forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dessire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dessire-3490.html)

dessire 22 apr 2010 21:20:18

Re: Jurnal dessire
 
Azi am papat cam 1400 kcal. Sunt curioasa daca e pe bune faza cu calculatorul de calorii, ca asa imi zice sa pap ca sa dau jos 4 kg pe luna.

ianna 22 apr 2010 21:25:39

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 161826)
Azi am papat cam 1400 kcal. Sunt curioasa daca e pe bune faza cu calculatorul de calorii, ca asa imi zice sa pap ca sa dau jos 4 kg pe luna.

dessire tre sa iei in considerare ca calculatorul site-ului iti calculeaza caloriile dupa datele generale... plus nu trebuie sa uiti de sport;)cu care ar trebui sa arzi in jur de 300 kcal/zi.

dessire 22 apr 2010 21:37:11

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 161834)
dessire tre sa iei in considerare ca calculatorul site-ului iti calculeaza caloriile dupa datele generale... plus nu trebuie sa uiti de sport;)cu care ar trebui sa arzi in jur de 300 kcal/zi.

E clar ca nu poate fi 100% precis, vreau doar sa imi fac o idee, si testez saptamana asta:D Daca nu merge macar am de unde sa scad, si imi fac si eu o idee cam cate calorii trebuie sa pap zilnic.
M-am apucat azi de topait, ti-am ascultat sfatul, si dupa 20 min eram toata transpirata si gafaiam in ultimul hal.:P o sa cresc treptat numarul minutelor, azi nu am putut mai mult.:-o
De curiozitate am calculat cam cat papam eu inainte sa ma apuc de dieta si m-am speriat rau:((, mancam numai dulciuri de vreo 1500kcal plus mancare erau cam 4000 kcal.

Slabuta 24 apr 2010 00:34:32

Re: Jurnal dessire
 
4000 kcal este foarte mult :-o
Acum imi explic kg tale, dar lasa ca le vii tu de hac >:D<

Cu sportul sa o iei usurel ;) Ai ceva kg in plus si sa nu te fortezi, mai bine cresti treptat intensitatea si durata :)

bebelusha 24 apr 2010 07:39:41

Re: Jurnal dessire
 
http://media.superpimper.com/glitter...morning-14.gif

ianna 24 apr 2010 13:35:17

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 161859)
E clar ca nu poate fi 100% precis, vreau doar sa imi fac o idee, si testez saptamana asta:D Daca nu merge macar am de unde sa scad, si imi fac si eu o idee cam cate calorii trebuie sa pap zilnic.
M-am apucat azi de topait, ti-am ascultat sfatul, si dupa 20 min eram toata transpirata si gafaiam in ultimul hal.:P o sa cresc treptat numarul minutelor, azi nu am putut mai mult.:-o
De curiozitate am calculat cam cat papam eu inainte sa ma apuc de dieta si m-am speriat rau:((, mancam numai dulciuri de vreo 1500kcal plus mancare erau cam 4000 kcal.

acum vezi si tu de unde au venit kg in plus:De bine ce-ai facut, poate acum vei fi mai constienta si dupa ce ajungi la mentinere nu vei relua vechiul stil de viata;;)

dessire 24 apr 2010 22:30:16

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 163420)
4000 kcal este foarte mult :-o
Acum imi explic kg tale, dar lasa ca le vii tu de hac >:D<

Cu sportul sa o iei usurel ;) Ai ceva kg in plus si sa nu te fortezi, mai bine cresti treptat intensitatea si durata :)

stiu ca 4000 kcal e extrem de mult- nu mi-a venit sa cred:-o, nu stiam ca mananc atat de mult, nu aveam nici cea mai mica idee, mancam foarte multe dulciuri rafinate - de multe ori incepeam ziua cu ceva dulce si o tineam asa pana seara, tot felul de sucuri nesanatoase si pline de zahar, mancaruri inecate in sosuri si prajite in mult ulei- de cele mai multe ori fast food, si seara mereu rontaiam cate ceva.x-(
Cu sportul o iau incetisor, atat cat imi permite organismul pentru inceput - cand dieta nu o sa maim dea rezultate o sa merg si la sala, pana atunci ma mai zbengui pe acasa:-*

dessire 24 apr 2010 22:31:25

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 163463)

Buna bebelusha, bine ai venit in jurnalul meu!!>:D<:-*

dessire 24 apr 2010 22:43:17

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 163880)
acum vezi si tu de unde au venit kg in plus:De bine ce-ai facut, poate acum vei fi mai constienta si dupa ce ajungi la mentinere nu vei relua vechiul stil de viata;;)

Da, cu ajutorul vostru am deschis ochii , cu siguranta voi fi atenta la ce voi manca odata ajunsa la greutatea dorita, ma voi gandi de 2 ori inainte sa infulec ceva:)), si mai ales ma voi cantari odata pe luna si in caz de constat ca am luat ceva in greutate voi lua masuri imediat, nu voi mai astepta la nesfarsit o zi in care ceva sa ma motiveze sa iau atitudine,

am foarte mult de ''muncit'' sa ajung cum eram candva , deja am inceput sa gandesc altfel in ce priveste mancarea si cred ca il 'corup'' si pe prietenul meu sa manance mai sanatos -azi cand am mers la cumparaturi si a inceput sa tranteasca in cos tot felul de prostii am inceput sa ii zic cat de nasanatoase sunt, el mi-a replicat ''bine si eu ce mai mananc''? - exact acelasi lucru l-am spus si eu inainte sa incep sa tin dieta, dar acum nu mai gandesc la fel, sunt o multitudine de chestii sanatoase pe care le pot manca:)

dessire 24 apr 2010 22:49:53

Re: Jurnal dessire
 
[*11*]Azi dimineata nu am putut rezista tentatiei de a ma urca pe cantar, desi am zis ca ma voi cantari odata pe saptamana, au mai plecat 700 g [*20*], inca nu modific nimic la ticker, astept pana miercuri, sa vad rezultatele pentru o saptamana intreaga.;))

si blugii au inceput sa stea mai bine pe mine, inainte mai aveau un pic si pocneau!!

dessire 26 apr 2010 16:07:29

Re: Jurnal dessire
 
Mda...azi m-au invadat ''rusii''[*12*] si am asa o pofta de [*31*]si ma simt de parca m-am ingrasat 5 kile [*35*] si mi-e sete intr-una[*arsita*]

madaEM 26 apr 2010 16:22:18

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 166070)
Mda...azi m-au invadat ''rusii''[*12*] si am asa o pofta de [*31*]si ma simt de parca m-am ingrasat 5 kile [*35*] si mi-e sete intr-una[*arsita*]


te cred te cred ...:))asa sunt si eu ...si asa am fost zilele trecute...vroaim sa mancn tot frigiderul ...iar azi ...nu am putut manca mai nimic ...si nici pofta de dulce nu am mai avut#:-sam scapat ..ca vreo 3-4 zile ...am macat nutella:((
ia o lingurita de miere ceva ...:D
si asta cu setea lasa ca e buna ..ca asa bei mai multa apa:P

dessire 26 apr 2010 16:41:30

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de madaEM (Post 166084)
te cred te cred ...:))asa sunt si eu ...si asa am fost zilele trecute...vroaim sa mancn tot frigiderul ...iar azi ...nu am putut manca mai nimic ...si nici pofta de dulce nu am mai avut#:-sam scapat ..ca vreo 3-4 zile ...am macat nutella:((
ia o lingurita de miere ceva ...:D
si asta cu setea lasa ca e buna ..ca asa bei mai multa apa:P

numai noi femeile stim prin ce trecem in astfel de zile:-s, asta e singurul lucru care nu-mi place la a fi femeiex-(
partea proasta e ca sunt la servici si nu am la mine decat un mar, iar colega mea are un sertar plin cu dulciuri aici la birou lasate la voia intamplarii:)) care acum imi fac in ciuda, nimic dietetic, numai dulciuri delicioase pline de zahar=P~, dar las' ca eu stiu ca nu sunt bune:>:-??

dessire 26 apr 2010 16:50:43

Re: Jurnal dessire
 
Apropo de sertarul ala - ce lupte am dus eu in fata lui in prima faza a dietei - si daca am rezistat atunci, o sa rezist eu si acum[-O<
ar trebui sa fie interzis sa ai un astfel de sertar[*16*] cand colega ta e in suferinta.

dessire 27 apr 2010 18:20:41

Re: Jurnal dessire
 
Azi am adaugat un album cu evolutia progresiva a kg mele[*36*] of of of oare cum am putut sa ajung aici?
Ma uit cu jind la pozele de prin 2007 cand inca aratam bine[*lacrimi*] imi vine sa plang [*lacrimi*], si cand ma gandesc ca pe la 17 ani aveam cam 62-64 kg (nu am poze in format electronic din acea perioada, ma uit la astea din album) ma apuca jalea si mai rau...nu ma mai suport!!!

stau si ma intreb si ma minunez cum de am reusit sa ajung aici, adica la 100kg???x-(

cum am putut sa ma suport pana acum??:-o

nici eu nu stiu raspunsul...cred ca nu mi-am dat seama...
cum sa nu imi dau seama? cand dupa 3-4 luni blugii incepeau sa nu ma mai incapa:((...ii puneam deoparte in ideea ca las' ca ma apuc eu de slabit si o sa incap in ei:>...da, las ca de luni....
care luni??? mereu ''de lunea viitoare''....
si uite asa imi cumparam alti blugi, uitand de promisiunea pe care mi-o facusem pana nu mai incapeam nici in aia!!!
pe cine sa dau vina pentru cum am ajuns?? - eu sunt singura vinovata!!!
ce daca ma trezeam dimineata la 6 si ajungeam seara la 22 acasa- incercand sa impac si facultatea si serviciul , puteam sa gasesc si ceva sanatos de mancat, dar mereu aceeasi gogosi, covrigi, shaworma, pizza - ca nah eram prea ocupata sa gatesc - iar seara cand ajungeam acasa franta de oboseala ma imbuibam cu dulciuri ca sa capat energie sa pot sa invat pentru facultate!!
sa fi baut si eu ca tot omul apa, nahhhhhh - nu-mi lipsea sticla de 2 litri de bautura carbogazoasa/zix-(

[*125*]

Slabuta 27 apr 2010 18:24:37

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 167507)
Azi am adaugat un album cu evolutia progresiva a kg mele[*36*] of of of oare cum am putut sa ajung aici?
Ma uit cu jind la pozele de prin 2007 cand inca aratam bine[*lacrimi*] imi vine sa plang [*lacrimi*], si cand ma gandesc ca pe la 17 ani aveam cam 62-64 kg (nu am poze in format electronic din acea perioada, ma uit la astea din album) ma apuca jalea si mai rau...nu ma mai suport!!!

stau si ma intreb si ma minunez cum de am reusit sa ajung aici, adica la 100kg???x-(

cum am putut sa ma suport pana acum??:-o

nici eu nu stiu raspunsul...cred ca nu mi-am dat seama...
cum sa nu imi dau seama? cand dupa 3-4 luni blugii incepeau sa nu ma mai incapa:((...ii puneam deoparte in ideea ca las' ca ma apuc eu de slabit si o sa incap in ei:>...da, las ca de luni....
care luni??? mereu ''de lunea viitoare''....
si uite asa imi cumparam alti blugi, uitand de promisiunea pe care mi-o facusem pana nu mai incapeam nici in aia!!!
pe cine sa dau vina pentru cum am ajuns?? - eu sunt singura vinovata!!!
ce daca ma trezeam dimineata la 6 si ajungeam seara la 22 acasa- incercand sa impac si facultatea si serviciul , puteam sa gasesc si ceva sanatos de mancat, dar mereu aceeasi gogosi, covrigi, shaworma, pizza - ca nah eram prea ocupata sa gatesc - iar seara cand ajungeam acasa franta de oboseala ma imbuibam cu dulciuri ca sa capat energie sa pot sa invat pentru facultate!!
sa fi baut si eu ca tot omul apa, nahhhhhh - nu-mi lipsea sticla de 2 litri de bautura carbogazoasa/zix-(

[*125*]

Dessire, m-am uitat repejor la pozele tale :D
Dar tu esti super frumusica >:D< Si-mi place cum iti sta slabuta:-*

Lasa ca vei reusi sa te reintalnesti cu slabuta aceea increzuta din poze :) Nu da inapoi, tine-te constiincios de regim si sigur iti vei atinge scopul ;)

Multa ambitie si rabdare iti doresc ! :)

dessire 27 apr 2010 18:30:39

Re: Jurnal dessire
 
Stiu, acum sunt pe drumul cel bun, dar mi-e ciuda ca am gasit drumul asta asa de tarziu:((....iar motivatii de a incepe sa slabesc au fost mereu:
- ''te-ai ingrasat sau astepti un bebe''?
- '' vai sa nu te recunosc, te stiam slabuta, aveai o alura de fotomodel''
- sau cand trebuia sa merg la vreo petrecere si orice as fi pus pe mine nu statea bine
si uite asa au trecut anii, ani in care am fost complexata dar nu am facut nimic ''ei cui nu-i place sa nu se uite!!!'', ''las ca sunt inalta si asta e un avantaj'' - cu alte cuvinte ma imbatam cu apa rece!!!
Bine totusi ca m-am ''trezit'' si acum, tarziu dar m-am trezit, daca la 100 kg ale mele ar fi venit si vreo sarcina?? as fi ajuns la 150 cu siguranta!!
Fotomodel nu am fost niciodata, dar am aratat bine!!!

dessire 27 apr 2010 18:32:20

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167510)


Dessire, m-am uitat repejor la pozele tale :D
Dar tu esti super frumusica >:D< Si-mi place cum iti sta slabuta:-*

Lasa ca vei reusi sa te reintalnesti cu slabuta aceea increzuta din poze :) Nu da inapoi, tine-te constiincios de regim si sigur iti vei atinge scopul ;)

Multa ambitie si rabdare iti doresc ! :)

Multumesc slabuta!! esti o dulce!!:-*>:D<

dessire 27 apr 2010 18:57:36

Re: Jurnal dessire
 
De ce la 17 ani mancam orice si nu se punea un gram pe mine? Pentru ca eram mult mai activa, plimbari zi de zi de mana cu iubitul, cu prietenele, chefuri, cluburi, discoteci - si dansam noaptea intreaga fara sa stau o clipa jos, acum dansez 5 min daca trebuie neaparat...ah si bat-o vina civilizatie, de 2 ani am masina si nu merg nici macar o statie pe jos, pana la servici fac 3 minute cu masina, as face vreo 15 min cred daca as merge pe jos, da' lenea e cucoana mare!!!
Acestea fiind spuse am incheiat procesele de constiinta pe ziua de azi!!

alinutza656 27 apr 2010 19:06:07

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 167507)
Azi am adaugat un album cu evolutia progresiva a kg mele[*36*] of of of oare cum am putut sa ajung aici?
Ma uit cu jind la pozele de prin 2007 cand inca aratam bine[*lacrimi*] imi vine sa plang [*lacrimi*], si cand ma gandesc ca pe la 17 ani aveam cam 62-64 kg (nu am poze in format electronic din acea perioada, ma uit la astea din album) ma apuca jalea si mai rau...nu ma mai suport!!!

stau si ma intreb si ma minunez cum de am reusit sa ajung aici, adica la 100kg???x-(

cum am putut sa ma suport pana acum??:-o

nici eu nu stiu raspunsul...cred ca nu mi-am dat seama...
cum sa nu imi dau seama? cand dupa 3-4 luni blugii incepeau sa nu ma mai incapa:((...ii puneam deoparte in ideea ca las' ca ma apuc eu de slabit si o sa incap in ei:>...da, las ca de luni....
care luni??? mereu ''de lunea viitoare''....
si uite asa imi cumparam alti blugi, uitand de promisiunea pe care mi-o facusem pana nu mai incapeam nici in aia!!!
pe cine sa dau vina pentru cum am ajuns?? - eu sunt singura vinovata!!!
ce daca ma trezeam dimineata la 6 si ajungeam seara la 22 acasa- incercand sa impac si facultatea si serviciul , puteam sa gasesc si ceva sanatos de mancat, dar mereu aceeasi gogosi, covrigi, shaworma, pizza - ca nah eram prea ocupata sa gatesc - iar seara cand ajungeam acasa franta de oboseala ma imbuibam cu dulciuri ca sa capat energie sa pot sa invat pentru facultate!!
sa fi baut si eu ca tot omul apa, nahhhhhh - nu-mi lipsea sticla de 2 litri de bautura carbogazoasa/zix-(

[*125*]

Buna si bafta la slabit.La fel am facut si eu cu hainele care nu imi mai veneau le puneam undeva deoparte in speranta ca voi slabi si voi incapea din nou in ele:D...si asta destul timp pana mi-am luat inima in dinti

dessire 27 apr 2010 19:19:20

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 167541)
Buna si bafta la slabit.La fel am facut si eu cu hainele care nu imi mai veneau le puneam undeva deoparte in speranta ca voi slabi si voi incapea din nou in ele:D...si asta destul timp pana mi-am luat inima in dinti

Buna>:D< si multumesc!!
eu intre timp le-am dat de pomana ca erau prea multe si umpleau sifonierul:( , da' ce haine o sa imi iau cand o sa fiu slabuta, sa moara lumea de ciuda!!!;;)

alinutza656 27 apr 2010 19:21:49

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 167548)

Buna>:D< si multumesc!!
eu intre timp le-am dat de pomana ca erau prea multe si umpleau sifonierul:( , da' ce haine o sa imi iau cand o sa fiu slabuta, sa moara lumea de ciuda!!!;;)

Dap si eu abia astpet sa port niste bluzite mai scurte si sa nu trag de ele de rusine sa nu mi se vada burta:(

andra_aly 29 apr 2010 10:44:00

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 167550)
Dap si eu abia astpet sa port niste bluzite mai scurte si sa nu trag de ele de rusine sa nu mi se vada burta:(

pai tu mai ai putin si o sa fi una dintre slabute:)

andra_aly 29 apr 2010 10:44:58

Re: Jurnal dessire
 
Buna dessire:) ce mai faci? merge dieta, merge?
iti doresc o zi cat mai frumoasa . te asteptam cu vesti bune;;)

dessire 29 apr 2010 11:27:07

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 170184)
Buna dessire:) ce mai faci? merge dieta, merge?
iti doresc o zi cat mai frumoasa . te asteptam cu vesti bune;;)

Buna:D dieta merge ea, cu mici scapari pe ici pe colo, ieri am papat inghetata ca de 2 zile numai asta aveam in cap asa ca m-am rasfatat putin;;)
Ieri era zi de cantar, dar cum sunt rusii in vizita am amanat pe luni :( in perioada asta eu ma simt de parca m-am ingrasat 5 kile asa ca nu am avut curaj sa ma urc pe cantar!!x-(
Si tu mai ai foarte putin pana sa devii o slabuta!! Felicitari pt kg pierdute>:D<

andra_aly 29 apr 2010 11:31:40

Re: Jurnal dessire
 
Bine ai facut ca ai amanat cu cantarul :) ca de nu te spereai:P
Lasa, ca nu se intampla nimic pentru niste inghetata. important este sa nu exagerezi.
ca daca nu ti se pare prea grea dieta si o sa te gandesti numai acolo:-s
iti multumesc:) intradevar mai am putin dar acum e cel mai greu:(

dessire 29 apr 2010 12:25:29

Re: Jurnal dessire
 
trebuia sa fac asta la inceputul dietei dar e bine si acum
bust -107 cm:D
buric - 94 cm~X(
talie blugi - 105 cmX_X
solduri - 116 cm:((
coapsa - 73 cm:-??

i'm speechless:-$

ianna 29 apr 2010 14:26:58

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 170284)
trebuia sa fac asta la inceputul dietei dar e bine si acum
bust -107 cm:D
buric - 94 cm~X(
talie blugi - 105 cmX_X
solduri - 116 cm:((
coapsa - 73 cm:-??

i'm speechless:-$


stai linistita ca vei scade usor usor in cm foarte frumos;)

dessire 30 apr 2010 14:23:35

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 170432)
stai linistita ca vei scade usor usor in cm foarte frumos;)

[-O< si eu sper ca asa va fi!!

dessire 30 apr 2010 20:00:36

Re: Jurnal dessire
 
azi am mancat haotic din pc de vedere al orelor de masa, oricat m-as stradui tot nu reusesc sa mananc si eu ca tot omul.
dimineata numai de mancare nu imi arde si trebuie sa ma fortez sa mananc ceva - am descoperit ca imi place laptele cu cereale si asta mananc in fiecare dimineata. (inainte nu ma atingeam de lapte si mereu aveam cate o cadere de calciu pt ca uitam sa iau suplimente, deci e un lucru bun ) - nu stiu ce altceva as putea sa pap dim ca nu prea merge nimic... faza I a fost un adevarat chin pt mine la micul dejun nu prea aveam ce alege, m-am chinuit cu omleta si sunca slaba - eu la mic dejun altceva decat cafea nu vedeam in fata ochilor!
poate o sa ma obisnuiesc sa mananc si eu ca tot omul dimineata!!

andra_aly 02 mai 2010 21:10:07

Re: Jurnal dessire
 
Buna dessire. foarte bine ca ai inceput sa papi macar ceva dimineata. este foarte important. altfel seara o sa ajung infometata si o sa te arunci pe mancare. si lucrul acesta trebuie evitat. sti cum se zice ? Md ca o regina, pranz ca o printesa si cina ca un cersetor:D asa trebuie sa faci si tu:)
trebuie sa reusesti sa mananci la ore mai fixe. conteaza mult:)

dessire 03 mai 2010 22:52:50

Re: Jurnal dessire
 
Raport de sfarsit de luna:
2 sapt sb I + 2 sapt sb II = -5kg:D acestea fiind spuse declar indeplinit obiectivul lunii aprilie

dessire 03 mai 2010 22:55:10

Re: Jurnal dessire
 
Obiectiv luna mai -4kg[-O<

dessire 03 mai 2010 22:58:25

Re: Jurnal dessire
 
Md ca o regina, pranz ca o printesa si cina ca un cersetor:D

Bine zis, asa ar trebui sa fac...numai ca la mine md e ca un cersetor ca mai mult nu intra!! - dar incetisor, incetisor....;;)

Slabuta 04 mai 2010 19:28:38

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 174419)
Raport de sfarsit de luna:
2 sapt sb I + 2 sapt sb II = -5kg:D acestea fiind spuse declar indeplinit obiectivul lunii aprilie

Bravo!!!
Felicitarile mele, 5 kg este super bine :)

Iar tii SB faza I? :)

dessire 05 mai 2010 17:23:57

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 175424)

Bravo!!!
Felicitarile mele, 5 kg este super bine :)

Iar tii SB faza I? :)

Multumesc!:D
tin tot faza II, astept sa vad ce "zice" cantarul saptamana viitoare si daca nu imi convine atunci trec iar la faza I ;)

ianna 07 mai 2010 06:16:09

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 176655)

Multumesc!:D
tin tot faza II, astept sa vad ce "zice" cantarul saptamana viitoare si daca nu imi convine atunci trec iar la faza I ;)

si faza II are menirea ei... te readuce pe pamant:)) treaba sta asa... tu cu faza I ai slabit superb!... dar daca o tzii des si fara pauza de rigoare (faza II) , nu vei avea aceleasi rezultate (se obinuieste organismul cu dieta + etc). Si cu faza II daca slabesti 2 kg pe luna sa zici weeeeeeeeepaaaa:D... fiecare kilogram e o reusita ...si fiecare kilo extra care dispare e sarbatoare:D, ca doar cu el in plus sau alte cateva in plus! ar fi fost si "groaznic".

Acum eu stiu ca vrei sa te trezesti de dimineatza buna cu o silueta de invidiat... dar apoi nici n-ai fi apreciat-o si intretine asa cum trebuie.;) Toate au menirea lor...pana si "chinul" si "off-ul" de/la dieta;)

dessire 07 mai 2010 18:35:43

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 178409)
si faza II are menirea ei... te readuce pe pamant:)) treaba sta asa... tu cu faza I ai slabit superb!... dar daca o tzii des si fara pauza de rigoare (faza II) , nu vei avea aceleasi rezultate (se obinuieste organismul cu dieta + etc). Si cu faza II daca slabesti 2 kg pe luna sa zici weeeeeeeeepaaaa:D... fiecare kilogram e o reusita ...si fiecare kilo extra care dispare e sarbatoare:D, ca doar cu el in plus sau alte cateva in plus! ar fi fost si "groaznic".

Acum eu stiu ca vrei sa te trezesti de dimineatza buna cu o silueta de invidiat... dar apoi nici n-ai fi apreciat-o si intretine asa cum trebuie.;) Toate au menirea lor...pana si "chinul" si "off-ul" de/la dieta;)

Imi imaginez eu ca asa stau treburile, ca orice dieta tinuta la nesfarsit la un moment dat nu mai da rezultate:(, inca tin faza II :P .
Si ai dreptate, in fiecare zi imi doresc sa ajung repede slabuta si cateodata asa ce imi vine sa ma napustesc asupra unei prajituri sau ciocolateX_X si uneori mai gust cate ceva dulce (ca nu cumva din cauza ca ma abtin de la dulce sa nu cad in ispita si sa mananc vreun kg de inghetata:-ss)
Din cand in cand imi mai trece cate o prostie prin cap - cum ar fi o dieta minune care sa ma scape de vreo 10 kg intr-un timp cat ma scurt...:-s - dar revin repede cu picioarele pe pamant...
Ce sa mai zic ... ''e grele dom'le e grele''[*95*]
Unde mai pui ca ispitele sunt la tot pasul ...

Diana2010 11 mai 2010 16:26:48

Re: Jurnal dessire
 
[*127*] buna draga. da' nu mai ajungem si noi slabe odata???

dessire 12 mai 2010 18:00:47

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de Diana2010 (Post 183845)
[*127*] buna draga. da' nu mai ajungem si noi slabe odata???

[*5*][*10*]bine ai venit draga mea prietena!! sigur ca o sa ajungem si noi slabe intr-o zi!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:44:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO