forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexandra1234 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexandra1234-11386.html)

Alexandra1234 18 apr 2012 18:50:47

Jurnal Alexandra1234
 
Buna ! Ma numesc Popescu Alexandra si am 18 ani. Am 1.69 si 66-67 kg. As vrea sa ajung la 57-56 kg :).
Nivelul de activitate fizica momentan este sedentar :| dar de LUNI o sa incep sa alerg (daca imi permite vremea) , daca o sa ploua o sa fac zumba :D
In ultimele zile am mancat cam mult:-s .. multe dulciuri , oua si nici o salata.:-o
De luni o sa incep sa mananc dimineata cereale cu lapte , la pranz o salata bulgareasca , la cina o salata iar cand o sa mi se faca foame o sa mananc mere.;;)
Si o sa incerc sa beau 1.5 l de apa/zi este cam greu pentru mine sa beau multa apa.:-s Nu simt nici o data nevoia de a bea apa desi stiu ca este necesar.
Orice sfaturi sunt bine primite. >:D<:-*

Twisty 18 apr 2012 19:05:48

re: Jurnal Alexandra1234
 
Buna Alexandra>:D<
Ce dieta vrei sa tii?Din cate am vazut una hipocalorica :-/ dar sa ai grija sa nu mananci mai putin de 1000 de calorii pe zi si sa nu mananci seara fructe :).
Apa m`am invatat sa beau cate 4 sticle de 0.5L pe zii si mi se pare mai usor decat sa umplu una mare de 2L.Se termina mai repede din sticla :)).O sa te obisnuiesti si cu apa dupa cateva zile:P.
Succes! :)

Alexandra1234 18 apr 2012 19:10:09

re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1016209)
Buna Alexandra>:D<
Ce dieta vrei sa tii?Din cate am vazut una hipocalorica :-/ dar sa ai grija sa nu mananci mai putin de 1000 de calorii pe zi si sa nu mananci seara fructe :).
Apa m`am invatat sa beau cate 4 sticle de 0.5L pe zii si mi se pare mai usor decat sa umplu una mare de 2L.Se termina mai repede din sticla :)).O sa te obisnuiesti si cu apa dupa cateva zile:P.
Succes! :)

O sa incerc si eu sa beau 4 sticle de 0,5 l. Nu o sa mananc fructe seara si o sa am grija cu caloriile :). De o saptamana am aflat ca fructele ingrasa mancate in cantitati mari pt ca ele contin zahar .. >:D<:x

Floriana Simona 18 apr 2012 20:06:50

re: Jurnal Alexandra1234
 
Buna Alexandra.Bine ai venit.Ar trebui sa renunti la sucurile din comert,grasimi,dulciuri(daca nu poti sa le reduci inceraca sa mananci o bucatica de ciocolata cu 70% cacao,sau o lingurita de miere),sa reduci din paine si sa faci sport.Mi e imi place foarte mult tae bo insane abs la 3-4 zile la mine se vad rezultatele.Multa bafta,revin cu alte sfaturi>:D<>:D<

Alexandra1234 18 apr 2012 20:19:22

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1016261)
Buna Alexandra.Bine ai venit.Ar trebui sa renunti la sucurile din comert,grasimi,dulciuri(daca nu poti sa le reduci inceraca sa mananci o bucatica de ciocolata cu 70% cacao,sau o lingurita de miere),sa reduci din paine si sa faci sport.Mi e imi place foarte mult tae bo insane abs la 3-4 zile la mine se vad rezultatele.Multa bafta,revin cu alte sfaturi>:D<>:D<

Multumesc mult Floriana :* >:D<
De paine m-am lasat de mult , cu dulciurile imi este mai greu dar daca ma apuc de un regim renunt si la ele definitiv. Te pup :*

happygirldiana 18 apr 2012 21:09:42

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1016194)
Buna ! Ma numesc Popescu Alexandra si am 18 ani. Am 1.69 si 66-67 kg. As vrea sa ajung la 57-56 kg :).
Nivelul de activitate fizica momentan este sedentar :| dar de LUNI o sa incep sa alerg (daca imi permite vremea) , daca o sa ploua o sa fac zumba :D
In ultimele zile am mancat cam mult:-s .. multe dulciuri , oua si nici o salata.:-o
De luni o sa incep sa mananc dimineata cereale cu lapte , la pranz o salata bulgareasca , la cina o salata iar cand o sa mi se faca foame o sa mananc mere.;;)
Si o sa incerc sa beau 1.5 l de apa/zi este cam greu pentru mine sa beau multa apa.:-s Nu simt nici o data nevoia de a bea apa desi stiu ca este necesar.
Orice sfaturi sunt bine primite. >:D<:-*

Buna, Alexandra!Ma bucur ca ti-ai facut jurnal!Asa vei sti foarte bine toti pasii pe care ii faci in dieta, iti vei urmari indeaproape evolutia si vei putea sa ne dai rapoarte, pentru ca am impresia ca tu te vei infometa:( Ce ai spus ca vrei sa mananci nu cred ca e destul si nici variat....:( Incearca proteine, mananca peste, carne, lactate, oua, legume multe, ciorbe si supe ca astea umfla burtica sunt satioase si sanatoase...Apa pune-o in pahar.Bea 8 pahare ziilnic, ti se va parea mai putin decat daca bei din sticla:);))

Alexandra1234 18 apr 2012 21:15:32

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1016375)


Buna, Alexandra!Ma bucur ca ti-ai facut jurnal!Asa vei sti foarte bine toti pasii pe care ii faci in dieta, iti vei urmari indeaproape evolutia si vei putea sa ne dai rapoarte, pentru ca am impresia ca tu te vei infometa:( Ce ai spus ca vrei sa mananci nu cred ca e destul si nici variat....:( Incearca proteine, mananca peste, carne, lactate, oua, legume multe, ciorbe si supe ca astea umfla burtica sunt satioase si sanatoase...Apa pune-o in pahar.Bea 8 pahare ziilnic, ti se va parea mai putin decat daca bei din sticla:);))

Nu o sa ma infometez dinpotriva am sa mananc mai mult de obicei nu mananc nici atat dar problema este ca mananc "prostii" . Daca o sa mi se faca foame o sa mananc mere:D plus ca salata de la pranz contine oua , carne si cascaval :*

Alexandra1234 18 apr 2012 22:18:30

Re: Jurnal Alexandra1234
 
De luni de cand o sa incep dieta o sa fiu acasa , momentan sunt la tara. Abia acuma m-am gandit ca ma intorc acasa la bloc :| si o sa fie mai greu cu sportul. Vecina de jos este insuportabila :@ face scandal pentru orice.. va dati seama ca daca ma apuc de zumba o sa sar si o sa am probleme cu ea. As avea nevoie de exercitii care nu solicita sarituri :D

happygirldiana 18 apr 2012 22:22:50

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1016538)
De luni de cand o sa incep dieta o sa fiu acasa , momentan sunt la tara. Abia acuma m-am gandit ca ma intorc acasa la bloc :| si o sa fie mai greu cu sportul. Vecina de jos este insuportabila :@ face scandal pentru orice.. va dati seama ca daca ma apuc de zumba o sa sar si o sa am probleme cu ea. As avea nevoie de exercitii care nu solicita sarituri :D

Iti alegi si tu o ora rezonabila pentru sport.Daca iti va face morala sa ii poti spune ca e o ora permisa:d;;)Si eu am problema asta cu sportul, mai ales ca la TF faci galagie nu gluma.Ma mir ca nu au mai venit vecinii peste mine:))

Alexandra1234 18 apr 2012 22:28:04

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1016547)


Iti alegi si tu o ora rezonabila pentru sport.Daca iti va face morala sa ii poti spune ca e o ora permisa:d;;)Si eu am problema asta cu sportul, mai ales ca la TF faci galagie nu gluma.Ma mir ca nu au mai venit vecinii peste mine:))

:)) Haha .. la femeia asta este mereu ora de liniste x-(e pur si simplu insuportabila. A sunat la sectorist de 2 ori sa-i spuna ca eu umblu ca un elefant prin camera :-s , mie imi este sa nu am probleme cu proprietarul de la atatea plangeri..

happygirldiana 18 apr 2012 22:29:42

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1016557)
:)) Haha .. la femeia asta este mereu ora de liniste x-(e pur si simplu insuportabila. A sunat la sectorist de 2 ori sa-i spuna ca eu umblu ca un elefant prin camera :-s , mie imi este sa nu am probleme cu proprietarul de la atatea plangeri..

ca un elefant, auzi la ea:))de-asta nu suport babele, desi stiu ca si eu voi fi o baba dar mai e pana atunci:))
ce aiurea....pai atunci incearca start walking, e mai bland, ca sa ii spun asa.desi nci zumba nu e chiar topita fata de alte programe.

Alexandra1234 18 apr 2012 22:35:25

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1016561)


ca un elefant, auzi la ea:))de-asta nu suport babele, desi stiu ca si eu voi fi o baba dar mai e pana atunci:))
ce aiurea....pai atunci incearca start walking, e mai bland, ca sa ii spun asa.desi nci zumba nu e chiar topita fata de alte programe.

Mai e chiar mult pana atunci :)) oare chiar merge acest start walking ?:D

Floriana Simona 18 apr 2012 22:39:07

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1016568)
Mai e chiar mult pana atunci :)) oare chiar merge acest start walking ?:D

Mie imi place tae bo insane abs.Nu faci galagie si la 3-4 zile se vad rezultatele>:D<

Alexandra1234 18 apr 2012 22:47:28

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1016574)
Mie imi place tae bo insane abs.Nu faci galagie si la 3-4 zile se vad rezultatele>:D<

Mersi >:D<>:D<

happygirldiana 18 apr 2012 22:52:47

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1016568)
Mai e chiar mult pana atunci :)) oare chiar merge acest start walking ?:D

Mai, e destul de usurel dar arde calorii.E miscare si face bine;)Eu am facut:D

happygirldiana 19 apr 2012 06:06:43

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Buna dimineata, Alexandra!
Am trecut sa iti urez o zi buna si sa iti las ceva delicios!
http://2.bp.blogspot.com/_PAxXjKkTDy...+de+fructe.jpg

Floriana Simona 19 apr 2012 08:24:45

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Neatza.Sa ai o zi frumoasa fara tentatii.Te astept sa spui ce ai papat astazi:*>:D<

Kclaudyia 19 apr 2012 09:15:26

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Buna dimineata Alexandra!

Sper ca ma primesti si pe mine la tine in casuta :P

Si eu ca si fetele care ti-au dat deja multe sfaturi, am sa fiu cu ochii pe tine ;;)
Incearca sa scrii zilnic in jurnal ce mananci si ce activitate faci.

Cat despre baba de jos, ignor-o, nu are ce sa iti faca atata timo cat tu faci sport in orele permise.. Doar nu e ea mai presus decat legea!
Fii tare, du-te la usa ei si zi-i ca nu e blocul ei si ca ai aceleasi drepturi ca si ea!

Alexandra1234 19 apr 2012 12:19:39

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1016666)
Buna dimineata, Alexandra!
Am trecut sa iti urez o zi buna si sa iti las ceva delicios!
http://2.bp.blogspot.com/_PAxXjKkTDy...+de+fructe.jpg

Buna dimineata :)) ... astazi am cam sarit calul cu somnul doar acum ce m-am trezit :D . Pare bun shake-ul , defapt sunt convinsa ca e delicios :D

Alexandra1234 19 apr 2012 12:20:41

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1016788)
Neatza.Sa ai o zi frumoasa fara tentatii.Te astept sa spui ce ai papat astazi:*>:D<

Buna ! :) Iti multumesc la fel si tie >:d< .. acuma o sa mananc o salata mare cu ou si carnita :). :*

Twisty 19 apr 2012 12:23:19

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017124)
Buna ! :) Iti multumesc la fel si tie >:d< .. acuma o sa mananc o salata mare cu ou si carnita :). :*

Buna Alexandra!
Pofta buna >:D<.

Alexandra1234 19 apr 2012 12:24:06

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1016883)
Buna dimineata Alexandra!

Sper ca ma primesti si pe mine la tine in casuta :P

Si eu ca si fetele care ti-au dat deja multe sfaturi, am sa fiu cu ochii pe tine ;;)
Incearca sa scrii zilnic in jurnal ce mananci si ce activitate faci.

Cat despre baba de jos, ignor-o, nu are ce sa iti faca atata timo cat tu faci sport in orele permise.. Doar nu e ea mai presus decat legea!
Fii tare, du-te la usa ei si zi-i ca nu e blocul ei si ca ai aceleasi drepturi ca si ea!

Buna :x.
Esti bine venita , cum sunteti toate defapt :D
Nu sunt o fire prea ambitiosa de aceea chiar am nevoie de incurajari si cat mai multe sfaturi. Acum o sa mananc o salata bulgareasca si pe urma o sa fac zumba . :P
In legatura cu baba , asa o sa fac >:) :)).
Te pup :-*

Alexandra1234 19 apr 2012 12:24:37

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1017126)
Buna Alexandra!
Pofta buna >:D<.

Mersi , mersi :x

Twisty 19 apr 2012 12:26:34

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017128)
Buna :x.
Esti bine venita , cum sunteti toate defapt :D
Nu sunt o fire prea ambitiosa de aceea chiar am nevoie de incurajari si cat mai multe sfaturi. Acum o sa mananc o salata bulgareasca si pe urma o sa fac zumba . :P
In legatura cu baba , asa o sa fac >:) :)).
Te pup :-*


Mai lasa sa treaca vreo 1 ora jumate dupa ce mananci si apoi fa zumba :-/.Nu stiu...mie nu mi`e bine daca fac zumba imediat dupa ce mananc :D.

Alexandra1234 19 apr 2012 12:28:24

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1017133)

Mai lasa sa treaca vreo 1 ora jumate dupa ce mananci si apoi fa zumba :-/.Nu stiu...mie nu mi`e bine daca fac zumba imediat dupa ce mananc :D.

O sa astept vreo ora , normal . :) Altfel nu o sa-mi cada bine mancarea :)

monika86 19 apr 2012 13:18:35

Re: Jurnal Alexandra1234
 
salut unde anume mergeti la zumba?

Alexandra1234 19 apr 2012 13:21:51

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de monika86 (Post 1017194)
salut unde anume mergeti la zumba?

Buna ! :)
Acasa fac zumba .. pun masa si scaunele intr-un colt si intri pe youtube si lets zumba >:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 19:10:37

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Buna Alexandra.Ai fost cumintica astazi?Macar tu sa fii:))>:D<

Alexandra1234 19 apr 2012 20:12:18

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1017398)
Buna Alexandra.Ai fost cumintica astazi?Macar tu sa fii:))>:D<

Am fost , am fost ;)) ..
Cum adica macar eu ? Tu nu ai fost :|... oricum saptamana asta mai sunt tentatii...prajiturelele de pasti si multe altele dar de saptamana viitoare sunt hotarata sa incep dieta Dukan. Este grea dar am primit peste noapte ambitie,chiar vreau sa incep aceasta dieta si o sa va pun la curent cu tot ce o sa se intample pe parcurs :D

Floriana Simona 19 apr 2012 20:30:17

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017442)
Am fost , am fost ;)) ..
Cum adica macar eu ? Tu nu ai fost :|... oricum saptamana asta mai sunt tentatii...prajiturelele de pasti si multe altele dar de saptamana viitoare sunt hotarata sa incep dieta Dukan. Este grea dar am primit peste noapte ambitie,chiar vreau sa incep aceasta dieta si o sa va pun la curent cu tot ce o sa se intample pe parcurs :D

Pai eu am fost mai cumintica in comparatie cu zilelel trecute,nu am mai mancat prajituri,dar am mancat multe fructe m-au balonat si acum ma simt foarte grea nisi sport nu pot sa fac nu am ami facut de vineri.Nu stiu unde este ambitia si buna dispozite de saptamana trecuta:((.Ma bucur ca tu esti ambitioasa>:D<O sa fie bine,dar o sa mai apra si momente cum sunt ale melel acum:((

Alexandra1234 19 apr 2012 20:42:18

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1017460)
Pai eu am fost mai cumintica in comparatie cu zilelel trecute,nu am mai mancat prajituri,dar am mancat multe fructe m-au balonat si acum ma simt foarte grea nisi sport nu pot sa fac nu am ami facut de vineri.Nu stiu unde este ambitia si buna dispozite de saptamana trecuta:((.Ma bucur ca tu esti ambitioasa>:D<O sa fie bine,dar o sa mai apra si momente cum sunt ale melel acum:((

Fi tare ! >:D< O sa revina ambitia , fi sigura. Poti sa incepi sa faci ceva , sa citesti o carte sau sa canti :)) Eu asa fac cand nu vreau sa ma gandesc la mancare . Nu te invinovati prea tare , nici nu au trecut sarbatoriile ;) . Spor . :x

Floriana Simona 19 apr 2012 20:47:16

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017475)
Fi tare ! >:D< O sa revina ambitia , fi sigura. Poti sa incepi sa faci ceva , sa citesti o carte sau sa canti :)) Eu asa fac cand nu vreau sa ma gandesc la mancare . Nu te invinovati prea tare , nici nu au trecut sarbatoriile ;) . Spor . :x

Arta sper si eu, sa inceapa scoalal sa fiu singurica si sa pap eu ce vreau(sunt de la tarar si pe timpul scolii nu sunt cu parintii ne intalnim doar in week-end:D)

Alexandra1234 19 apr 2012 21:07:28

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1017481)
Arta sper si eu, sa inceapa scoalal sa fiu singurica si sa pap eu ce vreau(sunt de la tarar si pe timpul scolii nu sunt cu parintii ne intalnim doar in week-end:D)

Asa si eu :D , de aceea m-am decis sa incep de luni :P>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 21:38:18

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017494)
Asa si eu :D , de aceea m-am decis sa incep de luni :P>:D<

Dar incepem sigur de luni nu spunem luni si apoi marti si tot asa:))

Alexandra1234 19 apr 2012 21:41:42

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1017520)
Dar incepem sigur de luni nu spunem luni si apoi marti si tot asa:))

SIGUR ! Nu am fost mai hotarata niciodata :D>:D<
O sa ne incurajam reciproc ;) :-*

Floriana Simona 19 apr 2012 21:44:04

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017526)
SIGUR ! Nu am fost mai hotarata niciodata :D>:D<
O sa ne incurajam reciproc ;) :-*

Eu luni dispar acolo nu am net,:(:(dar in week-end-uri sunt prezenta la datorie.Promit ca si eu o sa ma tin de treaba>:D<>:d<

Alexandra1234 19 apr 2012 21:47:48

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1017528)
Eu luni dispar acolo nu am net,:(:(dar in week-end-uri sunt prezenta la datorie.Promit ca si eu o sa ma tin de treaba>:D<>:d<

Pacat ca nu ai net :| dar recuperam in week-end :))>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 21:55:10

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra1234 (Post 1017532)
Pacat ca nu ai net :| dar recuperam in week-end :))>:D<

Da nici nu se pune problema,nu renunt ca data trecuta:)

monika86 20 apr 2012 08:47:56

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Nice..:) buna idee....mai am o intrebare cum scot una dintre tickere? sa-mi apara si mie langa ticker detaliile acelea...va multumesc spor la scapat de sunculite

Floriana Simona 20 apr 2012 08:55:03

Re: Jurnal Alexandra1234
 
Citat:

Anterior postat de monika86 (Post 1017798)
Nice..:) buna idee....mai am o intrebare cum scot una dintre tickere? sa-mi apara si mie langa ticker detaliile acelea...va multumesc spor la scapat de sunculite

:)):))scuza-ma ca rad dar la fel ca tine eram sio eu pe itye la inceput nu aveam habar ce trebuie sa fac pe aici,nici acum nu sunt mai experimentata.Eu le incercam pe toate si daca imi dadeau norocul meu:))):)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:40:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO