forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ankutzelu-inapoi-treaba-vine-vara-trebuie-aratam-bine-11391.html)

Ankutzelu 21 apr 2012 08:47:51

Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Buna fetelor. Nu stiu voi cum ati trecut de Paste, dar eu am pus vreo 3-4 kg pe mine, inclusiv cu 2 saptamani de post si multi carbohidrati. In februarie aveam 47 de kg, acum am 51. Nu mai spun ca asta vara aveam 44. Asa ca ma pun din nou pe treaba, cu toate armele pe care le am la dispozitie: dieta, sport, ceai verde, ceaiuri de slabit, tarate de ovaz, seminte de in si psyllium, orice ma poate ajuta in lupta cu kilogramele. Ma ghidez dupa regimul Montignac, care pentru mine devenise aproape un stil de viata, inainte sa scap in mancarea asta nesanatoasa. Spun "ma ghidez" pentru ca nu il urmez 100%, dar ii respect principiile si incerc sa mananc cat mai sanatos cu putinta, fara chestii preparate in comert, cu o gramada de E-uri si adaosuri. O sa incerc sa postez in fiecare zi meniul meu, ce sport am facut si evolutia. Vreau sa vad mai mult pentru mine ce progrese fac si ce evolutie am. Cine vrea sa mi se alature este bun venit. Sa trecem la treaba!;)

happygirldiana 21 apr 2012 09:43:37

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Citat:

Anterior postat de Ankutzelu (Post 1019246)
Buna fetelor. Nu stiu voi cum ati trecut de Paste, dar eu am pus vreo 3-4 kg pe mine, inclusiv cu 2 saptamani de post si multi carbohidrati. In februarie aveam 47 de kg, acum am 51. Nu mai spun ca asta vara aveam 44. Asa ca ma pun din nou pe treaba, cu toate armele pe care le am la dispozitie: dieta, sport, ceai verde, ceaiuri de slabit, tarate de ovaz, seminte de in si psyllium, orice ma poate ajuta in lupta cu kilogramele. Ma ghidez dupa regimul Montignac, care pentru mine devenise aproape un stil de viata, inainte sa scap in mancarea asta nesanatoasa. Spun "ma ghidez" pentru ca nu il urmez 100%, dar ii respect principiile si incerc sa mananc cat mai sanatos cu putinta, fara chestii preparate in comert, cu o gramada de E-uri si adaosuri. O sa incerc sa postez in fiecare zi meniul meu, ce sport am facut si evolutia. Vreau sa vad mai mult pentru mine ce progrese fac si ce evolutie am. Cine vrea sa mi se alature este bun venit. Sa trecem la treaba!;)

Buna, Anku!!Si eu am pus pe mine, sigur!Nu stiu cat pentru ca nu vreau sa ma cantaresc acum:))Mai astept, de luni sau chiar de maine incep si sportul,iar:)Acum sunt la serviciu.Am spus ca voi fi cumpatata insa am mancat de toate si fara limita si mustrari de constiinta:))Dar am trecut sa iti urez bafta si ambitie, ca reusim noi!Asa cum am reusit o data, o facem si de data asta!Gata, sarbatori nu mai sunt, nu mai avem ce face!La treaba!
>:D<
Sa ai o zi buna!http://www.jhocy.com/graphics/weekend11.gif

Ankutzelu 21 apr 2012 10:05:53

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Asa e. Si eu am mancat de toate, nu am mai tinut cont de nimik. si pasca, si cozonac, dulciuri, tot ce se putea. si in post cartofi si prajiti pe deasupra de cateva ori. asa ca se vede bine. dar ma pun pe treaba si daca am reusit de mai multe ori pana acuma, o sa o fac si de data asta. bafta multa si tie!

happygirldiana 21 apr 2012 10:08:12

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Citat:

Anterior postat de Ankutzelu (Post 1019346)
Asa e. Si eu am mancat de toate, nu am mai tinut cont de nimik. si pasca, si cozonac, dulciuri, tot ce se putea. si in post cartofi si prajiti pe deasupra de cateva ori. asa ca se vede bine. dar ma pun pe treaba si daca am reusit de mai multe ori pana acuma, o sa o fac si de data asta. bafta multa si tie!

Merci!O sa continui cu hipocalorica eu!;))Tu mergi tot cu Montignac sau mai tarziu ai de gand sa schimbi?

Ankutzelu 21 apr 2012 10:14:56

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Pentru mine Montignac e sfant. Nu imi place sa fiu constransa la cantitati sau la meniuri si nici sa numar caloriile tot timpul. Dar fiecare face ce i se potriveste mai bine

Floriana Simona 21 apr 2012 17:28:37

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Buna.Daca ai reusit odata o sa mai reusit si alta data:))La felk sunt si eu in vara slabisem eram multumita cum aratam(mi-a fost apogeul la momentul respectiv),dar usor,usor am renuntat nu am mai intrat pe site nu am mai facut sport si am pus la loc tot.Cu o saptaman inainte de paste reusisem sa urmez drumul cel bun,dar dupa paste m-am ratacit:((Dieta o sa incep de luni(sunt de la tara)si nu o sa mai fie mami cu o multime de bunatati dupa mine.Multa bafta>:D<Ce sport ai facut,ce intentionezi sa faci acum?Eu fac tae bo insane abs,e foarte,foarte bun la mine dupa 3-4 zile se vad rezultatele>:D<

Ankutzelu 22 apr 2012 08:03:48

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Buna Flori. eu fac bicicleta in casa, imi place la nebunie sa pedalez pe muzica. dar am si banda de alergat (pe care nu prea o folosesc), minge din aia mare swissball si greutati. le combin. am mai facut si zumba si bellydance. dar cel mai mult imi place pe bicicleta. ieri am mers 30 de min, si alaltaieri 50. asa ma relazex pe bicicleta, mai ales dupa o zi de munca obiositoare, imi ia toate gandurile si ma simt foarte bine dupa aia, vesela si bine dispusa, si a doua zi de dimineata la fel.
plus ca ieri am gatit 3 ore si cred ca pot sa le pun si pe astea la miscare, nu? ca am stat numai in picioare si am fost continuu in miscare cu taiatu cu spalatu etc.

Ankutzelu 22 apr 2012 08:48:01

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
ieri am mancat putin si des, pentru ca imi era foame tot timpul. asa mi se intampla dupa o perioada cand mananc mult. deci am mancat asa:
ora 8 - un ou fiert
ora 9 - o salata mica cu ou, ton, rosii, castraveti, ceapa, cateva picaturi ulei masline
ora 11 - o portocala
ora 2 - 1 lapte batut light 330 ml
ora 4 - ciorba de miel curata de grasime cu multe legume si putina carne
ora 5 - 2 piftelute facute la cuptor si 2 linguri de piure cartofi (am gustat pentru ca faceam pentru bunica)
ora 7:30 - ciorba radauteana cu piept pui, morcov, pastarnac, verdeturi si smantana slaba (am lasat si legumele inauntru, taiate rondele mari pentru ca sunt sanatoase)
ora 9 - 1 pahar vin rosu de casa si oooppppsssss: o inghetata (dar dupa am mers 30 min pe bici si mi-am facut si masaj la burta cu relax&tone vreo 10 min)
apa am baut cam 2 litri si un santal 100% portocale 500 ml in timpul zilei si vreo 2 cafele cu zaharina, un ceai sveltaflor seara si 2 pastile de ceai verde decofeinizat in timpul zilei (1 dimineata 1 pranz) si o l-carnitina pastila la 4 ca eram rupta de oboseala si mai aveam treaba.
cam asta e tot. pare mult, dar pentru prima zi de regim, ce parere aveti? eu nu pot sa mananc cantitati reduse, sa numar caloriile, etc. mananc cand mi-e foame, incerc sa elimin carbohidratii cat mai mult si sa tin cont de indicele glicemic. STIU CA AZI NU A FOST PERFECT, dar I'll do my best zilele urmatoare.

Ankutzelu 23 apr 2012 07:00:09

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Buna dimineata fetelor. Vad ca nimeni nu imi zice nimic deocamdata:(. poate pentru ca a fost si weekendul si cald afara si toata lumea a fost la plimbare sau la iarba verde. nu-i nimic, eu continui cu raportul pe ziua de ieri. deci am mancar asa:
ora 9 - un mar
ora 10 - salata cu rosii, castraveti, ceapa verde si ou fiert si 1/2 felie drob
ora 1 - un suc de portocale si grapefruit proaspat stors
ora 2 - o piftea la cuptor
ora 5 aprox - un redd's cu lamaie si niste seminte de fl. soarelui (eram in starnd cu niste prieteni), 1 felie mica cozonac
ora 7:30 - cotlet de porc la gratar si o salata mare de rosii, castraveti, salata, ceapa
ora 9 - 2 linguri de mere coapte in ceaun cu fructoza si scortisoara (desertul pentru azi - doar l-am gustat [*74*]) si un pahar de vin rosu de casa
sport nu am facut deloc, doar am mers putin pe jos. apa am baut suficient si am luat si o pastila de ceai verde la pranza. si cam atat.
va urez o zi buna si o saptamana cat mai frumoasa si insorita [*54*]

Ankutzelu 30 apr 2012 18:36:42

Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!
 
Am slabit 2 kg. Uraaaa!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:16:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO