forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Babyb (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-babyb-8947.html)

Babyb 20 apr 2011 00:14:21

Jurnal Babyb
 
Buna.Ma numesc Oana si am 17 ani.Am mai scris pe acest forum dar am renuntat,insa,de data asta,am intentia sa raman,pentru ca am nevoie de ajutor.Niciodata nu am avut probleme cu kg in plus,aveam si eu anumite zone cu probleme,dar nimic serios.Am facut mult sport si am reusit sa ajung la 56 de kg(mentionez ca am 171cm) cand eu in general ma situam intre 60-65 de kg.Insa nu stiu ce s-a intamplat,nu mi-a mai pasat,am renuntat la sport....si am ajuns sa cantaresc...80 de kg.:((:((:((.As vrea sa stiu daca exista ceva solutii...sunt dispusa sa fac orice....mai putin sa urmez ceva diete drastice...Pentru mine cel mai bun mod de a slabi este sa mananc sanatos si sa renunt la anumite lucruri.Va rog sa ma ajutati.Chiar imi doresc sa fiu o slabuta.:D

justbelieve 20 apr 2011 06:53:36

Re: vreau sa intru in gasca
 
Bine ai venit!
Spune-ne despre obiceiurile tale alimentare,ce iti place sa mananci,ce nu.Ce sport faceai inainte?

Babyb 20 apr 2011 12:04:26

Re: vreau sa intru in gasca
 
Multumesc pentru raspuns!>:D<.Obiceiurile mele alimentare nu sunt tocmai de laudat:-s...Mananc aproape orice si viciul meu este...Cola:(...Insa in ultima vreme(ultima saptamana:">) am incercat cat de cat sa ma organizez...sa mananc micul dejun...in general:sa mananc la ore exacte...insa...eu am probleme cu vointa,cand vad undeva Cola sau ceva dulce...cad prada ispitei:))...Inainte aveam un program alimentar foarte fix si asta ma ajutat foarte mult...Practicam volei la scoala si acasa:zumba,turbo jam si ma mai chinuiam cu insanity.Chiar mi-as dori sa imi recapat greutatea....=((

justbelieve 20 apr 2011 13:52:52

Re: vreau sa intru in gasca
 
Pai in primul rand ar trebui sa te reapuci de sport.Stiu ca e usor de zis,dar ar trebui sa incepi cu 30 min/zi.
Un lucru important ar fi sa-ti calculezi caloriile si sa vezi cat mananci.Trebuie neaparat peste 1000 kcal.
Iar Cola incearca sa bei cam o data/ de doua ori pe saptamana,si in cantitati mai mici.

Babyb 20 apr 2011 18:34:56

Re: vreau sa intru in gasca
 
si ce sport imi recomanzi?:D:D

justbelieve 20 apr 2011 19:17:22

Re: vreau sa intru in gasca
 
Hmm..depinde ce te atrage.
Bicicleta,role,aerobic,tae bo,turbo jam sau programe gem slin in 6,hip hop abs,30 days shred:)

Babyb 20 apr 2011 22:11:07

Re: Jurnal Babyb
 
multumesc muulllt:-*:-*

justbelieve 21 apr 2011 07:12:13

Re: Jurnal Babyb
 
Cu placere;;)

Sarita 21 apr 2011 08:30:23

Re: Jurnal Babyb
 
Bine ai revenit >:D<
O alta metoda ca sa nu renunti ar fi sa iti postezi zilnic meniul in forum si astfel (de frica slabutelor;)) ) nu vei fi tentata sa papi nesanatos.
Azi de exemplu ce ti-ai propus sa papi? Ce sport faci?

Babyb 21 apr 2011 11:05:19

Re: Jurnal Babyb
 
pai fac tae bo...la sala...iar acasa am zis ca o sa incep de luni cu insanity...ca sa urmez si calendarul primit la acel program...zumba...o sa incep sa alerg...oricum vreau sa ma pregatesc pentru academie(mai am un an:D)...si combinat cu mancare sanatoasa...sper sa se vada rezultatele....in general slabesc repede...mai ales la burtica...insa la mine problema sunt picioarele....si in plus...stau cam prost cu vointa...tot caut scuze...incep maine dieta si sportul pentru ca azi...si caut o scuza....asa fac de multe luni incoace...nu am crezut niciodata ca o sa ajung asa...sper totusi...sa imi revin:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:38:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO