forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bubulina27 mamica de superbebe (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bubulina27-mamica-superbebe-10402.html)

bubulina27 29 dec 2009 05:48:38

Jurnal bubulina27 mamica de superbebe
 
buna dimineata! am gasit acest site si apoi acest forum in timp ce cautam mai multe informatii despre slabit si mai ales despre motivatie si sustinere, care sunt la fel de importante. vreau sa slabesc. de ceva vreme vreau dar nu fac nimic. am 75 kg la 174cm inaltime. vreau sa ajung la 60 kg. greutatea mea ideala, in 6 luni. deci pana la 1 iunie. vreau sa incep usurel cu dieta si apoi sa fac sport. voi incepe cu acest jurnal de alimentatie, in care sa scriu tot ce mananc intr-o zi. fara omisiuni.:)
Ma bucur ca v-am gasit. am aflat foarte multe lucruri pentru ca deja am cutreierat forumul si cateva jurnale. am probleme cu mancatul excesiv aiurea, compulsiv. si stiu si de ce. de multe ori ma simt foarte singura si neiubita. dar vreau sa fiu mai atenta. vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras niciodata. va rog daca aveti sfaturi si comentarii, daca aveti experiente de impartasit nu va retineti. tocmai de asta vreau sa scriu aici. sa aflu parerea voastra, poate mai experimentate in acest domeniu. va multumesc anticipat. Bubulina27

bubulina27 29 dec 2009 08:05:44

re: Jurnal bubulina27
 
sunt o mare mancatoare de dulciuri (ciocolata, patiserie si nuga cu nuca) si bauturi racoritoare carbogazoase ( mai ales cola). azi deja am baut 3 pahare de cola doar de chestie, si fara ca macar sa simt gustul. citeam aici pe forum si glic-glic pe gat. acum am constientizat si am dus sticla departe de raza mea vizuala. dar deja m-am incarcat cu 300cal aproximativ cred. deci nu e bine. in primul rand trebuie sa incep sa ma dezobisnuiesc de baut suc. aveti vreo sugestie? mai e cineva cu problema mea?
sunt in concediu pana pe 4 ianuarie. si vreau sa profit sa fac cat mai multa miscare si sa introduc cateva atitudini bune in viata mea. tinta pentru saptamana asta este adio sucuri!:)

bubulina27 30 dec 2009 10:04:41

re: Jurnal bubulina27
 
29.12.2009
mic dejun: perle de branza cu smantana+ paine alba o felie
apoi...fara o anumita ora: o portocala, un mar, un bol supa de pui, putin gratar pulpe pui, 3 pahare cola, o felie subtire chec, 2 felii salam bscuiti, o cana de ceai de fructe de padure, 4 prajituri facute de mama soacra, putina branza degresata.

Bineinteles se poate sa fi uitat cate ceva dintre cele ingerate dar in mare cam asta e. mhh parca nu prea e bine. mai ales ca nu au fost impartite pe 3 mese principale, ci pe tot parcursul zilei. azi vreau sa fiu mai organizata cu mesele.

referitor la partea cu miscarea -- nimic special, in schimb pentru doar ce ne-am mutat la casa noua si suntem in renovari am trebuluit prin casa destul de mult si am fost foarte obosita seara la culcare.

tinta pentru saptamana asta--Nu sucurilor
tinta pentru azi--3 mese principale si 2 gustari, asa cum am citit ca ar fi bine sa avem pentru o alimentatie sanatoasa si ca sa putem slabi.

alexa.stan 30 dec 2009 16:37:53

re: Jurnal bubulina27
 
Sperantele ce au ramas sperante
Sa le preia Anul Nou 2010
Decis sa nu ramina cu restante
Acesta este al sarbatorii rost
De-aceea sa petrecem se cuvine
Inchin in cinstea celui care-a fost
Si-n sanatatea celui care vine.


LA MULTI ANI!!!!!

mvthebest 30 dec 2009 20:06:07

re: Jurnal bubulina27
 
http://img.kudika.ro/comunitate/gree...97980026_1.jpg [*56*][*113*]

bubulina27 31 dec 2009 11:03:44

re: Jurnal bubulina27
 
La multi ani tuturor! Un an nou fericit, plin de bucurii, realizari, indeplinirea dorintelor si multaa sanatate!

mitzy 31 dec 2009 13:52:02

re: Jurnal bubulina27
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...img.php?pid=10

Dodolina 31 dec 2009 16:57:42

re: Jurnal bubulina27
 
[*18*] Un An Nou mai fericit cu de toate garnisit: sanatate, iubire si mult noroc![*113*][*4*][*113*][*4*]

bubulina27 01 ian 2010 12:22:08

re: Jurnal bubulina27
 
vreau sa slabesc. chiar vreau sa slabesc. am gasit motivatia de care am nevoie. o sa mut tickerul ala pana la 59 kg pas cu pas. fara greseala. atata putere si ambitie am.

bubulina27 02 ian 2010 18:40:03

re: Jurnal bubulina27
 
azi am vrut sa incep dieta daneza. mi-am baut cafeaua de dimineata si apoi a trebuit sa plec din oras in vizite si nu am putut sa mananc oua si etc. ce trebuiau pentru meniu de azi. in schimb nu am mancat nimic din ce s-a servit si asta m-a facut sa ma simt foarte bine. ma simt mai increzatoare si mai dornica de regim si slabit. nu ma cantaresc deocamdata pentru ca este prea devreme. vreau sa fiu din nou o slabuta.:)) mult succes tuturor slabutelor wannabe.

bubulina27 05 ian 2010 06:15:14

re: Jurnal bubulina27
 
HELLO. am reusit ceva. ieri nu am baut deloc suc. si chiar la un moment dat mi se facuse o pofta mareee. azi trebuie sa ma aprovizionez cu apa plata si din aceea partial carbogazoasa pentru ca aseara se terminase si a fost aiurea. am mancat o salata cu castraveti si rosii, ardei rosu si putin ulei si 3felii paine alba. stiu ca nu e bine sa mananci paine alba dar nu m-am abtinut. un minus aici. am mai mancat un mar si am baut si o cafea. in mare ma simt bine. nu am respectat cele 3 mese.dar apoi si gustarile. vreau azi sa mananc la micul dejun cereale integrale si lapte degresat si pentru pranza sa vad ce mananc. inca nu ma gandesc la sala. sa ma mai obisnuiesc cu regimul alimentar pentru ca aseara am adormit la 20.00. numai bine,

bubulina27 05 ian 2010 06:33:14

re: Jurnal bubulina27
 
vreau sa fiu si eu o slabuta! :(

bubulina27 06 ian 2010 06:44:25

re: Jurnal bubulina27
 
off.am mancat paine ...multa. cu masline si branza.nu m-am putut opri parca.imi pare tare rau acum.vreau sa slabesc.o sa incep sa merg si la sala.poate voi reusi sa mai intensific arderile. lucru bun - nu am baut suc si nici nu am mancat ciocolata. doamne ajuta sa slabesc.

ras_cristalin 06 ian 2010 06:57:39

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 60903)
off.am mancat paine ...multa. cu masline si branza.nu m-am putut opri parca.imi pare tare rau acum.vreau sa slabesc.o sa incep sa merg si la sala.poate voi reusi sa mai intensific arderile. lucru bun - nu am baut suc si nici nu am mancat ciocolata. doamne ajuta sa slabesc.

Bubu, ia o >:D<de sustinere.
Si noi o dam in bara zilnic. E putin cam greu acum dupa sarbatori sa intri in ritm, dar trebuie sa incerci mereu.
Fara suc si ciocolata... deja e un lucru mare :) felicitari
Acum, fruntea sus si incepe ziua zambitoare :)
~o) Neata

mvthebest 06 ian 2010 10:26:38

re: Jurnal bubulina27
 
http://www.telesono.it/blogandgo/gen...appuccino2.jpg
Neata>:D<

bubulina27 07 ian 2010 06:18:15

re: Jurnal bubulina27
 
multumesc mult petru sustinere. sunt la inceput de drum in legatura cu slabitul. am vazut ca tu ai slabit multe kg. bravoo. in curand sper si eu sa cantaresc mai putin. o zi buna sa avem!

bubulina27 09 ian 2010 08:26:04

re: Jurnal bubulina27
 
azi este a doua zi din daneza. mi-am baut cafeluta. ma gandesc numai la o punga cu cipsuri si un pahar de cola rece...tolanita in pat...la un film romantic. nu e bine. revino pe pamant. vrei sa slabesti si pentru asa trebuie sa renunti la mancarea asta aiurea. uff. cred ca ma lasa ambitia. ma bucur ca am slabit. am acum 73,3 kg. este un lucru bun. am gasit o colega care se duce la sala si pe 15 incep cu ea. este deja 9 ianuarie. in luna asta vreau sa slabesc 5 kg. hai ca pot. citesc foarte multe pe site. am invatat multe lucruri. si tre sa incep sa le pun in aplicare. pot. o sa slabesc. doamne ajuta!

alina_neamt 09 ian 2010 10:00:10

re: Jurnal bubulina27
 
Buna dimineata!! Spor la slabit!! Stiu ca vrei sa fii frumusica pana la nunta....;;) ca si mine de altfel... Sper sa iti indeplinesti visul!! Te rog sa imi zici si mie ce faci anume...Am observat ca varsta incepe sa isi puna cuvantul la mine...Am 25 de ani si nu mai pot slabi asa cum faceam la 22...

ianna 09 ian 2010 15:46:51

re: Jurnal bubulina27
 
5 kg e mult scumpa... hai 3:D...da stii ce...daca te tii bine bine de sala si dieta poate iti iese socoteala;)..daca nu si ptr 2 kg sa fii multumita...ca doar nu sunt kg adaugate ci scazute...si evident arati mai bine esti mai sanatoasa;;)


Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 62059)
azi este a doua zi din daneza. mi-am baut cafeluta. ma gandesc numai la o punga cu cipsuri si un pahar de cola rece...tolanita in pat...la un film romantic. nu e bine. revino pe pamant. vrei sa slabesti si pentru asa trebuie sa renunti la mancarea asta aiurea. uff. cred ca ma lasa ambitia. ma bucur ca am slabit. am acum 73,3 kg. este un lucru bun. am gasit o colega care se duce la sala si pe 15 incep cu ea. este deja 9 ianuarie. in luna asta vreau sa slabesc 5 kg. hai ca pot. citesc foarte multe pe site. am invatat multe lucruri. si tre sa incep sa le pun in aplicare. pot. o sa slabesc. doamne ajuta!


bubulina27 11 ian 2010 05:53:49

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 62162)
5 kg e mult scumpa... hai 3:D...da stii ce...daca te tii bine bine de sala si dieta poate iti iese socoteala;)..daca nu si ptr 2 kg sa fii multumita...ca doar nu sunt kg adaugate ci scazute...si evident arati mai bine esti mai sanatoasa;;)


Buna si bine ai venit. bineineles ca fiecare kg in minus conteaza. si sunt multumita. vreau sa slabesc. am tot vrut sa tin daneza dar nu iese..mereu a trebuit sa plec din casa si nu aveam exact ce trebuia la mine sa mananc ce scrie acolo. asa ca a trebuit sa las aceasta dieta.poate in concediu odata o voi tine. multumesc pentru vorbele frumoase si pentru incurajari. te mai astept cu sugestii si comentarii.:)

bubulina27 11 ian 2010 05:57:30

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 62066)
Buna dimineata!! Spor la slabit!! Stiu ca vrei sa fii frumusica pana la nunta....;;) ca si mine de altfel... Sper sa iti indeplinesti visul!! Te rog sa imi zici si mie ce faci anume...Am observat ca varsta incepe sa isi puna cuvantul la mine...Am 25 de ani si nu mai pot slabi asa cum faceam la 22...


Buna! spor la slabit Doamne ajuta!:P eu am 27 si simt si eu diferenta. parca nici nu am acelasi elan ca in tinerete:). am tot incercat sa tin daneza dar deocamdata am lasat-o. m-am lasat de sucuri si dulciuri pentru moment, si de paine. si am inceput sa fac ceva miscare..nu sala inca. plimbari mai lungi..spre magazine, servici si tot asa. imi doresc foarte mult sa slabesc. si vreau sa reusesc sa arat mai bine pentru frumusete ..si sanatate:P. mult succes si sper sa ne mai auzim pana atunci. propo eu sunt din constanta voi fetele?

mvthebest 11 ian 2010 19:16:11

re: Jurnal bubulina27
 
Buna Bubulina>:D<:-*:-*:-*
Cum merge cu SB...?
Asteptam poze de la nunta care va urma. Ve'i fi o miresica frumoasa si slabuta>:D<:-*:-*:-*

Vointa si rabdare multa in continuare!!!;;)
http://www.gradinamea.ro/_files/Imag...5/big_crin.jpg

Slabuta 13 ian 2010 13:02:57

re: Jurnal bubulina27
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=131

bubulina27 15 ian 2010 17:54:28

re: Jurnal bubulina27
 
Multumesc frumos si scuze de intarziere. nu am mai avut timp deloc zilele astea.teste...seful..party. ce mai fac fetele si cum merge slabitul. la mine e ok. am stat departe de dulciuri..o portie de tort de ziua mea:P. va pup.

Liviutzza 15 ian 2010 18:02:20

re: Jurnal bubulina27
 
La Multi Ani Bubulinooo>:D<>:D<
Si eu fac acelasi lucru ca si tine:D,am renuntza la sucuri dulciuri....in seara asta am baut un pahar de Cola...:( si ma simt vinovata!Nu m-am putut abtzine...Succes in dieta:D>:D<>:D<

bubulina27 19 ian 2010 13:58:18

re: Jurnal bubulina27
 
buna slabutelor! eu am fost foarte ocupata zilele astea. si am mancat atat de aiurea.parca am uitat de ambitiile mele si de tot. azi parca m-am trezit din nou. vreau sa slabesc si imi doresc tare mult sa arat bine. sunt asa de trista. sper sa nu se mai intample.sa ajung la greutatea dorita si sa realizez tot ce imi doresc. hai ca putem. vreau sa fiu slabuta. de azi o sa fiu iarasi mai atenta!!! doamne ajuta-ma ca imi este greu.

lavinuta 19 ian 2010 16:47:47

re: Jurnal bubulina27
 
Nu fi descurajata! Azi e o noua zi, deci un nou inceput:)
(O sa vezi cat o sa slabesti cand o sa iti cauti rochia de mireasa:D )

bubulina27 20 ian 2010 06:41:22

re: Jurnal bubulina27
 
d-abia astept. acum inca nici nu imi vine cu toate ca se apropie cu pasi repezi nunta. azi incep ziua scriind cate ceva aici tocmai ca sa nu uit ca sunt la dieta..ca am inceput o batalie si tre sa o am mereu in vedere. mi-am pus ceaiul pe foc si ma pregatesc pentru o noua zi. la constanta a nins. e foarte frumos dar sa vedem cu o sa fie cu masina pe sosele. cred ca o voi lua pe jos azi. fac si miscare cu ocazia asta. o zi excelenta va doresc slabutelor!

bubulina27 20 ian 2010 10:39:22

re: Jurnal bubulina27
 
2 ataşament(e)
buna fetelor! azi m-am intors repede de la munca si pentru ca tot am avut timp liber m-am apucat sa caut informatii pentru nunta. in mare vreau un buchet de flori si orhidee albe, nu foarte mare.o sa atasez o poza. ce parere aveti? pentru marturii inca nu m-am gandit dar nu vreau sa fie nici prea scumpe deci vom vedea. pentru coafura ma mai gandesc dar parca ceva de genul ..parul lasat pe spate, usor ondulat si cu o floare. de asemenea voi atasa poza. ce parere aveti? va rog ajutati-ma cu sugestii si comentarii. multumesc slabutelor!>:D<:x

Adella 20 ian 2010 11:45:45

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 67909)
buna fetelor! azi m-am intors repede de la munca si pentru ca tot am avut timp liber m-am apucat sa caut informatii pentru nunta. in mare vreau un buchet de flori si orhidee albe, nu foarte mare.o sa atasez o poza. ce parere aveti? pentru marturii inca nu m-am gandit dar nu vreau sa fie nici prea scumpe deci vom vedea. pentru coafura ma mai gandesc dar parca ceva de genul ..parul lasat pe spate, usor ondulat si cu o floare. de asemenea voi atasa poza. ce parere aveti? va rog ajutati-ma cu sugestii si comentarii. multumesc slabutelor!>:D<:x

A doua o adorrrrrr ..foarte frumoasa;;)

bubulina27 21 ian 2010 05:10:40

re: Jurnal bubulina27
 
buna Adella! ma bucur ca iti place. sa vedem la ce coafura ma hotarasc pana atunci.

lavinuta 21 ian 2010 07:39:52

re: Jurnal bubulina27
 
Superb buchetul! Ar fi frumos din orhidee;;)

bubulina27 26 ian 2010 07:08:47

re: Jurnal bubulina27
 
a trecut si luna ianuarie. si eu nu am facut mai nimic. am mancat la fel de mult, am facut sport la fel de putin. kg au ramas aceleasi. nu e bine. sunt dezamagita de mine. imi doresc dar vad ca bunatatile astea si poftele culinare au fost mai puternice decat mine. imi vine foarte greu sa ma abtin si parca devin posedata.mananc in nestire. plang. trista. dar nu trebuie sa imi plang de mila. pot sa reusesc. de ce sut atat de ambitioasa la restul dar la mancare si sanatate sunt aiurea de tot?:(

dorutza 26 ian 2010 10:48:15

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 67909)
buna fetelor! azi m-am intors repede de la munca si pentru ca tot am avut timp liber m-am apucat sa caut informatii pentru nunta. in mare vreau un buchet de flori si orhidee albe, nu foarte mare.o sa atasez o poza. ce parere aveti? pentru marturii inca nu m-am gandit dar nu vreau sa fie nici prea scumpe deci vom vedea. pentru coafura ma mai gandesc dar parca ceva de genul ..parul lasat pe spate, usor ondulat si cu o floare. de asemenea voi atasa poza. ce parere aveti? va rog ajutati-ma cu sugestii si comentarii. multumesc slabutelor!>:D<:x

hello.
si eu am vrut la freza ceva de genul, parul lasat intr-o parte si o floare, dar nu mi-a stat bine. si am ales altceva..
trebuie neaparat sa faci o proba..
buchetul eu te sfatuiesc sa fie cat mai mic ca o sa te enerveze la culme. asta din imagine e numa bun...ca si mariime

dorutza 26 ian 2010 10:56:23

re: Jurnal bubulina27
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 71655)
a trecut si luna ianuarie. si eu nu am facut mai nimic. am mancat la fel de mult, am facut sport la fel de putin. kg au ramas aceleasi. nu e bine. sunt dezamagita de mine. imi doresc dar vad ca bunatatile astea si poftele culinare au fost mai puternice decat mine. imi vine foarte greu sa ma abtin si parca devin posedata.mananc in nestire. plang. trista. dar nu trebuie sa imi plang de mila. pot sa reusesc. de ce sut atat de ambitioasa la restul dar la mancare si sanatate sunt aiurea de tot?:(

trebuie neaparat sa te mobilizezi. daca vrei sa fii slabuta. nu doar pentru nunta. acela e doar unul dintre motive..
cum adica plangi si esti trista? te rog sa ai grija ca stresul e mare si nu vrei sa te imbolnavesti..
mergi undeva la sala? sau acasa? imune/ti sa faci de 3 ori pe saptamana ceva sport.
fa/ti un plan de bataie ceva(impuneti cate kg vrei sa slabesti in total/ pe luna/ ce vei face pentru asta/ ), viseaza mult, (inchipuie/ti cum vei arata slabuta, cum vei fii o mireasa slabuta admirata de toti, imagineaza/ti luna de miere fara sa te simti complexata de nimik, decat admirata)- e foarte importanta partea asta cu visarea, si gandeste pozitiv

si sa nu mai vad ca vii sa te plangi pe aici :P
decat daca chiar nu mai poti:P:P:P incercam sa fac o gluma... proasta :-/:))

bubulina27 26 ian 2010 16:08:01

re: Jurnal bubulina27
 
Multumesc frumos pentru incurajari. in dimineata asta eram putin trista ca nu ma pot mobiliza dar mi-am revenit. din nou la dieta. vreau foarte mult sa slabesc. deja imi imaginez ce frumos o sa fie si azi am fost foarte motivata. la sala ma duc de maine. deja am inceput miscarea. multumesc frumos pentru sustinere. nu vreau sa ma plag. vreau sa reusesc. ce frumos o sa fie slabuta.:)

bubulina27 26 ian 2010 18:13:31

re: Jurnal bubulina27
 
oleee.doar ce am terminat zumba pentru incepatori. cat m-am distrat. acum intru in baie pentru un dus si apoi un masaj intensiv anticelulita. si apoi un ceai binemeritat. va pup slabutelor.azi am rezistat dulciurilor!!!!!

bubulina27 27 ian 2010 06:51:12

re: Jurnal bubulina27
 
o noua zi. o noua provocare. am pus ceaiul pe foc acum. si imi fac si ceva de mancarik. deci azi neaparat imi iau si portia de miscare. si masaj. si concentrat de otet de mere. o sa slabesc!!! vreau.vreau.vreau.pot.pot.pot!!!

lavinuta 27 ian 2010 08:16:43

re: Jurnal bubulina27
 
'Neata Bubulina>:D< ce trezire cu chef de viata si slabit, asa sa faci mereu, ca o sa fim si noi mai optimiste:)

lavinuta 27 ian 2010 08:17:35

re: Jurnal bubulina27
 
sa ne spui si noua dc te ajuta pastilele cu otet de mere:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:30:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO