forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Anonimus (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anonimus-7608.html)

anonimus000 03 ian 2011 17:21:38

Jurnal Anonimus
 
Buna slabutelor.Cum o mai duceti?M-am decis sa-mi fac jurnal ca sa ma puteti ajuta si pe mine in lupta cu grasimea>:).
Eu nu am o alimentatie sanatoasa si echilibrata.De la 55 de kg am auns la 60 in doar cateva luni,ceva rusinos pentru o adolescenta care are si 167.:(Eu nu o sa-mi fac meniu adica nu o sa tin nicio dieta, vreau sa slabesc prin sport si o alimentatie ecilibtara la ore fixe.Pentru inceput o sa ma apuc de tennis sau de voley(care credeti ca ma ajuta sa dau burta jos si sa slabesc frumos?)Visez ca la vara sa nu mai am burta si sa fiu si eu slabuta, ca altele.Azi am mancat numai porcarii,acum mananc seminte..As rea ceva incurajari,,niste exercitii pentru a da burta jos :( va rog frumos.

justbelieve 03 ian 2011 18:04:46

Re: Jurnal Anonimus
 
Bine ai venit!>:D<
Pentru a da burta jos ti-as recomanda tae bo si pilates.Dar pe langa sport,bineinteles ca trebuie sa ai grija si cu alimentatia.Ce ai de gand sa mananci maine?

anonimus000 03 ian 2011 18:08:54

Re: Jurnal Anonimus
 
Hmmm, pai diminata pe la vreo 9 jumtate la mic dejun o sa manac un castronel de cereale iar la 11 daca mi se face foame un mar mediu.apoi pe la vreo 12 1 o sa mananc peste la gratar iar seara ceva usor cred ca tot un mar. si gata . ce zici e bine?:D

justbelieve 03 ian 2011 18:35:33

Re: Jurnal Anonimus
 
Citat:

Anterior postat de anonimus000 (Post 456604)
Hmmm, pai diminata pe la vreo 9 jumtate la mic dejun o sa manac un castronel de cereale iar la 11 daca mi se face foame un mar mediu.apoi pe la vreo 12 1 o sa mananc peste la gratar iar seara ceva usor cred ca tot un mar. si gata . ce zici e bine?:D

Mi se pare un meniu bun,doar ca pare cam putin mancare.La sfarsit trebuie sa-ti iasa cel putin 1000 kcal.As spune sa iei si gustarea a 2-a,gen alune sau nuci ca sa mai creasca numarul caloriilor.Iar seara pe langa mar o salata simpla.

anonimus000 04 ian 2011 12:46:43

Re: Jurnal Anonimus
 
slabutelor, as vrea sa va intreb o ceva, bicicleta medicinala ajuta la slabit?sau doar faci muschi la picioare?abdomenele ajuta la un abdomen plat sau ajuta doar la intarirea muschilor??bine toate astea si cu alimentatie fara dulciuri grasimi fast food- sucuri si tot tacamu!

justbelieve 04 ian 2011 13:28:26

Re: Jurnal Anonimus
 
Citat:

Anterior postat de anonimus000 (Post 457570)
slabutelor, as vrea sa va intreb o ceva, bicicleta medicinala ajuta la slabit?sau doar faci muschi la picioare?abdomenele ajuta la un abdomen plat sau ajuta doar la intarirea muschilor??bine toate astea si cu alimentatie fara dulciuri grasimi fast food- sucuri si tot tacamu!

Si pe mine de cateva zile ma bate gandul sa-mi cumpar o bicicleta,dar m-am gandit bine si optez pentru una eliptica.Dupa parerea mea e cea mai buna.Si da,normal ca ajuta la slabit.
Iar in cazul abdomenelor,din cate stiu eu,se fac numai dupa ce slabesti bine bine la burta,si se fac pentru intarirea muschilor.

marinuta 04 ian 2011 14:57:15

Re: Jurnal Anonimus
 
Draga anonimus o bicicleta ajuta enorm la slabit desigur si cu o alimentatie sanatoasa, sunt bucuroasa de bicicleta mea cu un meniu sanatos si cuu bicicleta facind sport pe zi 1 ora si desigur si abdomene in 7 sau 8 luni am resit sa slabesc de la 70 kilograme la 53.3 cit am la moment. Asa ca bicicleta ajuta draga mea, bafta:-*

anonimus000 04 ian 2011 18:28:34

Re: Jurnal Anonimus
 
Draga anonimus o bicicleta ajuta enorm la slabit desigur si cu o alimentatie sanatoasa, sunt bucuroasa de bicicleta mea cu un meniu sanatos si cuu bicicleta facind sport pe zi 1 ora si desigur si abdomene in 7 sau 8 luni am resit sa slabesc de la 70 kilograme la 53.3 cit am la moment. Asa ca bicicleta ajuta draga mea, bafta:-*

Bravo pentru reusita.Eu vreau sa ajung la 50 sau 49 kg de la 60.Insa trebuie sa-mi conving parintii sa-mi achizitionez una :( si nu stiu cum

marinuta 04 ian 2011 19:32:18

Re: Jurnal Anonimus
 
Pai bicicleta iti poti si de pe mina a 2 a si eu am luato in asa ,od si cu greu am reusit sami cumpar caci in magazin costa de 2 ori mai mult, caci sotul imi spinea ca daca o cumparam va sta in casa ca un monument, si sincer imi era rusine cu mine asa ca acum sunt mindra de mine si de silueta mea, mai am un pic de muncit dar ajung eu la 48 kilograme care le aveam caci la moment am undeva 53 cam asa ceva
.
Lumea imi spune sa ma opresc caci am nascut si oasele se mai delata dar eu voi munci pina cind nu-mi vad visul realizat. Pupici si ai grila de tine. Bicicleta care am luato eu avea un 1 de cind cineva se folosea de ea, si sunt tare bucuroasa ca o am in casa:-*>:D<

anonimus000 04 ian 2011 19:34:27

Re: Jurnal Anonimus
 
Ma bucur nespus de mult pentru tine ca ai reusit sa slabesti asa in 8 luni.Sper ca si eu sa slabesc 10 kg sau 15 pana la vara cu bicicleta ca sa fiu mandra in costum de baie 8->


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:24:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO