forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ale (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ale-12397.html)

alke 31 aug 2013 14:52:02

Re: Jurnal Ale
 
Eu sunt nascuta pe 9 iulie :) Eu am invatat de la cei de la bodyrocktv sa imi scriu un cuvant care sa ma motiveze,scriu cuvantul pe foaie ir apoi ex pe care le am de facut de cate ori si de cate ori sa le repet.. :D baa..eu ma bucuram cand era mai cald,simteam ca ard mai multe calorii :))
Daaa...si eu vreau sa ne impartasim experientele..eu astazi am fost la dentist de mi'a pus aparat dentar fix. :( asa ca nu mai am voie nimic tare (intr'un fel e bine caci ma tine departe de dulciuri si paine) dar imi pare rau ca nu mai pot savura fructele..piersicile mai ales...ci trebuie sa imi fac totul la blender.. Dar iau partea buna a lucrurilor pentru 1-2 sau 3 cat oi' purta aparatul stiu macar ca nu voi mai sta langa mancare nesanatoasa... :D

Aidin 31 aug 2013 18:35:02

Re: Jurnal Ale
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 1294166)
Eu sunt nascuta pe 9 iulie :) Eu am invatat de la cei de la bodyrocktv sa imi scriu un cuvant care sa ma motiveze,scriu cuvantul pe foaie ir apoi ex pe care le am de facut de cate ori si de cate ori sa le repet.. :D baa..eu ma bucuram cand era mai cald,simteam ca ard mai multe calorii :))
Daaa...si eu vreau sa ne impartasim experientele..eu astazi am fost la dentist de mi'a pus aparat dentar fix. :( asa ca nu mai am voie nimic tare (intr'un fel e bine caci ma tine departe de dulciuri si paine) dar imi pare rau ca nu mai pot savura fructele..piersicile mai ales...ci trebuie sa imi fac totul la blender.. Dar iau partea buna a lucrurilor pentru 1-2 sau 3 cat oi' purta aparatul stiu macar ca nu voi mai sta langa mancare nesanatoasa... :D

i-auzi, eu sunt nascuta pe 8 :P hmm..ce cuvant te motiveaza pe tine?? :) pe mine mai nimic acum.. am 2 zile de cand ma doare stomacul..de o saptamana nu mai mananc asa de mult ca inainte..am micsorat cantitatile si le cantaresc la fiecare masa..sper sa nu fac vreo gastrita..tu cum iti faci meniurile? oare mananc prea putin :-/ ca e ciudat ca nu prea mi se face foame..
alke e foarte bine ca o sa poti sta departe de dulciuri >:D< vezi partea plina a paharului! te :-*

alke 01 sep 2013 13:15:07

Re: Jurnal Ale
 
In 8!!! super!!! :*:*:*:*:* eu imi aleg cate un cuvant pentru fiecare zi ceva gen "rabdare" "putere" ... ;)) si mie mi'a cam lipsit motivarea saptamana trecuta...daaar au inceput sa se vada primele pattratele pe burtica siii vreau sa continui chiar daca cateodata simt ca nu mai pot,in fine exceptie face ieri si azi am mancat doar paine cu smantana..si cateva fructe..
Eu am mancat cat am putut si sa stii ca poti slabi si fara infometare...eu am mancat cate 2-3 castraveti mari la o masa,rosii,branza...si dimineata 2 felii de paine,la amiaz 1 si seara doar legumele..si am baut si in jur de 2 l si ceva de apa..eu la inceput am crezut ca mananc cam prea mult dar acum organismul incepe sa se adapteze si parca mai vrea ;))
tii vreun regim?

**acum am vazut ca am inceput de la 65 kg si la 55 vrem sa ajungem ce tareee :)) :* :*:*:*:*

Aidin 01 sep 2013 19:35:44

Re: Jurnal Ale
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 1294301)
In 8!!! super!!! :*:*:*:*:* eu imi aleg cate un cuvant pentru fiecare zi ceva gen "rabdare" "putere" ... ;)) si mie mi'a cam lipsit motivarea saptamana trecuta...daaar au inceput sa se vada primele pattratele pe burtica siii vreau sa continui chiar daca cateodata simt ca nu mai pot,in fine exceptie face ieri si azi am mancat doar paine cu smantana..si cateva fructe..
Eu am mancat cat am putut si sa stii ca poti slabi si fara infometare...eu am mancat cate 2-3 castraveti mari la o masa,rosii,branza...si dimineata 2 felii de paine,la amiaz 1 si seara doar legumele..si am baut si in jur de 2 l si ceva de apa..eu la inceput am crezut ca mananc cam prea mult dar acum organismul incepe sa se adapteze si parca mai vrea ;))
tii vreun regim?

**acum am vazut ca am inceput de la 65 kg si la 55 vrem sa ajungem ce tareee :)) :* :*:*:*:*

buna alke >:D< foarte buna motivatia cu acele cuvinte:). eu azi am mancat dimineata la 10 si am fost plecata d-acasa si acum cand m-am intors am vazut ca a facut mama tort si nu mam putut abtine sa nu mananc o felie ..cam mare ce-i drept..nici n-am cantarit-o..ei..lasa ca o sa muncesc sa se duca jos!
alke ce bine:x de tine, patratele:X suuper..dar cu slabitul cum e? aceleasi kg?
eu oarecum tin un regim..personalizat.am grija ce mananc..:P eu am fost mai grasa..anu trecut avand 75 kg dar am slabit cu dieta Rina90 10 kg si acum vreau si sa am grija ce mananc si sport..
te pup, am vorbit prea mult:D

alke 01 sep 2013 21:11:17

Re: Jurnal Ale
 
Bunaaa si tie! :**** cam asa arata programul meu de mese:
Dimineata:-2 felii de paine..mie imi place sa le prajesc si sa le inmoi cu zeama de rosie(),mie nu imi place margarina si nici untul..asa ca mie mi-e usor a cap acesta
-castraveti (1-2)mai marisori acuma sau facut legumele in gradina si ma bucur din plin de ele
-rosii(1-2)
-branza
-cana de H20
La 9:00 - H20
La 10 (snack):fructe,depinde ce gasesc prin gradina sau camara astazi am mancat zmeura si pere
La 11:-H20
La 13:00-o felie de paine..tot prajita..imi place ft mult..si mai ales ca e alba mai o arde un pic
-ciorba,supa
-salata rosii castraveti,ardei..
-branza.
-H20
La 14:00: H20
La 15:00 H20
La 16:00 snack: -fructe sau mie imi place sa beau cate o cana cu lapte indulcit cu miere
La 17:00 H20
La 17:20 sport
La 19:00-salata
-branza
-ceai verde (imi place fff mult,) sau soc sau musetel,sunatoare...etc
La 20:00 -alerg

Eu iti recomand sa nu mai cantaresti mancarea..si eu de ex astazi cred ca am mancat aproape o jumatate de paine (nu la felie ma refer ci la paine ca intreg ;)) ) dar nu ma stresez adica incerc..Ma gandesc ca degeaba sunt dezamagita,ma las din nou in voia tentatiilor,ma simt prost,ma ingras din nou si tot eu sunt aia care plange si se ascunde de oameni de rusine ca e grasa. :( Asa ca nu ma mai supar...eu ma gandesc ca o sa fac sport pt tot restul vietii,o sa fie multe zile in care poate nu o sa pot evita mancarea nesanatoasa,dar cel mai important e sa nu ne mai lasam in voia tentatiilor..mie acum parca nici nu mi se mai par tentatii. Dar inca am problema ca atunci cand organismul meu primeste ceva nesanatos sa ceara mai mult si mananc asa ..de chestie,sa zic asa.
Eu nu m'am cantarit deloc de cand am inceput..ma gandesc sa ma cantaresc inainte sa inceapa scoala :x
Si eu incerc sa mananc doar sanatos..nu mai vreau diete..Am tinut si eu Rina anult trecut cam am dat'o spre o mare anorexie cu ea..si nici nu am tinut doar 2 luni iar dupa aceea in nici 2 luni m'am ingrasat aproape 10 kg..pe parcursul anului trecut si si anul acesta pana in vara am avut atentate de regimuri anorexice.....mi'e groaza cand ma si gandesc la ce am putut face(imi amintesc ca am tinut pt o saptamana in timpul scolii un fel de dieta..mancam un iaurt dimineata si unul la amiaz atata tot si mergeam la scoala si urcam cate 3 etaje pana in clasa..si aveam senzatia ca o sa lesin dar nu stiu de unde atata putere pe mine sa fi rezistat o saptamana :( )

***eu ti'am spus ca's mare povestitoare :))) Te pup si eu si noapte buna!! :*:*:*:*:*

Aidin 02 sep 2013 07:24:45

Re: Jurnal Ale
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 1294380)
Bunaaa si tie! :**** cam asa arata programul meu de mese:
Dimineata:-2 felii de paine..mie imi place sa le prajesc si sa le inmoi cu zeama de rosie(),mie nu imi place margarina si nici untul..asa ca mie mi-e usor a cap acesta
-castraveti (1-2)mai marisori acuma sau facut legumele in gradina si ma bucur din plin de ele
-rosii(1-2)
-branza
-cana de H20
La 9:00 - H20
La 10 (snack):fructe,depinde ce gasesc prin gradina sau camara astazi am mancat zmeura si pere
La 11:-H20
La 13:00-o felie de paine..tot prajita..imi place ft mult..si mai ales ca e alba mai o arde un pic
-ciorba,supa
-salata rosii castraveti,ardei..
-branza.
-H20
La 14:00: H20
La 15:00 H20
La 16:00 snack: -fructe sau mie imi place sa beau cate o cana cu lapte indulcit cu miere
La 17:00 H20
La 17:20 sport
La 19:00-salata
-branza
-ceai verde (imi place fff mult,) sau soc sau musetel,sunatoare...etc
La 20:00 -alerg

Eu iti recomand sa nu mai cantaresti mancarea..si eu de ex astazi cred ca am mancat aproape o jumatate de paine (nu la felie ma refer ci la paine ca intreg ;)) ) dar nu ma stresez adica incerc..Ma gandesc ca degeaba sunt dezamagita,ma las din nou in voia tentatiilor,ma simt prost,ma ingras din nou si tot eu sunt aia care plange si se ascunde de oameni de rusine ca e grasa. :( Asa ca nu ma mai supar...eu ma gandesc ca o sa fac sport pt tot restul vietii,o sa fie multe zile in care poate nu o sa pot evita mancarea nesanatoasa,dar cel mai important e sa nu ne mai lasam in voia tentatiilor..mie acum parca nici nu mi se mai par tentatii. Dar inca am problema ca atunci cand organismul meu primeste ceva nesanatos sa ceara mai mult si mananc asa ..de chestie,sa zic asa.
Eu nu m'am cantarit deloc de cand am inceput..ma gandesc sa ma cantaresc inainte sa inceapa scoala :x
Si eu incerc sa mananc doar sanatos..nu mai vreau diete..Am tinut si eu Rina anult trecut cam am dat'o spre o mare anorexie cu ea..si nici nu am tinut doar 2 luni iar dupa aceea in nici 2 luni m'am ingrasat aproape 10 kg..pe parcursul anului trecut si si anul acesta pana in vara am avut atentate de regimuri anorexice.....mi'e groaza cand ma si gandesc la ce am putut face(imi amintesc ca am tinut pt o saptamana in timpul scolii un fel de dieta..mancam un iaurt dimineata si unul la amiaz atata tot si mergeam la scoala si urcam cate 3 etaje pana in clasa..si aveam senzatia ca o sa lesin dar nu stiu de unde atata putere pe mine sa fi rezistat o saptamana :( )

***eu ti'am spus ca's mare povestitoare :))) Te pup si eu si noapte buna!! :*:*:*:*:*

NEATZA Alke :*:* iubita, cana de apa sa o bei imediat dupa ce te trezesti :* nu dupa masa, si te saturi mai repede :*:* si la ce ora pe culci? eu una nu pot sa fac sport mai tarzior ca dupa imi da o energie de nu mai pot dormi de nici o culoare :* eu fac sport pe la ora 16-17 cam asa..si sunt invidioasa pe tine ca ai zmeura :-< eu n`am in gradina decat mere.nu stau acolo si nu prea ma duc..candva mi-era drag..(probleme cu taikmiu, mi-e d-ajuns ca il vad acasa..nu mai vreau sa il mai vad si cand nu e acasa:D..) in fine :P
Eu am trecut la faza cu cantaritul deoarece eu nu mai dadeam un gram jos, sunt sigura ca tu ai slabit :* sigur esti mandra de tine!! bravo :*:* sa ne tina mult si bine :x:x vai alke..eu nu m-am infometat asa tare ca tine..respectam regulile dietei ryna..mi-am facut ordine la mese..(inainte mancam 2 feluri de mancare la o masa) asa am fost crescuti..eu cu fratele meu..imi pare rau de tine :( dar hai sa vedem partea buna a lucrurilor :) ma ai acum pe mine :* cu toate ca sunt virtuala oarecum..stiu...suna urat :P dar sunt aici si iti scriu cu cea mai mare placere si o sa te ajut cum pot eu mai bine. Pup draga mea >:D<:-*

Aidin 02 sep 2013 10:22:47

Re: Jurnal Ale
 
uite ca nu ne nimerim sa fim amandoua in acelasi timp sa vorbim..
iti doresc o saptamana frumoasa :* si eu proprun sa ne facem un program ceva..sa fim amandoua pe site :* ,eu ies in oras cu fostii mei colegi :) au mai venit din strainatate, o sa iti fie dor de liceu zic eu :P succes si spor la invatat , sa pui cartea pe primul loc :* slabitul e mai sanatos pe termen lung..mie mi s-au format si vergeturi ca am slabit si ingrasat ..si is urate si la vedere(in spatele genunchiului) :o3
ai grija de tine

alke 03 sep 2013 13:05:10

Re: Jurnal Ale
 
Buuuuna draga mea!!! O sa incerc sa beau apa dimineata cand ma scol,sper sa nu imi fie rau..eu ma culc pe la 10:30 sau 11:00 depinde cum termin treaba mai ales ca ne'am apucat sa punem pt la iarna,dar trebuie neaparat sa incerc sa ma culc putin mai devreme..si eu de o saptamana am schimbat ora de sport,incep pe la 14:20 pana pe la 15:20-30,depinde cat de lungi sunt exercitiile...pffff ce pofta mi'ai facut de mere...:( eu nu mai pot sa mananc din cauza aparatului..din pacate si zmeura s'a cam terminat...dar ma bucur ca inca sunt piersici.. :x imi plac foaaaaarte mult.. Imi pare rau pt tine si tatal tau,dar sa stii ca intotdeauna timpul le rezolva pe toate :*... Rina am tinut'o cand eram la scoala...prin clasa a 10 a,nu avea cine sa imi gateasca,parintii fiind tot la lucru si nici eu nu prea aveam timp sa stau toata ziua sa gatesc... dar inca incerc sa respect principiile,cea cu proteinele sa nu mancam carne si oua in acelasi timp sau cu lactate..asta o mai stiu ;)) pffoai si noi(am 2 surori) cand eram mici mancam tot ce gaseam..mama ne facea mancare cate 2 feluri + desert si ne spunea vezi sa mancati ,,,,si noi mancam ce ne pregatea + mai mancam si ce vroiam noi. :;)) eu de cand eram mica era dodoloata... :)) Muultumesc mult pentru sprijinul tau..esti o fata super!!!! :*:*:*

alke 03 sep 2013 13:10:56

Re: Jurnal Ale
 
Citat:

Anterior postat de Aidin (Post 1294514)
uite ca nu ne nimerim sa fim amandoua in acelasi timp sa vorbim..
iti doresc o saptamana frumoasa :* si eu proprun sa ne facem un program ceva..sa fim amandoua pe site :* ,eu ies in oras cu fostii mei colegi :) au mai venit din strainatate, o sa iti fie dor de liceu zic eu :P succes si spor la invatat , sa pui cartea pe primul loc :* slabitul e mai sanatos pe termen lung..mie mi s-au format si vergeturi ca am slabit si ingrasat ..si is urate si la vedere(in spatele genunchiului) :o3
ai grija de tine


eee,nu ne prea sincronizam.. :))) eu intru cand apuc,intru 2 minute..apoi revin peste 2 ore si tot asa..dar de cand incepe scoala o sa incerc sa intru 30 de min pe zi si atttaaaat. :))) eu zic ca fac multe si tot nu iese cum vreau...te cred!!mai ales ca anul acesta va trece asa de repede.. :( .. e adevarat...acum trebuie sa tragem mai tare ca la anul sa fim relaxati :> ...si eu am vergeturi #:-s si tot la vedere sunt dar asta e...suportam consecintele..:-*
mai vorbim!!!te pup!!

Aidin 03 sep 2013 13:34:14

Re: Jurnal Ale
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 1294763)



eee,nu ne prea sincronizam.. :))) eu intru cand apuc,intru 2 minute..apoi revin peste 2 ore si tot asa..dar de cand incepe scoala o sa incerc sa intru 30 de min pe zi si atttaaaat. :))) eu zic ca fac multe si tot nu iese cum vreau...te cred!!mai ales ca anul acesta va trece asa de repede.. :( .. e adevarat...acum trebuie sa tragem mai tare ca la anul sa fim relaxati :> ...si eu am vergeturi #:-s si tot la vedere sunt dar asta e...suportam consecintele..:-*
mai vorbim!!!te pup!!

si la mine la fel..de cand incepe scoala..o sa intru doar dupa ora 21-22 pe net doar de curiozitate..si dimineata eventual, cand tu ai scoala(eu invat seara)
spor la invatat..ai grija cu matematica :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:25:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO