forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CAlexandra (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-calexandra-7886.html)

calexandra 26 ian 2011 14:44:25

Jurnal CAlexandra
 
Salutare,

Am intrat din intamplare aicia(pe site).....incep sa dezvalui una alta......incepe sa imi placa.....sunt si eu o viitoare slabuta(cel putin asa sper)....asta imi doresc.
M-am saturat de cum arat .....vreau si eu sa fiu slabuta........
Am avut mai multe tentative...unele au reusit alte nu......
Sper de data asta sa imi iasa si sa reusesc si sa ma mentin........

calexandra 26 ian 2011 15:13:31

Re: Jurnal CAlexandra
 
Mai tarziu o sa ma cantaresc.....(acuma sunt la serviciu)
Meniul de astazi:
-h 7:30- 2oua fierte
-h 10:00- o portocala
-h 12:30- 75g piept de pui la gratar+o bucatzica de 20g de branza soia+salata verde
-h 15:30- portocala

si pe mai tarziu inca nu stiu......
.....a era sa uit 2 l de apa.......

de maine vreau sa incep dieta...sper sa reusesc

calexandra 27 ian 2011 09:57:33

Re: Jurnal CAlexandra
 
incep de la 61 de kg......
aseara am papat un cana de lapte dulce.....cred ca era 21 si ceva
stiu ca de astazi am zis ca incep dieta, dar nu reusesc .........
astazi fac lista de cumparaturi si de maine incepe schimbarea
am decis sa tin dieta SB....

hai ca poti(asta era pt mine pt incurajare):)

bebelusha 27 ian 2011 14:32:54

Re: Jurnal CAlexandra
 
hai ca poti..asta e de la mine pentru tine...felicitari pentru decizia sanatoasa si demna de admirat pe care ai luato..tin pumnii si cu spor inainte la dieta si sport.. :)...suntem langa tine ;)

calexandra 28 ian 2011 09:07:56

Re: Jurnal CAlexandra
 
multumesc frumos.....
sa stiu ca cineva ma sustine e foarte important pt mine....

calexandra 30 ian 2011 10:03:29

Re: Jurnal CAlexandra
 
am inceput sa imi notez meniul in calendar,asa ca nu o sa notez si aicia....
ma gandesc ca maine o sa plec din localitate....si incercc sa imi fac un meniu de astazi pentru a gati de acasa...dar nu prea stiu ce....daca cineva ma poate ajuta...astept propuneri...

calexandra 01 feb 2011 12:18:54

Re: Jurnal CAlexandra
 
ieri am comis o.....m am abautu de la regim.....din cauza ca am fost tot pe drumuri.....
astazi continuu...astept ziua de joi cand se face o sapt de cand tin SB... o sa ma cantaresc....si masor....sper sa observ cate ceva...desi o sa fiu cu "musafiri"

calexandra 03 feb 2011 11:57:42

Re: Jurnal CAlexandra
 
a trecut ceva vreme de cand nu am mai notat cate ceva pe aicia.....
astazi nu ma simt bine...probabil din cauza musafirilor...
am inceput sa folosesc calculatorul de calorii si am aflat ca eu consum sub 1000 de calorii.....mi-am facut un meniu pentru astazi peste 1000de calorii....(1057)....si am observat ca trebuie sa mananc nu gluma....
astazi ar trebui sa ma cantaresc, dar nu cred ca o s o fac sa nu fiu dezamagita.....
dimineata nu am rezistat si mi-am masurat ''colacelul''(-2cm) si talia(-1cm)....e bine cred pentru o saptamana de SB in care am avut si abateri...deoarece in perioada asta nu pot rezista tentatiilor....in continuu as manca.....si in special dulce....
astept ziua din saptamana viitoare cand cantarul o sa imi arate ca am sub 60 de kg.....sper sa nu astept degeaba:)

calexandra 04 feb 2011 09:20:47

Re: Jurnal CAlexandra
 
a mai trecut o zi.....
astazi sunt mai bine ca si ieri...
ieri am reusit sa imi bat recordul personal la alergat pe banda ....60 de mintute 8.5km/h....sunt foarte mandra de mine.....
pentru a ma informa mi-a comandat carte Dieta South Beach.....deci astazi am ocupatie....

calexandra 04 feb 2011 09:21:45

Re: Jurnal CAlexandra
 
cine doreste e bine venit la o cafea sau un ceai si bineinteles o poveste ....:)

alexutza 04 feb 2011 09:29:34

Re: Jurnal CAlexandra
 
buna dimineata!

calexandra 04 feb 2011 09:32:20

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de alexutza (Post 509111)
buna dimineata!

buna de dimi,

ma bucur ca ai intrat la mine in"casuta".....
o cafea sau ceai?:)

alexutza 04 feb 2011 09:35:35

Re: Jurnal CAlexandra
 
prefer un ceai :D nu consum cafea

alexutza 04 feb 2011 09:40:00

Re: Jurnal CAlexandra
 
am slabit 2 kg :D dar nu ma pricep sa notez in tichetul ala :(

calexandra 04 feb 2011 09:52:59

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de alexutza (Post 509126)
am slabit 2 kg :D dar nu ma pricep sa notez in tichetul ala :(

felicitari pt kg date jos....cum ai reusit?....am vazut ca pana la urma te-ai descurcat cu tichetul.....:)

eliza david 04 feb 2011 09:57:18

Re: Jurnal CAlexandra
 
Neata calexandra, acu am vazut ca ai si tu jurnal!
O sa te vizitez mai des aici :)

O zi cat mai putin pofticioasa :)

alexutza 04 feb 2011 09:57:23

Re: Jurnal CAlexandra
 
multumesc :D poi de o saptamana am mankt doar dimineata doua felii de paine prajita si unt sau un catronel de cereale cu iaurt 0% grasimi si la pranz supa sau carne de pui fiarta cu legume , am mankt si fructe kivy si mere verzi si pe la 6 seara am mankt doua cartofi fierti cu branzik , km atat

alexutza 04 feb 2011 10:00:14

Re: Jurnal CAlexandra
 
momentan sunt la inceput k de o saptamana am inceput sa tin un regim k sa zic asa din pakte nu am incredere in cantaru pe kre il am o sa-mi ucmpar altu sa fiu mai sigura :)

calexandra 04 feb 2011 10:03:43

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 509155)
Neata calexandra, acu am vazut ca ai si tu jurnal!
O sa te vizitez mai des aici :)

O zi cat mai putin pofticioasa :)

multumesc....
te astept...sa ma sfatuiesti...certi...

calexandra 04 feb 2011 10:06:32

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de alexutza (Post 509159)
momentan sunt la inceput k de o saptamana am inceput sa tin un regim k sa zic asa din pakte nu am incredere in cantaru pe kre il am o sa-mi ucmpar altu sa fiu mai sigura :)

pai cred ca oricum simti pe haine .....

calexandra 04 feb 2011 10:07:04

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de alexutza (Post 509159)
momentan sunt la inceput k de o saptamana am inceput sa tin un regim k sa zic asa din pakte nu am incredere in cantaru pe kre il am o sa-mi ucmpar altu sa fiu mai sigura :)

un regim personalizat ti?

calexandra 04 feb 2011 12:54:32

Re: Jurnal CAlexandra
 
tocmai am tras o geana la fotografiile din comunitate si am devenit....cum sa spun....putin trista.....exista perioade in care am dubii ca o sa reusesc.....cred ca deja am intrat in ea.......

calexandra 04 feb 2011 13:26:56

Re: Jurnal CAlexandra
 
o parere as avea nevoie.....
astazi am pus un pariu cu un coleg de-al meu(pe un abonament la sala).....ca fuge timp de 2 h pe banda la 8.5km/h.....
tipul fumeaza si nu a mai alergat pe banda pana acuma.....
cine castiga oare?

Slabuta 04 feb 2011 13:29:20

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 509513)
o parere as avea nevoie.....
astazi am pus un pariu cu un coleg de-al meu(pe un abonament la sala).....ca fuge timp de 2 h pe banda la 8.5km/h.....
tipul fumeaza si nu a mai alergat pe banda pana acuma.....
cine castiga oare?

:) Sa speram ca ii rezista inima si plamanii :)

Anca77yvb 04 feb 2011 13:29:41

Re: Jurnal CAlexandra
 
sigur tuuuuuuuu, eu asa spun , dar na sa ne spui si noua rezultatul .........

calexandra 04 feb 2011 13:37:48

Re: Jurnal CAlexandra
 
luni dupa amiaza mergem la sala
luni seara sau marti dimi o sa va comunic.....

eliza david 04 feb 2011 13:54:07

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 509450)
tocmai am tras o geana la fotografiile din comunitate si am devenit....cum sa spun....putin trista.....exista perioade in care am dubii ca o sa reusesc.....cred ca deja am intrat in ea.......

Pe mine ma motiveaza si ambitioneaza in acelasi timp, multe din fotografiile alea. Pai daca oamenii aia au putut sa dea 10, 15, 20, 45 si cine stie cate mai mult, kg jos, noi de ce sa nu putem. Toate fetele alea slabute acum, au fost candva plinute si au muncit si s-au abtinut de la mancaruri interzise, au alergat, dansat, ofticat, stresat, demoralizat si toate cele, dar au mers mai departe si intr-un final vezi niste poze in care intra pe un singur crac al unui fost pantalon. Ce naiba?! Noi nu putem?
Si ele au avut abateri, stagnari si toate alea pe care le avem si noi, dar au continuat si rezultatele au aparut pana la urma. Dar cu multa munca si ambitie.

Pe mine ma apuca dracii cand vad ca nu se mai misca enervantul de cantar, parca imi face in ciuda, dar ma tin aici de treaba. Sper ca pana la urma sa se imbuneze.
Prietenul meu imi tot spune sa termin cu prostia asta de slabit, ca nu sunt grasa deloc si ca oricum nu am cum sa slabesc ca asa mi-e conformatia - grasana (asta zic eu). Si baga in el ca spartul si nu pune nici o suta de grame, e mega slabanog si parca slabeste si mai mult mancand. Si cand il aud, mai tare ma apuca slabitul :)) si poate sa infulece si mama cartofilor prajiti sau ditamai tortul, cozonacul etc, langa mine ca numai de-al draq nu mananc. Nici nu gust. Si pana la urma si asta ma abitioneaza sa ii demonstrez ca pot si ca el mananca .... sti tu ce, si ca dca vrei se poate. Tre sa te tii de treaba si gata.

Offf, cat am scris aci, cred ca te-am plictisit. dar incerc sa trag de timp pt c anu am chef de munca.

So, keep going, nu mai ceda in fata ispitelor. A, stii cum fac eu? Imi pun in fata o ciocaolata si zic ca o mananc mai tarziu, si mai tz, si tot asa. Si trece ziua :))

Gata. Puup, spor la tot!!!!!:x

calexandra 04 feb 2011 14:12:36

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 509559)
Pe mine ma motiveaza si ambitioneaza in acelasi timp, multe din fotografiile alea. Pai daca oamenii aia au putut sa dea 10, 15, 20, 45 si cine stie cate mai mult, kg jos, noi de ce sa nu putem. Toate fetele alea slabute acum, au fost candva plinute si au muncit si s-au abtinut de la mancaruri interzise, au alergat, dansat, ofticat, stresat, demoralizat si toate cele, dar au mers mai departe si intr-un final vezi niste poze in care intra pe un singur crac al unui fost pantalon. Ce naiba?! Noi nu putem?
Si ele au avut abateri, stagnari si toate alea pe care le avem si noi, dar au continuat si rezultatele au aparut pana la urma. Dar cu multa munca si ambitie.

Pe mine ma apuca dracii cand vad ca nu se mai misca enervantul de cantar, parca imi face in ciuda, dar ma tin aici de treaba. Sper ca pana la urma sa se imbuneze.
Prietenul meu imi tot spune sa termin cu prostia asta de slabit, ca nu sunt grasa deloc si ca oricum nu am cum sa slabesc ca asa mi-e conformatia - grasana (asta zic eu). Si baga in el ca spartul si nu pune nici o suta de grame, e mega slabanog si parca slabeste si mai mult mancand. Si cand il aud, mai tare ma apuca slabitul :)) si poate sa infulece si mama cartofilor prajiti sau ditamai tortul, cozonacul etc, langa mine ca numai de-al draq nu mananc. Nici nu gust. Si pana la urma si asta ma abitioneaza sa ii demonstrez ca pot si ca el mananca .... sti tu ce, si ca dca vrei se poate. Tre sa te tii de treaba si gata.

Offf, cat am scris aci, cred ca te-am plictisit. dar incerc sa trag de timp pt c anu am chef de munca.

So, keep going, nu mai ceda in fata ispitelor. A, stii cum fac eu? Imi pun in fata o ciocaolata si zic ca o mananc mai tarziu, si mai tz, si tot asa. Si trece ziua :))

Gata. Puup, spor la tot!!!!!:x

nu m-ai plictisit deloc .....prin cuvintele tale ma ajuti sa trec peste perioada asta nasoala....
ma bucur sa stiu ca cineva e alaturi de mine .....
trebuie sa ma tin de treaba..;)

eliza david 05 feb 2011 13:55:45

Re: Jurnal CAlexandra
 
>:D<Hei calexandra, ce faci? cum mai merge treaba?:P

calexandra 05 feb 2011 14:12:32

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 511007)
>:D<Hei calexandra, ce faci? cum mai merge treaba?:P

salutare....>:D<
bine merge....astazi am facut un piure de conopida....e prima data cand manan....a iesit bun....
de cand cu dieta asta am inceput sa imi gatesc.....pana acuma nu prea faceam....dar acuma daca nu imi fac eu nu are cine sa imi faca....:)
....de dimineata am fost la magazine naturiste(in timpul saptamanii nu le gasesc deschise).....de obicei nu intram...astazi m-am dus expre....
mi-am cumparat faina de naut.....si ma gandesc pe maine sa incer niste clatite......
ai facut clatite?
la tine cum merge?

eliza david 05 feb 2011 14:32:55

Re: Jurnal CAlexandra
 
Eu n-am facut nimic dulce, in general, nu doar acu cand sunt la dieta. Si mi-e o pofta de o prajitura de lesin :)) Io nu sunt cu ciocolata, am acum una din aceea dietetica in poseta, ma plimb cu e a peste tot, am si in sertar, am si la birou, am peste tot ca in cazul in care mor de ceva dulce sa am ceva dietetic si sa nu intru in magazin unde ispitele din plin. So daca faci clatite cu faina din aceea de naut, sa-mi zici si mie daca ies comestibile poate fac si eu, cu toate ca nici dupa clatite nu ma omor :))

Mie imi plac prajiturelele cu ciocolata, cu creme cu de astea si in jurul blocului am 3 cofetarii :)) Trec tot timpul pe langa ele si vad cum se uita prajiturile alea la mine prin vitrina :)) horror Nu stiu cand o sa ajung sa imi permit o prajiturica ... Am umplut tot forumul de pofta mea de prajituri si acum te terorizez si pe tine :))

Eu mi-am luat broccoli. Am fiert 3 buchetele de alea sa vad daca imi place la gust. E ok, as putea sa-l mananc dar nu prea stiu cum sa-l gatesc, sa nu fie doar fiert asa :) dubios.

calexandra 05 feb 2011 14:49:40

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 511052)
Eu n-am facut nimic dulce, in general, nu doar acu cand sunt la dieta. Si mi-e o pofta de o prajitura de lesin :)) Io nu sunt cu ciocolata, am acum una din aceea dietetica in poseta, ma plimb cu e a peste tot, am si in sertar, am si la birou, am peste tot ca in cazul in care mor de ceva dulce sa am ceva dietetic si sa nu intru in magazin unde ispitele din plin. So daca faci clatite cu faina din aceea de naut, sa-mi zici si mie daca ies comestibile poate fac si eu, cu toate ca nici dupa clatite nu ma omor :))

Mie imi plac prajiturelele cu ciocolata, cu creme cu de astea si in jurul blocului am 3 cofetarii :)) Trec tot timpul pe langa ele si vad cum se uita prajiturile alea la mine prin vitrina :)) horror Nu stiu cand o sa ajung sa imi permit o prajiturica ... Am umplut tot forumul de pofta mea de prajituri si acum te terorizez si pe tine :))

Eu mi-am luat broccoli. Am fiert 3 buchetele de alea sa vad daca imi place la gust. E ok, as putea sa-l mananc dar nu prea stiu cum sa-l gatesc, sa nu fie doar fiert asa :) dubios.

eu nu ma omor dupa prajituri , dar dupa ciocolata.....e viciul meu....am inceput sa imi cumpar dietetica...si amaruie....:-s

inainte de regimul asta am tinut ceva cu legume....si mi-am cumparat legume congelate printre care si brocoli....doar le-am fiert....nu mi a placut.....poate din cauza ca era doar fiert...asa simplu..
sa imi zici cum l-ai gatit si daca ti-a placut...poate ma incumet si eu pe viitor....

calexandra 06 feb 2011 15:26:41

Re: Jurnal CAlexandra
 
astazi nu ma simt deloc bine....
am o durere de burta ingrozitoare....
de dimineata lenevesc....nu am chef de nimica....
trebuie sa merg sa fac cumparaturi si afara ii asa de urat....
abia astept sa treaca perioada asta....

calexandra 06 feb 2011 18:41:54

Re: Jurnal CAlexandra
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 511052)
Eu n-am facut nimic dulce, in general, nu doar acu cand sunt la dieta. Si mi-e o pofta de o prajitura de lesin :)) Io nu sunt cu ciocolata, am acum una din aceea dietetica in poseta, ma plimb cu e a peste tot, am si in sertar, am si la birou, am peste tot ca in cazul in care mor de ceva dulce sa am ceva dietetic si sa nu intru in magazin unde ispitele din plin. So daca faci clatite cu faina din aceea de naut, sa-mi zici si mie daca ies comestibile poate fac si eu, cu toate ca nici dupa clatite nu ma omor :))

Mie imi plac prajiturelele cu ciocolata, cu creme cu de astea si in jurul blocului am 3 cofetarii :)) Trec tot timpul pe langa ele si vad cum se uita prajiturile alea la mine prin vitrina :)) horror Nu stiu cand o sa ajung sa imi permit o prajiturica ... Am umplut tot forumul de pofta mea de prajituri si acum te terorizez si pe tine :))

Eu mi-am luat broccoli. Am fiert 3 buchetele de alea sa vad daca imi place la gust. E ok, as putea sa-l mananc dar nu prea stiu cum sa-l gatesc, sa nu fie doar fiert asa :) dubios.


acum am termint de papat clatite....delicioase....nu ma asteptam....
de facut nu le am facut eu.....ca nu ma pricep totdeauna mi se prind de tigaie...le a facut sora mea...:D
diferenta dintre cele ''normale'' si cele dietetice e faina si fructoza....le am umplut cu telemea light si dulceata dietetica(mi-au placut mai mult cele cu telemea)....
(ingrediente faina de naut, ou, sare,fructoza, lapte laDorna degresat 0,1, nu stiu sa iti zic cantitatiile ca nu am cu ce sa le cantaresc:()....

calexandra 07 feb 2011 09:45:10

Re: Jurnal CAlexandra
 
neatza.....

astazi m-am trezit cu chef de viata.....
saptamana asta nu mai vreau sa trisez deloc...trebuie sa pot.....
mi-a propus sa tin 21 de zile de dieta SB, pt ca saptamana trecuta am trisat in fiecare zi aproape.....
m-am gandit sa fac alergare si banda mai mult ca de obicei si aparate mai putin...pana dau jos excesul...si apoi sa modelez....ce ziceti?

eliza david 07 feb 2011 11:40:29

Re: Jurnal CAlexandra
 
>:D<Hei si aici :)

Ar fi foarte bine sa faci mai mult sport! Chair excelent!
Oricum nu ai asa multe kg de dat jos. E mai greu startul, dar o daca ce incep sa plece... duse sa fie!

Am incercat aseara sa bag broccoliul ala printre niste legume. Amestec din acele mexican. Am facut pt prietenul meu, calite in putin ulei, da putin (am luat si eu 2 guri :)), am zis ca pe sfarsit de faza 1 pot sa gust macar :))), asa, trecand mai departe. Am pus broccoli ala acolo cu celelalte legume in speranta ca va deveni comestibil. din pacate, a iesit si mai horror decat fiert. :))
Cred ca o sa renunt la el, dar mai am juma de punga.... O sa tot incerc sa-l bag in diverse combinatii, daca gasesc ceva mai spectaculos, iti spun :)

In rest, spor la dieta (tine-te de ea de data asta ca vin la tine si iti dau bataita)!>:D<

calexandra 07 feb 2011 12:38:55

Re: Jurnal CAlexandra
 
ma bucur ca ma vizitezi....
de cand am inceput dieta am reusit sa merg la sala si sa nu ma cantaresc...dar joi se fac 2 saptamani si o sa ma cantaresc...numa bine o sa fie plecati si musafirii.....

eliza david 07 feb 2011 12:53:39

Re: Jurnal CAlexandra
 
Iti tin pumnii!!!!! Am si eu emotii alaturi de tine :))

calexandra 07 feb 2011 13:36:55

Re: Jurnal CAlexandra
 
astazi e ziua cea mare :)).....o sa vad daca pierd sau castig un abonament la sala.....
diseara vin cu rezultatul.....

eliza david 07 feb 2011 14:03:30

Re: Jurnal CAlexandra
 
Abia astept!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:57:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO