forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Drumul fericirii... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/drumul-fericirii-12421.html)

Almi Ingerash 01 oct 2013 22:08:11

Drumul fericirii...
 
Bine v-am (re)găsit. Spun „(re)găsit” pentru că am avut o pauză ceva mai lungă (de mai bine de un an) de când nu am mai scris pe forum.. Bineînțeles, jurnalul mi-a fost arhivat și neștiind ce să fac, mi-am făcut unul nou de care sper din suflet să mă țin.
Și pentru că am reintrat în programul de slăbit, de ce să nu o iau de la capăt cu un nou jurnal?! Sper doar să nu fie vreo problemă..

Vechiul jurnal îl găsiți la semnătură (asta pentru fetele care vor să citească una-alta despre mine), iar pe noul jurnal vă aștept să ne împărtășim diete, sfaturi, experiențe, rețete, gânduri etc.

De ce „Drumul fericirii...”? Pentru că spre asta mă îndrept. Pentru că dieta face parte din drumul către fericire. Pentru că trebuie să îmi schimb stilul de viață pentru a cunoaște fericirea. Vă întrebați probabil dacă fericirea mea stă în „a slăbi”?!... Nu. Fericirea mea stă în a da viață. Stă în a avea (măcar) un copil. Lucrul acesta nu este foarte ușor din moment ce ne chinuim de 4 ani. Și după ce am ajuns la concluzia că Fertilizarea In Vitro este soluția, medicul cu care o voi face mi-a recomandat să dau jos câteva kilograme; câte pot dar într-un mod sănătos.

Și iată-mă-s aici, în fața voastră. Vă pup și vă aștept la dezbateri :-*:-*:-*

rozica1965 02 oct 2013 15:41:21

Re: Drumul fericirii...
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 1302103)
Bine v-am (re)găsit. Spun „(re)găsit” pentru că am avut o pauză ceva mai lungă (de mai bine de un an) de când nu am mai scris pe forum.. Bineînțeles, jurnalul mi-a fost arhivat și neștiind ce să fac, mi-am făcut unul nou de care sper din suflet să mă țin.
Și pentru că am reintrat în programul de slăbit, de ce să nu o iau de la capăt cu un nou jurnal?! Sper doar să nu fie vreo problemă..

Vechiul jurnal îl găsiți la semnătură (asta pentru fetele care vor să citească una-alta despre mine), iar pe noul jurnal vă aștept să ne împărtășim diete, sfaturi, experiențe, rețete, gânduri etc.

De ce „Drumul fericirii...”? Pentru că spre asta mă îndrept. Pentru că dieta face parte din drumul către fericire. Pentru că trebuie să îmi schimb stilul de viață pentru a cunoaște fericirea. Vă întrebați probabil dacă fericirea mea stă în „a slăbi”?!... Nu. Fericirea mea stă în a da viață. Stă în a avea (măcar) un copil. Lucrul acesta nu este foarte ușor din moment ce ne chinuim de 4 ani. Și după ce am ajuns la concluzia că Fertilizarea In Vitro este soluția, medicul cu care o voi face mi-a recomandat să dau jos câteva kilograme; câte pot dar într-un mod sănătos.

Și iată-mă-s aici, în fața voastră. Vă pup și vă aștept la dezbateri :-*:-*:-*

Succes la indeplinirea dorintei!!!!!>:D<>:D<

Michelina 02 oct 2013 17:55:25

Re: Drumul fericirii...
 
Si cum ai de gand sa slabesti cele cateva kilograme?

Almi Ingerash 03 oct 2013 12:07:02

Re: Drumul fericirii...
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1302217)

Succes la indeplinirea dorintei!!!!!>:D<>:D<

mulțumesc mult :-*

Almi Ingerash 03 oct 2013 12:09:53

Re: Drumul fericirii...
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1302241)
Si cum ai de gand sa slabesti cele cateva kilograme?

:-* păi încerc să mă repun pe dieta hipocalorică, am început să fac pilates, zumba și kangoo jumps, și mai nou astăzi mi-am achiziționat un aparat de electrostimulare pe care l-am și montat pe abdomen să văd ce-i poate „sistemul” și care, se pare, își face treaba supeeeer :D

Hybrid 04 oct 2013 10:28:27

Re: Drumul fericirii...
 
Hei! Numele meu este Andreea am 14 ani si visul meu este sa fiu o slabuta :D. Imi place foarte mult sa cant la chitara, plimbarile si multe altele. Am slabit 15 kg din mai pana acum si de maine am sa incep dieta Rina s 90. Ti-o propun si tie, din cate am vazut la discutiile slabutelor am inteles ca da rezultate destul de bune.
Sport de dimineata faceam pana sa vina frigul jogging, insa acum am trecut la aerobic 30 minute si 1 ora alergat pe loc :D. As vrea sa mai slabesc 6 kg pentru a fi impacata in cele din urma si sa pot avea o viata minunata.
Iti urez noroc in realizarea visului tau :D

Almi Ingerash 04 oct 2013 11:36:47

Re: Drumul fericirii...
 
Citat:

Anterior postat de Hybrid (Post 1302793)
Hei! Numele meu este Andreea am 14 ani si visul meu este sa fiu o slabuta :D. Imi place foarte mult sa cant la chitara, plimbarile si multe altele. Am slabit 15 kg din mai pana acum si de maine am sa incep dieta Rina s 90. Ti-o propun si tie, din cate am vazut la discutiile slabutelor am inteles ca da rezultate destul de bune.
Sport de dimineata faceam pana sa vina frigul jogging, insa acum am trecut la aerobic 30 minute si 1 ora alergat pe loc :D. As vrea sa mai slabesc 6 kg pentru a fi impacata in cele din urma si sa pot avea o viata minunata.
Iti urez noroc in realizarea visului tau :D

Bună Andreea. Mă bucur mult pentru reușita ta, felicitări! :-*
Eu țin dieta hipocalorică. A dat rezultate și în trecut și sunt sigură că va da și de acum încolo :) Am mai încrcat să țin și alte diete dar cred că pe fond psihic nu le pot ține; în sensul că nu suport să mi se interzică să mănânc unele lucruri. Sunt chestii pe care de fel nu rea le pap dar tocmai atunci când știu că nu am voie mi se face poftă de ele :)) Hipocalorica se rezumă în principiu la limitarea la un anumit număr de calorii zilnic. Mai aplic și anumite reguli (pe care le aplicam și înainte oricum) și cu nițel sport sper să o scot la capăt :D
Te pup și-ți mulțumesc că ai trecut pe la mine :-* Multă baftă pe mai departe!

Anca22 07 oct 2013 08:12:44

Re: Drumul fericirii...
 
Bine ai revenit Ingerash!>:D<
Am trecut pe la tine sa iti urez mult succes in slabirea kilogramelor dar si in obtinerea bebelului mult dorit(si eu am aceleasi obiective).Sa ai o saptamana frumoasa:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:37:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO