.Tanjesc al naibii de mult dupa o schimbare pe tot parcursul si nu pt un interval scurt de timp.Ajutati-ma,certati-ma pt ca iubesc felul in care cineva incearca sa ma corecteze,sa-mi fie alaturi.Mi-a fost dor de voi si nu mai vreau sa ma indepartez cum am facut-o..rusine mi-e de asa manifestare :-s.Am nevoie de voi mai mult ca niciodata!:*all

deci, scumpa mea scumpa.
majoritatea dintre fetele care sunt pe aici au slabit si s-au ingrasat la loc, pana au ajuns la concluzia ca asa nu ajung la nici un rezultat bun, din contra.
pana intelegem ca pentru a slabi si a ne mentine greutatea obtinuta, trebuie sa ne schimbam stilul de viata, nu sa tinem o luna regim si apoi sa revenim la vechea alimentatie.

asa ca relaxeaza-te, calmeaza-te, nu esti prima, si, din pacate nu esti nici ultima care vrea neaparat sa invete pe pielea proprie ca infometarea nu e o solutie.
fetele te-au avertizat, tu nu le-ai ascultat!!!!

acu e momentul sa incepi sa asculti la cele care, ca si tine, au ajuns la concluzia ca asa nu merge, au schimbat gandirea si incep sa au rezultate.


vrei?


daca vrei, noi suntem aici sa te ajutam!
dar.........nu te astepta la miracole peste noapte!
vrei sa slabesti vreo 10-15 kg?
foarte bine.
pregateste-te sufleteste pentru multe luni de munca, si apoi pentru o viata de mentinere.
noi te putem ajuta spunandu-ti pas cu pas ce poti sa schimbi la alimentatia ta ca sa ajunga una sanatoasa si benefica pentru tine, insa schimbarea trebuie sa o faci tu.
atentie, treptat!!!!! si fara infometari si meniuri sub 1000-1200 de calorii.

spune, vrei?

mvthebest 20 aug 2010 20:31:18

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 296521)
Ms mult pt incurajari ,dar inceputul e greu..Sper ca pana incepe scoala sa pot sa ajung la 57 si sa merg la shopping.Sunt foarte demoralizata si ma inchid in mine,afara nu ies,frustrata pana la cer..fucking shit!Am uitat sa traiesc..

In primul rand trebuie sa papi minim 1000kcal,sunteam aici pe forum ca sa slabim frumos,fara infometare,pastile, ,,dieta minune'' .
Kg vor pleca usor,usor dar treptate. Poti slabi pana incepi scoala si sa ajungi la 57kg dar asta inseamna ca ve-i ramane cu pielea lasata sau/si sa dai in alte boli.
Ocupati timpul cu altceva ,in special cu sport.
Mananca cat mai multe legume,fructe dar si proteine (carne,ou,branza,etc) si ve-i slabi garantat.
Bafta!!!

mysteriousgirl 20 aug 2010 20:41:51

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Bineinteles ca-mi doresc enorm sa fac o visible change cum am mentionat la prima mea aparitie(2 iulie) si tanjesc enorm dupa o pereche de jeansi..of!:(,dar fara regrete..trebuie sa ma-narmez cu multa,multa vointa:D pt a ma simti o slabuta pe parcursul vietii ,mereu binedispusa si multumita de mine.Va multumesc pt imbratisarea cazului meu>:D<!Sooo,good luck mie:D spre obtinerea unui rezultat frumos & sanatos!!!

mvthebest 20 aug 2010 20:58:32

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 296948)
Bineinteles ca-mi doresc enorm sa fac o visible change cum am mentionat la prima mea aparitie(2 iulie) si tanjesc enorm dupa o pereche de jeansi..of!:(,dar fara regrete..trebuie sa ma-narmez cu multa,multa vointa:D pt a ma simti o slabuta pe parcursul vietii ,mereu binedispusa si multumita de mine.Va multumesc pt imbratisarea cazului meu>:D<!Sooo,good luck mie:D spre obtinerea unui rezultat frumos & sanatos!!!

Uite citeste aici cand ai timp http://forum.slabute.ro/motivatie/bi...s-1743-20.html. Am citit si eu astazi si cand am vrut ceva ,,interzis'' am reflectat putin inainte.
Sau aici http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...tml#post274146
Chiar daca ve-i mai ceda,ia-o de la capat>:D< si inarmeaza-te cu multa vointa si gandeste tot timpul pozitiv.>:D<

mysteriousgirl 20 aug 2010 21:37:04

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Da,intr`adevar ma regsasesc enorm in acele articole...o saptamana sunt slaba urmatoarele 2,3 sunt de nerecunoscut:">.Foarte urata manifestare e mancatul excesiv si cel mai rau imi pare de faptul ca zilele trebuia sa ies cu cineva drag mie,dar cum eu nu ma simt bine,va trebui sa-l resping,of..Mi-e jena de ceea ce am ajuns si tind sa ma autodepasesc,sa ies din monotonia asta cumplita..

mvthebest 20 aug 2010 21:46:11

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 297049)
Da,intr`adevar ma regsasesc enorm in acele articole...o saptamana sunt slaba urmatoarele 2,3 sunt de nerecunoscut:">.Foarte urata manifestare e mancatul excesiv si cel mai rau imi pare de faptul ca zilele trebuia sa ies cu cineva drag mie,dar cum eu nu ma simt bine,va trebui sa-l resping,of..Mi-e jena de ceea ce am ajuns si tind sa ma autodepasesc,sa ies din monotonia asta cumplita..

In primul rand trebuie sa lucrezi la psihic atunci.
Nu trebuie sa stai in casa si sa te izolezi. Fa-ti cati mai multi prieteni/amici sau iesi cu iubitul sau fa-ti unul(daca nu ai).
Nu kg fac pe om ci caracterul lui. Eu cand l-am cunoscut pe al meu eram mult mai plinuta,iar el m-a placut asa cum sunt.
Daca nu te simti bine in pielea ta,trebuie sa faci ceva,sa schimbi ceva:lookul,kg,haine,etc.
Cand intri intr-o dieta,am invatat aici pe forum ca trebuie sa intri cu gandirea pozitiva,iar daca de ex. azi ai mancat prost maine trebuie sa o iei de la capat,nu ceda niciodata.
Trebuie sa ne autocontrolam.
Acum cateva luni in urma am crezut ca niciodata nu pot renunta la marea mea pasiune (dulciuriile),iar datorita acestul site (a concursului,,o luna fara dulce'' mai exact)am putut sa renunt la ele o luna.
>:D<>:D<>:D< Maine asteptam rezultate bune.

valentynavalentyna27 20 aug 2010 23:31:27

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
:-*noapte buna!!!
>:D<vise placute...

mvthebest 21 aug 2010 05:08:55

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
http://www.europafm.ro/&files/salata...b-250-0-18.jpg
Buna dimineata

DeathInVogue 21 aug 2010 09:24:06

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Neata!:-*
ce faci?
cum merge dieta?

mysteriousgirl 21 aug 2010 17:53:21

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Buna fetelor >:D<!Astazi nu m-am descurcat prea bine deoarece am sarit peste micul dejun,iar la pranz si cina am mancat destul de multicel.Fiind prima zi,nu am vrut sa reduc chiar mult nr de calorii si sa ma privez creandu-mi frustrare,de aceea am papat normal (1500 cal) sperand ca de maine sa fiu mai cumpatata.O seara frumoasa tuturor:*!!!

mvthebest 21 aug 2010 18:14:06

Re: The Change - jurnal mysteriousgirl
 
Citat:

Anterior postat de mysteriousgirl (Post 297959)
Buna fetelor >:D<!Astazi nu m-am descurcat prea bine deoarece am sarit peste micul dejun,iar la pranz si cina am mancat destul de multicel.Fiind prima zi,nu am vrut sa reduc chiar mult nr de calorii si sa ma privez creandu-mi frustrare,de aceea am papat normal (1500 cal) sperand ca de maine sa fiu mai cumpatata.O seara frumoasa tuturor:*!!!

Spune-ne exact meniu: h si cantitatea.
Este bine ca nu scazi direct,incearca sa scazi treptat cate 50-100kcal pe saptamana>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:16:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO