forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dealaura72 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dealaura72-8243.html)

dealaura72 20 feb 2011 09:06:17

Jurnal dealaura72
 
Buna fetelor
Ma numesc mihaiela mi se mai spune si dea din copilarie de catre uni prieteni ,am 32 ani sunt mama a doua fete frumoase foc si am 180 cm si 82 kg .
Am ajuns pe acest sait din dorinta de a imi face prietene noi si de a ne sustine reciproc in lupta cu kg si cu mancatul sanatos .
Sper sa ne ajutam reciproc si sa ajungem asa cum ne dorim noi .
Cum spuneam mai sus am 82 de kg si as fi foarte bucuroasa daca as reusi sa dau jos 12 kg pana la sfarsitul lui iunie
Serviciul care il am imi ocupa trei sferturi din zi iar ce imi ramane il dedic fetelor ,gatitului , si curateniei .
SIncer nu stiu cum sa fac sa slabesc ,serviciul meu este acas sunt pfa si am un magazin virtual pe care imi vand diverse instrumente muzicale , si alte produse .
Deci sunt acasa .
Problema este mancatul cu masura ,eu mananc doar de 3 ori pe zi dar spre seara exagerez cu mancatul iar ziua pana in ora 16 mananc mai putin .
Am doua operati la spate care ma inpiedica sa fac unele exerciti de abdonem care se fac din pozitia culcat .Dar problema este ca nu mai fac nici un exercitiu .
Cand ies afara , in loc sa merg pe jos merg cu masina .
Sper sa reusim sa fim o echipa si sa ne ajutam reciproc .
>:D<

danapop 20 feb 2011 13:41:56

Re: Jurnal dealaura72
 
Bine ai venit si bafta cu tot ceea ce ti-ai propus!

dealaura72 21 feb 2011 08:41:50

Re: Jurnal dealaura72
 
Multumesc ,sper sa reusim impreuna ,vad ca dv ati reusit sa dati jos pana acum 2 kg .Cum ati reusit ?

danapop 21 feb 2011 13:30:37

Re: Jurnal dealaura72
 
Poti sa ma tutuiesti...Suntem de aceeasi varsta! :) Eu mananc 3 mese principale si 2 gustari si am inceput sa fac sport. Inainte mancam foarte multe dulciuri si din momentul in care am renuntat la ele s-a si vazut diferenta. Plus ca la mine miscarea insemna doar drumul pana la masina si inapoi ! :) Mananc hipocaloric si incerc sa nu asociez gresit alimentele. Cam atat fac. Tu? Ce plan ti-ai propus?

dealaura72 22 feb 2011 08:06:32

Re: Jurnal dealaura72
 
Imi notez intr-un caiet ce si cat mananc si problema la mine este ca in timpul zilei nu mie foame pana dupa 13 si spre seara pofta e mare ,mai ales ca am la discretie ciocolata .
In general mananc mancaruri doar cu carne de pui , cartofi ( care stiu c anu prea sunt indicati) de sport chiar nu am timp, incerc sa mananc de 3 ori pe zi si cu portia dar nu stiu ce voi reusi .
Mai spune-mi detalii despre mancarea disociata , ce fel de mancare mananci si ce cantitate ,mi-ar placea sa vb pe mess dc doresti si sa incerc sa mananc identic cu tine si sa facem aceleasi lucruri impreuna asa poate voi avea de la cine sa ma critice cand gresesc si asa cred ca as avea mai multe sanse sa slabesc
>:D<:-*

danapop 22 feb 2011 09:37:12

Re: Jurnal dealaura72
 
Buna dimineata! Din pacate este interzis sa facem publice id noastre de mess asa ca ar fi bine sa dai o editare si sa il stergi si pe al tau, altfel exista riscul de a ni se bana conturile. Meniurile mele, cu tot ce mananc in fiecare zile gasesti publicate la mine in jurnal.

dealaura72 23 feb 2011 17:49:00

Re: Jurnal dealaura72
 
daca stiu de unde il sterg ,o sa caut #:-s

danapop 23 feb 2011 18:09:43

Re: Jurnal dealaura72
 
Cum stai cu dieta? Ai reusit sa iti faci un program al meselor?

dr jekil 26 feb 2011 22:13:22

Re: Jurnal dealaura72
 
Buna.Mi-am bagat un pic nasul prin jurnalul tau:-* Eu tin South beach,mi s-a parut f usoara!Tot 12kg vreau si eu sa slabesc,cat despre sport..offff sunt cartof de canapea!![*plans*] De 2 saptamani incerc sa ma mobilizez sa ma apuc de sport,dar fara rezultatx-( stiu ca fara sport nu o sa scap de celulita numai cu masaj seara dupa dus!Pupic si cat mai multe kg date jos!!

dealaura72 07 mar 2011 10:02:27

Re: Jurnal dealaura72
 
Ms pt urare ,


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:05:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO