forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Armanda (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-armanda-5683.html)

Armanda 30 iul 2010 14:02:34

Jurnal Armanda
 
Buna slabutelor>:D<. vazand ca multe "slabute" au ajuns la greutatea dorita m-am hotarat sa incerc si eu :">. asa ca mi-am facut si eu un jurnal .am 14 ani [sunt micuta , stiu :D] si vreo 55 , 5 kg la 164 de cm :(.n-as vrea sa urmez o dieta o perioada scurta de timp , ci as prefera sa fie ceva pentru toata viata ca poate asa mai pot preveni putin efectu` yo-yo . cu sportul nu prea ma impac , dar am descoperit hip hop abs si mi se par super exercitiile si iti ofera o stare de bine:x

alinush 30 iul 2010 14:17:10

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de Armanda (Post 272713)
Buna slabutelor>:D<. vazand ca multe "slabute" au ajuns la greutatea dorita m-am hotarat sa incerc si eu :">. asa ca mi-am facut si eu un jurnal .am 14 ani [sunt micuta , stiu :D] si vreo 55 , 5 kg la 164 de cm :(.n-as vrea sa urmez o dieta o perioada scurta de timp , ci as prefera sa fie ceva pentru toata viata ca poate asa mai pot preveni putin efectu` yo-yo . cu sportul nu prea ma impac , dar am descoperit hip hop abs si mi se par super exercitiile si iti ofera o stare de bine:x

bine ai venit>:D<
cel mai bine ar fi sa incerci cu un stil de viata sanatos;;)adica,cred ca stii si tu,fara prajeli,paine,sucuri,dulciuri..si sport;;),is super exerciiile de la hip hop abs;;)si eu fac;;)
dar totusi,greutatea ta mi se pare buna..avand in vedere inaltimea ta;;)dc vrei sa slabesti asa mult?
>:D<

Armanda 30 iul 2010 14:57:53

Re: Jurnal Armanda
 
pai nu stiu , uneori uitandu-ma in oglinda imi displace ceea ce vad.:(la 49de kg m-as simtii eu mai sigura pe mine :P

mvthebest 30 iul 2010 15:14:39

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de Armanda (Post 272786)
pai nu stiu , uneori uitandu-ma in oglinda imi displace ceea ce vad.:(la 49de kg m-as simtii eu mai sigura pe mine :P

Bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Esti inca foarte micutza iar organismul tau este inca in crestere.
Nu te gandi de acum la diete sau la prea mult sport pentru ca risti sa nu mai cresti.
Eu tin minte ca la varsta ta imi doream sa slabesti si nu slabeam mai deloc. Nici nu ma prea puteam abtine de la cartofi prajiti,dulciuri:(...

Incearca sa mananci multe legume,fructe si mai ales in stare cruda. Si peste/pui la gratar/fiert.
Daca poti elimina dulciurile daca nu manancale mai rar sau inlocuieste-le cu cele dietetice(cu fructoza) Si spune adio prajelilor,snacksurilor..

Incearca sa mergi mult si sa te joci cu prietenele tale volei,prinsa,etc sau sa inoti ca tot este sezonul. Sau sa mergi pe bicicleta,pe role,etc.>:D<>:D<

Bafta!!!

Un Pai Roz 30 iul 2010 15:18:52

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de Armanda (Post 272786)
pai nu stiu , uneori uitandu-ma in oglinda imi displace ceea ce vad.:(la 49de kg m-as simtii eu mai sigura pe mine :P

Buna Amanda! :-*>:D<
La tine nu stiu daca e vorba neaparat de slabit, avand in vedere ca esti in crestere, cat despre formarea unui stil de viata sanatos ( asa cum ai spus ca iti doresti, bravo!) si despre modelarea corpului. Poti face exercitii pentru zonele problema si poti incerca sa te modelezi asa cum iti doresti, fara sa pui neaparat accentul pe kg! :D
Multa bafta! [*128*]

Armanda 30 iul 2010 22:04:43

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 272805)


Bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Esti inca foarte micutza iar organismul tau este inca in crestere.
Nu te gandi de acum la diete sau la prea mult sport pentru ca risti sa nu mai cresti.
Eu tin minte ca la varsta ta imi doream sa slabesti si nu slabeam mai deloc. Nici nu ma prea puteam abtine de la cartofi prajiti,dulciuri:(...

Incearca sa mananci multe legume,fructe si mai ales in stare cruda. Si peste/pui la gratar/fiert.
Daca poti elimina dulciurile daca nu manancale mai rar sau inlocuieste-le cu cele dietetice(cu fructoza) Si spune adio prajelilor,snacksurilor..

Incearca sa mergi mult si sa te joci cu prietenele tale volei,prinsa,etc sau sa inoti ca tot este sezonul. Sau sa mergi pe bicicleta,pe role,etc.>:D<>:D<

Bafta!!!

cartofii prajiti nu ma atrag aproape deloc , prefer fierti :Dsi nici snacksuri nu prea mananc , foarte rar , cam o data la 3 luni:">.recunosc , nu pot fara dulciuri :((

Armanda 30 iul 2010 22:05:27

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 272816)


Buna Amanda! :-*>:D<
La tine nu stiu daca e vorba neaparat de slabit, avand in vedere ca esti in crestere, cat despre formarea unui stil de viata sanatos ( asa cum ai spus ca iti doresti, bravo!) si despre modelarea corpului. Poti face exercitii pentru zonele problema si poti incerca sa te modelezi asa cum iti doresti, fara sa pui neaparat accentul pe kg! :D
Multa bafta! [*128*]

mersi :-*

Armanda 30 iul 2010 22:12:28

Re: Jurnal Armanda
 
Meniu meu de astazi :
50 de g pernite viva :"> cu 100 ml lapte [1, 5 %] ...aici am cam dat-o in bara:(
100 g orez alb fiert [n-am gasit brun , dar mai caut:D] cu putina sare de mare
jumatate de pahar de nestea peach :">[n-am putut refuza :-s , dar macar m-am limitat]
un iaurt nutriday cu capsuni
si nu stiu exact cata apa

am facut 20 de minute hip hop abs si 40 de abdomene

sper ca maine sa ma descurc mai bine
>:D<

lucia ely 30 iul 2010 22:40:02

Re: Jurnal Armanda
 
Citat:

Anterior postat de Armanda (Post 273090)
Meniu meu de astazi :
50 de g pernite viva :"> cu 100 ml lapte [1, 5 %] ...aici am cam dat-o in bara:(
100 g orez alb fiert [n-am gasit brun , dar mai caut:D] cu putina sare de mare
jumatate de pahar de nestea peach :">[n-am putut refuza :-s , dar macar m-am limitat]
un iaurt nutriday cu capsuni
si nu stiu exact cata apa

am facut 20 de minute hip hop abs si 40 de abdomene

sper ca maine sa ma descurc mai bine
>:D<

buna Amanda:*:
bine ai venit printre noi:*:*
hmm la cina ce ai mancat iaurtu?:) nu iti place iaurtu simplu ?e mult mai sanatos :)
si sa aiba cat mai putine kcal:*
stii si uh f bine unde ai trisat:) dar incet incet meniul tau va fi tot mai sanatos:*:*:*
mult succes iti doresc
bravo pt sport
pupicei

Armanda 31 iul 2010 02:20:45

Re: Jurnal Armanda
 
`ello lucia ely :-*
am mancat si iaurt simplu cu 0% grasime , dar deja parca m-am saturat de el. fac o mica pauza :-s
mersi pt incurajari>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:25:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO