forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adina-9129.html)

Adina14 14 mai 2011 20:50:10

Jurnal Adina
 
Buna slabutelor!Sunt Adina, am 14 ani si 1,62m.In privinta greutatii nu ma pot pronunta inca pentru ca ieri, m-am cantarit la farmacie, imbracata dupa ce mancasem deja pranzul si imi arata, spre rusinea mea 60,8.Vechiul meu cantar probabil ca s-a stricat pentru ca saptamani de-a randul mi-a aratat cu mult mai putin decat am in realitate, dandu-mi sperante ca slabisem.Mda :)) Am de gand sa-mi iau un cantar electronic cat de curand, pentru a stii greutatea exact si a-mi urmari evolutia.
Momentan incerc sa urmez o dieta de 1000-1100 de calorii, saraca in carbohidrati.Am facut pana acum programul Insanity timp de 9 saptamani, iar saptamana aceasta Hip Hop Abs si un workout de la Insanity pentru abdomen.In total am consumat zilnic intre 1600-1800 calorii ( saptamana aceasta).
M-am decis sa imi fac un jurnal pentru ca nu sunt de mult timp pe site si, din nefericire, inca mai fac greseli in privinta alimentatiei.Am renuntat la prajeli,dulciuri, mancarea grasa si sarata si combinatiile periculoase carbo+proteine, si de cateva zile si la painea de orice fel ( dupa ce, in timpul dietei am exagerat cu cea neagra).
Cam acestea ar fi informatiile de baza :) O sa postez si meniul pentru astazi.Sfaturi,pareri sau orice altceva sunt binevenite >:D<

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:00
Castraveti, 160g - 24 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 2.7 zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Ou fiert tare, 60g - 93 calorii, 7.6 proteine, 6.4 grasimi, 254.4 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 74.4 sodiu, 0.7 zaharuri

Gustare 1, ora 11:01
Mar verde, 220g - 113 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 27.9 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 15:55
Telemea de vaca, 100g - 273 calorii, 19.4 proteine, 20.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 80g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.1 carbohidrati, 1 fibre, 4 sodiu, 2.1 zaharuri
Salata de varza, 300g - 135 calorii, 3.9 proteine, 6.9 grasimi, 0 colesterol, 17.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:48
Grapefruit, proaspat, roz si rosu, Florida, 290g - 87 calorii, 1.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 21.8 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:00
Telemea de vaca, 80g - 219 calorii, 15.5 proteine, 16.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 240g - 44 calorii, 2.2 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 2.9 fibre, 12 sodiu, 6.2 zaharuri

Gustare 3, ora 19:52
Mar verde, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1123 calorii, (mic)52.9 proteine, (mult)51.2 grasimi, 254.4 colesterol, (mic)115.4 carbohidrati, 14.6 fibre, 95.4 sodiu, 14.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 23min - 146 calorii
Insanity/P90X, moderat, 32min - 313 calorii
Metabolism bazal - 1343 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1802 calorii

grasuta88 17 mai 2011 09:37:26

Re: Jurnal Adina
 
Buna adina nu ami treci pe la tine prin casuta:P

Adina14 17 mai 2011 19:03:43

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 660517)
Buna adina nu ami treci pe la tine prin casuta:P

Hey , ba da dar am vazut ca nu a spus nimic si am zis sa nu vorbesc singura deageaba :)) :"> Sunt suparata azi..Reusisem sa stabilizez numarul de carbo, era mai mic decat trebuia si totul parea perfect.Pana cand mi-am cumparat astazi biscuiti Dita, dietetici fara zahar si am papat prea multi si HOP am sarit peste numarul de carbo.Ca sa nu mai zic ca am papat si 2 mere mari- din nou alti carbo.Nu stiu, am impresia ca nu o sa slabesc niciodata :-<

grasuta88 17 mai 2011 20:04:38

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 661144)
Hey , ba da dar am vazut ca nu a spus nimic si am zis sa nu vorbesc singura deageaba :)) :"> Sunt suparata azi..Reusisem sa stabilizez numarul de carbo, era mai mic decat trebuia si totul parea perfect.Pana cand mi-am cumparat astazi biscuiti Dita, dietetici fara zahar si am papat prea multi si HOP am sarit peste numarul de carbo.Ca sa nu mai zic ca am papat si 2 mere mari- din nou alti carbo.Nu stiu, am impresia ca nu o sa slabesc niciodata :-<

Iubita jurnalul e al tau, tu trebuie sa postezi:D, iar daca nu zice nimeni nimik o sa vb eu cat pentru 10:P Iar daca azi ai gresit baga un pic de sport si echilibrezi balanta:D A gresi e omeneste:P Las k trece si asta:-* Te astept la raport in fiecare zi:)

Adina14 17 mai 2011 20:41:13

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 661236)
Iubita jurnalul e al tau, tu trebuie sa postezi:D, iar daca nu zice nimeni nimik o sa vb eu cat pentru 10:P Iar daca azi ai gresit baga un pic de sport si echilibrezi balanta:D A gresi e omeneste:P Las k trece si asta:-* Te astept la raport in fiecare zi:)

Merci :x >:D< Da, am recuperat acum prin 40min cardio de la Insanity :x Ma simt mult mai bine..Chiar e adevarata treaba cu energia negativa, ca se elimina prin sport :x

grasuta88 18 mai 2011 11:13:50

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 661323)
Merci :x >:D< Da, am recuperat acum prin 40min cardio de la Insanity :x Ma simt mult mai bine..Chiar e adevarata treaba cu energia negativa, ca se elimina prin sport :x

dap:x ai dreptate sportul te elibereaza:D

Alexik 18 mai 2011 22:57:47

Re: Jurnal Adina
 
Hai ma Adina , nu spune ca nu slabesti:-j
Pe langa cum tin eu tu tii cu sfintenie.Esti suparata ca ai mancat biscuiti dita FARA ZAHAR?mai bn nu-ti zic cata paine am mancat eu:))[dc nuj:X de maine ma mai las]
n-ai cum sa nu mananci ceva uneori..pnm ai 14 aNI!:|Eu la 14 ani mancam orice..ma rog daca atunci ma vedeam era bine.:))

grasuta88 19 mai 2011 06:33:41

Re: Jurnal Adina
 
Neata Adina:-*

Adina14 19 mai 2011 15:28:48

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 662601)
Hai ma Adina , nu spune ca nu slabesti:-j
Pe langa cum tin eu tu tii cu sfintenie.Esti suparata ca ai mancat biscuiti dita FARA ZAHAR?mai bn nu-ti zic cata paine am mancat eu:))[dc nuj:X de maine ma mai las]
n-ai cum sa nu mananci ceva uneori..pnm ai 14 aNI!:|Eu la 14 ani mancam orice..ma rog daca atunci ma vedeam era bine.:))

Oh stiu cum e cu painea :-s Si eu am avut probleme cu ea o perioada si cand am vazut ca nu ma pot abtine doar de la o feliutza am renuntat de tot.Acum sincer chiar mi-ar fi frica sa mai pap din nou :-s
Eu dintotdeauna am fost asa, grasa.Deci e si de la mama natura acum :)) Dar stai tu linistita ca nu ai mult de dat jos ;) In maxim doua luni ar trebui sa fie duse daca te tii bine de dieta si sport >:D< ;)
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 662653)
Neata Adina:-*

Hey >:D< Ce faci ?Cum ai petrecut astazi?>:D< Eu m-am inarmat cu mai multe iaurturi degresate de la zuzu :> doar 31 de calorii are un paharel micut, de 140 g parca :x

grasuta88 24 mai 2011 10:09:32

Re: Jurnal Adina
 
Hey Adina iar mi-ai disparut:D Revino cu rezultate:-* eu una dau raportul minus 7 kg de cand navighez pe aici:)):)):)):))

Adina14 24 mai 2011 16:38:14

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 667492)
Hey Adina iar mi-ai disparut:D Revino cu rezultate:-* eu una dau raportul minus 7 kg de cand navighez pe aici:)):)):)):))

Hey >:D< ;;)
Wow, bravo >:D< Felicitari ;;) Vad ca ai slabit tare mult 8->
Eu m'am apucat de Brazil Butt Lift un program pentru "popou" si coapse :)) Sper sa mi le subtieze pe ultimele fiindca deocamdata nu am niciun fix cu my butt :))

grasuta88 24 mai 2011 20:36:25

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 667957)
Hey >:D< ;;)
Wow, bravo >:D< Felicitari ;;) Vad ca ai slabit tare mult 8->
Eu m'am apucat de Brazil Butt Lift un program pentru "popou" si coapse :)) Sper sa mi le subtieze pe ultimele fiindca deocamdata nu am niciun fix cu my butt :))

Da stiu programul vreau si eu sa il practic, dar mai tarziu dupa ce termin programele lui Shaun T:D

grasuta88 25 mai 2011 21:58:43

Re: Jurnal Adina
 
Adinuto azi nu ai dat raportul, ce imi faci tu de nu mai intri si pe aici? Eu ce mai citesc?:-/:-*

Adina14 27 mai 2011 21:53:41

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 669290)
Adinuto azi nu ai dat raportul, ce imi faci tu de nu mai intri si pe aici? Eu ce mai citesc?:-/:-*

Imi cer scuze :"> Am fost ocupata cu scoala si nu prea am mai avut timp sa intru :"> Am 58 kg, fata de saptamana trecuta cand imi arata 59,2 ;;) ;)) Ce programe ale lui Shaun T faci?Sunt geniale :x Il ador pe tipu' ala 8->

Alexik 28 mai 2011 08:31:52

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 671173)
Imi cer scuze :"> Am fost ocupata cu scoala si nu prea am mai avut timp sa intru :"> Am 58 kg, fata de saptamana trecuta cand imi arata 59,2 ;;) ;)) Ce programe ale lui Shaun T faci?Sunt geniale :x Il ador pe tipu' ala 8->

Da m, abia astept sa-mi termin camera sa pot face HHA:x si cardio d la insanity:D
Felicitari din nou pt kgg;;)
Si eu am zis ca intru si mai scriu in jurnal da pauza..:)) acum sa treaca scoala :D

Adina14 28 mai 2011 20:42:12

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 671277)
Da m, abia astept sa-mi termin camera sa pot face HHA:x si cardio d la insanity:D
Felicitari din nou pt kgg;;)
Si eu am zis ca intru si mai scriu in jurnal da pauza..:)) acum sa treaca scoala :D

Da, asa sa faci ;;) Cardio Abs de la Insanity poti sa il faci doar de 3 ori pe saptamana, gen luni, miercuri si vineri :) ;)
Merci :"> Sa speram la mai multe 8->
Pai ia sa intrii :-w >:D<

Alexik 29 mai 2011 10:13:13

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 667957)
Hey >:D< ;;)
Wow, bravo >:D< Felicitari ;;) Vad ca ai slabit tare mult 8->
Eu m'am apucat de Brazil Butt Lift un program pentru "popou" si coapse :)) Sper sa mi le subtieze pe ultimele fiindca deocamdata nu am niciun fix cu my butt :))

Eu ma apuc sa fac ex pentru fund..c-am ramas fara:)) si ce aveam inainte:-s

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 671666)
Da, asa sa faci ;;) Cardio Abs de la Insanity poti sa il faci doar de 3 ori pe saptamana, gen luni, miercuri si vineri :) ;)
Merci :"> Sa speram la mai multe 8->
Pai ia sa intrii :-w >:D<

Ok.:D cum termina camera ma pun pe astea.mi-e dor sa fac si acasa..
Intru intruu>:D<:-*:-*

Adina14 29 mai 2011 15:00:19

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 671919)
Eu ma apuc sa fac ex pentru fund..c-am ramas fara:)) si ce aveam inainte:-s



Ok.:D cum termina camera ma pun pe astea.mi-e dor sa fac si acasa..
Intru intruu>:D<:-*:-*

Iti spun eu ca e destul de enervant Brazil Butt Lift.Eu nu am rezistat nici 2 zile cu el.Ma enerveaza ca prea le fac repede.Adica dupa ce schimba miscarea, la vreo 4 secunde isi amintesc sa-ti spuna asta 8-| Nu stiu, nu mi-a placut deloc :| Lucreaza ce-i drept dar mai bine ma lipsesc decat sa-mi fac un car de nervi!Dar cine stie, poate o sa-ti placa ;) :-??

grasuta88 30 mai 2011 08:16:55

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 671173)
Imi cer scuze :"> Am fost ocupata cu scoala si nu prea am mai avut timp sa intru :"> Am 58 kg, fata de saptamana trecuta cand imi arata 59,2 ;;) ;)) Ce programe ale lui Shaun T faci?Sunt geniale :x Il ador pe tipu' ala 8->

OOOOOOOOO lume noua:)):)):)) bine ai revenit:-*:-*:-*:-*
Eu alternez hip hop abs cu rockin body, il ador pe Shaun T:x:x:x

Adina14 30 mai 2011 13:24:30

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 672579)
OOOOOOOOO lume noua:)):)):)) bine ai revenit:-*:-*:-*:-*
Eu alternez hip hop abs cu rockin body, il ador pe Shaun T:x:x:x

Merci :"> :-*
Da, e cel mai bun antrenor posibil :D ;;)
Astazi am inceput ziua cu musli si lapte :x Trebuie sa mai fac ceva sport in plus fiindca nu am programul prea lung la Insanity si nah..sa ajung macar la 1800-1900 de calorii consumate :-?

Adina14 30 mai 2011 19:44:00

Re: Jurnal Adina
 
Da de unde :-j Sunt tare indisciplinata.Nu numai ca am trecut cu cateva calorii de numarul obisnuit dar am si ars foarte putine.Nu mai promit nimic fiindca de nu stiu cand tot imi zic sa fac jogging.Dar gata, mi s-a luat sa ma mint singura.Daca vreau sa slabesc, atunci asta voi face.Vreau ca saptamana asta acul cantarului sa arate 57 cel putin!

Alexik 30 mai 2011 19:48:37

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 672102)
Iti spun eu ca e destul de enervant Brazil Butt Lift.Eu nu am rezistat nici 2 zile cu el.Ma enerveaza ca prea le fac repede.Adica dupa ce schimba miscarea, la vreo 4 secunde isi amintesc sa-ti spuna asta 8-| Nu stiu, nu mi-a placut deloc :| Lucreaza ce-i drept dar mai bine ma lipsesc decat sa-mi fac un car de nervi!Dar cine stie, poate o sa-ti placa ;) :-??

Mama..eu la turbo jam crede'ma ma opream si dadeam pumni in perna:))aveam niste nervi..ma durea mana de cat de tare dadeam =)).Explodam , la propriu.:D Nu stiu de ce ma enervam asa tare:-D.Bine ce nu-s sg:">

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 673402)
Da de unde :-j Sunt tare indisciplinata.Nu numai ca am trecut cu cateva calorii de numarul obisnuit dar am si ars foarte putine.Nu mai promit nimic fiindca de nu stiu cand tot imi zic sa fac jogging.Dar gata, mi s-a luat sa ma mint singura.Daca vreau sa slabesc, atunci asta voi face.Vreau ca saptamana asta acul cantarului sa arate 57 cel putin!

Si eu sa scad iar sub 50..si asta o las fara SB..nu ma apuc inca..nu pot:(mi-a fost prea rau..
Plus ca stau cu arderile destul de bine daca fac sport si ma tin fara dulciuri , cu hipocalorica.Ma cantaresc duminica si-ti zic.Gata , m-am hotarat in proportzie de 90%.Incerc sa slabesc fara sb iar sub 50.Daca reusesc numai tin nici o dieta:D
Totusi sper sa nu-mi vina stopul ca sa-mi arate-n plus si sa ma dezamagesc:))

Adina14 31 mai 2011 17:42:26

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 673409)
Mama..eu la turbo jam crede'ma ma opream si dadeam pumni in perna:))aveam niste nervi..ma durea mana de cat de tare dadeam =)).Explodam , la propriu.:D Nu stiu de ce ma enervam asa tare:-D.Bine ce nu-s sg:">


Si eu sa scad iar sub 50..si asta o las fara SB..nu ma apuc inca..nu pot:(mi-a fost prea rau..
Plus ca stau cu arderile destul de bine daca fac sport si ma tin fara dulciuri , cu hipocalorica.Ma cantaresc duminica si-ti zic.Gata , m-am hotarat in proportzie de 90%.Incerc sa slabesc fara sb iar sub 50.Daca reusesc numai tin nici o dieta:D
Totusi sper sa nu-mi vina stopul ca sa-mi arate-n plus si sa ma dezamagesc:))

Eu cel mai bine ma descurc cand fac sport si sunt foarte nervoasa sau suparata.Nu ma mai gandesc la nimic si nu mai simt nicio durere cand le fac exercitiile ca sa ma distraga de la ele.Ma trezesc la sfarsit uda leoarca :))
Da, asta e nasol si cu stopul x-( Nu stiu, eu de cand cu dieta si sportu' l'am cam foarte dat peste cap :-s De vreo 3 luni vine cam aiurea rau :-s

Adina14 01 iun 2011 20:30:50

Re: Jurnal Adina
 
Ok, pai sa dau raportul pe ziua de azi :D Am papat normal, chiar mai bine decat de obicei :x Muulte proteine pe ziua de azi 8-> Au apraut capsunile la mine in gradina si deja le devorez la a doua gustare =)) M-am apucat de jogging :) Ieri am alergat 20 min, astazi 30 si o sa o tin asa pana saptamana viitoare cand voi mai adauga inca 5.M-am inarmat cu mancare dietetica :x Cel putin, micul dejun e asigurat pana saptamana viitoare..Iaurturi,biscuiti dita, lapte zuzu, musli..:)) :x

Adina14 01 iun 2011 20:32:11

Re: Jurnal Adina
 
Oh, si inca ceva :) Schimb ziua de cantar pentru marti, nu vineri.Deci saptamana asta nu ma voi cantari :(

Adina14 06 iun 2011 14:46:13

Re: Jurnal Adina
 
Dear Diary :),
Maine e mult asteptata zi de cantar :D Sper sa am un minus de cel putin 500g 8-> Imi propun un tel realist pentru ca saptamana asta nu am facut atata sport pe cat ar fi trebuit insa ma pregatesc pentru examene ...Am descoperit bomboanele solano(fara zahar) multumita lui Roxi care imi mai potolesc foamea si poftele de dulce :-s Astazi am patit-o cam rau la scoala; mi-a venit foame inainte de vreme si cand am venit acasa m-am cam intins cu pranzul DAR bineinteles ca nu am trecut peste numarul de calorii iar cel de carbo e stabilizat multumita proteinelor :x Poate si din cauza stresului imi vine sa pap atata :-s Dar ma abtin, vreau sa arat bestial pana in septembrie!Doar voi merge la liceu si nu vreau sa fiu o boboaca grasuta ci una slabuta :D 8->

Alexik 06 iun 2011 18:06:06

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 679672)
Dear Diary :),
Maine e mult asteptata zi de cantar :D Sper sa am un minus de cel putin 500g 8-> Imi propun un tel realist pentru ca saptamana asta nu am facut atata sport pe cat ar fi trebuit insa ma pregatesc pentru examene ...Am descoperit bomboanele solano(fara zahar) multumita lui Roxi care imi mai potolesc foamea si poftele de dulce :-s Astazi am patit-o cam rau la scoala; mi-a venit foame inainte de vreme si cand am venit acasa m-am cam intins cu pranzul DAR bineinteles ca nu am trecut peste numarul de calorii iar cel de carbo e stabilizat multumita proteinelor :x Poate si din cauza stresului imi vine sa pap atata :-s Dar ma abtin, vreau sa arat bestial pana in septembrie!Doar voi merge la liceu si nu vreau sa fiu o boboaca grasuta ci una slabuta :D 8->

O sa incerc si eu sa-mi iau solano:-? poate asa numai am pofta nebuna de dulce..
Am uitat sa te intreb , tu din ce cauza te-ai ingrasat?

Adina14 06 iun 2011 19:48:39

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 679865)
O sa incerc si eu sa-mi iau solano:-? poate asa numai am pofta nebuna de dulce..
Am uitat sa te intreb , tu din ce cauza te-ai ingrasat?

Sunt delicioase :x Numai sa ai grija sa fie fara zahar :)
Pai eu nu am fost niciodata slaba :-< De cand ma stiu am fost mereu cea mai plinuta din clasa, fetita gurmanda, pofticioasa si tot asa.Printr-a 5a am inceput cu sportul si cu dietele aiurea; alergam cateva ture de teren si faceam abdomene :) Am slabit ceva dar nu in mod semnificativ :| Apoi am facut ceva sala insa nu era bine echipata, am mers la una de la un azil de batrani unde m'au primit :)) La celelalte la care am mers imi ziceau ca sunt prea mica :-s Au urmat dietele incepand cu salata verde de care chiar si acum am o frica :)) :-s Si bine inteles ca in toamna anul trecut au venit si episoadele de infometare, pe care nu le recomand nimanui.Nu stiu, la mine nu au fost lungi, maxim 2 sapt dar crede-ma ca de atunci am mers numai pe ideea "Totul sau nimic" :)
Si uite-ma acum, incercand sa devin o slabuta sanatoasa..:-< O sa reusesc eu cumva, candva!

Alexik 06 iun 2011 19:53:33

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 679973)
Sunt delicioase :x Numai sa ai grija sa fie fara zahar :)
Pai eu nu am fost niciodata slaba :-< De cand ma stiu am fost mereu cea mai plinuta din clasa, fetita gurmanda, pofticioasa si tot asa.Printr-a 5a am inceput cu sportul si cu dietele aiurea; alergam cateva ture de teren si faceam abdomene :) Am slabit ceva dar nu in mod semnificativ :| Apoi am facut ceva sala insa nu era bine echipata, am mers la una de la un azil de batrani unde m'au primit :)) La celelalte la care am mers imi ziceau ca sunt prea mica :-s Au urmat dietele incepand cu salata verde de care chiar si acum am o frica :)) :-s Si bine inteles ca in toamna anul trecut au venit si episoadele de infometare, pe care nu le recomand nimanui.Nu stiu, la mine nu au fost lungi, maxim 2 sapt dar crede-ma ca de atunci am mers numai pe ideea "Totul sau nimic" :)
Si uite-ma acum, incercand sa devin o slabuta sanatoasa..:-< O sa reusesc eu cumva, candva!

Eu am o prietena..care e in genul tau..nu mananca dulciuri aproape deloc , fast food deloc..pacat ca mananca f putin 400 de kal..eu i-am zis sa urce cu 50 kal pe zi..da nu stiu daca m-o asculta:-j.O sa reusiti ma:-w.Si voi chiar avetzi dc sa fitzi laudate..nu eu care mananc numa dulciuri..
Buna ideea asta cu "totul sau nimic":D daca tin sb o aplic si eu:D

Adina14 06 iun 2011 20:29:51

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 679987)
Eu am o prietena..care e in genul tau..nu mananca dulciuri aproape deloc , fast food deloc..pacat ca mananca f putin 400 de kal..eu i-am zis sa urce cu 50 kal pe zi..da nu stiu daca m-o asculta:-j.O sa reusiti ma:-w.Si voi chiar avetzi dc sa fitzi laudate..nu eu care mananc numa dulciuri..
Buna ideea asta cu "totul sau nimic":D daca tin sb o aplic si eu:D

Da dar degeaba daca kg si cm in plus nu se duc!:-s La tine e nevoie de o mica atentie asupra dietei si gata, ai si scazut!;;) E pacat ca nu vrea sa te asculte :-< Sunt atatea fete care gresesc prin felul in care mananca, crezand ca asa o sa slabeasca, daca papa 3 morcovi pe zi si beau multe cani de ceai!Yeah, right :-s Cand de fapt, slabitul e foarte usor daca esti atent si faci alegerile cat mai intelepte!
Apropo, m-am uitat peste meniul tau de maine.Ce e cu clatitele alea la MD?:-w

Alexik 06 iun 2011 20:38:04

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 680011)
Da dar degeaba daca kg si cm in plus nu se duc!:-s La tine e nevoie de o mica atentie asupra dietei si gata, ai si scazut!;;) E pacat ca nu vrea sa te asculte :-< Sunt atatea fete care gresesc prin felul in care mananca, crezand ca asa o sa slabeasca, daca papa 3 morcovi pe zi si beau multe cani de ceai!Yeah, right :-s Cand de fapt, slabitul e foarte usor daca esti atent si faci alegerile cat mai intelepte!
Apropo, m-am uitat peste meniul tau de maine.Ce e cu clatitele alea la MD?:-w

Pai lapte de soia n-am iar iaurturi imi iau abia maine:( si mi-a fost o pofta ca imi venise rau , pe bune , de la atata carne zilnic zilnic zilnic.atatea mezeluri.
o sa-i spun mamei sa-mi faca peste , ca'am o pofta:x
De acum imi fac menurile seara..sa fiu sigura ca le fac:D
Le mananc dimineataa.:D

Da , in legatura cu prietena mea.pana mea..cum sa mananci numa 2 bucati mici piept de pui si 1 iaurt?! nu stiu.eu una n-as putea trai.Si eu cred in vb "ca sa slabesti , trebuie sa mananci":)
Mai e o alta tipa..nu mananca decat la 2 zile..Ea slabeste prin nu stiu ce pastile..nu stiu. nu o pot intelege.acum poate slabesti..dar dupa 20 ce te faci?:-j

Adina14 07 iun 2011 17:48:01

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 680016)
Pai lapte de soia n-am iar iaurturi imi iau abia maine:( si mi-a fost o pofta ca imi venise rau , pe bune , de la atata carne zilnic zilnic zilnic.atatea mezeluri.
o sa-i spun mamei sa-mi faca peste , ca'am o pofta:x
De acum imi fac menurile seara..sa fiu sigura ca le fac:D
Le mananc dimineataa.:D

Da , in legatura cu prietena mea.pana mea..cum sa mananci numa 2 bucati mici piept de pui si 1 iaurt?! nu stiu.eu una n-as putea trai.Si eu cred in vb "ca sa slabesti , trebuie sa mananci":)
Mai e o alta tipa..nu mananca decat la 2 zile..Ea slabeste prin nu stiu ce pastile..nu stiu. nu o pot intelege.acum poate slabesti..dar dupa 20 ce te faci?:-j

Dumnezeule :-o Eu sunt cat se poate de contra pastilelor!Sau ceaiurilor minune!E ca si cum a-i plati un profesor sa te invete chineza, cand tu nu stii absolut nimic despre ea si astepti ca proful sa faca treaba in locul tau.Yeah, right!Lasa, tu nu te lasa influentata de prietenele tale!Arata-le ca poti slabi sanatos, fara infometare si cu sport desigur!>:D< Yeah, go girl! >:D< ;;) >:)

Adina14 07 iun 2011 18:38:10

Re: Jurnal Adina
 
Dear Diary :) :x ,
Vesti bune :D 57,1kg :) Intr-o saptamana in care nu prea am avut timp de sport si am trecut de 1100 calorii de 2 sau chiar 3 ori( spre rusinea mea) am slabit tousi 900 grame 8-> Nu sunt multe, dar eu voiam minim 500 asa ca sunt destul de multumita.Daca slabesc atat doar acum, cand nu fac sport asa cum ar trebui, ha, pai sa vezi dear diary ce o sa iasa la vara >:) I'm gonna be a fat burning machine, dude!b-) De-abea astept vara 8-> Trebuie sa slabesc!Voi reusi eu cumva!^^

Alexik 07 iun 2011 19:16:36

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 681032)
Dumnezeule :-o Eu sunt cat se poate de contra pastilelor!Sau ceaiurilor minune!E ca si cum a-i plati un profesor sa te invete chineza, cand tu nu stii absolut nimic despre ea si astepti ca proful sa faca treaba in locul tau.Yeah, right!Lasa, tu nu te lasa influentata de prietenele tale!Arata-le ca poti slabi sanatos, fara infometare si cu sport desigur!>:D< Yeah, go girl! >:D< ;;) >:)

Si eu..Daca lasi pastilele repede te ingrasi.asa ca:-j
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 681122)
Dear Diary :) :x ,
Vesti bune :D 57,1kg :) Intr-o saptamana in care nu prea am avut timp de sport si am trecut de 1100 calorii de 2 sau chiar 3 ori( spre rusinea mea) am slabit tousi 900 grame 8-> Nu sunt multe, dar eu voiam minim 500 asa ca sunt destul de multumita.Daca slabesc atat doar acum, cand nu fac sport asa cum ar trebui, ha, pai sa vezi dear diary ce o sa iasa la vara >:) I'm gonna be a fat burning machine, dude!b-) De-abea astept vara 8-> Trebuie sa slabesc!Voi reusi eu cumva!^^

Yeeey:x Bravo , Bravo.vezi ca poti?:-w
Am inceput si eu cu sportul acasa:D momentan doar cu HHA dar maine fac si sala si sport acasa..si incerc sa-mi refac alimentatia.sper sa vin si eu duminica cu -500

Adina14 07 iun 2011 19:27:17

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 681168)
Si eu..Daca lasi pastilele repede te ingrasi.asa ca:-j


Yeeey:x Bravo , Bravo.vezi ca poti?:-w
Am inceput si eu cu sportul acasa:D momentan doar cu HHA dar maine fac si sala si sport acasa..si incerc sa-mi refac alimentatia.sper sa vin si eu duminica cu -500

Da :-s Sau am auzit ca multe fete au incercat cu laxative si chestii de genu'.Dumnezeule, asta deja mi se pare penibil :-s
Merci :"> >:D< Ba, chiar la mai multe!;) Vezi sa ai grija sa nu te supraantrenezi, ok?>:D<

grasuta88 08 iun 2011 08:24:44

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 681122)
Dear Diary :) :x ,
Vesti bune :D 57,1kg :) Intr-o saptamana in care nu prea am avut timp de sport si am trecut de 1100 calorii de 2 sau chiar 3 ori( spre rusinea mea) am slabit tousi 900 grame 8-> Nu sunt multe, dar eu voiam minim 500 asa ca sunt destul de multumita.Daca slabesc atat doar acum, cand nu fac sport asa cum ar trebui, ha, pai sa vezi dear diary ce o sa iasa la vara >:) I'm gonna be a fat burning machine, dude!b-) De-abea astept vara 8-> Trebuie sa slabesc!Voi reusi eu cumva!^^

Bravo ubita si de slabit o sa reusesti k altfel ies prin monitor si te trag de urechi:)):-*

Adina14 08 iun 2011 19:53:05

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 681557)
Bravo ubita si de slabit o sa reusesti k altfel ies prin monitor si te trag de urechi:)):-*

:))) Merci >:D< :-*

Alexik 08 iun 2011 20:11:28

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 681032)
Dumnezeule :-o Eu sunt cat se poate de contra pastilelor!Sau ceaiurilor minune!E ca si cum a-i plati un profesor sa te invete chineza, cand tu nu stii absolut nimic despre ea si astepti ca proful sa faca treaba in locul tau.Yeah, right!Lasa, tu nu te lasa influentata de prietenele tale!Arata-le ca poti slabi sanatos, fara infometare si cu sport desigur!>:D< Yeah, go girl! >:D< ;;) >:)

Nu , nu ma supra antrenez.
Scuze ca raspund greu..ma trezesc dimineata , ma culc tarziu..si ma mai foiesc si uit sa mai raspund:">

andy 09 iun 2011 16:14:37

Re: Jurnal Adina
 
Salut Adina!:-* Tocmai am descoperit ca ai si u un jurnal si ca ai 14 ani,eu la varsta ta nici nu ma gandeam la diete sau la slabit.
Tin minte ca la 14 ani ai mei imi lasau paine seara ca eu sa pap cand ajung acasa de la scoala. Eu cand ajungeam primul lucru p care il faceam era sa tai doua feliute de paine si sa le ascund pana cand m au prins,bine ca eram in vacanta la tara pt ca luam o mama de bataie :)). Si nu eram grasa dar nush c aveam eu in cap la varsta aia,am ajuns cu 15 ani in Madrid si 48kg si am inceput sa pap tot c in tara nu imi permiteam decat din cand in cand jeleuri,iaurturi,inghetata,ciocolata pana cand am ajuns la 19 ani apoape la 70kg. In ultimul timp am tot incercat sa ma mentin la 60kg dar uite ca am ajuns aproape la 65:(.

Adina14 09 iun 2011 18:49:54

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de andy (Post 683524)
Salut Adina!:-* Tocmai am descoperit ca ai si u un jurnal si ca ai 14 ani,eu la varsta ta nici nu ma gandeam la diete sau la slabit.
Tin minte ca la 14 ani ai mei imi lasau paine seara ca eu sa pap cand ajung acasa de la scoala. Eu cand ajungeam primul lucru p care il faceam era sa tai doua feliute de paine si sa le ascund pana cand m au prins,bine ca eram in vacanta la tara pt ca luam o mama de bataie :)). Si nu eram grasa dar nush c aveam eu in cap la varsta aia,am ajuns cu 15 ani in Madrid si 48kg si am inceput sa pap tot c in tara nu imi permiteam decat din cand in cand jeleuri,iaurturi,inghetata,ciocolata pana cand am ajuns la 19 ani apoape la 70kg. In ultimul timp am tot incercat sa ma mentin la 60kg dar uite ca am ajuns aproape la 65:(.

Hey :-* Bine ai venit!;)) >:D<
Oh pai de ce nu papai ?:-s
Stiu, si eu am avut un soc cand am vazut ca aveam 63kg. 47 nu am avut decat in clasa a patra =)) Nu stiu, nu am fost niciodata slabuta :-?? Tare curioasa sunt sa vad cum e :)) 8->


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:25:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO