forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexa Stan (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexa-stan-1379.html)

alexa.stan 15 mai 2010 17:33:28

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 186116)
>:D<Buna Alexa:-*
Ma uitam la meniul tau de pe 9 mai ..eu zic sa renunti la mezeluri :) asa de pofta mai merge:Dmama a mancat detergent cand era insarcinata cu fratele meu(bine a lins mai mult) ..era un detergent care mirosea a bomboane:))

mezeluri nu prea pap foarte mult, dar sunt zile si zile.

offf cum a reusit sa pape detergent
si fratele tau a iesit ok????

anqutz 15 mai 2010 17:57:22

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Buna Alexa! Ce face bebe?

Vad ca ti-ai stabilit targetul la 100 de kg, cat o sa ai inainte de termen. Dar nu o sa iti fie greu sa nasti la greutatea asta? :-/

alexa.stan 15 mai 2010 19:57:33

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188608)
Buna Alexa! Ce face bebe?

Vad ca ti-ai stabilit targetul la 100 de kg, cat o sa ai inainte de termen. Dar nu o sa iti fie greu sa nasti la greutatea asta? :-/

Nu stiu. Au mai fost mame care au fost grase. Eu sper doar sa nu iau mai mult de 10 kg. desi sincer visez sa nu ma ingras:)), imposibil dar visez si eu.

Mama tot grasa a fost cand m-a nascut si a nascut normal. Ma sperie doar faptul a am inceput sa obosesc rau.

alexa.stan 15 mai 2010 19:58:04

Re: Jurnal Alexa Stan
 
AAAA si chiar am slabit de o sapt am 88 kg, deci este de bine.

anqutz 15 mai 2010 22:36:56

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 188650)
AAAA si chiar am slabit de o sapt am 88 kg, deci este de bine.

Felicitari! Eu am avut o fina de 75 de kg si i-a zis doctorul sa dea jos, ca naste greu. Si avea si o problema cu soldurile si si ii era greu sa mearga.

andra_aly 18 mai 2010 12:10:58

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Buna alexa>:D< cum te simti? e totul ok? sa ai grija de tine si de bebe:)
si sa mai vi si pe la noi in povesti;;)

alexa.stan 22 mai 2010 15:23:17

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188682)
Felicitari! Eu am avut o fina de 75 de kg si i-a zis doctorul sa dea jos, ca naste greu. Si avea si o problema cu soldurile si si ii era greu sa mearga.


Offf nu ma mai speria.

Mie doctora mia zis ca am sanse mari sa nu ma mai ingrasi deloc, sa iau doar copilul si lichidul, asta inseamna cam 5-7 kg. Nu m-ar fi greu la 93-95, ma tem sa nu ajung mai sus de 100 acolo da mi-ar fi ingrozitor.

si planuiesc sa fac sport din luna a 4-a, ca sa pregatesc muschi.
Deocamdata nu-mi este greu sa merg, sunt ok, bine nu mai pot sa alerg dupa autobuz de exemplu obosesc repede, dar plimbarile normale, chiar ma relaxeaza.

alexa.stan 22 mai 2010 15:28:27

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 191483)
Buna alexa>:D< cum te simti? e totul ok? sa ai grija de tine si de bebe:)
si sa mai vi si pe la noi in povesti;;)

Buna Andra,

Sunt bine, am fost saptamana asta si la eco, si am vazut ca totul este ok, imi era puin teama, mai am peste 4 saptamani de facut morfologica care-mi da emotii, dar doctora zice ca daca n-au fost antecedente in familie, nu tre sa ma stresez.

Pai mai citesc pe la voi, dar nu scriu. Dar intru rar din cauza timpului ajung foarte tarziu acasa,si va vad entuziasmul si dorinta dea slabi, si parca as incepe si eu regim, ceea ce nu este chiar ok :-o deloc. Ma rezum la a manca sanatos.

ianna 25 mai 2010 18:29:29

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 196726)
Buna Andra,

Sunt bine, am fost saptamana asta si la eco, si am vazut ca totul este ok, imi era puin teama, mai am peste 4 saptamani de facut morfologica care-mi da emotii, dar doctora zice ca daca n-au fost antecedente in familie, nu tre sa ma stresez.

Pai mai citesc pe la voi, dar nu scriu. Dar intru rar din cauza timpului ajung foarte tarziu acasa,si va vad entuziasmul si dorinta dea slabi, si parca as incepe si eu regim, ceea ce nu este chiar ok :-o deloc. Ma rezum la a manca sanatos.


da da fara dieta

dar intra macar sa ne zici de burtica si sa incepi sa-i faci poze ptr evolutia burticii in album;)

alexa.stan 29 mai 2010 08:38:30

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 200102)
da da fara dieta

dar intra macar sa ne zici de burtica si sa incepi sa-i faci poze ptr evolutia burticii in album;)


Pai inca nu s-a intamplat nimic cu burtica

O sa-i fac din saptamana 11. Oricum este asa mare ca parca as avea 7 luni. :))
O sa am ceva de carat la 9 luni. :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:41:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO