forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ce greu e...hai ca poti, Anca! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/greu-e-hai-ca-poti-anca-5998.html)

Analia 28 aug 2010 22:09:52

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Wow!Cat sport ai facut!Bravo![*2*]

anka4iulie 28 aug 2010 22:11:27

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
M-am chinuit. Si inca fac la bici stationara. Am observat ca pot sa stau pe forum in timp ce fac...

Analia 28 aug 2010 22:29:00

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
E foarte bine ca faci sport,dar sa nu faci asa mult dintr-o data.Sa nu te trezesti maine cu febra musculara!;)

anka4iulie 28 aug 2010 22:44:35

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Mai mult fac din placere, m-am obisnuit deja asa. Chestia cu dansul e proprie initiativa si fac de ceva mai mult timp, sa ma obisnuiesc, pt ca la toamna dau proba la dansuri populare si o sa fiu cea mai mica de pe acolo si trebuie sa ma descurc, deci incerc sa imi dezvolt musculatura picioarelor&rezistenta& coordonarea. Cat despre scari, am casa cu etaj si scari de sus pana jos. Asta fac cand ma plictisesc, urc sus-jos pe scari. Boxul acum l-am descoperit si imi place, de fapt nu era un sac, ci varu-miu care s-a oferit sa vina pe la mine sa ma ajute cu sportul si a ajuns pe post de sac. Ceva mai antrenant decat sacul, pt ca el incerca sa ma loveasca si eu sa parez, apoi invers(a facut kick-boxing vreo 3 ani).

Analia 28 aug 2010 23:06:26

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Asa da.Vad ca ai antrenament.E foarte bine.:D
Eu ma pun la somn.Ne mai auzim.>:D<
Somnic usor iti doresc!>:D<

anka4iulie 28 aug 2010 23:07:46

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Multumesc la fel:-*
Eu mai stau putin, vorbesc pe messenger cu sora unui baiat care ma place... si nici mie nu mi-e indiferent...
Somnic pufos si vise frumoase cu cantare care arata kilograme putine:-*

Analia 28 aug 2010 23:11:24

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Apropo de vise...chair aseara am visat ca imi arata cantarul 59 kg.Mai am ceva pana acolo,dar....:))
Ooo....;;):xE bine daca te intelegi cu ea,asa ea poate sa iti puna o pila la el....de fapt,nu cred ca e nevoie daca ai spus ca te place.:D

anka4iulie 28 aug 2010 23:16:22

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Pai... lui ii place, dar e cam timid:-d. Ne-am si intalnit odata si totul a fost super, doar ca era timid... ne intelegeam din priviri si ne completam unul pe altul... Sora lui zice ca numa de mine vorbeste si nu vrea alta fata, si la fel si prietenul lui cel mai bun, cu care se intelege varu-miu si vorbesc multe... In orice caz, complicata povestea... Eu am visat azinoapte ca aveam 100 de kilograme si respectivul baiat imi tot zicea ca sunt grasa si urata:-((

Analia 28 aug 2010 23:27:07

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Eu zic sa preiei tu initiativa,daca esti sigura ca te place nu ai nimic de pierdut.;)Ca daca zici ca el e timid,cine stie cand o sa faca primul pas...:-/
Gata,ma duc la somn.:))
Nb!!!!>:D<>:D<

anka4iulie 28 aug 2010 23:32:48

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Probabil o sa incerc... sambata ma duc la o nunta, si o sa fie si el probabil... poate iese ceva...
Am plecat si eu la somn, mi se inchid ochii si ma dor muschii. Noapte buna:-*

anka4iulie 29 aug 2010 20:43:11

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Buna seara fetele:-*
Mai putin si pun meniul de azi... am cam dat iama in fistic azi... dar recuperez acum cu sportul...

artemis 29 aug 2010 21:17:47

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Buna Anca! Eu sunt Elena, am 16 ani si am acelasi target ca si tine.Am reusit acum o perioada sa slabesc 12 kg dar din cauza unei probleme de sanatate, am pus de la 61 la 75 de kg, adica mai mult decat la inceput..acum avem aceeasi greutate.Vroiam sa iti sugerez sa renunti la fructe seara, pentru ca ingrasa deoarece organismul seara nu are nevoie de glucide, iar daca bunica ta iti da paine alba pentru ca ai nevoie de fibre nu te ajuta deloc, aceea are cele mai putine fibre, poti incerca daca vrei Bongrama,paine neagra,hipoglucidica sau cumpara faina neagra si incearca o paine facuta in casa e cel mai sigur asa.Eu mi-am facut acasa din faina neagra si tarate pentru ca cele din comert cam le mai coloreaza, le mai modifica, in fine.Ce e in mana nu-i minciuna. :) Legat de sport, poti incerca tae-bo 8 minutes pentru inceput, sau cand te simti mai pregatita scrie in google bodyrocktv , este o tipa care are niste antrenamente destul de dificile unele, dar dureaza foarte putin si sunt foarte eficiente. :D Te admir pentru ambitia ta, iti urez succes in continuare,pupici! :*

anka4iulie 29 aug 2010 22:07:57

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 12:15
Pulpe pui fara piele crude, 100g - 170 calorii, 11.6 proteine, 17 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Telemea de vaca, Traian One, 25g - 55 calorii, 4.1 proteine, 3.4 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata de vinete traditionala (by Adorama), 50g - 51 calorii, 0.3 proteine, 4.3 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:30
Supa usoara de pui, 100ml - 28 calorii, 2.6 proteine, 0.6 grasimi, 13.8 colesterol, 3 carbohidrati, 0.4 fibre, 0.7 sodiu, 0.1 zahar
Piure de cartofi cu unt si lapte, 50g - 57 calorii, 1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pulpe de pui pane a la Relu, 50g - 118 calorii, 8 proteine, 8.1 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cozonac cu mac, 20g - 80 calorii, 1.4 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:30
Party Mix alune de padure, migdale si stafide, NutLine, 50g - 252 calorii, 7.1 proteine, 17 grasimi, 0 colesterol, 17.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 21:30
Struguri, 100g - 69 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 18 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 15.5 zahar
Cozonac cu mac, 40g - 160 calorii, 2.8 proteine, 4.8 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1040 calorii, (mic)39.6 proteine, (mult)59.7 grasimi, 13.8 colesterol, (mic)83 carbohidrati, 2.6 fibre, 0.7 sodiu, 15.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Box (lovituri sac), 30min - 210 calorii
Ciclism (20 km/h), 120min - 1086 calorii
Dans, 15min - 78 calorii
Dans, incet, 15min - 53 calorii
Dans, rapid, 15min - 84 calorii
Dus, 10min - 48 calorii
Invatat, 300min - 644 calorii
Lucru la PC, 60min - 115 calorii
Mers nordic, intens, 20min - 169 calorii
Mers, 10min/km, 30min - 118 calorii
Spalat, vase, 15min - 39 calorii
Stat in picioare, 120min - 235 calorii
Tae-Bo, 10min - 105 calorii
Urcat pe scari, 15min - 146 calorii
Metabolism bazal - 1532 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 4662 calorii


asta am papat eu azi... Am bagat ca sparta si acum ma simt rau... am uitat sa trec bici stationara 20 de minute deci sunt ceva mai multe calorii...
Buna Elena! Mersi de sfaturi! CU painea m-am obisnuit si deja nu mai mananc aproape deloc... am reusit sa imi conving bunica sa ma lase in pace... eu cu dulciurile am probleme, am niste pofte cateodata de nu pot sa trec peste, oricat as manca fructe/bea apa. Am mai descoperit un truc, sa ma spal pe dinti imediat dupa ce mananc, parca imi mai trace pofta de dulce cu gustul mentolat si cand ma intorc la masa , parca nu mai imi vine sa mai mananc, ca deh, trebuie sa ma spal din nou pe dinti! De tae-bo m-am apucat, fac programele lui Billy Blanks de pe youtube, fac zumba din cand in cand, dans zilnic, pt antrenament, ciclism, bici stationara, si am inceput si box:x :-*

valentynavalentyna27 29 aug 2010 22:42:46

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
bravo pt sport...
cu mancatul vad ca nu stai prea bn...
dulcele e o problema... dar cum tu ink esti micuta te inteleg...
dar incearca si poate reusesti sa le reduki...;)
succes~!!!>:D<

Analia 30 aug 2010 12:55:31

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Buna Anca!
Am vazut ca faci foarte mult sport.Asta e foarte bine.Felicitari!>:D<Nu cred ca e un capat de tara ca ai papat dulce,pentru ca ai ars caloriile alea,dar incearca sa nu devina asta un obicei,ca doar scopul e sa nu mai papam dulce deloc sau f. rar.>:D<

anka4iulie 30 aug 2010 22:16:56

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 11:30
Pulpe pui fara piele crude, 100g - 170 calorii, 11.6 proteine, 17 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Telemea de vaca, Traian One, 50g - 110 calorii, 8.3 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 12:50
Cozonac cu mac, 20g - 80 calorii, 1.4 proteine, 2.4 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:35
Supa usoara de pui, 100ml - 28 calorii, 2.6 proteine, 0.6 grasimi, 13.8 colesterol, 3 carbohidrati, 0.4 fibre, 0.7 sodiu, 0.1 zahar
Ardei umpluti cu orez, 50g - 39 calorii, 0.7 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 6.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 18:00
Inghetata, de vanilie, fara grasime, 100g - 138 calorii, 4.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 30.1 carbohidrati, 1 fibre, 97 sodiu, 6.3 zahar
Baton de ciocolata, Bounty, 28.5g - 134 calorii, 1.1 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 16.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:30
Iaurt Nutriday 0% grasime, Danone, 140g - 42 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti Fox de vanilie cu crema de cacao, RoStar, 30g - 105 calorii, 1.4 proteine, 4.9 grasimi, 0 colesterol, 13.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 846 calorii, (mic)36.6 proteine, (mult)39.6 grasimi, 13.8 colesterol, (mic)86.5 carbohidrati, 1.4 fibre, 97.7 sodiu, 6.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Dans, 15min - 78 calorii
Dans, incet, 15min - 53 calorii
Dans, rapid, 30min - 168 calorii
Dus, 15min - 71 calorii
Fotbal, 15min - 148 calorii
Invatat, 180min - 386 calorii
Lucru la PC, 180min - 344 calorii
Mers, 10min/km, 30min - 118 calorii
Shopping, 20min - 83 calorii
Urcat pe scari, 15min - 146 calorii
Activitati casnice, 30min - 109 calorii
Ciclism (20 km/h), 120min - 1086 calorii
Tae-Bo, 10min - 105 calorii
Bicicleta stationar, intens, 25min - 307 calorii
Box (lovituri sac), 5min - 35 calorii
Metabolism bazal - 1532 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 4769 calorii

Pana maine o sa am pofta mare de dulciuri pt ca e aproape perioada aia nasoala din luna... si de fiecare data am pofta nebuna de dulciuri... Azi iar am tras tare pe sport... ce ziceti, fetele, cum e?

Analia 30 aug 2010 22:57:22

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Azi ai papat foarte putin in comparatie cu cat sport ai facut.;)Ai grija ca maine sa papi minim 1000 de calorii si daca iti e pofta poti manca dulce,dar putin.

anka4iulie 30 aug 2010 23:04:18

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Imi vine sa imi dau pumni ca la box pentru dulciurile alea:-)) pentru fiecare gand catre dulciuri, un pumn:-)) as merita pe deplin:-))
Maine mananc bine la MD, promit.

mvthebest 04 sep 2010 09:08:11

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 308406)
Imi vine sa imi dau pumni ca la box pentru dulciurile alea:-)) pentru fiecare gand catre dulciuri, un pumn:-)) as merita pe deplin:-))
Maine mananc bine la MD, promit.

:(Nu trebuie sa vorbesti asa,trebuie sa-ti indrepti situatia.
Deja le-ai mancat nu mai ai nimic de facut decat sa compensezi prin sport.

Livia89 04 sep 2010 10:17:21

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Ancuta, trebuie sa ai mare rabdare cu tine si sa gandesti in perspectiva, nu poti sa te dai cu capul de pereti pentru fiecare greseala. La urma urmei, ai recuperat acele dulciuri prin sport, e de altfel de admirat ca nu ai avut macar gandul sa le recuperezi prin infometare (am o prietena care se infometeaza de la mancare, dar de la dulciuri nu se poate abtine, si sport nu-i place sa faca, iti dai seama ce combinatie :| ).

Incearca sa limitezi dulciurile, e de preferat sa papi cat mai putine, sau ia doar o gura cand ti-e pofta, de gust, pe care o savurezi din plin, si gata :D

Stai linistita, incetul cu incetul o sa te obisnuiesti si fara ele, si mai ales, o sa slabesti :) Iar atunci nu o sa mai fii atat de severa cu tine >:D<

anka4iulie 05 sep 2010 14:57:54

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Ceau fetele!Aseara am fost la nunta si azi abia imi misc picioarele, am dansat non-stop. Azi n-o sa mai pot face atat sport din cauza durerilor...macar am ars azi-noapte caloriile prin dans... Diseara incep sa pun iar meniul, ca altfel scap de sub control...

Analia 06 sep 2010 18:40:00

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 315394)
Ceau fetele!Aseara am fost la nunta si azi abia imi misc picioarele, am dansat non-stop. Azi n-o sa mai pot face atat sport din cauza durerilor...macar am ars azi-noapte caloriile prin dans... Diseara incep sa pun iar meniul, ca altfel scap de sub control...

Bunaaaa!>:D<
Cum a fost la nunta?:x

anka4iulie 06 sep 2010 19:17:46

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
A fost super! Am dansat toata noaptea si inca ma mai dor picioarele, mirii niste scumpi si petrecerea super frumoasa. Si mi-am dat si eu seama de ceva in seara aia..;;):D.

Livia89 06 sep 2010 21:28:50

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 317120)
A fost super! Am dansat toata noaptea si inca ma mai dor picioarele, mirii niste scumpi si petrecerea super frumoasa. Si mi-am dat si eu seama de ceva in seara aia..;;):D.

de ce anume? :P

Analia 06 sep 2010 22:34:57

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 317120)
A fost super! Am dansat toata noaptea si inca ma mai dor picioarele, mirii niste scumpi si petrecerea super frumoasa. Si mi-am dat si eu seama de ceva in seara aia..;;):D.

Ooo...eu cred ca stiu la ce te referi.:P
Dar pastrez secretul.;;)

riky 07 sep 2010 08:58:54

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
http://www.coolfreeimages.net/images...tuesday_03.jpg

anka4iulie 07 sep 2010 13:31:12

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 317279)
de ce anume? :P

Am realizat si eu ce fraiera am fost ca am stat dupa un singur tip intruna, in loc sa ma distrez si eu cat pot...
riky, draguta imagine:-*

mvthebest 18 sep 2010 09:22:47

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 315394)
Ceau fetele!Aseara am fost la nunta si azi abia imi misc picioarele, am dansat non-stop. Azi n-o sa mai pot face atat sport din cauza durerilor...macar am ars azi-noapte caloriile prin dans... Diseara incep sa pun iar meniul, ca altfel scap de sub control...

Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 318081)
Am realizat si eu ce fraiera am fost ca am stat dupa un singur tip intruna, in loc sa ma distrez si eu cat pot...
riky, draguta imagine:-*

Buna AnKa>:D<
Ma bucur ca te-ai distrat la nunta, garantat ai ars f multe calorii.>:D<
Nu trebuie sa te jignesti ,in iubire toti gresim,nimeni nu ne invata ce e bine si ce nu,sau daca un anume tip este si idealul noastru de baiat. >:D<
Un weekend minunat!

Livia89 18 sep 2010 12:36:51

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 318081)
Am realizat si eu ce fraiera am fost ca am stat dupa un singur tip intruna, in loc sa ma distrez si eu cat pot...
riky, draguta imagine:-*

Stai linistita, cu totii incercam, pe toate planurile vietii, si e normal si omeneste sa gresim :) sa nu ai niciodata regrete in viata, ca nu reusesti sa repari nimic, iar regretele doar iti ingreuneaza constiinta

ai grija de tine >:D<

anka4iulie 20 sep 2010 21:26:30

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Am cam lipsit de pe forum in ultimul timp, deh, a inceput scoala. Clasa a VIII-a, teme peste teme, invatat peste invatat, intelegeti voi!
Va pup:*

riky 20 sep 2010 21:32:19

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 335809)
Am cam lipsit de pe forum in ultimul timp, deh, a inceput scoala. Clasa a VIII-a, teme peste teme, invatat peste invatat, intelegeti voi!
Va pup:*

Succes anul asta!! e ceva mai dificil, asa e, dar las` ca vorbim noi peste 5 ani :))

anka4iulie 20 sep 2010 22:06:08

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
:-S nu ma speria mai rau, si asa sunt panicata cu admiterea la liceu. De azi in 8 luni e la lb. romana, pe 20 iunie, si pe 22 la mate:-s pana atunci ar fi bine sa nu fac vreun atac de panica...

Livia89 20 sep 2010 22:18:33

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 335890)
:-S nu ma speria mai rau, si asa sunt panicata cu admiterea la liceu. De azi in 8 luni e la lb. romana, pe 20 iunie, si pe 22 la mate:-s pana atunci ar fi bine sa nu fac vreun atac de panica...

doamne fereste, nu ai de ce sa faci niciun atac sau sa te supra-emotionezi si stresezi, nu e mare lucru >:D<

gandeste-te ca atatia oameni trec peste testele astea :D si pt toti reprezinta aceeasi dificultate, doar ca unii sunt mai pregatiti si altii mai putin ;) vezi sa faci parte din prima categorie, si totul va fi bine >:D<

anka4iulie 21 sep 2010 20:02:05

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
deja am tone de formule, materiale pregatite si o gramada de culegeri. Imi vine sa ma apuc de acum sa invat in fata, mai ales la romana. Eu sunt singura care ma stressez dintre colegi...

riky 21 sep 2010 20:27:32

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 337095)
deja am tone de formule, materiale pregatite si o gramada de culegeri. Imi vine sa ma apuc de acum sa invat in fata, mai ales la romana. Eu sunt singura care ma stressez dintre colegi...


Invata dar nu te stresa, stresul dauneaza grav sanatatii celuleor nervoase, te scurcircuitezi :)) si cedezi nervos la un moment dat.
Imi amintesc ce ma stresam eu acu 5 ani ....muream, vroiam un liceu bun deci imi trebuia cel putin 9,5 la examene (eu dadeam Capacitatea atunci :)) ) O zic de parca as fi baba...
SI ma surmenam, invatam, ajunsesem sa ma asculte mama sa-mi puna intrebari si eu sa nu o las sa termine nici macar jumate de intrebare ca deja treceam la raspuns .... pana m-a ascultat odata si nu am stiut o intrebare, si am intrat intr-o criza de nervi, m-am asezat intr-un colt de fata cu mama si am inceput sa tip ca sunt o proasta si o cretina si ca nu stiu nimic si ca vreau sa mor si etc etc, sa nu mai specific faptul ca ajunsesem sa-mi smulg parul; din cap si sa stii ca am ramas cu sechele de-atunci, la orice esec in cariera m-apuca cate o criza d-asta de ma autoanalizez si ma fac proasta si tampita si toate cele :(,,,, ASA NU!!!
invata dar nu te stressa ca nu se merita, nu-ti strica tineretea aiurea!!! Doar vezi-ti de invatat si daca nu stii chiar ca pe apa nu e o tragedie...NU TE STRESSA , cel putin nu de-acuma, ca cedezi pana la vara

anka4iulie 21 sep 2010 20:43:19

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Trebuie sa iau 10.00 la evaluare sau cum i-o zice, ca sa intru cu prima medie... Incep sa ma obisnuiesc cu ritmul, cred...

riky 21 sep 2010 20:46:01

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 337173)
Trebuie sa iau 10.00 la evaluare sau cum i-o zice, ca sa intru cu prima medie... Incep sa ma obisnuiesc cu ritmul, cred...


Sa nu zici ca nu ti-am zi s:)) totul pana la stress.. Sid e ce vrei 10 ma rog?? nu sunt in cunostiinta de causza nu stiu noul sistem de evaluare...:-s

anka4iulie 21 sep 2010 20:52:13

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Vreau 10 pt ca din clasa 1 am numai 10 pe linie, nu ca medii, ca note, si sincer nu m-am prea omorat cu invatatul, pur si simplu intelegeam. Si vreau sa continui tot asa. Nu prea mi se pare ok sistemul, dar ma rog, nu am de ales...
Era mai bine pe vremea cu capacitatea, atunci 99% intrau pe merit. Acum s-a renuntat la proba de geografie/istorie...

riky 21 sep 2010 20:58:43

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 337192)
Vreau 10 pt ca din clasa 1 am numai 10 pe linie, nu ca medii, ca note, si sincer nu m-am prea omorat cu invatatul, pur si simplu intelegeam. Si vreau sa continui tot asa. Nu prea mi se pare ok sistemul, dar ma rog, nu am de ales...
Era mai bine pe vremea cu capacitatea, atunci 99% intrau pe merit. Acum s-a renuntat la proba de geografie/istorie...


Da intr-adevar, atunci se luau notele pe munca , bine, nu bag mana in foc ca n-au existat si "pilosi" dar au fost mult prea putini :))
E bine sa-ti pui asa un target inalt, dar iti spun din propria experienta ca nici asa cu stressul inca din septembrie nu-i bine....
La ce liceu vrei, si la ce profil?

anka4iulie 21 sep 2010 21:00:56

Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!
 
Aici la mine in oras, la mate-info. E liceu bun, nu are rost sa plec inca la Timisoara, desi as avea posibilitatea, dar mai bine nu. La facultate plec...


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:55:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO