forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal AndreeaGonzalez (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andreeagonzalez-11649.html)

andreeagonzalez 12 iun 2012 21:14:03

Jurnal AndreeaGonzalez
 
Slabutelor am nevoie de ajutorul vostru! Mereu am avut probleme cu greutatea, am trecut prin oribila experienta cu anorexia si bulimia de la 12 ani la 15, insa cu ajutorul medicilor mi.am revenit(cel putin asa cred) si am invatat sa treiesc din nou. De la 15 ani, pana in prezent (19 fara o sapt:d) mi-am mentinut greutatea in jur de 55 de kg, insa din luna aprilie pana la sf lui mai am fost plecata in Olanda, pentru un proiect#:-s si kilogramele in plus sau pus... pe 1 iunie a fost ziua tatalui meu ( s.a lasat cu multa mancare), vineri am fost la un botez, sambata la nunta... si uite asa m-am ales cu 10 kg in plus. Vreau sa le slabesc, sanatos si daca s-ar putea, repede... Mi.e frica, mie tare frica sa nu cad din nou in anorexie. Nu vreau sa retraiesc acea perioada in care sufeream, sufeream si iar sufeream.. De aceea m-am hotarat sa ma las pe "mainile "voastre

Va imbratisez,
Andreea

roxy04 12 iun 2012 21:59:41

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1066464)
Slabutelor am nevoie de ajutorul vostru! Mereu am avut probleme cu greutatea, am trecut prin oribila experienta cu anorexia si bulimia de la 12 ani la 15, insa cu ajutorul medicilor mi.am revenit(cel putin asa cred) si am invatat sa treiesc din nou. De la 15 ani, pana in prezent (19 fara o sapt:d) mi-am mentinut greutatea in jur de 55 de kg, insa din luna aprilie pana la sf lui mai am fost plecata in Olanda, pentru un proiect#:-s si kilogramele in plus sau pus... pe 1 iunie a fost ziua tatalui meu ( s.a lasat cu multa mancare), vineri am fost la un botez, sambata la nunta... si uite asa m-am ales cu 10 kg in plus. Vreau sa le slabesc, sanatos si daca s-ar putea, repede... Mi.e frica, mie tare frica sa nu cad din nou in anorexie. Nu vreau sa retraiesc acea perioada in care sufeream, sufeream si iar sufeream.. De aceea m-am hotarat sa ma las pe "mainile "voastre

Va imbratisez,
Andreea

buna andreea ma bucur ca ti-ai facut un jurnal si asa slabutele vor putea sa te ajute cu ce ai nevoie, si eu vreau sa slabesc la fel ca tine nu sunt experta dar am cateva cunostiinte in domeniu dar din pacate eu nu prea am vointa sa le pun in practica:-s
cred ca pentru inceput ar trebui sa ne spui cam ce mananci tu cam ce ai mancat intr o zi normala,daca faci sau nu sport, ce bei adik sucuri daca bei etc....>:D<

andreeagonzalez 13 iun 2012 13:34:05

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
de obicei obisnuiesc sa mananc destul de sanatos.. bine, obisnuiam.. Numai ca anul acesta, fiind primul an de facultate ( tres si multe nopti nedormite) am mancat foarte dezordonat si multe lucruri care st daunatoare siluetei. Marea mea problema st dulcuirile ( cui nu-i plac? :)) ) Meniul de ieri a aratat cam asa:
Dimineata: Cafea+ 2 felii de paine prajita integrala cu braanza dietetica
Gustare 1: un mar si 2 batoane de cereale fitness
Pranz: Salata de ton cu 20g de paste integrale, 20g masline
Gustare 2: 100g covrigei vanilati
Cina: Conopida cu un cartof fiert si 30g de paine

La toate astea se adauga si coca-cola..:-s..

Cu sportul ma impac destul de bine, numai ca, in ultimele luni la-am lasta de o parte..:-s stiu.. rusinica.. inainte obisnuiam sa merg de 3 ori pe saptamana la sala iar in zilele in care nu mergeam, ieseam seara o ora la mers, in cazul in care aveam timp..
Incerc sa-mi reiau obiceiurile numai ca st in sesiune..:-s si cand st stresata pofta de dulce da navala peste mine..:(

roxy04 13 iun 2012 13:53:47

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1066993)
de obicei obisnuiesc sa mananc destul de sanatos.. bine, obisnuiam.. Numai ca anul acesta, fiind primul an de facultate ( tres si multe nopti nedormite) am mancat foarte dezordonat si multe lucruri care st daunatoare siluetei. Marea mea problema st dulcuirile ( cui nu-i plac? :)) ) Meniul de ieri a aratat cam asa:
Dimineata: Cafea+ 2 felii de paine prajita integrala cu braanza dietetica
Gustare 1: un mar si 2 batoane de cereale fitness
Pranz: Salata de ton cu 20g de paste integrale, 20g masline
Gustare 2: 100g covrigei vanilati
Cina: Conopida cu un cartof fiert si 30g de paine

La toate astea se adauga si coca-cola..:-s..

Cu sportul ma impac destul de bine, numai ca, in ultimele luni la-am lasta de o parte..:-s stiu.. rusinica.. inainte obisnuiam sa merg de 3 ori pe saptamana la sala iar in zilele in care nu mergeam, ieseam seara o ora la mers, in cazul in care aveam timp..
Incerc sa-mi reiau obiceiurile numai ca st in sesiune..:-s si cand st stresata pofta de dulce da navala peste mine..:(

si eu incerc sa mananc sanatos dar nu imi iese zilnic acest lucru:-s si eu ma lupt cu cola si acum usor usor incep sa mai elimin din cantitatea care eu consumam inainte:P
nu sunt experta dar 2 batoane de fitness mi se parcam multe era suficient 1 eu stiu ca sunt bune dar si alea contin dulce apoi covrigei nu au cecauta in rest mi se pare ok...
parerea mea termina cu sesiunea si aceasta perioada fi rasfatata mananca ce ai tu pofta iar dupa sesiune te pui pe treaba linistita acasa iti prepari tu mancarica sanatoasa si o sa fie mai bine incearca treptat sa le elimini :P multa bafta si mai da de veste >:D<

andreeagonzalez 13 iun 2012 13:57:20

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
uf.. nici nu stii ce chef am de mamaligutza, cu branza si cu carnitza la ceaun...
aici in spania .. mai rar asa ceva..:)) imi lasa gura apa

roxy04 13 iun 2012 14:08:58

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1067014)
uf.. nici nu stii ce chef am de mamaligutza, cu branza si cu carnitza la ceaun...
aici in spania .. mai rar asa ceva..:)) imi lasa gura apa

aloeu imi faci pofta:D
in vacanta vi in romania?

andreeagonzalez 13 iun 2012 21:03:29

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1067023)
aloeu imi faci pofta:D
in vacanta vi in romania?

Uh... nu rezist fara sa nu vin...:) st nascuta in spania, tata fiind spaniol, mama romanca si daca nu vin de Craciun si vara in Romania, anu merge foarte prost :))
in august o vin, si zilele mi se par ca trec atat de greu.. sa vad eu cum o sa ma abtin de la cozonacii facuti de bunica..:)) nici nu vreau sa ma gandesc ca intru in depresie

andreeagonzalez 13 iun 2012 21:24:57

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Slabutelor.. azi am dat-o in bar rau de tot cu dieta... am avut o zi foarte foarte incarcata.. un examen, 3 ore de practica, acasa iar cu nasul in carti... si mi.e frica sa imi calculez caloriile mancate azi pentru ca ma deceptionez..meniul pe ziua de azi arata cam asa:
Dimineatza: cafea, un iaurt si 2 felii de paine prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: Supa de legume cu pui
Gustare 2: un pachet de discuiti si 5 cubuletze de ciocolata
Cina: 100 g de cirese

st dezamagita... insa de maine imi "incarc bateriile". :-s

Azi, a cumparat mama o carte despre dieta Dunkan, insa , am dubiile mele.. a incercat--o cineva?

mihaela01 13 iun 2012 21:40:28

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
nu ai de ce sa fi dezamagita :-L gustarea aia de dulce e ceva dar in rest e bine:-w si asa trebuie sa te obisnuiesti treptat sa scapi de dulciuriL:( sau sa papi odata la cateva zile in cantitati mici bineinteles:D si cu coca-cola..eu ma declar fana pepsy:)) incearca compoturile daca iti plac:) eu imi potolesc pofta de dulce si pofta de suc cu compot de visine facut de mama in casa=p~ este ft bun:"> sau daca tot esti asa de pofticioasa cand vine vorba de ceva dulce , de ce nu incerci melcisori cu lapte? pe care ii poti prepara tu acasa.. nu stiu cate kcal au dar cred ca sunt mult mai sanatosi decat biscuti,batoanele sau ciocolata din comert:) spor la dieta!:)

andreeagonzalez 13 iun 2012 21:58:00

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
am aruncta toate tentatiile din casa..:)) si mama e la dieta asa ca, am companie.... eu nu ma prea omor cu sucurile, dar cum a venit caldura un pahar rece de suc merge tare bine :))... de maine o sa incerc sa il inlocuiesc cu ceai indulcit cu zaharina sau cum m-ai spus tu, compot...
in schimb, cu dulciurile facute in casa, am un fix: am ideea ca ingrasa. la 16 ani, cand am fost internata pt anorexie, ca desert imi dadeau lapte cu fidea, orez cu lapte etc si eram oblligata sa mananc tot si de atunci, am zis NU .. NEVER asa ceva:)).. stiu ca st mult mai sanatoase in comparatie cu ciocolata. biscuitii sau alte prostii dar... fixul e fix:))

>:d<

mihaela01 13 iun 2012 22:06:21

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
:)) depinde nu ingrasa chiar toate dulciurile facute in casa:)) eu de suc eram dependenta nu zic ca nu as bea si acum daca as avea o sticla langa mn:-" dar ma multumesc cu compot=p~ incearca compotul de visine e la fel ca sucul de visine din comert (daca iti plac alea) dar mai bun si mult mai sanatos:D mie una nu imi plac ceaiurile>:P doar cand sunt bolnava (atunci trebuie sa beau:)) )

andreeagonzalez 13 iun 2012 22:16:31

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Aici in spania.. nu se gasesc visine:(.Am in dulap vreo 5 borcane de dulceata de visine trimise de bunica, pe care nu mam indurat sa le arunc:)) ...
Mi.e imi plac ceaiurile, insa numai indulcite.. daca nu, nu-l beau. Mi se face raua
Cu sucul, eu in ultimele luni, am inlocuit coca-cola normal cu cea light sau zero... Nici una nui mai sanatoasa ca cealalta insa se spune ca cea light si zero nu au zahar...Cand chiar nu mai poti de pofta (urasc senzatia X( ) incearca pepsi light. Cea mai buna alegere ar fi fresh-urile de fructe... recunosc, nu ma dau in vant asa tare dupa ele :))

mihaela01 13 iun 2012 22:27:39

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
hm eu ador fructele:"> si fresh-urile nu am incercat pana acum:D eu ti-as recomanda sa nu mai bei cola zero sau light:| bea mai bine normal cand ai pofta...am vrut sa imi iau si eu odata si mi-a spus mama si o prietena de familie cam ce contine:)) sunt mult mai nenorocite decat cola normal:| au alte substante mult mai periculoase:D si oricum produsele light sau zero tot contin zahar nu in aceasi cantitate dar tot contin..acum pe bune crezi ca pe eticheta sunt trecute toate prostiile pe care le contine un anumit produs? eu nu cred..:D

roxy04 13 iun 2012 22:49:03

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
fetelor ce ai mancat depinde oarecum si de ceefort ai depus in ziua respectiva ca daca te duci sa muncesti intensiv 12 ore va spun ca nu ati rezista numai cu atat iti trebuie mancare sa poti face fata daca stai toata ziua si nu faci nimic atunci e ok ...spre exemplu mama mea care era mai grasa ca mine sau aproximatin acum arata traznet si bea suc prajeli totce ii pica dar in schimb de cand a plecatcu tata in strainatate si munceste mult mai mult a slabit foarte mult si acolo nu bea decat suc ca apa nui buna apa plata si minerala nu ii place asa ca poti manca orice daca nu faci miscare normal ca se depune .....;)

andreeagonzalez 14 iun 2012 15:01:38

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
perfect de acord.. de exemplu sportivi, momanca mult mai mult decat o persoana normala si au un corp:>.. acum depinde si de organism, st persoane care se ingrasa repede ( ma incadrez in categorie) si persoane care st foarte slabe si mananca detoate la orice ora etc... o persoana cu o greutate normala , si care nu are tendinte de ingrasare, poate sa manance toate prostiile, sa nu se ingrasa, dar in schimb, sa aiba analizele varza... asa ca fetelor.. MANCATUL SANATOS si SPORTUL st cheia pt o VIATA SANATOASA...

pana acum st destul de multumita de "treaba" facuta azi... fara tentatii.. deocamdata.. diseara postez meniul.. la toate astea se adauga si o ora de jucat tenis:d .. ar fi fost mai mult de o ora numai ca pe caldura asta...
#:-s#:-s

roxy04 14 iun 2012 15:59:12

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068030)
perfect de acord.. de exemplu sportivi, momanca mult mai mult decat o persoana normala si au un corp:>.. acum depinde si de organism, st persoane care se ingrasa repede ( ma incadrez in categorie) si persoane care st foarte slabe si mananca detoate la orice ora etc... o persoana cu o greutate normala , si care nu are tendinte de ingrasare, poate sa manance toate prostiile, sa nu se ingrasa, dar in schimb, sa aiba analizele varza... asa ca fetelor.. MANCATUL SANATOS si SPORTUL st cheia pt o VIATA SANATOASA...

pana acum st destul de multumita de "treaba" facuta azi... fara tentatii.. deocamdata.. diseara postez meniul.. la toate astea se adauga si o ora de jucat tenis:d .. ar fi fost mai mult de o ora numai ca pe caldura asta...
#:-s#:-s

da asa este foarte cald...
tu ce mai papi de dieta ca eu sunt in pana de idei:P

andreeagonzalez 14 iun 2012 21:15:04

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
pai... pastai fierte, conopida, spanac, mazare, crema de legume, praz cu masline, ghiveci de legume, supe de toate felurile, si muulte salate ( mai ales acum vara cand nu prea intra mancarea). la toate astea adaug peste, carne... si eu stau cam prost la capitolul idei, insa cum imi plac la nebunie salatele, incerc sa fac cu multa imaginatie... :)

andreeagonzalez 14 iun 2012 21:17:50

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
meniul meu pe ziua de azi a fost asta:
Dimineata: Lapte cu 2 felii de paine integrala prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: salata cu 75g branza dietetica si o lingura de boabe de porumb
Gustare 2: un iaurt 0,0% grasimini
Cina: o rosie

ce parere aveti?? deocamdata inca nu ma incumetez sami calculez caloriile, o sa ma obsesionez si dupa o sa fie mai rau..:-s

Twisty 14 iun 2012 21:23:09

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068364)
meniul meu pe ziua de azi a fost asta:
Dimineata: Lapte cu 2 felii de paine integrala prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: salata cu 75g branza dietetica si o lingura de boabe de porumb
Gustare 2: un iaurt 0,0% grasimini
Cina: o rosie

ce parere aveti?? deocamdata inca nu ma incumetez sami calculez caloriile, o sa ma obsesionez si dupa o sa fie mai rau..:-s


Mi se pare ca ai mancat prea putin... la cina o rosie si atat??Nu iti este foame?:-s

andreeagonzalez 14 iun 2012 21:30:00

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
foame... nu prea.. adevaru-i ca, sunt destul de stresata cu sesiunea... si in perioade din astea am niste stari aiurea... ori mananc lucruri care nu trebuie.. ori mananc prea putina mancare.. o sa incerc sa.i gasesc remediu
pt maine imi propun sa mananc un pic mai bine ( mama a facut mareze cu carne. miamii ;)) )..

ca venea vorba de idei, voi ce mai mancati? ceva usor de facut sii bun si dietetic??

Twisty 14 iun 2012 21:35:42

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068373)
foame... nu prea.. adevaru-i ca, sunt destul de stresata cu sesiunea... si in perioade din astea am niste stari aiurea... ori mananc lucruri care nu trebuie.. ori mananc prea putina mancare.. o sa incerc sa.i gasesc remediu
pt maine imi propun sa mananc un pic mai bine ( mama a facut mareze cu carne. miamii ;)) )..

ca venea vorba de idei, voi ce mai mancati? ceva usor de facut sii bun si dietetic??

Incearca sa mananci mai bine...nu te infometa pentru ca iti faci rau singura!Daca mananci sanatos nu o sa te ingrasi,te asigur:).
Eu astazi am avut pofta de omleta asa ca mi-am satisfacut`o :D.Omleta din 2 oua cu putina ceapa alaturi de o salata mare de cruditati:)(la pranz).

andreeagonzalez 14 iun 2012 21:51:51

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Hm.. suna bine.. maine iti fur idea..:P

Slabutelor , v.am lasat. Ma duc la somn ca am avut o fi foarte incarcata! Maine e vineri...:x:x
Spor la slabit si nu va dati batute! O seara frmoasa sa aveti!:*

Twisty 14 iun 2012 21:56:13

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Vise placute!>:D<

https://encrypted-tbn3.google.com/im...5hUs8Z2T9VgPWE

mihaela01 14 iun 2012 22:28:00

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
ai papat prea putin:( mai adauga peste fript sau la cuport.. sau carnita la fel fripta/fiarta la tig cu aburi..:D

roxy04 15 iun 2012 11:12:20

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
sa ai o zi de vineri asa cum esti tu...superba>:D<

Twisty 15 iun 2012 12:24:53

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
http://dl10.glitter-graphics.net/pub...h7uy9ng9e7.gif

andreeagonzalez 15 iun 2012 13:28:03

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Fetelor am jumatate de ora libera si am zis sa intru sa va salut..! Mai e destul pana la ora mesei.. ajung acasa cam peste 2 ore.. si o sa mananc salata de ton si o omleta facuta dintr-un ou.
Azi am o stare de spirit foarte foarte faina :)) am aprobat examenu de filosofie.. pf.. ce stres..:))
Voi mai faceti??

lucia ely 15 iun 2012 17:44:01

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
salut!
felicitari:) pt examen:D
ce ai mai mancat azi?:)

roxy04 15 iun 2012 23:03:29

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068915)
Fetelor am jumatate de ora libera si am zis sa intru sa va salut..! Mai e destul pana la ora mesei.. ajung acasa cam peste 2 ore.. si o sa mananc salata de ton si o omleta facuta dintr-un ou.
Azi am o stare de spirit foarte foarte faina :)) am aprobat examenu de filosofie.. pf.. ce stres..:))
Voi mai faceti??

felicitari pentru examen...
cu dieta cum stai te descurci tentatii ceva?:D:D::D mai povesteste;) pupici

andreeagonzalez 16 iun 2012 18:44:56

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
am disparut .. dar am revenit.. ieri am fost in oras cu familia( vinerea dupa.amiaza o petrecem impreuna) si am mancat la restaurant...am ales ceva sanatos: langostini cu salata, insa la desert....nu am putut refuza inghetata... cu toate ca am luat numai cateva lingurite. Oricum, st mandra pt ca am rezistat si nu mam indopat cu mancare nesanatoasa.

Astazi am avut auditie cu orchestra (cant la vioara) si dupa, am mers cu totii sa mancam... si am cazut in tentatie: am mancat o felie de tort:-s.. in schimb am iesit 2 ore la alergat. Meniul pe azi e cam asta:

Dimineata: cafea cu lapte, o felie de paine prajita si un ou fiert
Gustare 1: un mar
Pranz: orez cu pui la cuptor si cam 30 de g de paine.. si tort:(
Gustare 2: un actimel
Cina: voi manca salata cu branza dietetica

Zilele astea incerc sa ma controlez. de sapt viitoare o sa ma pun serios pe treaba.. luni mai am inca 2 examene si scap: st un pic stresata... si plus ca marti e ziua mea si o sa trebuiasca sa gust din tort si... insa incerc sa compensez prin sport :)

Voi ce mai faceti fete dragi?? Cum merge cu dieta?? Ce planuri aveti pt week.endul asta?:)

Va pupacesc

Twisty 19 iun 2012 10:52:54

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Buna!:)
Unde ai disparut?Cum merge cu dieta?
Sa ai o zi minunta si lipsita de tentatii!>:D<

http://4.bp.blogspot.com/-0Cy8yBda2a...Y/s320/030.gif

andreeagonzalez 28 iun 2012 01:08:39

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Fetelor imi pare rau ca am disparut asa.... fara sa zic nimic!! Pe 17 iunie am pleacat la Madrid la verisioara mea scumpa si iubita, unde mi-am facut de fapt :)) din toate punctele de vedere... da, si din cel al dietei.. am mancat multe dulciuri, sucuri.... dar nu m-am ingrasat.. tot in 65 st. Sotul verisoarei mele e endocrinolog asa ca am profitat un pic pt ai cere sfatul cu privinta la ce si cum asi putea sa mananc, cum sa combin alimnetele... si am facut cu el o dieta super faina, usoara, accesibila... problema mea e ca retin lichide, dar mi-a sugerat sa imi iau de la farmacie niste fiole, care se dizolva in apa si care cica st bune.. a da, si mai putina salata verde pt ca contribuie la retinerea apei: o sa incerc sa o inlocuiesc cu spanac si alte ierburi... Sper sa mearga bine.. a da, uitasem sa ma laud:))) de maine ma apuc serios de facut sport..in fiecare zi 2 ore de tenis ca daca tot e frumos afara, profit ca sa nu mai cheltui banii la sala ca e criza si viata de student e grea...

in rest, voi ce mai faceti?????? toate bune? cum merge dieta?
va papacesc:*

nikole89 08 iul 2012 16:37:46

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1066464)
Slabutelor am nevoie de ajutorul vostru! Mereu am avut probleme cu greutatea, am trecut prin oribila experienta cu anorexia si bulimia de la 12 ani la 15, insa cu ajutorul medicilor mi.am revenit(cel putin asa cred) si am invatat sa treiesc din nou. De la 15 ani, pana in prezent (19 fara o sapt:d) mi-am mentinut greutatea in jur de 55 de kg, insa din luna aprilie pana la sf lui mai am fost plecata in Olanda, pentru un proiect#:-s si kilogramele in plus sau pus... pe 1 iunie a fost ziua tatalui meu ( s.a lasat cu multa mancare), vineri am fost la un botez, sambata la nunta... si uite asa m-am ales cu 10 kg in plus. Vreau sa le slabesc, sanatos si daca s-ar putea, repede... Mi.e frica, mie tare frica sa nu cad din nou in anorexie. Nu vreau sa retraiesc acea perioada in care sufeream, sufeream si iar sufeream.. De aceea m-am hotarat sa ma las pe "mainile "voastre

Va imbratisez,
Andreea

buna andreea imi pare bine sa te cunosc!:-*
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1067327)
Slabutelor.. azi am dat-o in bar rau de tot cu dieta... am avut o zi foarte foarte incarcata.. un examen, 3 ore de practica, acasa iar cu nasul in carti... si mi.e frica sa imi calculez caloriile mancate azi pentru ca ma deceptionez..meniul pe ziua de azi arata cam asa:
Dimineatza: cafea, un iaurt si 2 felii de paine prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: Supa de legume cu pui
Gustare 2: un pachet de discuiti si 5 cubuletze de ciocolata
Cina: 100 g de cirese

st dezamagita... insa de maine imi "incarc bateriile". :-s

Azi, a cumparat mama o carte despre dieta Dunkan, insa , am dubiile mele.. a incercat--o cineva?

vezi ca caloriile tale sunt in regula!
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1068364)
meniul meu pe ziua de azi a fost asta:
Dimineata: Lapte cu 2 felii de paine integrala prajita
Gustare 1: un mar
Pranz: salata cu 75g branza dietetica si o lingura de boabe de porumb
Gustare 2: un iaurt 0,0% grasimini
Cina: o rosie

ce parere aveti?? deocamdata inca nu ma incumetez sami calculez caloriile, o sa ma obsesionez si dupa o sa fie mai rau..:-s

fata eu una ma simt atasata de tine deci sa iti spun ceva! ai grija sa nu patesti ca si data trecuta te rog! observ cu parere de rau ca dimineata nu mananci destul pranzul e ok gustarile minunate dar sa stii ca si cina e importanta! mie un o rosie cu 18 calorii nu mar ajuta sa merg nici pana la usa! uite eu am reusit sa slabesc dar nam stat moarta de foame chiar daca seara numi era foame bagam ceva acolo ca sa nu ma imbolnavesc te rog sa fii foarte atenta noi toate slabutele de aici o sa te invatam numai de bine!
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1068365)
Mi se pare ca ai mancat prea putin... la cina o rosie si atat??Nu iti este foame?:-s

sunt absolut de acord! fata scumpa sa nu te infometezi din nou!>:D<:-* ai grija de tine! corpul nostru e ca un templu trebuie sa avem grija de el!>:D<:-*:-*

nikole89 08 iul 2012 16:44:07

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de andreeagonzalez (Post 1069646)
am disparut .. dar am revenit.. ieri am fost in oras cu familia( vinerea dupa.amiaza o petrecem impreuna) si am mancat la restaurant...am ales ceva sanatos: langostini cu salata, insa la desert....nu am putut refuza inghetata... cu toate ca am luat numai cateva lingurite. Oricum, st mandra pt ca am rezistat si nu mam indopat cu mancare nesanatoasa.

Astazi am avut auditie cu orchestra (cant la vioara) si dupa, am mers cu totii sa mancam... si am cazut in tentatie: am mancat o felie de tort:-s.. in schimb am iesit 2 ore la alergat. Meniul pe azi e cam asta:

Dimineata: cafea cu lapte, o felie de paine prajita si un ou fiert
Gustare 1: un mar
Pranz: orez cu pui la cuptor si cam 30 de g de paine.. si tort:(
Gustare 2: un actimel
Cina: voi manca salata cu branza dietetica

Zilele astea incerc sa ma controlez. de sapt viitoare o sa ma pun serios pe treaba.. luni mai am inca 2 examene si scap: st un pic stresata... si plus ca marti e ziua mea si o sa trebuiasca sa gust din tort si... insa incerc sa compensez prin sport :)

Voi ce mai faceti fete dragi?? Cum merge cu dieta?? Ce planuri aveti pt week.endul asta?:)

Va pupacesc

hai scumpo ca e bine sa papi tort ca doar nu o fi foc asa o gurita 2 :D

roxy04 11 iul 2012 09:07:02

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
ti-am adus o limonada rece sa te racoreascain zilele caniculare
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...tg2N3ni1gO_okQ

Jen 11 iul 2012 10:26:07

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1067349)
nu ai de ce sa fi dezamagita :-L gustarea aia de dulce e ceva dar in rest e bine:-w si asa trebuie sa te obisnuiesti treptat sa scapi de dulciuriL:( sau sa papi odata la cateva zile in cantitati mici bineinteles:D si cu coca-cola..eu ma declar fana pepsy:)) incearca compoturile daca iti plac:) eu imi potolesc pofta de dulce si pofta de suc cu compot de visine facut de mama in casa=p~ este ft bun:"> sau daca tot esti asa de pofticioasa cand vine vorba de ceva dulce , de ce nu incerci melcisori cu lapte? pe care ii poti prepara tu acasa.. nu stiu cate kcal au dar cred ca sunt mult mai sanatosi decat biscuti,batoanele sau ciocolata din comert:) spor la dieta!:)

Eu zic ca in loc de compot merge bine un ceai sau un suc stors proaspat din fructe, compoturile contin destul de mult zahar! :)

Jen 11 iul 2012 10:32:11

Re: Jurnal AndreeaGonzalez
 
Sunt total de acord cu Nicole, sa nu mai mergi pe un drum pe care ai fost deja.
Pranzurile sunt cam saracacioase.
Crede-ma, eu am slabit 10 kg, doar facand sport si mancand normal. Ce am eliminat au fost sucurile din comert, de orice natura, carbogazoase sau nu; am eliminat fast-food-ul si prajelile iar dulciuri sau ceva dulce mancam de 2 ori pe saptamana.
Atat! In rest mancam orice, si am slabit sanatos.
Azi nu fac sport, mananc la fel si ma mentin eroic. Am pus ceva kilograme atunci cand m-am lasat de fumat, 4kg care merg singure jos, treptat.
Nu te grabi sa slabesti, nu alearga nimeni dupa tine cu pusca :) Ai tot timpul din lume. >:D<
Ai grija de sanatatea ta, si crede-ma SE POATE, fara diete, fara chin, fara infomentare, fara depresii, doar cu buna dispozitie, veselie, speranta si ... vointa!
ITI GARANTEZ!


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:10:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO