forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexa Stan (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexa-stan-1379.html)

amy0404 08 oct 2010 03:06:02

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 342951)
Buna Pamy,

Pai ce sa zic, Nu prea pot spune ca tin dieta, pap detoate, atat cat simt nevoia, acum mai mult de obicei pt ca este si bebe, Dar ma uimesc si eu pe mine ca nu m-am ingrasat.

Acum o saptamana mi-am luat pantaloni de gravida, si surpriza ca erau masura 44 in conditiile in care eu inainte de sarcina purtam 48-50. Asta da realizare.

Ce mamica tanara! :x Felicitari, draga mea! >:D< Sa fiti sanatosi amandoi!:-*
Chiar zilele trecute am vazut la tv, asa in treacat :), o emisiune despre alimentatia femeii insarcinate. Nu stiam ca este ata de important pentru viitorul copil. Spuneau, de ex. ca unele alimente cum ar fi broccoli ajuta copilul sa isi dezvolte sistemul imunitar si sa fie mai rezistent impotriva unor boli cum ar fi cancerul sau epilepsia. Chiar era foarte interesanta, acum imi pare rau ca nu m-am uitat mai mult.

ras_cristalin 31 oct 2010 12:55:41

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Buna Alexa !
Ce mai faci tu, ce mai face bebe?
Sunteti bine? :)

alexa.stan 02 nov 2010 11:47:29

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 355611)
Te-ai gandit cum vrei sa nasti? Cand o sa nasti?
La serv mai mergi? Eu am fost aproape 3 sapt si acum sunt iar fara :-s

Buna Pamy,

Pai o sa nasc normal, imi doresc mult sa fie normal. Da merg la servici.
Imi pare rau sa aflu ca n-ai gasit ceva mai de lunga durata. Tu tot in italia esti?

Bebe este bine. Este baietel. :D. mai avem putin, Sunt foarte stresata. Asta si pt ca aici se tot dau legi aberante, acum nu mai pot avea calitatea de asigurat in sistemul de sanatate pentru ca tre sa platesc cass pe 5 ani, in urma asta inseamna cam 4000 ron destul de mult. Asa ca... nu stiu cum o sa rezolv toate cele.

Dar va fi bine

Poop

alexa.stan 02 nov 2010 11:53:35

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 357029)


Ce mamica tanara! :x Felicitari, draga mea! >:D< Sa fiti sanatosi amandoi!:-*
Chiar zilele trecute am vazut la tv, asa in treacat :), o emisiune despre alimentatia femeii insarcinate. Nu stiam ca este ata de important pentru viitorul copil. Spuneau, de ex. ca unele alimente cum ar fi broccoli ajuta copilul sa isi dezvolte sistemul imunitar si sa fie mai rezistent impotriva unor boli cum ar fi cancerul sau epilepsia. Chiar era foarte interesanta, acum imi pare rau ca nu m-am uitat mai mult.


Buna,

Iti multumesc pentru felicitari. Da alimentele au multe propietati magice, ca sa zic asa. tre doar sa le cunosti.
O sa incerc sa introduc brocoli, desi cred ca cel mai bun ar fi crud.

Poop

alexa.stan 02 nov 2010 11:54:47

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 386042)
Buna Alexa !
Ce mai faci tu, ce mai face bebe?
Sunteti bine? :)


Buna,

Suntem bine. Putin stresata de apropierea momentului. Si bebe care este baiat este bine.

Poop.

pamy 02 nov 2010 16:04:07

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 388318)
Buna Pamy,

Pai o sa nasc normal, imi doresc mult sa fie normal. Da merg la servici.
Imi pare rau sa aflu ca n-ai gasit ceva mai de lunga durata. Tu tot in italia esti?

Bebe este bine. Este baietel. :D. mai avem putin, Sunt foarte stresata. Asta si pt ca aici se tot dau legi aberante, acum nu mai pot avea calitatea de asigurat in sistemul de sanatate pentru ca tre sa platesc cass pe 5 ani, in urma asta inseamna cam 4000 ron destul de mult. Asa ca... nu stiu cum o sa rezolv toate cele.

Dar va fi bine

Poop

cand e preconizata data?
da tot in italia sunt, sunt putin mai bine acum am gasit o tipa si ii curat apartamentul de 2-3 ori pe saptamana

CAS de ce trebuie sa il platesti daca nu ai lucrat in perioada aia? ce tampenie!!!

numai bine iti doresc!

amy0404 13 nov 2010 19:36:42

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Buna Alexa!

Cum decurge sarcina? Bebe e cuminte? :)

Sa ai o duminica frumoasa!

ras_cristalin 14 nov 2010 09:31:16

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Sa-ti traiasca flacaul si sa se nasca voinic si sanatos :) si eu vreau baietel :D

alexa.stan 18 nov 2010 15:07:26

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 388644)
cand e preconizata data?
da tot in italia sunt, sunt putin mai bine acum am gasit o tipa si ii curat apartamentul de 2-3 ori pe saptamana

CAS de ce trebuie sa il platesti daca nu ai lucrat in perioada aia? ce tampenie!!!

numai bine iti doresc!

Buna,

Ma bucur ca ai reusit sa gasesti ceva asa curand.
Pai de lucrat am lucrat, dar eram si studenta, si nu stiam ca tre sa platesc cred ca nici nu trebuia. Dar in fine. Data viitoare stiu, imi fac asigurare de sanatate voluntara, unde sa am si sarcina si nasterea asigurata si merg in sistemul privat de sanatate, e mai civilizat.

Esti norocoasa ca ai avut curaj sa pleci. Eu nu ma incumet, nici sa ma gandesc la asta.

Pup.

alexa.stan 18 nov 2010 15:08:12

Re: Jurnal Alexa Stan
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 388644)
cand e preconizata data?
da tot in italia sunt, sunt putin mai bine acum am gasit o tipa si ii curat apartamentul de 2-3 ori pe saptamana

CAS de ce trebuie sa il platesti daca nu ai lucrat in perioada aia? ce tampenie!!!

numai bine iti doresc!


aaaa Data este in jur de 25 dec. asa ca... vine mosu cu un cadou mare. :x


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:20:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO