forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal 2018 Michelina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-2018-michelina-12749.html)

Michelina 30 mai 2018 18:50:50

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
MD - iaurt cu afine, cafea
Pranz - hummus cu ardei gras si wasa
Cina - ciorba de vita cu iaurt grecesc si wasa

Oare daca scriu aici - o sa reusesc sa ma tin de azi inainte??

Zoe 31 mai 2018 07:08:15

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
numai timpul poate spune! :)

Michelina 31 mai 2018 12:03:39

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
MD - iaurt grecesc cu nectarine pitice ( cat o pruna) - 4 nectarine
pranz - urda cu rosie
cina - gratar de pui cu mancare de pastai

Michelina 27 iun 2018 06:21:47

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Tot varza sunt - nimic nu reusesc. Voi incerca si IF - 5:2 si 8:16.
Miercuri si vineri mancat f putin si in rest voi tine intervalul orar 10 - 18.
Sunt dezamagita de mine - de faptul ca nu reusesc sa slabesc. Acum cu miscarea - am o explicatie clara - sciatica - dar de ce nu reusesc sa mananc mai putin si disciplinat? :(:(:(

butterfly30 27 iun 2018 09:12:56

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Michelina, ia-o ca o parere, e decizia ta ce faci. Cred ca ar trebui sa incepi cu 8/16, 3 mese pe zi fara ciuguleli intre, minim o săptămână , si abia cand te-ai adaptat sa treci la 5:2. Sau invers, 5:2 si dupa doua saptamani sa incepi 16:8. Sa iti fortezi prea mult limitele e o cale cu 99% sanse de esec. Pt sciatica poti cauta pe youtube si gasesti cu siguranță, eu stiu ca am facut in plina criza si m-a ajutat. Orice ai decide eu iti tin pumnii si te astept sa ne povestesti cum iti merge! :)

Michelina 27 iun 2018 10:24:39

Re: Jurnal 2018 Michelina
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1440254)
Michelina, ia-o ca o parere, e decizia ta ce faci. Cred ca ar trebui sa incepi cu 8/16, 3 mese pe zi fara ciuguleli intre, minim o săptămână , si abia cand te-ai adaptat sa treci la 5:2. Sau invers, 5:2 si dupa doua saptamani sa incepi 16:8. Sa iti fortezi prea mult limitele e o cale cu 99% sanse de esec. Pt sciatica poti cauta pe youtube si gasesti cu siguranță, eu stiu ca am facut in plina criza si m-a ajutat. Orice ai decide eu iti tin pumnii si te astept sa ne povestesti cum iti merge! :)

Cu sciatica - am tot facut yoga pentru sciatica iar aseara in disperare de cauza am gasit un filmulet de 3 min cu 2 exercitii care contrazic toate stretchingurile de la yoga - le-am facut si pe alea. Aseara parca s-a calmat durerea si azi parca imi e mai bine. Dar tot vreau sa merg la doctor sa vada cauza durerii - sper sa fie doar o inflamatie si nu vreo hernie de disc. Sper sincer ca se datoreaza statului excesiv pe scaun combinat cu ridicarile de obiecte grele pe care le-am facut lately ( incarcare camioane),

Cu slabitul - sincer sunt disperata - am renuntat complet la zahar de 2 saptamani - nici un rezultat, am renuntat si la cereale de vinerea trecuta - nimic, mananc 3 mese pe zi fara ciuguleli de multa vreme.
Ce e drept e ca si abandanez repede - o saptamana-doua si daca nu vad rezultate ma apuc de altceva.
Asa ca dupa ce am citit mesajul tau despre posturi m-am gandit ca ai dreptate - un post total e mereu util. Asa ca azi - post lichid ( adica apa, ceai, cafea)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:12:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO