forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Anonim (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anonim-11752.html)

anonim09 30 iul 2012 14:37:44

Jurnal Anonim
 
Buna ziua tuturor,

Nu prea stiu cum as putea incepe...

Saptamana trecuta am fost intr-o mica excursie prin tara... transfagarasan,. impreuna cu niste prieteni, printre care si doua fete.
Dintotdeauna am fost putin nemultumita de aspectul fizic (putin; e putin spus... ) dar cred ca nu am fost in viata mea asa de frustrata observandu-le pe celelalte doua fete cu tenul si talia perfecta.
Nici nu mai tin minte de cate ori mi-am propus ca "de maine" ma apuc de nu stiu ce dieta + exercitii ... insa rareori ma apucam ... si atunci nu rezistam mai mult de una - doua saptamani. Cred ca mi-a lipsit motivarea si ambitia; dar observandu-le pe cele doua fiinte care imi pareau perfecte ... pe langa admiratie a inceput sa creasca si sentimentul de frustrare.
Asa ca am hotarat ca daca nu imi pot rezolva problemele de ten, as putea macar sa imi rezolv problemele de greutate, rezistenta si tinuta. Astea tin de mine mai mult si cu destula perseverenta poate as reusi sa rezolv ceva.

Nu prea stiu exact cu ce sa incep. Sunt constienta ca trebuie sa o iau incet pentru ca altfel nu va dura.

Poate ati putea sa ma ajutati. Am impresia ca am destul de multe probleme ...
Vreau sa slabesc la fata, gusa, picioare, burta, solduri, maini ...(cam tot)
As vrea sa alerg dar nu am cu cine, sau unde (locuiesc departe de parcuri), iar la sala sa merg singura ma simt aiurea. Suna putin cam trist, nu?

Cam care ar fi greutatea ideala pentru o persoana de 1.62m ? Eu ma gandesc ca ar trebui sa slabesc minim 6kg (am 56Kg) desi ma intereseaza mai mult aspectul fizic decat greutatea.

Cred ca sunt putin deprimata ... mai ales dupa ce m-am certat cu prietenul meu aseara. Ma tot gandesc ca dupa servici sa imi iau un kg de inghetata si sa ma bag in pat la un serial...

niculina04 30 iul 2012 14:43:53

Re: Jurnal Anonim
 
uite calculul la greutatea ideala si normala
GREUTATEA IDEALĂ

56
Kilograme
GREUTATE NORMALĂ

49-66
Kilograme










niste exe fizice te-ar ajuta doar ca nu vezi rez f repede iti tre randare si perseverenta ........multa bafta in ce ti-ai propus!!

bebelusha 30 iul 2012 15:29:19

Re: Jurnal Anonim
 
buna si succes in tot ce iti propui..lasa inghetata aia ca ai sa te trezesti maine mai deprimata si nici cantarul ala nu o sa te alinte..
vrei sa arati ca alea? uite motivatie mai buna ca asta nu este. nu zice nimeni din prima sa incepi dieta draconica ca nici nu o sa ai chef sa te tii de ea si nici nu e bine ca stresezi organismul. incepe prin a tine sub control un pic ceea ce mananci(kilu ala de inghetata de ex), bea mai multa apa..tine de foame sa stii, si fa si ceva exercitii acasa, azi 10 min, poimaine 15 si tot asa. nici nu te plictisesti si uite ca se aduna intr-o saptamamana ceva miscare si ai sa vezi si la cantar.
bafta, multa ambitie, motivatie si sanatate. plus ca daca rezolvi si papi sanatos poate si tenul va arata mai bine, nu?
pup

anonim09 31 iul 2012 07:37:14

Re: Jurnal Anonim
 
Buna dimineata!
Multumesc pentru incurajari. Am evitat inghetata aseara, dar am baut o bere (ciuc redler).
Cred ca acesta o sa fie primul lucru pe care il pun in aplicare: maxim o inghetata pe saptamana si fara dulciuri. Nu am mai mancat de ceva vreme dar cand am ocazia mananc destul de multe.
E cam greu sa mai faci exercitii cand ajungi tarziu si esti obosita, poate reusesc astazi.
Stiu ca este important sa mananci sanatos ... dar de multe ori nu pot din lipsa de timp sau mancare.

anonim09 07 aug 2012 09:09:42

W2
 
Buna dimineata.
Tocmai citeam ultimul post si am realizat ca saptamana trecuta mi-am incalcat propriile promisiuni. Am mancat dulciuri din comert. :(
Am si uitat ca trebuie sa tin dieta.
Am citit de cea personalizata, asa ca acum incerc macar sa tin macar regulile de baza ...

Facand o recapitulare a ultimii saptamani, nu a fost chiar asa de rea.
*M-am impacat cu prietenul meu ( a recunoscut ca a gresit :D ) si am realizat ca tin la el mai mult decat credeam; iar acum ne merge destul de bine.
*Am fost acceptata pe un nou post, in alt oras ... destul de departe; job-ul este foarte bun, acum astept oferta financiara sa vad daca pot face pasul asta, insa o sa trebuiasca sa renunt la multe, schimbarea fiind foarte mare: job nou, oras nou, fara prieteni, fara cunostiinte ... Ei ... ma descurc eu cumva.

Pentru saptamana aceasta : fara dulciuri sau mancare fast food din comert, maxim 1 inghetata pe saptamana si minim 30 minute de mers(exercitiu fizic)/zi.

bebelusha 07 aug 2012 11:17:02

Re: W2
 
Felicitari pt tot..si pt job..e super, eu in locul tau nu as ezita (daca ar da bine la calculele financiare)..astept si eu ziua cand voi pleca din moldova..va fi absolut demential..am sa dau o petrecere..
bafta in toate si mult succes

anonim09 07 aug 2012 12:02:36

Re: W2
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1108042)
Felicitari pt tot..si pt job..e super, eu in locul tau nu as ezita (daca ar da bine la calculele financiare)..astept si eu ziua cand voi pleca din moldova..va fi absolut demential..am sa dau o petrecere..
bafta in toate si mult succes

Buna,
Multumesc pentru raspuns si pentru incurajari.
Astept sa vad oferta lor si dupa aceea dau petrecerea :) .
O zi frumoasa in continuare!

kimberly 07 aug 2012 12:15:46

Re: W2
 
Citat:

Anterior postat de anonim09 (Post 1107903)
Buna dimineata.
Tocmai citeam ultimul post si am realizat ca saptamana trecuta mi-am incalcat propriile promisiuni. Am mancat dulciuri din comert. :(
Am si uitat ca trebuie sa tin dieta.
Am citit de cea personalizata, asa ca acum incerc macar sa tin macar regulile de baza ...

Facand o recapitulare a ultimii saptamani, nu a fost chiar asa de rea.
*M-am impacat cu prietenul meu ( a recunoscut ca a gresit :D ) si am realizat ca tin la el mai mult decat credeam; iar acum ne merge destul de bine.
*Am fost acceptata pe un nou post, in alt oras ... destul de departe; job-ul este foarte bun, acum astept oferta financiara sa vad daca pot face pasul asta, insa o sa trebuiasca sa renunt la multe, schimbarea fiind foarte mare: job nou, oras nou, fara prieteni, fara cunostiinte ... Ei ... ma descurc eu cumva.

Pentru saptamana aceasta : fara dulciuri sau mancare fast food din comert, maxim 1 inghetata pe saptamana si minim 30 minute de mers(exercitiu fizic)/zi.

Te salut, sunt noua in comunitatea slabutelor, dar vroiam sa te incurajez si sa-ti spun sa mergi mai departe, pentru ca atunci cand vei avea silueta dorita, te vei bucura de alegerile pe care le-ai facut azi, maine, si asa mai departe. :-* O zi frumoasa!

anonim09 10 aug 2012 10:52:59

Re: W2
 
Citat:

Anterior postat de kimberly (Post 1108077)
Te salut, sunt noua in comunitatea slabutelor, dar vroiam sa te incurajez si sa-ti spun sa mergi mai departe, pentru ca atunci cand vei avea silueta dorita, te vei bucura de alegerile pe care le-ai facut azi, maine, si asa mai departe. :-* O zi frumoasa!

Buna,
Si eu sunt noua in comunitatea slabutelor si iti multumesc mult pentru incurajari.:D
Am citit si eu jurnalul tau, mult succes in realizarea obiectivelor. >:D<
Totul este posibil in viata! :-*

anonim09 10 aug 2012 11:01:21

Re: Jurnal Anonim
 
Ok, din punct de vedere al alimentatiei am dato-n bara cam toata saptamana. Nu reusesc sa ma mentin in limite si nici nu mananc ce trebuie, indiferent de calorii.
Asa ca m-am hotarat ca de luni sa tin dieta scarsdale; mai ales ca in 10 zile am nunta :-s
Insa momentan sunt bucuroasa :D:D:D, am primit oferta financiara pe care o asteptam si este ok. Asa ca o sa fac pasul, desi este unul foarte mare si sunt ingrozita ... sunt constienta ca este cea mai buna optiune in momentul de fata.
Asa ca intr-o luna de zile va trebui sa o iau de la inceput, sa incerc sa leg relatii noi, prietenii ...
Sper sa reusesc... de multe ori sunt timida in colective noi ... incerc sa nu las sa se vada asta dar imi vine greu la inceput.
Cu ganduri pozitive speram la ce e mai bun.
Va pup. :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:25:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO