forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de bord - anna (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bord-anna-1004.html)

alexa.stan 04 ian 2010 19:33:42

re: Jurnal de bord - anna
 
Buna Anna,

Cum a fost azi??

La mine a fost un esec aproape total.

Off.

anna 04 ian 2010 19:57:06

re: Jurnal de bord - anna
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 60470)
Buna Anna,

Cum a fost azi??

La mine a fost un esec aproape total.

Off.


din pacate n-am reusit sa tin deloc azi:(
in primul rand am adormit si am ajuns cu intarziere la munca. asa ca... n-am reusit sa-mi fac gratarul dimineata si nici n-am reusit sa mananc pana pe la ora 14. atunci ma aflam in vizita si m-am delectat cu branzeturi, mezeluri si rosii, dar fara paine!!!
din pacate n-am refuzat prajiturile (3 bucati) + ciocolata (nu-mi vine sa cred c-am facut asta!!!!!!!!!!!!!!!!)
in rest... acum am ajuns acasa si am de gand sa-mi beau ceaiul verde si ceva apa cu lamaie!!!

deci... rusine sa-mi fie!!!
maine voi recupera insa, pentru ca am de gand sa fie zi doar de lichide, iar de miercuri voi trece la dieta.


hai sa fim cuminti si sa ne tinem de treaba, totusi ;)


alexa, m-am uitat peste modificarile facute de tine si nu cred ca ai sarit calul. eu zic ca-s ok. numai sa ne tinem de treaba, ca teorie si planuri... slava Domnului ca multa facem (ma cunosc!!!).

te pup si spor in continuare:-*

alexa.stan 04 ian 2010 22:10:30

re: Jurnal de bord - anna
 
Eu deobicei imi fac mancarea pt adoua zi inca din ajun, de seara. sau fac tot posibilul sa pap, dimineata, ceva, fructe, iaurt, lapte. Daca nu am timp sa-mi gatesc (pt ca se mai intampla si asta) sacrific niste banuti si prefer sa-mi cumpar gratar gata preparat, ambalat. nu mare sa aiba adaus de grasime. sau imi iau mezeluri slabe, precum sunca de pui (dar si asta este o pacaleala pt ca baga intotdeauna grasime de porc pt gust)

Bafta de miercuri.

Intri in concursul nostru??? incepe maine dimineata.

anna 05 ian 2010 17:47:33

re: Jurnal de bord - anna
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 60524)
Eu deobicei imi fac mancarea pt adoua zi inca din ajun, de seara. sau fac tot posibilul sa pap, dimineata, ceva, fructe, iaurt, lapte. Daca nu am timp sa-mi gatesc (pt ca se mai intampla si asta) sacrific niste banuti si prefer sa-mi cumpar gratar gata preparat, ambalat. nu mare sa aiba adaus de grasime. sau imi iau mezeluri slabe, precum sunca de pui (dar si asta este o pacaleala pt ca baga intotdeauna grasime de porc pt gust)

Bafta de miercuri.

Intri in concursul nostru??? incepe maine dimineata.


m-am mai inscris candva in concurs, dar eu n-am rabdare sa stau sa calculez calorii, puncte etc. asa ca... mai bine concurez eu cu mine si cantaru' ;)



in ceea ce priveste pachetul de cu o zi inainte... da!!! ai mare dreptate, asa e mai gospodareste sa fie pregatit, insa... nu intodeauna imi reuseste.


bafta in concurs!

alexa.stan 05 ian 2010 19:08:06

re: Jurnal de bord - anna
 
atunci este bine ca nu ai un obicei in asta.

mvthebest 06 ian 2010 11:04:29

re: Jurnal de bord - anna
 
Buna dimineata!!!>:D<:-*
http://www.edika.jura.com/en/recipe_...no_330x300.jpg

anna 07 mar 2010 14:01:54

re: Jurnal de bord - anna
 
de maine :)

luni - legume
marti- fructe
miercuri legume+fructe
joi - iaurt, branza de vaci, lapte degresat
vineri - 3 banane (mic dejun, pranz, cina) + 2 salate din rosii si castraveti
sambata - 3 salate la md, p si c
duminica - fructe si legume

zilnic minim 2 l de lichid si ceaiul meu verde

mi-am promis 84kg pana la 1 aprilie

anna 07 mar 2010 14:04:28

re: Jurnal de bord - anna
 
si nu uit nici de bicicleta si abdomene, dans, plimbari etc.!!!!!!!!!!!!
[*banda*][*culturism*][*dansand*][*ciclism*][*stepaerobic*]

CezaraCezarului 07 mar 2010 14:09:39

re: Jurnal de bord - anna
 
Citat:

Anterior postat de anna (Post 110035)
si nu uit nici de bicicleta si abdomene, dans, plimbari etc.!!!!!!!!!!!!
[*banda*][*culturism*][*dansand*][*ciclism*][*stepaerobic*]

Bravo Ana! Ar trebui sa fac si eu acelasi lucru, sa imi planuiesc mai bine ce se intampla in ziua urmatoare. Al meu carpe diem m-a facut de destule ori sa imi abandonez planurile. Insa ma iau dupa tine si-mi promit ca nu mai uit de sport. Ca de prea multe ori lenea a fost mare. Succes, mult succes in continuare si multe felicitari pentru cat ai slabit deja! >:D<

anna 08 mar 2010 21:09:37

re: Jurnal de bord - anna
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 110038)
Bravo Ana! Ar trebui sa fac si eu acelasi lucru, sa imi planuiesc mai bine ce se intampla in ziua urmatoare. Al meu carpe diem m-a facut de destule ori sa imi abandonez planurile. Insa ma iau dupa tine si-mi promit ca nu mai uit de sport. Ca de prea multe ori lenea a fost mare. Succes, mult succes in continuare si multe felicitari pentru cat ai slabit deja! >:D<



azi n-am fost un bun exemplu:(. pretext: 8 martie... restaurant, pierdut vremea prin oras... etc.
maine promit ca vin si ma laud c-am fost a naibii de cuminte si m-am tinut de treaba![*20*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:07:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO