forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal blueclaudia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-blueclaudia-2049.html)

blueclaudia 05 ian 2010 11:45:14

Jurnal blueclaudia
 
incep si eu azi, 5.01.2009 ;;) de la 68 kg si vreau sa ajung la 55.
azi am inceput cu un pahar de apa cu o lamaie stoarsa, dupa care am papat vreo 3 linguri de mazare din conserva.
pe la 10,30 am baut un suc din citrice (1 gref, 1 lamaie si 1 portocala) iar la 12 o alta tura de apa cu lamaie stoarsa.
voi manca doua portii de supa de legume (morcovi, patrunjel, mazare, putin cartof si orez), una la amiaz si una dupa-masa si sper sa nu mai am nevoie sa mananc altceva. :-s
spre seara poate niste fructe, dar nu foarte tarziu.
de maine incep sa beau si ceai de soc, bineinteles cu lamaie adaugata, am inteles ca e indicat pentru slabit si pentru reducerea aspectului de coaja de portocala a pielii (care exista bineinteles pe picioare). :((
cam asta e pentru azi. maine vedem ce mai gasim bun de papa.
succes tuturor! >:D<

ianna 05 ian 2010 13:42:51

Re: jurnal blueclaudia
 
clauditza am rugamintea sa folosesti calculatorul la calorii sa nu subnutresti:)... nu de alta dar in loc sa arzi grasimi dai jos apa si apoi cum sari de dieta incepi usor usor sa pui la loc tot ce ai dat jos

si nu uita de miscare... fie mers, fie dans , fie cardio...orice ~45 min:)...ptr incxeput poti si doar 30:D

mvthebest 06 ian 2010 11:15:11

Re: jurnal blueclaudia
 
http://farm1.static.flickr.com/72/18...e8bc067f12.jpg
Buna dimineata!!!>:D<:-*

blueclaudia 07 ian 2010 18:49:07

Re: jurnal blueclaudia
 
multumesc pentru gandurile bune. am incercat sa incarc meniul meu de azi, sper ca se vede si e ok
toate cele bune si sa slabim toate cat mai mult! ;)

Slabuta 07 ian 2010 18:55:16

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 61520)
multumesc pentru gandurile bune. am incercat sa incarc meniul meu de azi, sper ca se vede si e ok
toate cele bune si sa slabim toate cat mai mult! ;)


Bine ai venit printre noi Claudia :)
Iti doresc mult spor la slabit :)

Slabuta 07 ian 2010 18:57:06

Re: jurnal blueclaudia
 
m-am uitat pe meniul tau, nu e chiar bine ceea ce faci.
De ce nu inlocuiesti batoanele acelea cu niste mancare sanatoasa, fructe, legume?
Si sunt cam putine calorii pentru o zi. :(

blueclaudia 07 ian 2010 19:11:46

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 61524)
m-am uitat pe meniul tau, nu e chiar bine ceea ce faci.
De ce nu inlocuiesti batoanele acelea cu niste mancare sanatoasa, fructe, legume?
Si sunt cam putine calorii pentru o zi. :(

hmm... poate ai dreptate. adevarul este ca imi tin de foame batoanele, si cred ca unu la cateva zile nu strica. promit maine sa nu pap baton. maine multe fructe si supica. ce zici? ce sa mai adaug? :-/

blueclaudia 07 ian 2010 19:21:36

Re: jurnal blueclaudia
 
m-am uitat si eu acum peste meniul meu de azi, din fericire nu am papat decat un baton, azi-dimi, acum seara am papat niste supica buna de pui, facuta de bunica mea :) si nu stiu unde sa trec ca beai multa apa cu lamaie sau ceai de soc cu lamaie (fara zahar).
si inca ceva: ma ajuta foarte mult sa interactionez cu voi, fetelor, pentru ca ma face sa stiu ca nu sunt singura care vreau sa slabesc.. o simt ca pe un mare suport! >:D<

blueclaudia 08 ian 2010 14:44:17

Re: jurnal blueclaudia
 
salut fete! >:D< azi am baut mult ceai de soc cu lamaie si am papat supa de legume. diseara o sa am musafiri asa ca o sa mananc probabil vreo 2 felii de pizza. ca si gustari voi avea azi fructe, mai precis mere, vreo 2-3.
in rest multe lichide. si incerc sa o iau incet cu sportul, sa fac cat de cat miscare. am banda de alergat acasa si bancuta pentru abdomene. fac destul de des pe ele insa in ultima vreme m-am cam lasat pe tanjeala. o sa reiau vechile obiceiuri.
problema mea este sedentarismul si anticonceptionalele. in urma lor am inceput sa iau in greutate, dar dupa cum se vede dupa masurile mele, mai mult se vede pe solduri, pe fund... in partea de jos a corpului. vreau sa le combat totusi, sa schimb stilul de viata pe care il duc momentan.
cred ca sunt pe drumul cel bun :)

blueclaudia 13 ian 2010 11:32:31

Re: jurnal blueclaudia
 
revin cu detalii despre dieta si noul mod de viata. in primul rand am eliminat de tot toate sursele de zahar, paste fainoase, porumb si orez. mananc 3 mese pe zi, beau mult ceai de soc cu lamaie si indulcitor. seara si dimineata fac abdomene, ridic greutati si incerc sa alerg cam 15 min/zi minim minim.
rezultatele deja se vad. imi doresc f mult sa reusesc sa imi ating telul de 55 kg, nu cred ca e imposibil, dar stiu ca va dura ceva timp pana voi reusi sa ajung la idealul stabilit. am termen final (maxim!!) inceputul lunii mai :)
va pup si va doresc succes tuturor! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:56:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO