forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Choko (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-choko-9038.html)

Choko3 03 mai 2011 21:02:50

Jurnal Choko
 
Buna seara!:)>-
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal sa ma motiveze mai mult sa slabesc.
Vine vara si vream sa scap definitiv de burtica sa pot merge linistita la plaja dupa bac8->
De ieri am inceput o dieta disociata de 18 zile si sper sa reusesc sa ma tin de ea pana la capat + ceva miscare in fiecare zi - tae-bo, hiphop abs, zumba, insanity
Cea mai mare problema sunt dulciurile la care mi-e foarte greu sa renunt[*ingrijorat*] Am si cam mereu prin casa si ma impiedic mereu de ele...dar trebuie sa trec si peste asta cumva...de obicei incerc sa ma gandesc la ceva scarbos sau la cum as arata daca n-as manca dulciuri si imi trece :)

[*leu*]

Mihaela1006 04 mai 2011 10:20:26

Re: Jurnal Choko
 
Citat:

Anterior postat de Choko3 (Post 641213)
Buna seara!:)>-
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal sa ma motiveze mai mult sa slabesc.
Vine vara si vream sa scap definitiv de burtica sa pot merge linistita la plaja dupa bac8->
De ieri am inceput o dieta disociata de 18 zile si sper sa reusesc sa ma tin de ea pana la capat + ceva miscare in fiecare zi - tae-bo, hiphop abs, zumba, insanity
Cea mai mare problema sunt dulciurile la care mi-e foarte greu sa renunt[*ingrijorat*] Am si cam mereu prin casa si ma impiedic mereu de ele...dar trebuie sa trec si peste asta cumva...de obicei incerc sa ma gandesc la ceva scarbos sau la cum as arata daca n-as manca dulciuri si imi trece :)

[*leu*]

:) bine ai venit si spor la slabit, mai bine zis spor sa ajungi la o silueta frumoasa :D

Uita de zahar, imagineaza-ti ca in fabrica de zahar, ingredient cheie in dulciuri, misuna gandaci :shock: ca sa nu mai zic ca dulciurile se depun peste tot sub forma de sunculitze :P

biancax3 04 mai 2011 10:21:58

Re: Jurnal Choko
 
Citat:

Anterior postat de Choko3 (Post 641213)
Buna seara!:)>-
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal sa ma motiveze mai mult sa slabesc.
Vine vara si vream sa scap definitiv de burtica sa pot merge linistita la plaja dupa bac8->
De ieri am inceput o dieta disociata de 18 zile si sper sa reusesc sa ma tin de ea pana la capat + ceva miscare in fiecare zi - tae-bo, hiphop abs, zumba, insanity
Cea mai mare problema sunt dulciurile la care mi-e foarte greu sa renunt[*ingrijorat*] Am si cam mereu prin casa si ma impiedic mereu de ele...dar trebuie sa trec si peste asta cumva...de obicei incerc sa ma gandesc la ceva scarbos sau la cum as arata daca n-as manca dulciuri si imi trece :)

[*leu*]

Buna Choko si spor la slabit:)

Choko3 04 mai 2011 14:52:15

Re: Jurnal Choko
 
Buna fetelor!
Multumesc pentru primire:)
Ai dreptate, Mihaela, nu mai vreau sunculite :-s

Azi mi-am inceput ziua cu un pahar de apa calda in care am pus putina miere si scortisoara. Am auzit ca e buna si pentru silueta, si pentru sanatate.
Apoi am mancat numai orez, conform dietei:D
Am sarit vreo 10-15 minute coarda, mai mult n-am rezistat:(
Ma duc sa mai invat si apoi fac o pauza si ma apuc de ceva tae-bo

Mihaela1006 06 mai 2011 10:25:32

Re: Jurnal Choko
 
Ai grija la disociata, nu cred ca se tine mult timp si te priveaza de vitamine - alege mai degraba o asociere inteleapta a alimentelor (gen Montignac) decat sa mananci o zi intreaga un singur aliment... nu esti un caz disperat, ai nevoie de fapt de tonifiere nu de slabit extrem.
Multa sanatate :)

MuffinR 06 mai 2011 11:52:54

Re: Jurnal Choko
 
Citat:

Anterior postat de Choko3 (Post 641213)
Buna seara!:)>-
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal sa ma motiveze mai mult sa slabesc.
Vine vara si vream sa scap definitiv de burtica sa pot merge linistita la plaja dupa bac8->
De ieri am inceput o dieta disociata de 18 zile si sper sa reusesc sa ma tin de ea pana la capat + ceva miscare in fiecare zi - tae-bo, hiphop abs, zumba, insanity
Cea mai mare problema sunt dulciurile la care mi-e foarte greu sa renunt[*ingrijorat*] Am si cam mereu prin casa si ma impiedic mereu de ele...dar trebuie sa trec si peste asta cumva...de obicei incerc sa ma gandesc la ceva scarbos sau la cum as arata daca n-as manca dulciuri si imi trece :)

[*leu*]

Salut! Şi eu am o slăbiciune pentru dulciuri. Dar încerc să le evit cât de cât! Sau îmi iau un baton de cereale.
Mult succes la BAC şi la slăbit! Îmi aduc aminte că şi eu în perioada asta am descoperit slăbuţele anul trecut :P.
Te pup!

Choko3 07 mai 2011 07:45:17

Re: Jurnal Choko
 
Merci pentru incurajari, MuffinR!>:D<
Mihaela, stiu ca dieta asta ma priveaza de vitaminele necesare, dar cea pe care o tin i-a fost data unei prietene de medicul nutritionist. Ea si alte fete au slabit mult cu asta. Si desi pare ca nu am multe kg am destul de multa grasime pe burtica, solduri, picioare:(
Oricum n-am de gand sa tin dieta mai mult de o luna-doua, dupa care o sa scap de examene si o sa am mai mult timp sa citesc despre alte diete si alimentatie sanatoasa:D
Maine se implineste o saptamana de la dieta si o sa ma cantaresc:-ss asa ca fug sa fac cat mai mult sport azi pt ca in ultimele 2 zile am avut simulari, nici n-am dormit si nici de sport n-am avut timp...stiu ca nu e bine dar...:-s

Mihaela1006 09 mai 2011 10:18:07

Re: Jurnal Choko
 
Citat:

Anterior postat de Choko3 (Post 647499)
Merci pentru incurajari, MuffinR!>:D<
Mihaela, stiu ca dieta asta ma priveaza de vitaminele necesare, dar cea pe care o tin i-a fost data unei prietene de medicul nutritionist. Ea si alte fete au slabit mult cu asta. Si desi pare ca nu am multe kg am destul de multa grasime pe burtica, solduri, picioare:(
Oricum n-am de gand sa tin dieta mai mult de o luna-doua, dupa care o sa scap de examene si o sa am mai mult timp sa citesc despre alte diete si alimentatie sanatoasa:D
Maine se implineste o saptamana de la dieta si o sa ma cantaresc:-ss asa ca fug sa fac cat mai mult sport azi pt ca in ultimele 2 zile am avut simulari, nici n-am dormit si nici de sport n-am avut timp...stiu ca nu e bine dar...:-s

Daca stii ca te priveaza de vitamine si tot continui inseamna ca iti asumi si riscul... :-s O luna-doua e mult, tine-o cel mult doua saptamani si alterneaz-o cu alta dieta sanatoasa, poate iti mai revizuiesti obiceiurile alimentare. Nu foloseste nimanui o Choco slaba-moarta si fara puteri, crede-ma... Plus ca daca nu dormi, indiferent de cat de putin mananci, nu te astepta sa slabesti. Asta ti-o zic ca tema de gandire, nu ca sa te cert. Daca ai examene stresul de examen te seteaza in directia invatatului si nu slabesti - si nu e o glorie sa ratezi examenele pentru ca nu dai creierului hrana tocmai acum.
Mama ta ce zice?

Choko3 10 mai 2011 13:31:59

Re: Jurnal Choko
 
Multumesc pentru sfaturi!
Dieta intreaga tine 16 zile si cand am zis ca vreau sa o tin o luna-doua ma refeream si cu pauza de o saptamana.
Mama nu se pricepe la d'astea:P plus ca o vad si cam rar pt ca sunt la un liceu in alt oras

Oricum am regandit planul si mi-am dat seama ca nu functioneaza in perioada asta. Nici nu am slabit si in ultimele zile m-am abatut de la ea cam mult. Asa ca m-am hotarat sa fac pauza de la diete in urmatoarele 2 saptamani, pana termin scoala, iar apoi din vacanta incep o dieta personalizata, cu mai multe alimente permise si sport zilnic. Am citit deja destule articole de pe forum despre ce e sanatos, ce ajuta la arderea grasimilor etc si mi-am facut un plan:D O sa-l postez pe undeva mai tarziu sa va intreb si pe voi daca e bine:)
Imi pare rau ca nu am prea mult timp sa stau pe forum si sa intru in vorba cu toata lumea, dar promit sa ma revansez dupa bac. Trebuie sa merg la mare vara asta cu noua silueta!

Mihaela1006 11 mai 2011 12:00:38

Re: Jurnal Choko
 
Bafta la examene >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:37:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO