forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-danielaslim-lupta-schimbare-10897.html)

just21 13 feb 2012 20:26:20

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 937317)
mie imi place meniul>:D<

MA bucur..!>:D<.....Totusi am dat o fuga prin bucatarie si am citit ingedientele suncii:))...cred ca o las balta:)).....are amidon de cartof si parca ceva zahar..deci....nu se incadreaza:(:(

danielaslim 13 feb 2012 20:29:41

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 937324)
MA bucur..!>:D<.....Totusi am dat o fuga prin bucatarie si am citit ingedientele suncii:))...cred ca o las balta:)).....are amidon de cartof si parca ceva zahar..deci....nu se incadreaza:(:(

nui bun[-X
mai bn inceaca o omleta....sau daca ai fulgi de cereale sau ovaz cu lapte semi degresat....dau anunt !cn vrea biscuiti misura fara zahar cu fulgi de ovaz????ca vreau sa scap de ei urgeent!

just21 13 feb 2012 20:38:51

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 937331)
nui bun[-X
mai bn inceaca o omleta....sau daca ai fulgi de cereale sau ovaz cu lapte semi degresat....dau anunt !cn vrea biscuiti misura fara zahar cu fulgi de ovaz????ca vreau sa scap de ei urgeent!

si daca as ramane la ardei gras cu crema de branza degresata si cascaval?
sau daca nu..iaurt cu branza degresata..ca fulgi momentan nu am si nici wasa..maine merg sa`mi iau...:(

danielaslim 13 feb 2012 20:41:26

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 937361)
si daca as ramane la ardei gras cu crema de branza degresata si cascaval?
sau daca nu..iaurt cu branza degresata..ca fulgi momentan nu am si nici wasa..maine merg sa`mi iau...:(

cascavalul e mereu gras....deci mai bn branza degresata...asa am inteles eu...
cum adik iaurt cu branza?

just21 13 feb 2012 20:43:13

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 937372)
cascavalul e mereu gras....deci mai bn branza degresata...asa am inteles eu...
cum adik iaurt cu branza?

a..pai m`am obisnuit de la sb.:X...e o combinatie proprie de a mea..iaurt degresat0.1% in care pun bucatele de branza.La sb nu puneam branza slaba,dar acum da..
SI e chiar ff bun..adica cel putin mie imi place.si ma satur.:X

danielaslim 13 feb 2012 20:45:33

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 937376)
a..pai m`am obisnuit de la sb.:X...e o combinatie proprie de a mea..iaurt degresat0.1% in care pun bucatele de branza.La sb nu puneam branza slaba,dar acum da..
SI e chiar ff bun..adica cel putin mie imi place.si ma satur.:X

deci e cv gen cottage cheese?

just21 13 feb 2012 20:49:56

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 937381)
deci e cv gen cottage cheese?

da..:X:X:..doar ca fara smantana si low-fat.:X..si desigur ca mai poti tu daca vrei ceva leguma pe acolo..eu vara mai adaugam ori ardei ori rosie ori castravete,putina sare pt ca branza nu e sarata si era pranzul oerfect pt mine..(pe atunci credeam ca infometarea imi va aduce corpul perfect :-<):D:D:D:D

danielaslim 13 feb 2012 20:54:40

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 937392)
da..:X:X:..doar ca fara smantana si low-fat.:X..si desigur ca mai poti tu daca vrei ceva leguma pe acolo..eu vara mai adaugam ori ardei ori rosie ori castravete,putina sare pt ca branza nu e sarata si era pranzul oerfect pt mine..(pe atunci credeam ca infometarea imi va aduce corpul perfect :-<):D:D:D:D

si eu faceam asa:(
si ma infometam mancam:la md un mar la pz 200 gr de ciuperci coapte si la cn un iaurt:(deci nici mancar 400 de cal:(

just21 13 feb 2012 20:59:17

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 937400)
si eu faceam asa:(
si ma infometam mancam:la md un mar la pz 200 gr de ciuperci coapte si la cn un iaurt:(deci nici mancar 400 de cal:(

...:(..
Off..bine ca am trecut peste..:((..si pot spune ca am scapat usor..nu cu ff multe kg revenite si doar cu o mica dereglare de tiroida..care e pe drumul spre vindecare.:x:x:x

Eu trebuie sa plec.MErg la invatat!:*..Te pup!>:D<Ne citim maine!>:D<
Ai grija de tine>:D<

silviadm 23 mar 2012 09:22:01

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
neatza Daniela;;);;)am venit in casutza ta ;));;)
ce planuiri ai azi:D
Just?cum te numesti sa'ti zic pe nume:">si eu pap iaurt cu branza slaba uneori la md;;);;);;) seara ma orientez mereu pe legume,salata,sosuri etc nush de ce:-??dar incerc s ma incadrez in 150- 200kcal
si eu am avut problema mancatului putin:))dar a trecut din fericire;;)acum incerc s ma tin pe un nr de calorii mai mare ca spre vara sau cat mai curand s am ce mai scade ...s mai slabesc si eu o data#:-s iar la mentinere iar va fii greeeu...eu am reusit o luna s stau pe kg dorite si acum iar ma chinui s dau jos....:)):))dar am invatzat lectia
succes fetele;;)semnati petitia va rog ;;):x
PETITIE: Semneaza pentru dreptul la o viata sanatoasa - Iniţiative - Responsabil.Slabute.ro


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:09:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO