forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   de ce e atat de greu sa slabim? (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/e-atat-greu-slabim-12366.html)

quarc 31 iul 2013 09:14:27

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1281878)


100 km/zi sau pe luna sau pe an?

Legati.
Unul dupa altul.
Consecutivi in aceeasi activitate

deadcountess 03 aug 2013 17:20:26

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 1281194)
PS. Daca faci sport doar pentru a slabi nu se numeste ca faci sport. Faci ceva...dar nu sport.
Incalzirea mea este mai intensa decat cevaul vostru adunat peste saptamana.
Va bagati la o provocare? Am vazut ca au succes concursurile... Pentru cele care alearga... voi stafeta eu singur pe o distanta de... sa zicem 5Km pe cap de slabuta. Va strangeti 6 ca sa imi fac si eu alergarea lunga cu ocazia asta?

Imagineaza-ti ca tot sport se cheama si daca nu-l faci de placere, nu scopul defineste sportul.

Nu inteleg de ce vrei da te tot bati in provocari pe acici unde majoritatea userilor sunt femei supraponderale si/sau sedentare? Oare din cauza ca pe un site unde majoritatea sunt barbati sportivi nu ai nici o sansa sa impresionezi pe nimeni cu nimic laudandu-te cu performantele tale?:))

DeLeTe 03 aug 2013 17:52:31

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
hi hi. :D

rozica1965 03 aug 2013 17:55:02

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1285998)
imagineaza-ti ca tot sport se cheama si daca nu-l faci de placere, nu scopul defineste sportul.

Nu inteleg de ce vrei da te tot bati in provocari pe acici unde majoritatea userilor sunt femei supraponderale si/sau sedentare? Oare din cauza ca pe un site unde majoritatea sunt barbati sportivi nu ai nici o sansa sa impresionezi pe nimeni cu nimic laudandu-te cu performantele tale?:))

[*103*][*103*][*103*][*103*][*103*]

DeLeTe 08 aug 2013 15:13:12

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Pana una alta, pe zi ce trece ma simt din ce in ce mai bine. Am incaput in prima pereche de blugi ^:)^^:)^
ba chiar, au inceput sa cada si astia dupa mine.

Cred ca sunt pe drumul cel bun si drept. Mi-am facut si tot felul de pofte, dar la capitolul vestimentar. E adevarata vorba aia, ca fericirea ti-o faci singur. Si Doamne, e atat de bine sa fii fericit!!!

Cand imi vad colegii molfaind prin birou tot felul de covrigei, ciocalatele, etc., le zic:

a nu, multumesc! sunt mult prea fericita acum![*4*]

deci cred ca trebuie schimbat numele acestui jurnal, in:

de ce e atat de bine sa slabesti si sa fii fericit?

quarc 09 aug 2013 09:30:42

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1285998)
Imagineaza-ti ca tot sport se cheama si daca nu-l faci de placere, nu scopul defineste sportul.

Nu inteleg de ce vrei da te tot bati in provocari pe acici unde majoritatea userilor sunt femei supraponderale si/sau sedentare? Oare din cauza ca pe un site unde majoritatea sunt barbati sportivi nu ai nici o sansa sa impresionezi pe nimeni cu nimic laudandu-te cu performantele tale?:))


Ciclism, aruncarea sulitei, saritura in inaltime, 100m sprint, asa ca, draga mea este evident cum ca si anume deoarece te cam inseli. In 9 din 10 cazuri scopul sportului se regaseste in numele acestuia.
Niste oameni destepti care au constatat ca noi vorbim cuvinte si ca este bine ca cuvintele sa insemne acelasi lucru pentru ca sa ne outem intelege, au inventst o chestie numita dctionar. In dictionar la cuvantul sport scrie ceva de genul sport=jic+reguli. De aceea sahul intra tot la sport, fun fact about life.


(FACEPALM)
Ati cerut ajutorul? Doh?
Daca nu vi se raspunde plangeti.
Daca vi se raspunde plangeti, sportul e mult si greu.
Daca vi se arata ca nu e mult, va olangeti ca nu vreti performanta.

Cum vreti voi ajutorul? Pastile si ceai de slbit cu prajiturele?

Surpriza maxima, sportul e greu pentru ca este o unealta de departajare. Daca ar fi usor nu ar exista decat locul 1. Si tineti-va bine, stupoare, pentru ca e greu te slabeste!

Credeti ca un om supraponderal si sedentar se va schimba semnificativ in tim util daca se inconjoara cu sedentari si supraponderali? Este cert ca va avea un umar pe care sa planga can scapa in gogosi si urale cand reuseste sa se lege la sireturi in mai putin de 10 minute.
Vreti gogosi, mancati gogosi, scoteti-va chestia sta bolnavicioasa din sistem. Dati gogosi si prietenilor, dupa care continuam munca, maratonul nu se alearga de unul singur si cateva gogosi nu au omorat pe nimeni.

Credeti ca daca ii banati pe cei care au curajul si decenta sa spuna lucrurilor pe nume veti progresa mai repede? Veti fi doar orbi la ce se intampla in jurul vostru, inchistati in cochilia propriei ignorante si neputinciosi sa faceti pasul dureros, dar sanatos.

q

deadcountess 09 aug 2013 13:21:02

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
"SPORT, sporturi, s. n. Complex de exerciții fizice și de jocuri practicate în mod metodic, cu scopul de a dezvolta, de a întări și de a educa voința, curajul, inițiativa și disciplina; fiecare dintre formele particulare, reglementate ale acestei activități." sursa:DEX

Deci, da, exercitii fizice asta era ideea.

Dar daca tot suntem la ora de rastalmacit, apucati-va fratilor de sah si puteti manca cata shaorma vreti ca veti slabi...daca nu va pricepeti la sah nu-i bai, merge si Monopoly ca doar si ala-i joc cu reguli deci tot un sport :))

Ce ajutor oferi tu aici, urlat, bice pe spinare?laude cu performantele tale? asta crezi tu ca au oamenii nevoie?
Un om care scapa in gogosi s-ar putea sa aiba mult mai multe probleme decat iti imaginezi tu, si nu e vorba numai de lipsa de vointa cum ti se pare tie.

Si ca sa terminam cu prostiile, numai sport nu este destul pt slabire daca nu esti si atent la ce bagi in tine.

Si uite si dovada: http://www.kanpai-japan.com/wp-conte...urnament-3.jpg

deadcountess 09 aug 2013 14:10:49

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
@ q
Tu ai citit mesajul persoanei care a deschis topicul, sau numai titlul?? 8-|Daca il citeai poate observai ca ea vorbeste despre feedback-ul negativ pe care il primesti din partea anturajului cand vrei sa te apuci de dieta. Si poate aflai si ca alearga o zi din trei, deci nu merita sa-i raspunzi asa cum i-ai raspuns. Nici ea, nici celelalte care au comentat in topicul ei, si nici persoanele care intra aici in general. Dar tu in dispretul tau nu te obosesti sa vezi ce vrea un om sa zica, ci sari ca atotstiitorul si te vaiti ca nu primesti recunostiinta. Jenant de-a dreptul. :|

... mai era un mesaj , dar pare-se ca inca e in moderare din cauza pozei...stay tuned :))

deadcountess 09 aug 2013 14:21:08

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Citat:

Anterior postat de DeLeTe (Post 1287807)
Pana una alta, pe zi ce trece ma simt din ce in ce mai bine. Am incaput in prima pereche de blugi ^:)^^:)^
ba chiar, au inceput sa cada si astia dupa mine.

Cred ca sunt pe drumul cel bun si drept. Mi-am facut si tot felul de pofte, dar la capitolul vestimentar. E adevarata vorba aia, ca fericirea ti-o faci singur. Si Doamne, e atat de bine sa fii fericit!!!

Cand imi vad colegii molfaind prin birou tot felul de covrigei, ciocalatele, etc., le zic:

a nu, multumesc! sunt mult prea fericita acum![*4*]

deci cred ca trebuie schimbat numele acestui jurnal, in:

de ce e atat de bine sa slabesti si sa fii fericit?

Felicitari :) Succes in continuare :)

quarc 10 aug 2013 15:50:44

Re: de ce e atat de greu sa slabim?
 
Felicitari ca ai reusit sa slabesti in ciuda planului tau.
Sunt chiar curios sa vad cat rezisti. Nu sunt sadic si nici nu vreau sa cobesc. Din planul tau initial nu sunt de acord decat cu pumctele 1 si 7. Si din pacate vointa fara cunoastere este ca o barca pe uscat...


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:52:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO