forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinutzik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinutzik-12208.html)

alinutzik 09 feb 2013 20:29:46

Jurnal Alinutzik
 
Buna, fetelor! Numele meu este Alina si am 17 ani. Nu imi place sa tin diete stricte pe termen lung, asa ca o sa ma axez pe alimentatia perfect echilibrata. De cand sunt pe forum am invatat sa iubesc si sportul, deci sunt destul de activa.

Voi scrie in acest jurnal meniurile mele pentru concurs.

Deci, meniu 09.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, sunca, branza de vaci, cafea cu lapte
P: pui la cuptor cu muraturi
G : nuci
C : ciorba de gaina cu fidea, 2 bucatele de carne de porc la gratar

Anca22 09 feb 2013 20:51:05

Re: Jurnal Alinutzik
 
Felicitari pentru jurnal si sa iti fie de folos![*1*]

Adina14 09 feb 2013 21:07:59

Re: Jurnal Alinutzik
 
Ma bucur ca ti.ai deschis si tu casuta ta! Ce sa.ti spun...Jurnal de piatra! :)) :-* Sper sa postezi cat mai des si sa ai rezultate frumoase in continuare si cu NEDUKAN!
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m2...v4ofo1_400.jpg
http://24.media.tumblr.com/4d44afed0...lr4o1_1280.png
http://25.media.tumblr.com/973dd2fd0...mvt3o1_400.jpg

alinutzik 09 feb 2013 21:52:59

Re: Jurnal Alinutzik
 
Multumesc, fetelor, sunteti dragute! >:D< Adina, multam pentru *sfaturile* din poza, asta e secretul pentru un corp sanatos si frumos!

Adina14 10 feb 2013 09:12:01

Re: Jurnal Alinutzik
 
Eii, ia uite inca o bulinuta verde pe aici! ;;) Neata, Alina!>:D< Ce faci?

alinutzik 10 feb 2013 10:01:16

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1220711)
Eii, ia uite inca o bulinuta verde pe aici! ;;) Neata, Alina!>:D< Ce faci?


Neata, draguta! Uite bine, tocmai ce am luat micul dejun si am baut o cafeluta. :D Mai stau putin si trebuie sa plec la meditatii. :(( Imi este asa o lene sa ies din casa..e o vreme mohorata, numai buna de stat in pat si uitat la niste seriale. :x
Tu ce faci ? >:D<

Adina14 10 feb 2013 10:16:30

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1220720)



Neata, draguta! Uite bine, tocmai ce am luat micul dejun si am baut o cafeluta. :D Mai stau putin si trebuie sa plec la meditatii. :(( Imi este asa o lene sa ies din casa..e o vreme mohorata, numai buna de stat in pat si uitat la niste seriale. :x
Tu ce faci ? >:D<

Sa iti fie de bine :-*
Pana la ce ora ai meditatii?
Spor la invatat! Si eu trebuie sa ma apuc de scris ...n.am niciun chef de inca o saptamana plina de teste si ascultari :( Dar asta e, mai avem de tras pana la vacanta....
Daaa, e frumos sa stai in casa la caldurica, sa vezi cum ninge 8->
Take care ! O zi frumoasa!

alinutzik 10 feb 2013 20:39:22

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 10.02.013
MD: omleta cu tarate de ovaz, iaurt, peste afumat, branzica de vaci, cafea cu lapte
P: varza calita cu pulpe de pui
G: branza de vaci cu cacao si indulcitor
C: piept de pui la gratar, salata de varza
G: lapte cu cacao

SPORT: 50 min Asylum

Rallara 10 feb 2013 20:52:55

Re: Jurnal Alinutzik
 
Bine te-am gasit in casuta Ali!
Imi plac meniurile tale, si si stiulul de viata... fara diete, fara stricteturi auto-impuse, sport serios... o viata sanatoasa si frumoasa...:x:x
Succes la scoala!:-*:-*

alinutzik 10 feb 2013 22:44:44

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1221035)
Bine te-am gasit in casuta Ali!
Imi plac meniurile tale, si si stiulul de viata... fara diete, fara stricteturi auto-impuse, sport serios... o viata sanatoasa si frumoasa...:x:x
Succes la scoala!:-*:-*

Multumesc, scumpo! Meniurile mele sunt inca low carb, fiind dupa Dukan, trebuie sa am putin grija la inceput. Da, incerc sa fac din asta un stil de viata sanatos.. Din pacate, greutatea mea oscileaza foarte mult, nu pot sa ma mentin nici mancand sanatos. Slabesc doar cu stricteturi. Dar ma bazez mult pe sport.
Te pup. :*

alinutzik 11 feb 2013 19:58:22

Re: Jurnal Alinutzik
 
[COLOR="Red"][COLOR="Red"]Meniu 11.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, branza de vaci, sunca, cafea cu lapte
P: piept de pui la gratar, 2 felii de telemea, putina lipie
G: 2 pumni de nuci :( vreo 50 de grame cred, cam mult
C: varza calita si pulpa de pui


Sport din pacate nu am putut sa fac, m-am simtit obosita .. asa ca o sa fac programul de azi in ziua cand am liber.
Va pup. :*

alinutzik 12 feb 2013 16:46:44

Re: Jurnal Alinutzik
 
5 ataşament(e)
Si niste poze cu mine.. nu's reusite, dar macar se vede cam pe unde sunt .. :)) Promit sa mai imi fac.. Momentan tocmai ce am avut o "masa de sarbatoare" ( si fel principal si desert.. m-am cam porcit cu meniul de azi ..dar asta e )

Kclaudyia 12 feb 2013 18:10:21

Re: Jurnal Alinutzik
 
In sfarsit ti-ai facut si tu jurnal! >:D<>:D<

Imi plac pantalonii tai de sport, imi plac culorile care te zgarie pe retina :))

Se vede ca faci sport, iti straluceste pielea si e ferma!!

Felicitari ptr rezultatele de pana acum si sunt sigura ca pana pe 5 mai o sa arati de 10 ori mai bine! >:D<

alinutzik 12 feb 2013 18:13:20

Re: Jurnal Alinutzik
 
Multumesc, Claudia! Si eu ma astept la rezultate bune pana in mai, o sa am si hibirdul terminat si poate si Asylum 2 !!:D:D:D

Rallara 12 feb 2013 18:22:07

Re: Jurnal Alinutzik
 
Am vazut si eu pozele Ali, succes pe mai departe, nu e mult de lucru pentru ca se vede ca esti tonifiata:x:x Iar la cat sport faci si ce sanatos mananci, cele 5 kg pe care le vrei jos se vor topi cu siguranta... te pup!>:D<

alinutzik 12 feb 2013 18:30:27

Re: Jurnal Alinutzik
 
Multumesc, Rallara! Nu stiu daca o sa pot sa mai dau eu jos 5 kg, dar macar 2-3 as vrea! Dupa cum vezi, conformatia mea nu e chiar asa firava, iar 49 de kg cred ca ar fi totusi cam prea putin pentru mine.. Ma bucur ca imi spui ca "mananc sanatos" si am meniuri ok, mie nu mi se par asa reusite.. :)) Cred ca am ramas cu un pitic pe creier de la Dukan.

Rallara 12 feb 2013 18:35:18

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1222021)
Multumesc, Rallara! Nu stiu daca o sa pot sa mai dau eu jos 5 kg, dar macar 2-3 as vrea! Dupa cum vezi, conformatia mea nu e chiar asa firava, iar 49 de kg cred ca ar fi totusi cam prea putin pentru mine.. Ma bucur ca imi spui ca "mananc sanatos" si am meniuri ok, mie nu mi se par asa reusite.. :)) Cred ca am ramas cu un pitic pe creier de la Dukan.

Nu..., sunt ok...:x
Iar despre kg... tu stii... tu sa te simti bine in pielea ta, asta e important... oricum cantarul nu conteaza atat de mult cat oglinda. Si zi-mi Ralu, ce-i cu Rallara acolo, doar ne cunoastem!:)):P
Si eu am conformatia mai spotiva... si picioare formate... dar... cand aveam 58kg aratam splendid... vai... abia astept sa slabesc... de un an ma chinui sa ajung la 67...:(

alinutzik 12 feb 2013 18:46:27

Re: Jurnal Alinutzik
 
RALUCA :*:* eu de un an ma chinui sa ma mentin!! Anul trecut pe vremea asta aveam vreo 48 de kg, eram o schiloada, pe urma am reusit sa ajung pe la 50 inca de vreo 2 ori si niciodata nu m-am mentinut.. :))


Rallara 12 feb 2013 18:55:52

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1222032)
RALUCA :*:* eu de un an ma chinui sa ma mentin!! Anul trecut pe vremea asta aveam vreo 48 de kg, eram o schiloada, pe urma am reusit sa ajung pe la 50 inca de vreo 2 ori si niciodata nu m-am mentinut.. :))


Atunci iti zic si eu Alina... eu sunt mai prietenoasa asa, de asta ti-am zis Ali:):P:-*:-*
Cred si eu ca e greu cu mentinerea... si odata ce inaintam in varsta devine tot mai greu sa slabim si sa ne mentinem... trebuie batut fierul cat e cald.

alinutzik 12 feb 2013 19:42:56

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1222041)
Atunci iti zic si eu Alina... eu sunt mai prietenoasa asa, de asta ti-am zis Ali:):P:-*:-*
Cred si eu ca e greu cu mentinerea... si odata ce inaintam in varsta devine tot mai greu sa slabim si sa ne mentinem... trebuie batut fierul cat e cald.

Oricum eu cred ca acum slabim mai greu si pentru ca s-a obisnuit organismul sa manance frumos.. Dar noroc ca sportul da rezultate oricand !!

alinutzik 12 feb 2013 20:11:50

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 12.02.2013 (cheat day)
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, sunca, branza fagaras, un ou fiert, cafea cu lapte
P: supa de pui cu galuste, o pulpa de pui la gratar, 2 felii de telemea
G: o felie de placinta cu branza, 3 bomboane de ciocolata
C: varza calita si pulpa de pui

SPORT: 40 min Insanity

Daca m-as apuca sa calculez caloriile, cred ca as avea un soc :))

alinutzik 13 feb 2013 21:24:30

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 13.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, branza fagaras, sunca, cafea cu lapte
P: varza calita, pulpa de pui
G: 40 gr mix de fructe Nutline ( stafide, caju, migdale etc ), cafea cu lapte
C: ciorba de gaina cu taitei de casa, ceai cu o lingurita de miere

SPORT: 60 min ( 40 Insanity, 20 Asylum )

Rallara 14 feb 2013 09:21:30

Re: Jurnal Alinutzik
 
http://25.media.tumblr.com/f0f69e7d5...g2sjo1_500.png

alinutzik 14 feb 2013 15:32:33

Re: Jurnal Alinutzik
 
Hihi, Ralu, ce draguta esti tu cu poza asta cu happy V's day :)) Doar ca eu nu am niciun "valentin" si oricum, si de-as avea, nu cred ca as sarbatori in vreun fel aceasta zi .. mi se pare cam prea comerciala. :D Te pup :*

alinutzik 14 feb 2013 21:08:27

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 14.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, branza fagaras, sunca, cafea cu lapte
P: varza calita, pulpa de pui
G: rodie, cafea cu lapte
C: piept de pui la cuptor, muraturi
G: lapte cu cacao si indulcitor

Sport iar nu am facut ca ma doare foarte tare in gat.. Nu vreau sa ma chinui aiurea, mai ales ca azi nu am putut nici apa sa beau, doar lichide cat mai calde..

Kclaudyia 15 feb 2013 11:03:16

Re: Jurnal Alinutzik
 
Buna Alina!

ai racit? :( Sai ai grija de tine, sa bei ceiucuri, sa stai la caldurica.. Ia si niste vitamine eventual..

Cum merge hibridul? Mie mi se pare cu adevarat o provocare ce faci tu cu Shaun T.. Esti super de apreciat!! Bravo!!!

O zi frumoasa!

alinutzik 15 feb 2013 17:20:02

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1223716)
Buna Alina!

ai racit? :( Sai ai grija de tine, sa bei ceiucuri, sa stai la caldurica.. Ia si niste vitamine eventual..

Cum merge hibridul? Mie mi se pare cu adevarat o provocare ce faci tu cu Shaun T.. Esti super de apreciat!! Bravo!!!

O zi frumoasa!

Hei, Claudia, ma bucur ca ai trecut pe la mine! :D Nu sunt racita, doar ma doare in gat ..cred ca e de la apa rece sau chiar si iaurturi.. ca le mananc direct din frigider, nu le mai las si eu putin sa se dezmorteasca. Acum iau niste pastilute de gat si sunt mai bine.

Hibridul merge bine, doar ca sunt in urma cu o zi, pe care sper sa o recuperez. Multumesc pentru apreciere, nu e mare branza cu hibridul.. am mai facut workouturile astea, sunt obisnuita cu ele ..dar sunt curioasa cum o fi Asylum vol 2 :))..

Eu mai mult stau cu grija meniurilor.. cand nu am restrictie la asa multe lucruri, am impresia ca exagerez, dar nu stiu de ce.. uneori mi se pare ca mananc mult si prost :))

Te pup >:D<

alinutzik 15 feb 2013 20:07:14

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 15.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, sunca, branza fagaras, cafea cu lapte
G: 50 gr arahide
P: pui la cuptor
G: lapte cu cacao
C: kefir, urda

Cu Shaun iar nu pot sa ma distrez, gatul meu ar avea de suferit si mai mult daca o sa incep sa gafai si sa beau apa.. :( Dar azi m-am plimbat prin parc vreo ora, daca se pune si asta ca miscare .. Oricum, maine lucrez dublu b-)
Ma duc sa-mi fac muult ceai cald si ma bag la Romanii au talent. :))

alinutzik 15 feb 2013 20:15:13

Re: Jurnal Alinutzik
 
1 ataşament(e)
Aaaa, si apropo, nu prea inteleg calendarul asta al lor, poate ma ajuta careva. In unele zile sunt trecute 2 filmulete intre ele fiind / . Nu-mi dau seama daca trebuie facute amandoua sau doar unul la alegere. Cu toate ca, de exemplu, in ziua 4 nu prea e termen de comparatie intre cele 2, adica acolo nu cred ca poti sa alegi. Speed and Agility are vreo 45 de minute destul de intense, pe cand Cardio Abs tine 15 minute. DAR, in ziua 17, sunt puse 2 workouturi care te rup si separat, impreuna cred ca sunt TEROARE. Impreuna au vreo 100 minute intensitate maxima.
Pun calendarul aici ca sa-l vedeti si voi.

alinutzik 18 feb 2013 18:38:13

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 16.02.2013 ( cheat day )
MD: iaurt cu tarate, sunca, branza fagaras, cafea cu lapte
P: pui la cuptor
C: mix de alune, migdale, caju etc
C: cateva fursecuri daneze :x:x:x:"> si vreo 3 bomboane de cioco
Pe urma am iesit in oras si am baut niste suc si bere. x-(

Meniu 17.02.2013 ( meniu neconform )
MD: branza de vaci fagaras, un mar, cafea cu lapte
P: musaca cu o lingura de smantana
C: paine unsa cu unt si miere, ceai :">

ASTA E, O LUAM DE LA CAPAT!

alinutzik 18 feb 2013 21:31:57

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 17.02.2013
MD: branza fagaras, sunca, cafea cu lapte
P: pui la cuptor
G: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, cacao, indulcitor
C: tarta cu creier si oua, la cuptor

SPORT: 50 min Insanity


Kclaudyia 19 feb 2013 13:10:15

Re: Jurnal Alinutzik
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1223859)


Hei, Claudia, ma bucur ca ai trecut pe la mine! :D Nu sunt racita, doar ma doare in gat ..cred ca e de la apa rece sau chiar si iaurturi.. ca le mananc direct din frigider, nu le mai las si eu putin sa se dezmorteasca. Acum iau niste pastilute de gat si sunt mai bine.

Hibridul merge bine, doar ca sunt in urma cu o zi, pe care sper sa o recuperez. Multumesc pentru apreciere, nu e mare branza cu hibridul.. am mai facut workouturile astea, sunt obisnuita cu ele ..dar sunt curioasa cum o fi Asylum vol 2 :))..

Eu mai mult stau cu grija meniurilor.. cand nu am restrictie la asa multe lucruri, am impresia ca exagerez, dar nu stiu de ce.. uneori mi se pare ca mananc mult si prost :))

Te pup >:D<

Mie chiar nu mi se pare ca mananci exagerat.. Ba chiar mananci putintel ptr sportul pe care il faci.. Ce-ar fi tu sa nu te mai stresezi ca mananci mult, cred ca de aia si esti la platou.. Asa mi se intampla si mie, cand sunt stresata si frustrata atunci nu dau nimic jos nici de-a naibii..

Incearca sa mananci undeva la 1300-1400 de calorii si sa tii carbi cam la 130.. De fapt avad in vedere ca tu faci sport f solicitant e cam mic si 130...

Tu plangi ptr o felie de placinta si 3 bomboane? :)) Pai doua portii de tiramisu, alune, crakers salatini, sticks-uri.. asta cum ti se pare a? :D

alinutzik 19 feb 2013 18:37:02

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 19.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, sunca, urda, cafea cu lapte
G: o felie de tarta cu creier
P: pui la cuptor, o felie telemea, muraturi
G: salata de fructe din portocala, banana, mar, o lingurita de miere
C: supa de pui dukan

SPORT: 50 min Insanity


Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1225190)
Meniu 17.02.2013
MD: branza fagaras, sunca, cafea cu lapte
P: pui la cuptor
G: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, cacao, indulcitor
C: tarta cu creier si oua, la cuptor

SPORT: 50 min Insanity


Asta e meniul pe 18.

alinutzik 20 feb 2013 21:05:46

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 20.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, 2 felii de urda, sunca, cafea cu lapte
G: caju
P: 2 pulpe de pui la cuptor, 2 cremvursti de curcan
G: 1 portocala, 1 banana
C: budinca dietetica dr oetker ( cu lapte 0.1% si indulcitor )

alinutzik 21 feb 2013 21:25:01

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 21.02.2013
MD: iaurt cu tarate de ovaz si psyllium, urda, sunca, cafea cu lapte
P: ciorba de carne de porc slaba, o pulpa de curcan
G: 20 gr nuci, 20 gr cioco amara, cafea cu lapte
C: ciorba de pui dukan

SPORT: 40 min Asylum

alinutzik 23 feb 2013 09:01:13

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 22.02.2013
MD: omleta cu tarate de ovaz, branza de vaci, peste afumat, cafea cu lapte
G: un mar
P: sunca, telemea, cateva vreo 2-3 lingurite de pateu
G: caju
C: supa de pui dukan

Sport : 25 min Asylum

alinutzik 25 feb 2013 21:02:42

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 23 si 24 : hmmm, pe 23 am mancat niste prajitura, in rest normal, iar pe 24 a fost dezastru. :D

Meniu 25.02.2013
MD: 2 lg fulgi de ovaz, 2 lg tarate de ovaz, kefir, cafea cu lapte
G: 1 mar
P: supa de pui dukan
G: sunca presata, o felie de telemea, ardei gras
C: curcan la cuptor
G: 20 gr cioco amaruie

alinutzik 26 feb 2013 20:26:54

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 26.02.2013
M1: sunca, urda, rodie
M2: 1 banana
M3: o cana cu lapte si cacao
M4: supa de pui dukan, putina pulpa de curcan la cuptor
M5: cateva felii de cascaval si sunca

alinutzik 27 feb 2013 22:18:12

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 27.02.2013
M1: iaurt, tarate de ovaz, fulgi de ovaz, stafide
M2: 1 mar
M3: mix de caju, nuci, alune, migdale ( vreo 50 gr in total )
M4: salata de legume cu ton, 2 oua fierte
M5: o pulpa de pui la cuptor

alinutzik 04 mar 2013 20:29:41

Re: Jurnal Alinutzik
 
Meniu 02.03.2013 si 03.03.2013 = ambele neconforme, nu mai scriu ce am mancat. O zi este cheat day.

Meniu 04.03.2013
MD: 2 iaurturi mici cu 3 linguri tarate de ovaz, sunca, branza de vaci, cafea
P: ciorba de curcan, 150 gr piept de pui la gratar
G: 2 mere mici
C: fasole verde cu 2 pulpe de pui ( inferioare )

SPORT: 60 min


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:59:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO