forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cristiniq (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cristiniq-3352.html)

cristiniq 16 apr 2010 08:53:54

Ziua 4
 
DEZASTRU!!!!
Aseara l-am sarbatorit pe socru' si am mancat tarta cu fructe de padure si vreo 4 prajiturele cu mere. Ma simt atat de vinovata si sunt x-( pe mine...
Nici macar nu am curaj sa-mi trec in meniu mesele de ieri!
:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s

cristiniq 20 apr 2010 09:31:03

Adevarata diera Rina
 
Am facut trecerea treptata, sigura si irevocabila catre reala dieta Rina Si sunt cum nu se poate mai incantata. De ieri am inceput sa si merg la sala, aici, in Harman. Am facut 30 minute stepper si apoi am lucrat un pic la sala pentru abdomen cu un cunoscator.
Cunoscandu-ma, am facut asa incat sa ma pot vedea cat mai des cu "cunoscatorul" si alti clienti ai salii, sa ma motiveze prezenta lor si astfel sa nu mai cedez.
L a aceasta ora am dureri teribile, dar ador fiecare secunda de suferinta pentru ca stiu de ce.

cristiniq 20 apr 2010 09:42:09

Raport saptamanal
 
In aceasta saptamana am slabit 1.1 kg!
:-bd[*103*][*70*]

cristiniq 21 apr 2010 09:48:41

Sa ma bucur, sau...
 
Imi place dieta pe care o tin!!!
Observ ca incep sa ma gandesc la mancare cam [*12*], adica am inceput sa mananc doar pentru ca imi cere stomacul si pentru ca ma tem ca dupa un timp de nemancat, de cum voi ingera ceva, cat de putin, se va depune, caci asa functioneaa organismul nostru/
Am reusit sa merg si ieri la sala[*haltera*][*abdomene*]
am dureri peste tot. Ceea ce este foarte bine.
astazi vreau sa fac si [*banda*]

:x

Slabuta 21 apr 2010 19:26:46

re: Jurnal Cristiniq
 
Cristinq ti-am vazut pozele, aratai foarte bine inainte de a fi mamica dar si in timpul sarcinii :)
Nu stiam ca ai bebe, felicitari, sa fie sanatos si cuminte :)

Bravo ca ai mers la sala, lasa ca in primele zile doar tot dar dupa ce te obisnuiesti merge struna :)

Cati anisori are mai exact bebe? :)

cristiniq 23 apr 2010 08:59:10

Re: Jurnal Cristiniq
 
Buna, Slabuta!
Am chiar doi copilasi, unul in varsta de 2 ani si 9 luni si al doilea 10 luni! Facuti asa rapid, unul dupa celalalt.
Stiu ca e greu sa redevin ce am fost odata, greutatea o ating, insa nu stiu daca si forma:-/
La prima sarcina am luat in greutate 22 lg, la a doua vreo 28-30. Nici o clipa nu mi-am imaginat ca nu voi slabi dar am stiut dintotdeauna ca nu imi va fi usor.
Ai acum ma lupt cu kg in plus, celulita si vergeturile, ce nu as fi crezut eu vreodata....
Ma bucur ca am dat de voi, asa ma pot tine si eu de dieta si sper ca imi voi putea atinge targetul cat de curand si pe termen nelimitat.
:-*

cristiniq 23 apr 2010 13:48:11

Oh Happy Day!!!
 
Astazi am avut una dintre cele mai frumoase surprize si sper ca acesta sa fie numai inceputul.
Mi-am luat o bluzita, acum cateva luni, pe care o ador! De mult mi-am dorit un asemenea model, este un babydoll! Am tinut bluza ca target: sa slabesc pana ma incape, pentru ca nu daca o luam pe mine si inspiram, riscam sa crape. Astazi m-am imbracat cu ea si ce credeti: IMI ESTE MARE!!!!
Abia astept ziua de luni sa ma cantaresc! In seara asta imi scot de la naftalina "hainutele-target" cumparate si incep sa le probez sa vad cum m-am descurcat pana acum.

cristiniq 24 apr 2010 21:13:44

Re: Jurnal Cristiniq
 
CE MAI ZI!!! Cea de fructe...dupa carbohidrati...greu!
Sunt iara nervoasa, epuizata...ma intareste doar gandul ca luni merg la sala!:)

Slabuta 28 apr 2010 14:38:04

Re: Jurnal Cristiniq
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 162201)
Buna, Slabuta!
Am chiar doi copilasi, unul in varsta de 2 ani si 9 luni si al doilea 10 luni! Facuti asa rapid, unul dupa celalalt.
Stiu ca e greu sa redevin ce am fost odata, greutatea o ating, insa nu stiu daca si forma:-/
La prima sarcina am luat in greutate 22 lg, la a doua vreo 28-30. Nici o clipa nu mi-am imaginat ca nu voi slabi dar am stiut dintotdeauna ca nu imi va fi usor.
Ai acum ma lupt cu kg in plus, celulita si vergeturile, ce nu as fi crezut eu vreodata....
Ma bucur ca am dat de voi, asa ma pot tine si eu de dieta si sper ca imi voi putea atinge targetul cat de curand si pe termen nelimitat.
:-*

Salutare Cristiniq :)

Sa-ti traiasca scumpii de ei >:D< Sa fie sanatosi si cumintei cand vor fi mai mari :)

Iti vei atinge targetul, te vad foarte ambitioasa si pusa pe treaba :)

Eu iti tin pumnii :)

Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 162680)
Astazi am avut una dintre cele mai frumoase surprize si sper ca acesta sa fie numai inceputul.
Mi-am luat o bluzita, acum cateva luni, pe care o ador! De mult mi-am dorit un asemenea model, este un babydoll! Am tinut bluza ca target: sa slabesc pana ma incape, pentru ca nu daca o luam pe mine si inspiram, riscam sa crape. Astazi m-am imbracat cu ea si ce credeti: IMI ESTE MARE!!!!
Abia astept ziua de luni sa ma cantaresc! In seara asta imi scot de la naftalina "hainutele-target" cumparate si incep sa le probez sa vad cum m-am descurcat pana acum.

Felicitari pentru noua achizitie, sa o porti cu placere si ma bucur tare mult ca acum este ca turnata pe tine :D

Sa ne pui si pozisoare sa te admiram :)

Pupicei si o zi frumoasa :)>:D<

lavinuta 29 apr 2010 12:52:00

Re: Jurnal Cristiniq
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 162201)
Buna, Slabuta!
Am chiar doi copilasi, unul in varsta de 2 ani si 9 luni si al doilea 10 luni! Facuti asa rapid, unul dupa celalalt.
Stiu ca e greu sa redevin ce am fost odata, greutatea o ating, insa nu stiu daca si forma:-/
La prima sarcina am luat in greutate 22 lg, la a doua vreo 28-30. Nici o clipa nu mi-am imaginat ca nu voi slabi dar am stiut dintotdeauna ca nu imi va fi usor.
Ai acum ma lupt cu kg in plus, celulita si vergeturile, ce nu as fi crezut eu vreodata....
Ma bucur ca am dat de voi, asa ma pot tine si eu de dieta si sper ca imi voi putea atinge targetul cat de curand si pe termen nelimitat.

:-*



Buna, Cristiniq>:D<Sa-ti traiasca juniorii!
Esti o mamica ambitioasa, ce a reusit sa scape de o cantitate maricica de kg. Te dai batuta acum la sfarsit, cand mai ai decat sa iti modelezi corpul? nu, nu, nu:)
Succes!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:33:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO