forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   The Diary of a Sweetaholic ♥ (Vanille) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/diary-sweetaholic-vanille-11627.html)

Vanille 01 iun 2012 20:11:51

The Diary of a Sweetaholic ♥ (Vanille)
 
Salut...
Sunt o dependenta de dulciuri si cred ca asta e cauza principala a kg care nu vor sa scada, a taliei care nu mai e la fel de subtire ca inainte si a creierului care ramine cu ideia ca "totusi sunt grasa"...Cum spuneam ador dulciurile, dar cum vara a inceput am inteles ca devine din ce in ce mai greu de ascuns defectele sub haine, grau sau chiar imposibil. De aceea am decis: DE AZI INCEP UN NOU STIL DE VIATA!!!
Dar singura nu voi reusi, pentru ca citisem undeva recent ca ai nevoie de asa zis "fani" care cred in tine pentru reusita. De ce anume asta? Pentru ca astfel esti implicat intr-o misiune, avind ca obiectiv sa nu-i descurajezi pe cei ce te au drept model...Ei bine, model nu stiu daca pot fi, dar pot fi o Sweetaholic care vrea sa fie Slabuta.


Sper sa fiti cu mine!!!>:D<

Vanille 01 iun 2012 20:25:26

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Ziua 1(care coincide si cu 1 iunie)

Meniu:
- Un iaurt cu gem de capsune
-O jumate de vinata la rola umpluta cu carne de pui si presurata cu cascaval
- 3 mere
- 300 gr salata din legume(dar cu sos de maioneza si pesmeti)
-acum urmeaza sa iau cina, care sper sa nu fie foarte consistenta



Vicii:
Alcool: 0
Tigari: 0


Sport:
Jogging: 30 min #:-s

Dulciuri:
Daca sa nu consideram gemul din iaurt 0...Desi tentatia a fost extrem de mare mai ales cind prietenii mi-au propus si chiar mi-au dat in mina o inghetata super buna. Am spus nu ( desi cu regret ), o fac pentru mine deci nici o inghetata la ora asta atit de tirzie.[*82*]



P.S. Stiti ce urasc eu aici in Franta? Cina e masa lor principala si e de obicei dupa 20h...Nu e recomandat sa maninci atit de tirziu, dar nici sa te infometezi cind prin casa miroase atit de gustos si irezistibil.


[*68*]

WhiteAngel 01 iun 2012 20:52:07

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
buna :-* .. bravo pt initiativa si iti urez mult succes ! >:D<
totusi am o intrebare .. sunt corecte datele de la profil? la 1.72 mi se pare putin si 55 de kg iar tu vrei sa ajungi la 49? :-s

Rallara 01 iun 2012 21:49:27

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Buna Vanilie, bine ai venit:)
Am si eu aceeasi intrebare ca si WhiteAngel... vrei -23 din inaltime?

Vanille 01 iun 2012 21:58:32

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Cam asa ceva...Desi as spune ca nu e atit problema in greutate cit in talie si fund problema...Dar cred ca am de unde slabi.
Si in plus, mereu am visat sa fiu "usoara", si cred ca e ceva realizabil, doar ca am nevoie de mai multa tarie de caracter pentru a duce la bun sfirsit ceea ce am incep azi :D

WhiteAngel 01 iun 2012 22:23:10

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 1057347)
Cam asa ceva...Desi as spune ca nu e atit problema in greutate cit in talie si fund problema...Dar cred ca am de unde slabi.
Si in plus, mereu am visat sa fiu "usoara", si cred ca e ceva realizabil, doar ca am nevoie de mai multa tarie de caracter pentru a duce la bun sfirsit ceea ce am incep azi :D

in cazul asta eu una nu prea te`as incuraja ..
cand va mai aud asa .. "am de unde sa dau, problema sunt soldurile sau nush ce"
de conformatie ai auzit? si eu am ajuns la 49 de kg si tot mai am burta .. dar nu`s asa de obsedata si o las acolo pt ca e mica si asta mi`e conformatia
in plus nu vreau sa`mi pun sanatatea in pericol, ceea ce faci tu !
mi`e imposibil sa cred ca ai talia si fundul mari ... si la talie hai sa te mai inteleg, dar de ce vrei sa dai jos din fund?? le`am mai spus si altor fete: baietii vor forme ! vor fund, sani ! de unde obsesia asta cu fundul mare??

mai gandeste`te, pana nu e prea tarziu ...

Creatsa 01 iun 2012 22:29:14

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Raport greutate-inaltime e ok,poate prea putin :D
Deci fa sport lasa dietele !Nu esti grasa ,asa vede doar mintea ta !
>:D<

Vanille 01 iun 2012 23:21:17

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Acum ca e sfirsitul zilei pot sa fac inca o schimbare...

totul ramane pe loc in afara de
Dulciuri: 0 => Dulciuri: 50gr de alune in caramela

Totusi nu poate Sweetaholic-ul din mine sa renunte la dulciuri atit de usor. Dar fie, azi e Ziua Copiilor deci se poate un micut desert ;;)

Noapte Buna.

Rallara 02 iun 2012 06:49:12

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1057361)
in cazul asta eu una nu prea te`as incuraja ..
cand va mai aud asa .. "am de unde sa dau, problema sunt soldurile sau nush ce"
de conformatie ai auzit? si eu am ajuns la 49 de kg si tot mai am burta .. dar nu`s asa de obsedata si o las acolo pt ca e mica si asta mi`e conformatia
in plus nu vreau sa`mi pun sanatatea in pericol, ceea ce faci tu !
mi`e imposibil sa cred ca ai talia si fundul mari ... si la talie hai sa te mai inteleg, dar de ce vrei sa dai jos din fund?? le`am mai spus si altor fete: baietii vor forme ! vor fund, sani ! de unde obsesia asta cu fundul mare??

mai gandeste`te, pana nu e prea tarziu ...

Subscriu absolut.
Vanilie ai mare grija... esti tanara si acum se fac cele mai mari greseli in alimentatie in cazul fetelor. Cu siguranta, vad ca esti determinata in a continua slabitul indiferent ce am zice noi... asa ca ce mai pot adauga va fi oricum de prisos... la -15 o fata e excelenta, la -17, bine catre slaba si la mai jos de -20 e slabanoaga... dar daca tie asa iti place, sa nu ai forme (si la forme nu inteleg grasime) si sa fi o scandura... cu probleme de sanantate pe la 30 de ani... e alegerea ta, parerea mea ca esti pe cale de a alege drumul cel rau, ma mir ca nimeni din jurul tau nu se sesizeaza...
Si imi pare rau daca te ofenseaza mesajul meu... dar uneori e nevoie si de cineva care sa mai zica lucrurilor pe nume, doar e in interesul tau pana la urma.

Vanille 02 iun 2012 12:09:35

Re: The Diary of a Sweetaholic ♥
 
Fetelor, nu ma ofensati, si cred ca as zice la fel de nu as fi eu...

Imi puteti recomanda atunci ceva solutii pentru a avea un abdomen frumos si o talie subtire? ceva real, incercat si care a dat roade?
V-as fi extrem de recunoscatoare:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:16:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO